IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

    1 - Сам човек търси 4-5-6 стаен апартамент на най-скъпите места в държавата и се оплаква от 2-3 години че не може да си купи. Това в главата му някак съотвества на жилищните му нужди.
    2 - Държи няколко ненужни имота в Априлци.
    3 - Останалите си средства ги инвестира във фирмата в която е нает, ДЦК и това е май?

    Изобщо позицията ти не струва пукната стотинка. Отделно си тръгнал да критикуваш Дъри която е доста по-напред и има имоти там където ти постваш само обяви и се облизваш за тях - американското, швейцария. Не знам защо си решил, че си някакъв авторитет да раздаваш съвети като си поредния нулевак - това най-скъсаните и неможещите с кавръка се оливате да пишете в тая тема глупости в circle jerk.
    Дъри е от старите шайбаджии които спекулираха с имоти още след падането на режима,първите години ,тогава и дете да хванеш ще направи пари от имоти

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Кой нормален човек ходи на нашето БГ море да питам ?
      Лятото имаше стълпотворение защото бяха наплашили хората с мерки и рестрикции и искаха ваксини ,затова имаше народ иначе година,две преди това виеха на умряло .
      То и аз насила да де затворя ,къде ще ходиш ?
      Палма де Майорка ми е на 1200 лева ол инклузив за 7 дена ,Гърция ми е на 600-700 лева ол инклузив за Турция да не говоря...
      Пак питам кой нормален човек ще отииде на БГ да повръща и да се зарази с бакттерии от фекалиите ?
      Аз не ходя също, но това не означава че инвестицията в имот там е грешна стъпка. Ти различаваш ли инвестиция от лични предпочитания?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Никого нищо не съветвам. Всеки има глава на раменете си. А позицията ми е:

        1) Максимум един имот, съответстващ на личните жилищни нужди, възможно най-добра локация. Ако такъв имот не е закупен досега и не се разполага със 100% от сумата за покупка, живеене под наем и изчакване няколко години. Свободните средства се инвестират според точка 3, докато капиталът достигне до ниво, даващо възможност да се купи търсеният имот без кредитиране
        2) Продажба на всички имоти, които не се ползват за лични нужди и инвестиране на средствата според точка 3
        3) Останалите средства - бизнес или широка пасивна диверсификация в акции, ценни книжа и метали, напр. комбинация от MSCI ACWI, Small Caps, Emerging Markets, Злато
        4) Ликвидност от няколко месечни дохода в кеш за покриване на шокови лични нужди
        5) Хората с ипотека, които имат все още висок остатъчен дълг - да проверят възможността да продадат имота и да ликвидират ипотеката при сегашната изгодна пазарна ситуация и възможна печалба, съответно да минат към сценарии 1/3.

        Горното гарантира достатъчна ликвидност и едни 5%-10% доходност, които ако не друго, поне да пазят от инфлацията. Всичко останало е надлъгване и базира на предположения, не на истини.
        1 - Сам човек търси 4-5-6 стаен апартамент на най-скъпите места в държавата и се оплаква от 2-3 години че не може да си купи. Това в главата му някак съотвества на жилищните му нужди.
        2 - Държи няколко ненужни имота в Априлци.
        3 - Останалите си средства ги инвестира във фирмата в която е нает, ДЦК и това е май?

        Изобщо позицията ти не струва пукната стотинка. Отделно си тръгнал да критикуваш Дъри която е доста по-напред и има имоти там където ти постваш само обяви и се облизваш за тях - американското, швейцария. Не знам защо си решил, че си някакъв авторитет да раздаваш съвети като си поредния нулевак - това най-скъсаните и неможещите с кавръка се оливате да пишете в тая тема глупости в circle jerk.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

          Мъка, мъка - българи купуват на 500 евро от руснаци/англичани платили на 1500. Лятото като почнат пак новините че няма място по черноморието ще си мълчиш естествено.
          Кой нормален човек ходи на нашето БГ море да питам ?
          Лятото имаше стълпотворение защото бяха наплашили хората с мерки и рестрикции и искаха ваксини ,затова имаше народ иначе година,две преди това виеха на умряло .
          То и аз насила да де затворя ,къде ще ходиш ?
          Палма де Майорка ми е на 1200 лева ол инклузив за 7 дена ,Гърция ми е на 600-700 лева ол инклузив за Турция да не говоря...
          Пак питам кой нормален човек ще отииде на БГ да повръща и да се зарази с бакттерии от фекалиите ?

          Коментар


          • Терзиев, има много аспекти от които може да се погледне. Хеликоптерните пари не постигаха резултат 10 години. За мен сега вече започва обратния процес, отлива на капитали. Истинският въпрос за мен е къде са отишли тези хеликоптерни пари. В тази връзка, за мен най-застрашени са фодновите пазари и криптовалутите предвид ликвидноста им и предвид налятите там хеликоптерни пари. Смятам, че имотния сектор е в по-малка част застрашен отколкото другите два. От друга страна имаме инфлацията, която може да създаде доста проблеми на частния сектор и в частност дружествата търгувани на фондовите пазари. Така че рискът според мен за посочените високоликвидни активи е висок към момента. Златото според мен през последните години не корелира с рисковете, което за мен означава, че или не се ползва активно, като инструмент за хеджиране или и цената му е контролирана. Оттам насетне за себе си инфлационния риск и риска от фондовите пазари съм елиминирал 2019 г. с тухли. Смятам, че се справих добре с предвижданията си погледнато от днешна гледна точка. За бъдещето към момента не мисля за повече тухли, както споделих мсиля, че момента отмина. Въпреки това обаче към момента не виждам атернатива. Въпреки очертаващата се световната криза в бг очаквам иконмически ренесанс стига да се изчисти корупцията наистина. Обръщам и внимание, че инвестицията в имот се счита за нискорискова. Та така предвид ситуацията сега в тухли, след година две живот и здраве пак портфейл на БФБ.
            Last edited by pepe1234; 18.02.2022, 16:11.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              https://www.pariteni.bg/novini/pari/...lgariia-241686
              Чужденци се отървават от имотите си в България !

              Преките чуждестранни инвестиции у нас са намалели наполовина


              Вложенията на чуждестранни граждани и фирми в недвижими имоти у нас за годината са отрицателни в размер на 7,7 млн. евро, при отрицателен нетен поток от 1,3 млн. евро и за 2020 г.

              Бургас е лидер по отрицателни нетни потоци на капитал в недвижими имоти !!!

              Айиде честито на Лорда дето се наби там !!!
              Мъка, мъка - българи купуват на 500 евро от руснаци/англичани платили на 1500. Лятото като почнат пак новините че няма място по черноморието ще си мълчиш естествено.

              Коментар


              • https://gospodari.com/zayadlivi-podm...i-obeshtaniya/
                Влез ADVERTISEMENT
                Play Video
                Заядливи подмятания, но и обещания от инвеститора на блока, чийто акт 16 се бави с години (РЕПОРТАЖ)



                Десетки семейства очакват апартаментите им в столичния квартал “Модерно предградие” да бъдат свързани с енергийната и водопреносната мрежа и да получат акт 16. По нотариален акт това е трябвало да се случи през лятото на 2019 година. Уви, повече от две години по-късно не е ясно кога апартаментите ще бъдат готови. Инвеститорите в проекта са “Боната” и “Пимк” – фирми, свързани с депутата Делян Пеевски. Те държат в неведение собствениците и дори са ограничили правото им на достъп до сградата.

                Хората са теглили кредити, много от тях в момента плащат и наеми. Те се надяват скоро да успеят да влязат в така дългоочаквания блок.


                https://www.pimkbuild.bg/sofia/

                А, НАГЛИ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА ПРОДАВАТ !!!!!!!!!!!!!!1
                Сградата има Акт 15

                Зданието, строено от PIMK Build, са намира на бул. „Сливница”, съвсем близо от друг основен булевард – „Европа”. Не е за подценяване, че мястото е удобно за бързо придвижване, както с кола, така и с градски транспорт, а в същото време е достатъчно близо до централната градска част. Сградата е на метри от автобусна спирка, през която минават линиите 42 , 51, 54, 81, 106,309, а в близост има и станция на метрото. Разстоянието до ЦУМ и центъра на София е 4,7 км, а до Западен парк е едва 700 метра. Друго предимство е, че локацията на жилищата е на тихо място, далече от градския шум.


                СОФИЯ, бул.Сливница

                до 800 /кв.м



                Коментар


                • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                  Пак не уцелваш "лошите" новини. Това явно са руснаци, което си е доста добра новина и намалява рисковете от руско влияние и зелени човечета.
                  Пише чужденци,а не руснаци/определена националност/.
                  И когато една държава е атрактивна за инвестиции в недвижимости няма такива тенденции ,това го пиша поради силното балонизиране на пазара иначе чужденците и техните инвестиции ще ударят нас ,ние ще имаме още по-високи цени ако наливат както в Западна Европа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    https://www.pariteni.bg/novini/pari/...lgariia-241686
                    Чужденци се отървават от имотите си в България !

                    Преките чуждестранни инвестиции у нас са намалели наполовина


                    Вложенията на чуждестранни граждани и фирми в недвижими имоти у нас за годината са отрицателни в размер на 7,7 млн. евро, при отрицателен нетен поток от 1,3 млн. евро и за 2020 г.

                    Бургас е лидер по отрицателни нетни потоци на капитал в недвижими имоти !!!

                    Айиде честито на Лорда дето се наби там !!!
                    Пак не уцелваш "лошите" новини. Това явно са руснаци, което си е доста добра новина и намалява рисковете от руско влияние и зелени човечета.

                    Коментар


                    • https://www.pariteni.bg/novini/pari/...lgariia-241686
                      Чужденци се отървават от имотите си в България !

                      Преките чуждестранни инвестиции у нас са намалели наполовина


                      Вложенията на чуждестранни граждани и фирми в недвижими имоти у нас за годината са отрицателни в размер на 7,7 млн. евро, при отрицателен нетен поток от 1,3 млн. евро и за 2020 г.

                      Бургас е лидер по отрицателни нетни потоци на капитал в недвижими имоти !!!

                      Айиде честито на Лорда дето се наби там !!!

                      Коментар


                      • Джонката хем е прав, хем не е. Не е в имотите проблемът. Абсолютно са надценени, не струват, рискът след теб да не се нареди никой е голям...

                        Обаче

                        The video game ‘Axie Infinity’ set a record in the new world of NFT gaming late last year, when an “extremely rare” plot of in-game land sold for $2.48 million.


                        Очевидно лудостта с имотите е просто едно от многото проявления на разкапването. Иначе до купуваш имот, за да го даваш пос наем, при този излишък от имоти, е наистина тъпо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                          Нищо чудно и така да стане, не съм в най-ранна младост и чичките ще станем дядовци. Пък мястото на дядовците и бабите си е на село при доматите. Кой по Радомир, кой на други места в София област Нямам идея община Мирково, дали може да се сравнява с Радомир.
                          Айде моля, моля Радомир е недостижим ! :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                            Добре, ама ти инвестираш в нови многофамилни сгради с дълъг хоризонт и в същото време твърдиш, че е страхотна инвестиция защото ги нямало проблемите на старото, както описва Терзиев. Не виждаш ли противоречието тука? Кой ти гарантира, че тия нови апартаменти няма да са в същото състояние след 30-40 години като тази кооперация на Попа, хем тя е наистина на топ място за разлика от Гоцето примерно?
                            Аз не виждам да има особен напредък в българския манталитет, а той е основната пречка една многофамилна сграда да е наистина добра инвестиция дългосрочно. Във всеки един момент рискуваш да се появи един или няколко идиота които не искат да участват в никакви ремонти, поддръжки и не можеш да ги накараш по никакъв начин.
                            Възможно и по-скоро сигурно ще се стигне до подобни проблеми в даден момент поради описаните причини от теб. Не мога да кажа кога, но минимума е поне 30-40 години, а аз си смятам за по-лесно, че сградата ще я има за 100 години / може би половината време ще е в състоянието на Попа/. Гаранцията за първата половина е че поне към момента собствениците са ок финансово и предполагам докато са живи ще бъде така предвид професиите им. За следващото поколение не знам.и няма да видя как ще бъде.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Какво да ти кажа - при теб си личи липсата на качествено финансово образование. Действията ти не се различават с нищо от тези на баба Пена от Чукурово - съответно и двамата с нея ще берете същите ядове.
                              Нищо чудно и така да стане, не съм в най-ранна младост и чичките ще станем дядовци. Пък мястото на дядовците и бабите си е на село при доматите. Кой по Радомир, кой на други места в София област Нямам идея община Мирково, дали може да се сравнява с Радомир.
                              Last edited by pepe1234; 18.02.2022, 12:34.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Дури, в къщата ти живеете ти и сестра ти ако не се лъжа и със сигурност сте я ремонтирали до тухла , поддържате я постоянно и т.н. Едва ли е 8 етажа или 6 етажа с течащ покрив и 20 собственика. Виж пак поста на Терзиев за жилището на баща му на Попа.
                                Т.е. твоето е изключение изцяло за собствена сметка / платена от теб/ . При старите многофамилни сгради нещата са различни. Но това не променя и някои други факти - старото не е пригодено и с екстрите на новото - теб не те дразни, но някои от нас да , имаш ново но на друго място/друг имот, за да бутнеш построиш къщата наново ще ти трябва 7-цифрена сума....
                                Добре, ама ти инвестираш в нови многофамилни сгради с дълъг хоризонт и в същото време твърдиш, че е страхотна инвестиция защото ги нямало проблемите на старото, както описва Терзиев. Не виждаш ли противоречието тука? Кой ти гарантира, че тия нови апартаменти няма да са в същото състояние след 30-40 години като тази кооперация на Попа, хем тя е наистина на топ място за разлика от Гоцето примерно?
                                Аз не виждам да има особен напредък в българския манталитет, а той е основната пречка една многофамилна сграда да е наистина добра инвестиция дългосрочно. Във всеки един момент рискуваш да се появи един или няколко идиота които не искат да участват в никакви ремонти, поддръжки и не можеш да ги накараш по никакъв начин.

                                Коментар

                                Working...
                                X