IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

    И по-добре, той този е толкова токсичен че и в хвостохранилище за ядрени отпадъци няма да го вземат.
    Ами и модитата, и редактора, и собственика са се учили тук явно, сега си гризат токсичните нокти. ....не, разбира се, да прощават...или да си правят изводите.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
      Гледайте малко икономическата нинджа днеска с кво излезе за имотите

      https://www.youtube.com/watch?v=38db...eEconomicNinja
      Тоя клоун с кафето, което дори и не опита, какво точно каза?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Нова политика на сайта. С цел вероятно да се увеличат шараните. Баннат ли те не можеш да се регистрираш с нов профил. И изобщо не можеш. Явно закриват инвестора, може да има сайт биткойн инвестор, кой знае
        И по-добре, той този е толкова токсичен че и в хвостохранилище за ядрени отпадъци няма да го вземат.

        Коментар


        • Гледайте малко икономическата нинджа днеска с кво излезе за имотите

          https://www.youtube.com/watch?v=38db...eEconomicNinja

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev

            Песимистът ти рече и повтори. Нито той, нито аз ще продаваме. На 50 % корекцийка гледай да купиш, а не да жалиш че си изгорел.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Идеален!
              На това мнение съм и аз! Колко повече чакам, толкова повече летят метрите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от COVID-19 Разгледай мнение
                Обмилям да купувам вече. То бива рестрикции и ограничения, ама инфлацията яко напира. Край се не види. Та според вас, експертите в тази област - добър ли е момента?
                Идеален!
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Същото щях да напиша. Крети толкова се фалеше колко много пенЦия ще вземе от тези с гарантираните проценти.... То май се оказва, че е бил само вносител за тези дето ще вземат....
                  Жалко, че го баннаха.... или пък не :-)
                  Нова политика на сайта. С цел вероятно да се увеличат шараните. Баннат ли те не можеш да се регистрираш с нов профил. И изобщо не можеш. Явно закриват инвестора, може да има сайт биткойн инвестор, кой знае
                  Last edited by bulgarian lev; 09.02.2022, 23:50.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Обмилям да купувам вече. То бива рестрикции и ограничения, ама инфлацията яко напира. Край се не види. Та според вас, експертите в тази област - добър ли е момента?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                      Джонка, жената и детето и те ли на социалка? За детето ще му дадат гражданство ама на жената? Нали си ценен кадър, какви социалки, там си големец... Ще ти кажа какво казваше професора ми по contolling. Да си направиш план означава да замениш незнанието със заблуждение. Съветвам те да зачеркнеш социалката от плановете.
                      Научили се половината свят да цоцат социала. Аз бях във финансово стабилен свят дето няма социал даже и за гражданите, за резидентите абсурд. За местните има подпомагане, доста щедро в определени случаи, но подплатено с усовия, което не е обвързано и по преценка може да секне на секундата.
                      Уж обичат математиката, а не смятат че това е единствения шанс с цената на фалити и сривове да избегнат катастофа т.нар. социални държави. Имало е цел, сега има граждани от света, капитализмът ще стане по-див от времето на Чаплин и ,,Модерни времена".
                      Last edited by bulgarian lev; 09.02.2022, 23:34.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение


                        Кво става с фейса фалирга ли или ше устиска
                        И Инстаграм, и Фейса, и всички предателско-клюкарски сайтове да заминават на мига. Бреййй, ида да си топна гъза инкогнито на някой плаж и за два дена и жена ми, и кака която не требе да знае знае. Демек всички знаят, но 99% от тях си мълчат.
                        Last edited by bulgarian lev; 09.02.2022, 23:43.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Немските пенсионни фондове и животозастрахователни дружества имат огромен проблем с договорите за гарантирани лихви от 4% и нагоре, сключени преди повече от 20 години. Същите държат почти изцяло ДЦК и реалната доходност там е около минус 5% в момента. За да реализират печалби, които да изплащат гарантираните лихви, тези дружества продават стари ДЦК с олихвяване от 5% и нагоре. Същите в момента имат балансова стойност далеч под пазарната. Същевременно купуват по-нови ДЦК, където лихвите са около нулата. Така портфейлът от добри облигации постепенно намалява и в един момент тези компании няма да могат да погасяват задълженията си, тъй като няма какво да продават повече.

                          Лагард в момента пуска едни такива лъжливи съобщения как едва ли не ЕЦБ не е в състояние по никакъв начин да повлияе на инфлацията, защото същата възниква извън рамките на ЕС и дори вдигането на лихвите няма как да повлияе. Проблемът от ниските лихви обаче съвсем не е само инфлацията и в един момент лихвите ще скочат шоково, защото това ще е единственият вариант за спасение. Всичко това ще бъде съпроводено с брутално затягане на дефицитите от държавите членки, съкращаване на разходи и пр.
                          Швейцарците отново се оказаха много напред - тяхната централна банка винаги е трупала реални резерви, в момента там инфлацията е под 1% и няма изобщо изгледи за увеличаване.

                          С ЕТФ-ите нещата в момента са малко на кантар. Според мен може да се изчака средата на годината до към 3-то тримесечие, за да се види реакцията на ЕЦБ. Намеренията на ФЕД са вече калкулирани в цената на американските индекси, възможна е обаче по-сериозна корекция на европейските пазари в зависимост от действията на ЕЦБ.
                          Абе знам си аз колко да набивам в капиталовите. Ако ги драсна с по 7% доходност на година съм щастлив. А за пенциите изобщо не ми се говори, там дървото тепърва се кове.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            виртуалния кеш винаги се оказва повече от реалния.
                            Венко ша та сръгам у рибиците.Не разваляй кефа тука...Остави народа да си мери кеша

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                              Този форум ме научи, че супер успешните българи предвиждат социални помощи в дългосрочната си стратегия
                              И таз добра, "инвеститорите" винаги предвиждат масирано социални помощи за имотите от централите банки и правителствата. В същност дългосрочната стратегия на всички брокита тука е че изкупуването на активи от централните банки ще продължи вечно. Дали го осъзнават или не е друг въпрос. Но накрая цялото инвестиране се свежда до социалки. Било то социалки за богатите затлъстели собственици на имоти или на бедните ограбени от инфлацията работници.

                              Коментар


                              • Все по-често цените, на които купувачите се съгласяват да сключат сделките си, са такива, които банките не приемат за пазарни. Завишението в цената е риск, който поемат купувачите.Трендът на покачване на цените на недвижимите имоти е по-бърз, отколкото банките са готови да приемат. Това каза Борис Димитров, собственик и изпълнителен директор на "Кредит Навигатор", в предаването „Светът е бизнес” с водещ Ивайло Лаков.

                                Коментар

                                Working...
                                X