IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В момента Централните банки завиха че повече няма да дават насоки ,а ще се водят от данните към настоящия момент ,това означава че могат буквално от днес за утре да обявят тотален обрат на това което са комуникирали вчера .
    Изводите си правете сами

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

      Инфлацията е полезна за икономиката. Така се "наказва" пасивното богатство, един вид данък върху "мързеливите" пари. Инфлацията е като остаряването, ако си млад и здрав ТРЯБВА да си активен, лошо е да си пропиляваш дните. Ако я няма неминуемата старост, повечето хора вечно ще се носят по течението и обществото ще загине. Ако няма заплаха за натрупаните пари, защо да проявяваш каквато и да е инициатива?
      Инфлацията е полезна когато е в следствие на производителността на труда и естествения ръст на иконимиката .
      В момента имаме инфлация от лош тип ,тоест това е изкуствено генерирана инфлация под която нямаме производителност ,защото ако имахме щяхме да имаме и баланс между търсене и предлагане или поне нямаше да има такива дисонанси .
      Когато имаме такава инфлация ,тя поражда криза ,защото субектите в икономиката не могат да я покрият и в един момент имаш риск ,който нараства бързо за кратки периоди от време ,тогава Централните банки рязко спират кредитирането и се получава икономически шок .
      Избора е между две кризи -криза на инфлацията която подкопава и банковата стабилност или риска от криза в икономиката която е по малкото зло за банките специално .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        Така е, обаче защо се страхуват да повишат ОЛП по кредитите и депозитите от ЕЦБ? Няма ли да стане проблем с облигациите на Гърция и Италия, примерно, както цените по борсите да паднат. И имотите биха пострадали. Може би това ги спира да го направят.

        Не виждам за последните няколко хиляди години някой да е избягал от инфлацията и ще се продължава в същата посока, според мен.
        Кой се страхува ?Къде ?
        Хем виждаш че в цял свят започват да вдигат разходите по кредитите ,хем били се страхували ?Къде е това ?
        Почти няма новина ,в която да не се говори за вдигане на лихви или ти очакваш ,хоп от днес за утре да ги запратят в космоса като повишения ?
        Не че и това не е възможно ,могат да го направят и бъди сигурен че ще го направят ,правили са го многократно назад в историята,и нима в миналото не е имало силна задлъжнялост ?
        Имало е и ,какво от това ,решават ,стига толкова парти и финито ,филма приключва

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          А какво ще стане с обществото ако продължат да печатат? Нали е все тая. Много по-изгодно е да оставят максимум ипотекари и бизнеси да фалират. Защото бизнес се гради за няколко години, а твърда валута се гради с десетилетия. Толкова голяма инфлация никой не очакваше. Не си струва да разхлабваш доверието във валутата за да спасиш за пореден път неграмотни вече второ поколение хазяи които нито работят нито плащат осигуровки.
          Инфлацията е полезна за икономиката. Така се "наказва" пасивното богатство, един вид данък върху "мързеливите" пари. Инфлацията е като остаряването, ако си млад и здрав ТРЯБВА да си активен, лошо е да си пропиляваш дните. Ако я няма неминуемата старост, повечето хора вечно ще се носят по течението и обществото ще загине. Ако няма заплаха за натрупаните пари, защо да проявяваш каквато и да е инициатива?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

            А какво ще стане с обществото ако продължат да печатат? Нали е все тая. Много по-изгодно е да оставят максимум ипотекари и бизнеси да фалират. Защото бизнес се гради за няколко години, а твърда валута се гради с десетилетия. Толкова голяма инфлация никой не очакваше. Не си струва да разхлабваш доверието във валутата за да спасиш за пореден път неграмотни вече второ поколение хазяи които нито работят нито плащат осигуровки.
            Така е, обаче защо се страхуват да повишат ОЛП по кредитите и депозитите от ЕЦБ? Няма ли да стане проблем с облигациите на Гърция и Италия, примерно, както цените по борсите да паднат. И имотите биха пострадали. Може би това ги спира да го направят.

            Не виждам за последните няколко хиляди години някой да е избягал от инфлацията и ще се продължава в същата посока, според мен.
            Last edited by troika; 03.02.2022, 13:08. Причина: Тавтология

            Коментар


            • https://www.investor.bg/novini/534/a...comment-newest

              Канадския банков регулатор.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Хаааа, от отрицателни ще станат 0,25%?

                Кавръков, печатането ако спре, обществото престава да съществува. Дотам сме го докарали. Абстиненцията ще ни затрие.
                Терзиев,
                Вярата че статуквото ще се запази завинаги е най-погрешното ,което може да си помислиш.Инфлацията е проблем вече и то голям проблем.Сега си задай въпроса как се бори инфлацията.Няма да ти отговарям на този въпрос.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Хаааа, от отрицателни ще станат 0,25%?

                  Кавръков, печатането ако спре, обществото престава да съществува. Дотам сме го докарали. Абстиненцията ще ни затрие.
                  А какво ще стане с обществото ако продължат да печатат? Нали е все тая. Много по-изгодно е да оставят максимум ипотекари и бизнеси да фалират. Защото бизнес се гради за няколко години, а твърда валута се гради с десетилетия. Толкова голяма инфлация никой не очакваше. Не си струва да разхлабваш доверието във валутата за да спасиш за пореден път неграмотни вече второ поколение хазяи които нито работят нито плащат осигуровки.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                    .Само за протокола да спомена , че тоя продукт го предлагат всички банки не само Allianz.Allianz си падат кожодери да ти кажа .Има банки с по-добри условия.


                    пп. Не разбрах защо вземаш потребителски кредити.Нали имаш какво да ипотекираш за обезпечение?
                    За протокола, този кредит съм го изплатил преди 5г. , като лихва плащах само твърдата надбавка от 6,8%.. В момента имам към друга банка, ама трябва внимателно да ме четеш, без да поркаш.

                    Бил съм съдлъжник по законна ипотека, но сега не ми се налага да правя покупка на едър имот. Възвръщаемостта на по-малките е по-голяма.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      https://www.bloombergtv.bg/a/14-graf...shte-prez-yuli

                      Пазарите залагат Европейската банка да започне да вдига лихвените проценти още през Юли тази година.
                      Хаааа, от отрицателни ще станат 0,25%?

                      Кавръков, печатането ако спре, обществото престава да съществува. Дотам сме го докарали. Абстиненцията ще ни затрие.

                      Коментар


                      • https://www.bloombergtv.bg/a/14-graf...shte-prez-yuli

                        Пазарите залагат Европейската банка да започне да вдига лихвените проценти още през Юли тази година.

                        Коментар


                        • Стигнали сме до точката в която никой не вярва че може да има голям обрат,рязък относно самата политика на евтин кредит.
                          Евтините пари са станали като дрога,хероин,който до такава степен е замъглил ума на всички,че те не могат да приемат че може да има рязък обрат.
                          Предстои разтърсващ цикъл на затягане на паричната политика

                          За разлика от предходни цикли, инфлацията е твърде висока, а Фед вече няма да направлява пазарите

                          https://www.bloombergtv.bg/a/2-novin...hnata-politika

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Не искаш да приемеш, че да нямаш кредит е прецаквацията. Тъжно, но факт. Виж лихвите по кредитите, виж годишната инфлация, виж поскъпването на активите. Изобщо е безумие, че изобщо говориш за време без кредитив момент, в който хората се чудят как да спасят парите, които имат.
                            Виж сега това със спасяването на парите и ниските лихви няма да продължи дълго,защото банките няма как да оперират още в такава среда.Имат граници за вдигането на такси,и комисионни,така че лихвата им е основен инструмент за операции.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Така. Значи Уолмарт няма в Германия още от около 2005 година по спомени. А "Плюс" стана на Нето през 2010, като по ценова категория е бил винаги една класа с Алди и Лидъл. По глупостите, които пишеш, си личи - ти си виждал Германия само на картинка или ако си бил там си бил типичният бачкер. Разбирам вече защо в БГ стадартът ти е по-висок. Просто там си бачкал за 7 Евро на час в някоя пицария и тук с една заплатка от сорта на 2к-3к си "вдигнал стандарта".

                              Изпити в Германия се вземат лесно, стига да имаш сиво вещество и да си трудолюбив. Много народ го късаха, но и много успяха. Ти очевидно не си от тях. Относно заплатата: 10к (месечно) не е нищо особено. Заплатата в началото ми беше действително 50к годишно. После стигнах до над 200к и то без бонусите, които са стигали и до 50%. Бил съм управител на 2 компании едновременно. Под наем съм живял в къща близо до Бодензее, после в Швейцария за много над 1000 Евро наем. Такива суми ти през живота си няма да изкараш. Това ниво се достига с правилните смени на работата, с правилните контакти...Когато ти си се напивал в дискотеката, аз съм ходел по общи събрания, събирал съм се с хора, които са ме теглили напред. Има българи, успели и постигнали далеч повече от мен. Естествено, няма как да ги познаваш - тези хора са далеч от твоето ниво.

                              А, и "бате" ще викаш на кварталните селяци. По граовско-шопския ти акцент си личи от километри нивото ти на култура, вероятно и нямаш 30 години с този пуберски изказ. Такива като теб могат само да слушат и да зяпат с отворени уста, когато аз говоря, не да ми се правят на мъже в анонимен форум.
                              Жонка време е да се успокоиш и да престанеш да фантазираш относно заплатите в Германия.Като те чете човек остава с убеждението че там пачките падат от небето..А и какви преуспели българи мани мани.Най лошо е да лъже човек.Ей го и Кратунчо.Като му поисках адреса да отида да го видя тоя нашенски милиардер и тарикат той ми прати адреса на полицейският участък.Като си дойдат тука почват да гледат отвисоко да ни поучават колко сме тъпи и мързелиеви и как те там в рая си живеели чудесно.Като ги питаш абе имам работа в Германия мога ли да дойда само да видя изведнъж бузите им пламват в червено и стават много заети.Та те така с преуспелите милионери в Германия...Всеки може да лъже и да се хвали.

                              Коментар


                              • А на година били, е нищо де посмали малко, че и това е много, за управители обикновено мангалчета, като нас не вземат. Колкото и да го крият германците не обичат чужденците и на висока ръководна длъжност можеш да забравиш да стигнеш. Но пък знам ли, може и да си се бъхтал 10-15 години по ниските нива, да са те повишили до по- високи мениджерски позиции и сега да си за златен скункс... но малко вероятно. Да кажа, че приятели ходиха 10 г. по-късно в Германия и касиерките в магазина си били същите. Та толкова за прогреса в кариерата там... Някои колеги се ожениха там, и останаха не са се кой знае колко нито издигнали нито замогнали. А жилище не могат да си купят посмъртно. Ма ти си пиши, аз ще се правя, че ти вярвам

                                Джонка, едно въпросче, като си толкова напечлил се и преуспял. Що не си купиш някое сгодно парцелче и не си сам построиш нещо да отговаря на твоя стандарт с реални квадрати и прави стени?

                                ПП ние шопите сме си тука от София ( столицата), така че благодаря, селяците са пришълците от другите места с другите акценти, към които очевидно принадлежиш щом те дразни шопски. Ма иначе се буташ у София да купиш апарт. Но като ходиш в Мюнхен тези с баварския диалект порицаваш ли ги?
                                Last edited by pepe1234; 03.02.2022, 12:38.

                                Коментар

                                Working...
                                X