IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

    Уверявам те че нищо спартанксо няма в живота ми. Голяма част от бизнес елита живее като мен и дори често по собствено желание без работата да го налага. Жени и деца по добре да се адаптират защото сами няма да се оправят.
    В изтритата тема имаше друг такъв, "бизнес елит", отявлен наемател в Младост. Някой сеща ли се как се казваше? Имаше и един дето се пресели в Боровец. Липсва ми тази "елитарност".

    Коментар


    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

      Тук виждам много интересен начин на мислене. Разбирам, че наемодателите са на 90% боклуци. Друго твърдение - всеки се кефи да прецака брокерите. Ами не е всеки. Аз примерно не се кефя да прецаквам някого. Нито брокер, нито съсед, никого. Нямам такъв манталитет. Ако ти имаш такъв начин на поведение и мислене си е твое право.

      Последните години изчислих, че съм дал 4,000 лв средно/година брокерски комисионни. Тази се очертават около 10,000 лв. а може да станат и повече. Знам защо ги давам, защото ми дадоха и дават достъп до сделки, където съм първи в списъка. Отделно други ползи, информация и т. н. Спечелил съм многократно повече от тези разходи. Ако не ги бях дал просто нищо нямаше да спечеля.

      Ако пък човек е запознат с работата на фондовете, които се занимат глобално с имоти, тези приказки за андрешковски хитрувания ще му станат смешни и непонятни. Явно въпрос на ограничено виждане.
      Разбира се че са боклуци. Как да наричам човек който не работи, не произведжда, не плаща данъци и единствения му доход е от понаяднията на централните банки да надуват имоти и инфлация? Ти за друг епитет сещаш ли се?

      Относно брокерите - колкото и да плащаш на брокер, ти си в едно състезание с другите "клиенти" да даваш повече от печалбата си за по-първи места и други "привилегии". Наизбежно това състезание свършва със изсмукани на 100% печалби. Единствения начин да спечелиш това състезание е да излезеш от пистата по прекия път и да се върнеш само за финиша. Аз съм прекия път. И всеки който страни от прекия път е обречен на брокерски произвол.
      Last edited by 20000леваЗАПЛАТА; 05.02.2022, 11:21.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        Аз имам огромно количество багаж(боклуци).
        Събираш 1 ден, 1 ден местиш - товариш/разтоварваш и 1 ден нареждаш + 1 гараж боклуци ти остават. Това с 15г трупане.
        За няколко месеца - 2 куфара 1 ТВ, 1 ПЦ и 2 торби обувки, дреболии. за 30 мин в колата и за 2 часа си се нанесъл
        И всичко това за да спестиш 50 лева!? Щом тридневната надница ти е по-ниска, това си е истинска мизерия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

          До 25тата си година живях така спартански, под наем. Удобно, практично и дисциплиниращо е. Но, като имаш жена и деца е практически невъзможно.
          Само книгите на жена ми са близо 1000 тома.
          Хайде да не си говорим за местене.
          Уверявам те че нищо спартанксо няма в живота ми. Голяма част от бизнес елита живее като мен и дори често по собствено желание без работата да го налага. Жени и деца по добре да се адаптират защото сами няма да се оправят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

            Тук виждам много интересен начин на мислене. Разбирам, че наемодателите са на 90% боклуци. Друго твърдение - всеки се кефи да прецака брокерите. Ами не е всеки. Аз примерно не се кефя да прецаквам някого. Нито брокер, нито съсед, никого. Нямам такъв манталитет. Ако ти имаш такъв начин на поведение и мислене си е твое право.

            Последните години изчислих, че съм дал 4,000 лв средно/година брокерски комисионни. Тази се очертават около 10,000 лв. а може да станат и повече. Знам защо ги давам, защото ми дадоха и дават достъп до сделки, където съм първи в списъка. Отделно други ползи, информация и т. н. Спечелил съм многократно повече от тези разходи. Ако не ги бях дал просто нищо нямаше да спечеля.

            Ако пък човек е запознат с работата на фондовете, които се занимат глобално с имоти, тези приказки за андрешковски хитрувания ще му станат смешни и непонятни. Явно въпрос на ограничено виждане.
            съгласен съм с теб, но е жив късмет да намериш читав брокер, които да ти предложи тия неща.
            няма да се впускам в квалификации, но голяма част дори не знаят, какво продават.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
              Боклуци са 90%. Но дори и най големия боклук като му обясниш че му е много по изгодно да работи с мен директно без брокера да знае и с някакво разбиране ако си намери по-платежоспосбен наемател или да се изнеса не следващия ден или да го мачна.

              Въпрос на договорки, рядко има недоволна страна. Всеки се кефи да прецака брокерите, да спести някои лев такси или каквото друго си спестява като счетоводство и да има свобода да прекрати наема по всяко време.
              Тук виждам много интересен начин на мислене. Разбирам, че наемодателите са на 90% боклуци. Друго твърдение - всеки се кефи да прецака брокерите. Ами не е всеки. Аз примерно не се кефя да прецаквам някого. Нито брокер, нито съсед, никого. Нямам такъв манталитет. Ако ти имаш такъв начин на поведение и мислене си е твое право.

              Последните години изчислих, че съм дал 4,000 лв средно/година брокерски комисионни. Тази се очертават около 10,000 лв. а може да станат и повече. Знам защо ги давам, защото ми дадоха и дават достъп до сделки, където съм първи в списъка. Отделно други ползи, информация и т. н. Спечелил съм многократно повече от тези разходи. Ако не ги бях дал просто нищо нямаше да спечеля.

              Ако пък човек е запознат с работата на фондовете, които се занимат глобално с имоти, тези приказки за андрешковски хитрувания ще му станат смешни и непонятни. Явно въпрос на ограничено виждане.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Моите са повече и се събират в 2гб - една малка флашка, при това на 5% заета с това.
                Родителите ми имаха ВСИЧКИ списания математика. И ПЪРВОТО от 63г май беше. Дадох първото в музея (останалите не ги искаха и отидоха на вторични. Братята натовариха квот ми трябваше, а останалото си го взеха - и перални и стари кинескопи, секции, легла
                И по киндълите има, но има и литература която не се намира в електронен вариант. Иначе съм съгласен, че е добре да на ел носител.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Да не би да и е залепнала шундата за плочките в банята? (като оня виц).
                  Иначе съм съгласен че 90% от купените имоти са заради финансово неграмотни жени
                  Ботич, ти като финансово грамотен, сметна ли колко пари си загубил от инфлацията от 2018 до сега?
                  Или те е страх да не си посегнеш?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    Да не би да и е залепнала шундата за плочките в банята? (като оня виц).
                    Иначе съм съгласен че 90% от купените имоти са заради финансово неграмотни жени
                    Явно си ерген! Друг въпрос е, че не оценяваш разликата между квартира и собствено жилище, което да си оборудваш и наредиш както ти е кеф. Да сменяш квартири е разбираемо ако живееш в САЩ, Канада или Западна Европа и ти се налага да сменяш работата си поради кариерно израстване, но да си се установил постоянно в София и пак да сменяш квартири е диагноза.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

                      Ерген ако си, може? Когато имаш семейство (жена и деца), по-трудно е да ги местиш от квартира на квартира.
                      Да не би да и е залепнала шундата за плочките в банята? (като оня виц).
                      Иначе съм съгласен че 90% от купените имоти са заради финансово неграмотни жени
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        Моите са повече и се събират в 2гб - една малка флашка, при това на 5% заета с това.
                        Родителите ми имаха ВСИЧКИ списания математика. И ПЪРВОТО от 63г май беше. Дадох първото в музея (останалите не ги искаха и отидоха на вторични. Братята натовариха квот ми трябваше, а останалото си го взеха - и перални и стари кинескопи, секции, легла
                        Ерген ако си, може? Когато имаш семейство (жена и деца), по-трудно е да ги местиш от квартира на квартира.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                          До 25тата си година живях така спартански, под наем. Удобно, практично и дисциплиниращо е. Но, като имаш жена и деца е практически невъзможно.
                          Само книгите на жена ми са близо 1000 тома.
                          Хайде да не си говорим за местене.
                          Моите са повече и се събират в 2гб - една малка флашка, при това на 5% заета с това.
                          Родителите ми имаха ВСИЧКИ списания математика. И ПЪРВОТО от 63г май беше. Дадох първото в музея (останалите не ги искаха и отидоха на вторични. Братята натовариха квот ми трябваше, а останалото си го взеха - и перални и стари кинескопи, секции, легла
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Нищо не разбираш и затова ще си разхождаш куфара по квартирите Напълно законно е да дам право на ползване на когото си поискам и да не минавам 50000 лв. на година за да се регистрирам по ДДС Занаята ми е много различен от това да отдавам имоти под наем ,но наистина не плащам осигуровки в БГ
                            А къде плащаш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                              Колкото и жени и деца да имаш не е хубаво да ги глезиш толкова. Слагаш им лимит от 20 кила лични принадлежности. Със обемна решетка като по летищата за максимални размери. Храна на макро порциони и 20 градуса климат. Научно доказано. Развива дисциплина, здраве, уважение към мъжа и военна другарска връзка в семейството без особени затруднения за нормалния начин на живот.
                              До 25тата си година живях така спартански, под наем. Удобно, практично и дисциплиниращо е. Но, като имаш жена и деца е практически невъзможно.
                              Само книгите на жена ми са близо 1000 тома.
                              Хайде да не си говорим за местене.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Този великан Заплатката вероятно има досие като наемател. ...за такива по 5 депозита преди да го пуснеш в гола откъм мебели и всякакво обкичване бърлога.
                                Не, не. Заеби... Като почна обзавеждане на новото жилище никакви наематели, и без това ще ми трябва за след няколко години, наемите които ще взема за тия години трябва после да ги дам за ремонт. Да дам чисто ново жилище на някой да го осере, не мерси. :-)
                                Тъмни прозорци или най-много терен за събиране с приятели епизодично.

                                Коментар

                                Working...
                                X