IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Япония залага на отрицателни лихви при 33 годишен пик на инфлацията.
    JPY BoJ Interest Rate Decision -0.10% -0.10% -0.10%
    JPY Tokyo CPI (YoY) (Oct) 3.5% 2.8%

    Investing.com- Централната банка на Япония (BoJ) поддържа лихвените проценти на рекордно ниски нива, както се очакваше в петък, и каза, че инфлацията вероятно ще нарасне повече в краткосрочен план, тъй като японската икономика се бори с високите разходи за суровини и проблеми с веригата за доставки .

    Централната банка запази целта си за краткосрочни лихвени проценти на отрицателни 0,1% и каза в изявление, че ще продължи да ръководи доходността на 10-годишните облигации на 0%.

    Сега централната банка очаква CPI инфлацията да приключи годината на 3%, по-висока от предишната й прогноза от 2,3%. Но също така очаква инфлацията да се понижи до около 1,5% през 2023 и 2024 г.

    Инфлацията на индекса на потребителските цени в Япония достигна осемгодишен връх от 3% през септември, движейки се над целевия диапазон от 2% на BoJ за пети пореден месец на фона на нарастващите цени на горивата и храните. Повишаването на цените на суровините също накара местните фирми да прехвърлят разходите върху клиентите.

    Публикуваните по-рано в петък данни показаха, че инфлацията в Токио е достигнала 33-годишен връх от 3,4% през октомври. Цифрата действа като предшественик на данните за инфлацията в цялата страна за месеца.

    Повишените данни за инфлацията се очаква да тестват скромната позиция на BoJ, особено мнението му, че пикът на инфлацията през 2022 г. ще бъде временен.

    Централната банка заяви, че ще продължи да налага покупки на активи, за да повиши нивата на ликвидност, като продължаващите насрещни ветрове от пандемията COVID-19 и опасенията от глобалната рецесия засилват необходимостта от политика на приспособяване.

    Ходът идва до голяма степен в съответствие с мрачната позиция на BoJ, като се има предвид, че централната банка поддържа краткосрочните лихвени проценти отрицателни повече от седем години.

    Банката е единствена сред връстниците си от развитите страни в поддържането на изключително ниски лихвени проценти. Европейската централна банка в четвъртък повиши рязко лихвите, докато Федералният резерв също ще повиши лихвите следващата седмица, тъй като и двете икономики се борят с високи нива на инфлация.

    Неуверената позиция на BoJ сериозно подкопа японската йена, като наскоро валутата достигна най-слабото си ниво от 32 години. Поевтиняването на йената също влоши местните нива на инфлация.

    Коментар


    • Вносното мляко е концентрат, разреждат го с вода и продават за прясно мляко, неслучайно има трайност 30 дни. Истинското след 3 дена вкисва.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

        Не е сухо, с цистерни го карат. И аз съм се чудил как им излиза сметката, но явно излиза.
        Може и сухо да има, но съм виждал цистерните.
        Кондензирано от Унгария. Те си договориха големи квоти за производство преди влизането в ЕС.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          По-скоро е сухо мляко, тутуна освен, че не го субсидират, дават и мангизи за да не го гледаш. Субсидиите са за зърнарите, за плод-зеленчука к0р.
          Не е сухо, с цистерни го карат. И аз съм се чудил как им излиза сметката, но явно излиза.
          Може и сухо да има, но съм виждал цистерните.
          Last edited by pwise; 28.10.2022, 00:21.

          Коментар


          • Вай, вай, ко ши праим сиа?
            Времето на евтините пари и голямото харчене свърши

            Служебният кабинет върза ръцете на депутатите за раздуване на разходите

            Пред депутатите Велкова даде ясно да се разбере, че при толкова висок дефицит (който, ако не се орежат разходи, ще продължи да расте следващите години) България няма да как да влезе в еврозоната на 1 януари 2024 г. А колкото повече се отдалечаваме от еврозоната, толкова по-скъпо ще струва тегленето на заеми за покриване на растящите разходи. Ако инвеститорите, които зорко следят икономическото развитие и финансовата ни дисциплина, откажат да финансират страната ни на приемливи лихви, тя може да изпадне в ликвидна криза. От друга страна, не може да се надяваме и на съществен ръст на приходите при очертаващото се свиване на икономиката заради рецесията, в която изпада цяла Европа. Това означава не само натиск за орязване на съществуващи данъчни преференции, но и опасност от вдигане на данъци.

            https://www.segabg.com/category-obse...rchene-svurshi

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Каврък, за оранжерийните ясно, кажи защо никой не отглежда ябълки, круши и др. традиционни плодове и зеленчуци, всичко е вносно. Напрактика ние освен зърно не произвеждаме почти никакви плодове и зеленчуци.
              Защото за това се иска мащаб,субсидии,и добър пазар,отделно инвестиции в техника и т.н.Земеделието е трудна работа,навремето имах роднина,почна с едни земи с ябълки ,две градушки и приключи скорострелно.
              Сега търгува с лекарства и схеми с оръжие през ВМЗ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                и плодове произвеждаме и ядки
                но как да идеш да продадеш в била или кауфлан със 100 декара ябълки?
                или с 50 декара лешник
                те искат постоянни договори
                във веригите не става.
                в малките магазини, викаме; скъпо е, те в кауфлан ябълките са 99ст а тука искате 1.60лв
                Който има търговия с магазинчета знае,а така.

                Коментар


                • С брутен вътрешен продукт от 66 700 евро на глава от населението Люксембург днес е начело на класацията по богатство на статистическата служба на ЕС Евростат. На второ място с много голямо отстояние е Австрия (32 300 евро). Считаната за локомотива на еврозоната Германия (30 800 евро) е на седмо място.

                  Не са далеч от истината хората казали следното: От много работа се става гърбат, но не и богат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Така е 80% е фуражно, с много добавки се издокарва ляба.
                    Това е за добитък. Хората, които познавам си купуват немско пълнозърнесто, което е био.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнение


                      Или няма български или не се доверяваш на БГ качеството
                      За вкъщи избирам внос, защото е с по-добро качество. За наем избирам внос, защото е на по-ниска цена. Това е статистика след 20+ ремонта.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Аве то и Люксембург нищо не произвежда ама я ги виж - най-високите средни заплати са там. Трябва да правим като тях. Отваряме бамки, затваряме си очите са мръсните мангизи, привличаме 1-2 трлн евра и шапка на тояга. Да бачкат и произвеждат Китайци, Турци, Немци, Индийци - ние ще живуркаме от такси и комисионни.
                        свърши тая. туто финито - и ес и фащ. Вече навсякъде ще е 50% разходи за матриали, а не както сега 5%
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          И как ще фалират веригите? Откъде ще купиш храна?
                          Веригите няма да фалират, но те не са българската икономика! Започваме да живеем на кредит и мисля, че ситуацията не е трудна за прогнозиране!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                            Нека се върнем в темата обаче, че отново ще играе касапина.
                            Защо тухлите и дограмата са ми немски, плочките испански, паркета френски, бялата техника немска, лепилото за плочките и то беше вносно, също и латекса, контактите са ми турски, също и ключовете за лампите, бравата е италианска, тоалетната словенска, осветлението нидерландско... Стига примери. Нямам дори едно българско нещо у дома. Сигурен съм, защото при всеки ремонт (за мен или за под наем) това ми прави силно впечатление. Майсторите ми даже не говорят добре български.
                            Аве то и Люксембург нищо не произвежда ама я ги виж - най-високите средни заплати са там. Трябва да правим като тях. Отваряме бамки, затваряме си очите са мръсните мангизи, привличаме 1-2 трлн евра и шапка на тояга. Да бачкат и произвеждат Китайци, Турци, Немци, Индийци - ние ще живуркаме от такси и комисионни.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                              Нека се върнем в темата обаче, че отново ще играе касапина.
                              Защо тухлите и дограмата са ми немски, плочките испански, паркета френски, бялата техника немска, лепилото за плочките и то беше вносно, също и латекса, контактите са ми турски, също и ключовете за лампите, бравата е италианска, тоалетната словенска, осветлението нидерландско... Стига примери. Нямам дори едно българско нещо у дома. Сигурен съм, защото при всеки ремонт (за мен или за под наем) това ми прави силно впечатление. Майсторите ми даже не говорят добре български.

                              Или няма български или не се доверяваш на БГ качеството

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Каврък, за оранжерийните ясно, кажи защо никой не отглежда ябълки, круши и др. традиционни плодове и зеленчуци, всичко е вносно. Напрактика ние освен зърно не произвеждаме почти никакви плодове и зеленчуци.
                                защото в ЦЯЛ свят селското стопанство е ПЛАНИРАНО И СУБСИДИРАНО, сал нащо е на пазарен принцип. Е как да оцелее патенцето при вълците.
                                40 години ХРАНИМ половин европа (СИВ) изведнъж демокрация и не моем и себе си да изхраним, ако че сме намаляли с 30%
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X