IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Гоцето:
    01.11.2021 -130 оферти, средно 1757
    07.02.2022 - 158 оферти, средно 1760

    Това е което съм си записал аз за Ноември 2021.

    За тези 3 месеца шам фъстъците скочиха бая.
    А така, знаех си че требеше да си остана в Люлин :-) Факта е че щом средната цена се е вдигнала с 10% за 4 месеца за града все някъде трябва да са дръпнали много сериозно....Ще взема пак да пусна справките по квартали....
    Но истината е че в момента наистина съм разколебан какво да правя защото много ново се е наточило и броят оферти БАВНО, но стабилно расте нагоре последните 2 месеца. Кой знае може да има обръщане на цените най--накрая....и ако зема да зема сега нещо ще нацеля баш върха :-)))).... Не че е фатално от финансов аспект ама усещането за минавка ще е гадно....:-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      За местата които гледаш може и да е така / не съм задълбавал на квартално ниво напоследък/ , но за София са ЯКО нагоре..... Охххх добре, че съм в Гоцето, а не в скъпите места дето гледаш та да се пазя успешно от инфлацията :-)
      Броят оферти се увеличава от началото на Декември, което за мен е добър знак, че може и да има корекция в посоката скоро...освен ако не е сезонен детайл. .Просто още не се е случило....
      9.10.2021 1530
      7.2.2022 1693
      Гоцето:
      01.11.2021 -130 оферти, средно 1757
      07.02.2022 - 158 оферти, средно 1760

      Това е което съм си записал аз за Ноември 2021.

      За тези 3 месеца шам фъстъците скочиха бая.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
        Средните офертни цени не са мръднали и грам нагоре през последните 3 месеца (поне на местата, които следя). Офертите са леко нагоре като брой. Инфлацията изяжда и стойността на имотите. Дотук с мита как имотите пазели от инфлация. Когато сметката за ток и газ скача с 200%, колко трябва да е капиталовата, за да компенсира всичко това? Хората нямат пари и това се вижда много отчетливо вече.
        За местата които гледаш може и да е така / не съм задълбавал на квартално ниво напоследък/ , но за София са ЯКО нагоре..... Охххх добре, че съм в Гоцето, а не в скъпите места дето гледаш та да се пазя успешно от инфлацията :-)
        Броят оферти се увеличава от началото на Декември, което за мен е добър знак, че може и да има корекция в посоката скоро...освен ако не е сезонен детайл. .Просто още не се е случило....
        9.10.2021 1530
        7.2.2022 1693

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Прав си. Обаче как това се връзва с твърдението ти, че е по-добре да имаш пари в банка отколкото заем? Сериозен е въпросът, защото за мен двете ти твърдения са логически несъвместими.
          Кое предпочиташ? Да дължиш 80к или да имаш (обезценяващи се) 80к?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
            Средните офертни цени не са мръднали и грам нагоре през последните 3 месеца (поне на местата, които следя). Офертите са леко нагоре като брой. Инфлацията изяжда и стойността на имотите. Дотук с мита как имотите пазели от инфлация. Когато сметката за ток и газ скача с 200%, колко трябва да е капиталовата, за да компенсира всичко това? Хората нямат пари и това се вижда много отчетливо вече.
            Прав си. Обаче как това се връзва с твърдението ти, че е по-добре да имаш пари в банка отколкото заем? Сериозен е въпросът, защото за мен двете ти твърдения са логически несъвместими.

            Коментар


            • Средните офертни цени не са мръднали и грам нагоре през последните 3 месеца (поне на местата, които следя). Офертите са леко нагоре като брой. Инфлацията изяжда и стойността на имотите. Дотук с мита как имотите пазели от инфлация. Когато сметката за ток и газ скача с 200%, колко трябва да е капиталовата, за да компенсира всичко това? Хората нямат пари и това се вижда много отчетливо вече.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Затова пък адвокатите захлебиха доволно? Или някой баламурник собственик с професия адвокат си е губил времето
                Външен, тогава хонорарите бяха ниски и случая лесен , но и резултата предизвестен.
                След него имам кристална ясното за покупките на зелено, гаранция 10 години и т.н..... Аааа и да не забравя за покупката на апарти/гаражи на вторичен пазар / един от тези гаражи се продаде за 29 000 евро преди 2-3 месеца...., а аз нямам там гараж де/
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 07.02.2022, 20:38.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Не се излагай, майна. 10-годишната лихва на 1% за теб ако не е ниска лихва, нямам идея какви са ти критериите. Това е никаква лихва дори без инфлация. А при >30% годишна инфлация?

                  Единственото, което си прав е за липсата ми на образование. Все повече се убеждавам, че в случая това е голямо мое предимство. Другото ми голямо предимство пред теб, е че не си и помислям да чета парцали като Бумбърг.

                  Добавка: естествено, че съм се наблъскал със заеми. Да не съм улав да не го направя при 1,5-1,7% лихва. И с брашно и консерви съм се запасил.



                  Всъщност е точно обратното. Много по-добре е да имаш заем.
                  Мисля че след коментар като този няма какво да ти кажа повече.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    На най-старият ми апарт подземните гаражи протекоха и осъдихме фирмата успешно... и взехме...нищо :-)
                    Затова пък адвокатите захлебиха доволно? Или някой баламурник собственик с професия адвокат си е губил времето
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      Дааам, ако някой последната година е кътал в банката, примерно 80 000€, то 4000 € от тях са изтекли в канализацията на инфлацията
                      Зависи в какво ги измерваш.

                      А ако парите на някого не са в банката, ами някъде другаде, по-евтино ли ще му дават хляба в магазина? Нека да не бъркаме разполагаемия доход, върху който попадат ударите на инфлацията и богатството под формата на финансови или реални активи. Не са малко случаите, в които някоя баба или дядо притежават жилище за няколкостотин хил. евро, но се оказват неподготвени за по-високите цени в магазина и със стотинките в джоба не могат да си купят хем мляко, хем сирене, хем лютеница. Трябва да избират от кое да се лишат. Тях дали ги топли, че са си съхранили богатството без да изтекат няколко хил. евро в канала?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        Къде са мишоците с килийно образование които до вчера пророкуваха че лихвите щели вечно да са ниски щото видиш ли дълговете на задлъжнелите държави нямало как да се обслужват?
                        Ха ха ха ...Терзиев енд къмпани неуки типажи...

                        Очакваните повишени лихвени проценти от ЕЦБ удариха гръцкия и италианския дълг

                        https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...paign=RSS_2019

                        А,още не са почнали...
                        Не се излагай, майна. 10-годишната лихва на 1% за теб ако не е ниска лихва, нямам идея какви са ти критериите. Това е никаква лихва дори без инфлация. А при >30% годишна инфлация?

                        Единственото, което си прав е за липсата ми на образование. Все повече се убеждавам, че в случая това е голямо мое предимство. Другото ми голямо предимство пред теб, е че не си и помислям да чета парцали като Бумбърг.

                        Добавка: естествено, че съм се наблъскал със заеми. Да не съм улав да не го направя при 1,5-1,7% лихва. И с брашно и консерви съм се запасил.

                        Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Абе така е, но пък е по-добре да имаш 80к дебит, отколкото 80к кредит. Разликата е 160к в полза на този дето има.
                        Всъщност е точно обратното. Много по-добре е да имаш заем.
                        Last edited by terziеv; 07.02.2022, 20:24.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          само дето после не го търси ООД-то или ЕООД-то за гаранция
                          с някакъв смешен капитал си до там....
                          На най-старият ми апарт подземните гаражи протекоха и осъдихме фирмата успешно... и взехме...нищо :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                            Дааам, ако някой последната година е кътал в банката, примерно 80 000€, то 4000 € от тях са изтекли в канализацията на инфлацията
                            Абе така е, но пък е по-добре да имаш 80к дебит, отколкото 80к кредит. Разликата е 160к в полза на този дето има.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Дааам, ако някой последната година е кътал в банката, примерно 80 000€, то 4000 € от тях са изтекли в канализацията на инфлацията
                              Който е взел наем в размер на 500 лева например преди една година,сега взима наем минус 30%....Тоест 350 лева...Който взима още повече наеми,още повече е загубил...а сега като шибнат и цената на дълга в космоса,капиталовата му ще се срине с минимум 40% за едни 10 години.

                              Коментар


                              • Къде са мишоците с килийно образование които до вчера пророкуваха че лихвите щели вечно да са ниски щото видиш ли дълговете на задлъжнелите държави нямало как да се обслужват?
                                Ха ха ха ...Терзиев енд къмпани неуки типажи...

                                Очакваните повишени лихвени проценти от ЕЦБ удариха гръцкия и италианския дълг

                                https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...paign=RSS_2019

                                А,още не са почнали...

                                Коментар

                                Working...
                                X