IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Търсенето в периода не е превишавало предлагането. Не знам откъде са ти данните. Естествено в някои райони, в някои сегменти, по същество няма предлагане. Ако беше както ти казваш, сделките щяха да се сключват НАД офертната цена. Но така ако тръгнем, ще стигнем до липсата на къщи с 5 декара двор в Изток. Но ти почти дотам си го докарал с твоите критерии.
    То има такива сделки / на НАД офертна цена/...Разбира се не на всякъде.
    Данните са ми от сайта... Там има почти всичко.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      за 900 евро само трябва да си оправиш статута от офис на апартамент
      И е на партер,ама нали няма ти да живееш там ,какво ти дреме
      Аааа, ама онзи е за Ботич. Той ще се разбере с кмета на Ливадите и целата администрация срещу 2 шишета ракия.
      Аз ти пуснах търсенето. Ако имаш по него нещо за 900 евро го давай да го видим...

      ПП На партер може да зема некой гараж евентуално, ама пак зависи не съм им много фен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Търсенето надвишаваше предлагането предните 5 години. Изглежда , че нещата скоро ще се обърнат.
        А че парите не са това което са били е отделен въпрос.
        Макар и да е малък има шанс София да стане Слънчака или Банско с това темпо на строеж
        Търсенето в периода не е превишавало предлагането. Не знам откъде са ти данните. Естествено в някои райони, в някои сегменти, по същество няма предлагане. Ако беше както ти казваш, сделките щяха да се сключват НАД офертната цена. Но така ако тръгнем, ще стигнем до липсата на къщи с 5 декара двор в Изток. Но ти почти дотам си го докарал с твоите критерии.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Добре давай го да го видим. Искам да е среден етаж без Север, строен след 2015 и с тераси под 10 квадрата, статут апартамент.

          Вид имот: 4-СТАЕН,
          Местоположение: град София
          Под райони: МАНАСТИРСКИ ЛИВАДИ,
          Етажност: от 3-ти до 5-ти ет., Година на строителство: от 2015 г., Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

          Средна цена на имотите в извадката: 284946 euro
          Средна цена на кв.м: 1522 euro.
          за 900 евро само трябва да си оправиш статута от офис на апартамент
          И е на партер,ама нали няма ти да живееш там ,какво ти дреме

          Коментар


          • в главата на средностатистическия българин

            тула = депозит

            в този ред на мисли докато има пари за спестяване ще има внасяне на 'тула-депозит'

            виж ако се наложи да се разваля този тула-депозит (тук визирам генерално да има повече нуждаещи се от кеш отколкото от тули,а не конкретни хора) тогава вече ще има неприятно изненадани.

            тулите не са пари.

            Българската икономика е малка и отворена, което в комбинация с валутен борд (или без) е предпоставка в един момент парите да свършат ако изнасяме по-малко отколкото внасяме.

            Парите на емигрантите, парите от британци и руснаци, които купуваха имоти накуп при миналия балон... и заемите разбира се - това бяха основните капитали, които държаха нещата да има пари в държавата, които да се насочват към един или друг клас активи. В момента сме останали само със заемите, а парите на емигрантите се компенсират с изтеглянето на руски и английски капитали от НИ ( който може).

            Заемите при ниски лихви са ок, но докога и как може да се трупат е върос на време да разберем. В повечето случаи те компенсират отрицателния паричен поток на държавата, но трябва да се гребе много дълбоко, за да остане и за населението.

            Едни инвестират в инфраструктура, образование, енегегтика... а ние крадем от цитираните три (боеко и компания за пример) и крием откраднатото в имоти (пране в строителството). До сега 10 години този модел наля много вода в мелницата на жилищното строителство, но до колко това е помогнало на българската икономика да посрещне трудни времена ще разберем идните години.
            Last edited by bertram; 07.02.2022, 12:57.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Ай сега ,на Ботича ,той се е уредил вече ,четиристаен ти предлагам в Манастирските за 900 евро на квадрат
              Добре давай го да го видим. Искам да е среден етаж без Север, строен след 2015 и с тераси под 10 квадрата, статут апартамент.

              Вид имот: 4-СТАЕН,
              Местоположение: град София
              Под райони: МАНАСТИРСКИ ЛИВАДИ,
              Етажност: от 3-ти до 5-ти ет., Година на строителство: от 2015 г., Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

              Средна цена на имотите в извадката: 284946 euro
              Средна цена на кв.м: 1522 euro.
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 07.02.2022, 12:04.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Казах ти - тези ги давай на Ботича.
                Ай сега ,на Ботича ,той се е уредил вече ,четиристаен ти предлагам в Манастирските за 900 евро на квадрат

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Търсят се основно имоти и много по-малко жилища. Има разлика от земята до небето. Докато текат милиони, цените няма да паднат. Не е някакъв дисбаланс между търсене и предлагане причина за ръстовете.
                  Търсенето надвишаваше предлагането предните 5 години. Изглежда , че нещата скоро ще се обърнат.
                  А че парите не са това което са били е отделен въпрос.
                  Макар и да е малък има шанс София да стане Слънчака или Банско с това темпо на строеж

                  Коментар


                  • Търсят се основно имоти и много по-малко жилища. Има разлика от земята до небето. Докато текат милиони, цените няма да паднат. Не е някакъв дисбаланс между търсене и предлагане причина за ръстовете.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Те жилища се търсят, но пазара е грубо около 20К на година / сделките са повече, но част са покупка и продажба и спекула / 18К нови на година са прекалено много. Разбира се тези ще станат готови след 3-4 години. Т.е. има врем, но не мисля че в процеса на строеж за всички ще има кандидати ако се продължава по същият начин. Като се забавят продажбите ще има и промо при някои строители или пък незавършени сгради....
                      Мисля че има мегдан все още, но ако наистина продължават така за в бъдеще може да има забавяне.

                      Ипотеките са отделно от продажбите. Какъв е делът на новото не знам...
                      Година Продажби Ипотеки
                      2013 19430 7644
                      2014 20863 8641
                      2015 24379 11497
                      2016 26480 14207
                      2017 28178 18134
                      2018 28232 17941
                      2019 29772 15504
                      2020 28156 14288
                      2021 36836 18091

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Предлагането би оказвало влияние върху цената, ако се търсеха жилища. Има още време докато се срутят нещата.
                        Те жилища се търсят, но пазара е грубо около 20К на година / сделките са повече, но част са покупка и продажба и спекула / 18К нови на година са прекалено много. Разбира се тези ще станат готови след 3-4 години. Т.е. има врем, но не мисля че в процеса на строеж за всички ще има кандидати ако се продължава по същият начин. Като се забавят продажбите ще има и промо при някои строители или пък незавършени сгради....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...63852845859873

                          Песимисте айде готов си .
                          Има и дворче за някой и друг корен домат .електричеството може да се махне и да се сложят пелети,печка за дърва ,за да е по евтино
                          Казах ти - тези ги давай на Ботича.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                            Колеги , мисля че може да се зарадват най-накрая някои. От 2023 ще има вече спад / не задържане/. С колко точно не знам, но този път строителите са се унесли малко....Около 10К годишно е ок, ама двойно повече не мисля че има кой да ги купи....
                            https://www.investor.bg/bylgariia/45...2021-g-345208/
                            В София през миналата година е било разрешено строителството на 17 773 нови жилища спрямо 9909 година по-рано
                            Предлагането би оказвало влияние върху цената, ако се търсеха жилища. Има още време докато се срутят нещата.

                            Коментар


                            • https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...63852845859873

                              Песимисте айде готов си .
                              Има и дворче за някой и друг корен домат .електричеството може да се махне и да се сложят пелети,печка за дърва ,за да е по евтино

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                                Колеги , мисля че може да се зарадват най-накрая някои. От 2023 ще има вече спад / не задържане/. С колко точно не знам, но този път строителите са се унесли малко....Около 10К годишно е ок, ама двойно повече не мисля че има кой да ги купи....
                                https://www.investor.bg/bylgariia/45...2021-g-345208/
                                В София през миналата година е било разрешено строителството на 17 773 нови жилища спрямо 9909 година по-рано
                                Някои нови проекти изкачат на до 1200 евро в момента при тези високи разходи ,а представям си когато почнат още да строят

                                Коментар

                                Working...
                                X