IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Аз ако съм лъжец, ти не владееш действията събиране, изваждане, умножение и деление. Същата история като цените в Лидъла - отричаш неща, които и дете от 3 клас може да сметне.

    Днес:

    Вид имот: 1-СТАЕН, 2-СТАЕН, 3-СТАЕН, 4-СТАЕН, МНОГОСТАЕН, МЕЗОНЕТ, АТЕЛИЕ, ТАВАН,
    Местоположение: град София
    Под райони: ЛОЗЕНЕЦ, ИВАН ВАЗОВ, Ж.ГР.ЮЖЕН ПАРК, ИЗТОК, ДОКТОРСКИ ПАМЕТНИК,
    Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

    Средна цена на кв.м: 2272 euro.
    1 - 40 от общо 849 обяви - Продава


    26.11.2021

    Вид имот: 1-СТАЕН, 2-СТАЕН, 3-СТАЕН, 4-СТАЕН, МНОГОСТАЕН, МЕЗОНЕТ, АТЕЛИЕ, ТАВАН,
    Местоположение: град София
    Под райони: ЛОЗЕНЕЦ, ИВАН ВАЗОВ, Ж.ГР.ЮЖЕН ПАРК, ИЗТОК, ДОКТОРСКИ ПАМЕТНИК,
    Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

    Средна цена на кв.м: 2176 euro.
    1 - 40 от общо 766 обяви - Продава
    Джони на лъжата краката са къси и ти го ДОКАЗАХ за пореден път.
    И Кавръка преди мен също защото неговите цифри също са верни. . Сам си сметки колко са 20% повече от 30800.
    Ти иначе може да си правиш и справки по улици и там да има 500% ръст на предложенията / Фениксови/ , но не написа това.... :-)
    И да Лидъл е супер - преди 2 седмици си купих 20 кила мандарини по 69 стинки килото. Вече почти свършиха ама за децата имаше фреш всеки ден за без пари....В Германия колко са ?
    Джони можеш да лъжеш само някой , който не знае за какво става въпрос / няма да ти помогне/ и следващият път като пишеш за лоши черти на Българина се погледни в огледалото....:-)

    ПП Дори и в районираната ти справка няма 20% ръст.
    Last edited by X_Y; 27.01.2022, 09:01.

    Коментар


    • Чудесен пост...
      Тук си за "спорта" на феновете...

      Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Защото е изкупено със спекулативна цел и желание за препродажба след това. На никой не му трябват тези имоти, те са напълно ненужни.
      Никой не купува апартаменти просто така за спорта. Само ти. И ще си понесеш последствията (ако наистина е вярно това, което говориш).

      Коментар


      • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
        Е там ти е проблема на теб. Ако е реален.
        Пропусна две години и особено "страха" (03 - 10/2020).
        Когато всички се страхуват - купуваш, когато всички се радват - продаваш. Последното не го виждам и усещам в момента.
        Това, което плащаш е цена, това, което придобиваш е стойността. Търси за себе си реалността.

        Точно така - никаква стойност, безумна цена. Защо да купувам тогава? Точно по време на страха офертите паднаха рязко. 2019 все още имаше някакви мижави неща, които частично ми харесваха. След това - нула.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Защо някой трябва да се продава зеленото на Акт 16 ? Да не е малоумен ?! Всяко ново тъмно зелено сега е с 200 евро по-скъпо само от материалите и работната ръка и е много вероятно този със сегашно с Акт16 и платеното преди да е по-малко от цялата себестойност на строителя ако почне сега същото....
          Тулите да не са ти виртуални ЕТФ-и бре Джони ?!
          И колко много са построените имоти С Акт 16 ? Има ли 5000 за 2021 ?
          Защото е изкупено със спекулативна цел и желание за препродажба след това. На никой не му трябват тези имоти, те са напълно ненужни.
          Никой не купува апартаменти просто така за спорта. Само ти. И ще си понесеш последствията (ако наистина е вярно това, което говориш).

          Коментар


          • Е там ти е проблема на теб. Ако е реален.
            Пропусна две години и особено "страха" (03 - 10/2020).
            Когато всички се страхуват - купуваш, когато всички се радват - продаваш. Последното не го виждам и усещам в момента.
            Това, което плащаш е цена, това, което придобиваш е стойността. Търси за себе си реалността.

            Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Там е работата - не каза абсолютно нищо. Имали 5 души бюджет половин милион. Е и?
            Мога да те светна, че моят бюджет е над милион (лева). И какво? Ще дам на някого си там 250.000 Евро за имот-боклук? Само в някой друг живот.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
              Една малка вметка. Гоорих с познати белийци. Казаха така - всички наши познати са се втурнали да купуват жилища са децата си. За нашето поколение не са купували. Сами се опавяхме.
              Брюксел е по-евтин от София. Средната цена е около 4000 Евро в центъра. В София е повече ако се сметне с реалната квадратура. Заплатите там са x3, лихвите наполовина.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                Въпросът е, че има и много чужденци извън българите...


                Представям си чужденец Европеец - идва тук в София с 250к Евра да купува апартамент 100 квадрата - евтино му се вижда. А те се оказват 60, т.е. дефакто е по-скъпо, отколкото в родния му град в Европа. Хайде обясни му на човека защо 60 квадрата са 100?

                Коментар


                • Една малка вметка. Гоорих с познати белийци. Казаха така - всички наши познати са се втурнали да купуват жилища са децата си. За нашето поколение не са купували. Сами се опавяхме.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                    Жонка, гледаш "стари" данни...
                    Имот.бг отдавна не е класификатор...

                    п.п. едва ли разбираш какво казах по-долу..

                    Там е работата - не каза абсолютно нищо. Имали 5 души бюджет половин милион. Е и?
                    Мога да те светна, че моят бюджет е над милион (лева). И какво? Ще дам на някого си там 250.000 Евро за имот-боклук? Само в някой друг живот.

                    Коментар


                    • Въпросът е, че има и много чужденци извън българите...

                      Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Не е въпросът колко е бюджетът, въпросът е за какво си готов да го дадеш. Тези твои купувачи са изкарали парите си с работа и не си представям как ще ги дарят на някой паразит просто така, без да получат нещо насреща.

                      Коментар


                      • Жонка, гледаш "стари" данни...
                        Имот.бг отдавна не е класификатор...

                        п.п. едва ли разбираш какво казах по-долу..

                        Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Аз ако съм лъжец, ти не владееш действията събиране, изваждане, умножение и деление. Същата история като цените в Лидъла - отричаш неща, които и дете от 3 клас може да сметне.

                        Днес:

                        .....
                        Last edited by X_Y; 27.01.2022, 09:00.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                          Ко кАза, ко...?



                          В момента имам 5 (пет) купувача, българи живеещи в чужбина с посочения бюджет. Проблема знаеш ли какъв е...?

                          Не е въпросът колко е бюджетът, въпросът е за какво си готов да го дадеш. Тези твои купувачи са изкарали парите си с работа и не си представям как ще ги дарят на някой паразит просто така, без да получат нещо насреща.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Откровена лъжа. Не знам какво ти помага.
                            3.11.2021
                            30796
                            Днае 30879..... Повече са....с поне 20 броя....
                            За цените нема смисъл да пиша, че не знаеш къде се намираш....и само някой дето влиза за първи път в темата може да ти повярва :-)
                            Аз ако съм лъжец, ти не владееш действията събиране, изваждане, умножение и деление. Същата история като цените в Лидъла - отричаш неща, които и дете от 3 клас може да сметне.

                            Днес:

                            Вид имот: 1-СТАЕН, 2-СТАЕН, 3-СТАЕН, 4-СТАЕН, МНОГОСТАЕН, МЕЗОНЕТ, АТЕЛИЕ, ТАВАН,
                            Местоположение: град София
                            Под райони: ЛОЗЕНЕЦ, ИВАН ВАЗОВ, Ж.ГР.ЮЖЕН ПАРК, ИЗТОК, ДОКТОРСКИ ПАМЕТНИК,
                            Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                            Средна цена на кв.м: 2272 euro.
                            1 - 40 от общо 849 обяви - Продава


                            26.11.2021

                            Вид имот: 1-СТАЕН, 2-СТАЕН, 3-СТАЕН, 4-СТАЕН, МНОГОСТАЕН, МЕЗОНЕТ, АТЕЛИЕ, ТАВАН,
                            Местоположение: град София
                            Под райони: ЛОЗЕНЕЦ, ИВАН ВАЗОВ, Ж.ГР.ЮЖЕН ПАРК, ИЗТОК, ДОКТОРСКИ ПАМЕТНИК,
                            Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                            Средна цена на кв.м: 2176 euro.
                            1 - 40 от общо 766 обяви - Продава
                            Last edited by X_Y; 27.01.2022, 09:00.

                            Коментар


                            • Ко кАза, ко...?

                              Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                              В имот.бг вече има 20% повече оферти (все още са твърде малко), отколкото през Ноември 2021.
                              Средната цена е надолу с около 100 Евро за търсените от мен места. В Докторски Паметник за първи път от 6 месеца средната цена е под 3000.
                              Лозенец, Изток, Вазов - 2200 до 2300.
                              В момента имам 5 (пет) купувача, българи живеещи в чужбина с посочения бюджет. Проблема знаеш ли какъв е...?

                              Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                              Достигната е една психологическа граница, над която не виждам за какъв ръст може да се мечтае. Половин милион за тристайка в София вече никой не е в състояние да даде, дори с отрицателни лихви. Това, което се случва е - бюджетните локации (Гоцета, Стрелбища, Троици) се изравняват постепенно с добрите, съответно кофти имоти са обявени на абсурдни цени.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Не знам "инвеститорите" изкупили всичко на зелено кога и как очакват да пласират имотите си. В момента да направиш довършителни и да отдадеш под наем е тоталщета при ниското ниво на наемите и скъпите ремонти.
                                Какво ще става с всичко новопостроено през последните години? Става въпрос за квартали-призраци. Новопостроени комплекси без живот - Вадите, Витоша, Студентски...Или ще стои празно и недовършено, или ще излезе на пазара. Никой разумен не влага пари в нещо без да ги върти по някакъв начин (освен Песимиста, но той е безнадежден случай). Безумен брой новопостроени имоти има.
                                Защо някой трябва да се продава зеленото на Акт 16 ? Да не е малоумен ?! Всяко ново тъмно зелено сега е с 200 евро по-скъпо само от материалите и работната ръка и е много вероятно този със сегашно с Акт16 и платеното преди да е по-малко от цялата себестойност на строителя ако почне сега същото....
                                Тулите да не са ти виртуални ЕТФ-и бре Джони ?!
                                И колко много са построените имоти С Акт 16 ? Има ли 5000 за 2021 ?
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 26.01.2022, 22:15.

                                Коментар

                                Working...
                                X