IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

    Не повече от 30 оферти.
    Е и? Яворов не е голям квартал.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

      Сигурно щото им е писнало от теснотия, претъпкани улици, шум, стари мухлясали кооперации и разправии със бедни съседи.
      И какво е станало в Яворов?
      Не повече от 30 оферти.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
        Как пък всички, дето не ви припявят, са заядливи брокери.
        Ще ти кажа следното: всички грачехте през ковида, че цените ще се сринат. Ама, направо ще се сгромолясват. Нищо подобно.
        това нищо подобно дето не се случи ще доведе до ТОТАЛНО и ВЕДНАГИЧЕСКИ ЗАНУЛЯВАНЕ. ЗАНУЛЯВАНЕ а не спад с 40-70%.
        западното консуматорско общество се САМОЗАНУЛЯВА. Що се правите че не чувате как им дават акъл да пестят ток, газ, да стоят на студено, да не си карат колите. Ако не го направят тази година ДОБРОВОЛНО, догодина ще е ДОБРОЗОРНО.
        Last edited by X_Y; 02.05.2022, 10:30.
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Как пък всички, дето не ви припявят, са заядливи брокери.
          Ще ти кажа следното: всички грачехте през ковида, че цените ще се сринат. Ама, направо ще се сгромолясват. Нищо подобно.
          Last edited by X_Y; 02.05.2022, 10:27.

          Коментар


          • Хаха, полезна темата, но само когато ви изнася на брокерите, т.е. да се тръби как апартамент в най-бедната страна в ЕС било най-добрата инвестиция на този свят. Когато се появи друго, по-ралично мнение и веднага авторът е комплексар и още какво ли не. Досега аз съм дал в пъти повече аргументи от всички повишители, взети заедно. Това са 95% от мненията ми.
            Last edited by X_Y; 02.05.2022, 10:28.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

              Колко са обявите на апартаменти по ръба на градината? Не случайно в имот.бг районът на Докторската е отделна категория. Единствената причина да не струва повече е, че българите с пари обичат неясно защо крайните кватали. Може би им е кеф за всяка разходка в парка да се качват на джипа. Все още центърът е на относително ниска цена. Купувайте докато има заблудени да продават. В Оборище все още има избор, вижте в Яворов какво стана.
              Сигурно щото им е писнало от теснотия, претъпкани улици, шум, стари мухлясали кооперации и разправии със бедни съседи.
              И какво е станало в Яворов?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Добре, за зеленото...но този който купува там няма да се грижи за облигационния или на акциите пазар. Бъди убеден.
                Това е имот който не се взема за наем. Разбери как се секвенират имотите и кога те биха били доходоносни с наем. Или ако наемът е цел, то той няма да е в твоите познати параметри.
                И да, не струва...но продавачът казва аз не продавам, продавам само на тези които ми броят 5000€ на метър. След уговорка и начин на плащане, щото и това има значение. Виж банките кви ги сътворяват.
                Колко са обявите на апартаменти по ръба на градината? Не случайно в имот.бг районът на Докторската е отделна категория. Единствената причина да не струва повече е, че българите с пари обичат неясно защо крайните кватали. Може би им е кеф за всяка разходка в парка да се качват на джипа. Все още центърът е на относително ниска цена. Купувайте докато има заблудени да продават. В Оборище все още има избор, вижте в Яворов какво стана.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Евтино казваш - 550к за 100 квадрата (предполагам са към 80 реални, 100 е брокерското закръгляне). Добре, аз гледам на нещата с безмилостния поглед на инвеститора - капиталист. В момента дедо ти Байдън ми дава сигурни 3% доходност по неговите облигации. Понеже дедо Байдън е мааалко по-малко вероятно да фалира отколкото програмистът наемател X, аз искам едни скромни 5% доходност - смятам че 2% за риска над облигацията е оправдано, даже скромно. С нот. такси и брокера тези 550к стават 590к., следователно трябва да му искам наем 2450 Евро. И това при положение, че не правя ремонт, а като гледам наследниците на тоя велик българин са били бая мърлячи и ще се наложи.

                  Нали се сещаш, че 25 Евро на квадрат наем е в момента e ниво топ локация в Мюних, не и в София. На това чудо ще му вземем максимум едни 2500 лева наем, тоест стойността на този имот моментално от 550к пада наполовина на 275к. И не ме интересува нито за кого е строена сградата - даже папата да е живял вътре, не струва 550к Евра. Ако пък скоро бай Байдън почне да дава 5% (до 2-3 месеца ще е факт), тогава аз ще искам 7% и тогава един такъв апарт ще струва едно нищо - кръгла нула.

                  В момента, в който световните инеститори почнат да излизат от имоти, на никой няма да му пука, че ти или Песимистчето държите и не продавате - цените падат НАПОЛОВИНА.

                  ПС: Под "зелено" имах предвид сградата на Данаилов в ж.г. Южен Парк - втората обява.
                  Добре, за зеленото...но този който купува там няма да се грижи за облигационния или на акциите пазар. Бъди убеден.
                  Това е имот който не се взема за наем. Разбери как се секвенират имотите и кога те биха били доходоносни с наем. Или ако наемът е цел, то той няма да е в твоите познати параметри.
                  И да, не струва...но продавачът казва аз не продавам, продавам само на тези които ми броят 5000€ на метър. След уговорка и начин на плащане, щото и това има значение. Виж банките кви ги сътворяват.
                  Last edited by bulgarian lev; 02.05.2022, 04:10.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Ти май не осъзнаваш, че дори през великата депресия в САЩ 5 годишни заплати са купували имот Не двустайна душегубка в панел в Слатина, а в хАмерика. Параметри от 4 нагоре са чист мазохизъм, няма да ти преча разбира се - даже каквото имам бих ти продал на тия цени
                    Ще те купя и продам два пъти , немски …

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                      И това е така , но с условие ,че говорим за пари над 500к евра и нагоре , тези с малки експозиции кеш до другата година са увяхнали съвсем и за тях примоциите не е ясно какви ще са . Ще ти дам пример ,двустаен коптор в момента върви около 100к евра необзаведен за тотално изриване . Не ми казвай ,че за 1 г ще падне на 60к евра ,при средна заплата 2300 лв купуваща го за 7 години !
                      Виж в сегмента на по големите пари от 300к евра нагоре , ще има здрави примоции , на коптори де !
                      Ти май не осъзнаваш, че дори през великата депресия в САЩ 5 годишни заплати са купували имот Не двустайна душегубка в панел в Слатина, а в хАмерика. Параметри от 4 нагоре са чист мазохизъм, няма да ти преча разбира се - даже каквото имам бих ти продал на тия цени

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Това е сградата където живееше Любомир Левчев. Ако знаеш кой е той, де. Апарта не ми прилича да е неговия. Той почина. Там живеят наследници на неслучайни хора. Това е Сан Стефано и Велико Търново кьошето, баш срещу Докторски паметник. Гледаш го от хола ако си със западно изложение.
                        Джони, даже е евтино за тази локация и сграда. Но не е за всеки да купи там.
                        Никакво зелено. Това е сграда от 1980 година строена за приближени на властта.
                        Евтино казваш - 550к за 100 квадрата (предполагам са към 80 реални, 100 е брокерското закръгляне). Добре, аз гледам на нещата с безмилостния поглед на инвеститора - капиталист. В момента дедо ти Байдън ми дава сигурни 3% доходност по неговите облигации. Понеже дедо Байдън е мааалко по-малко вероятно да фалира отколкото програмистът наемател X, аз искам едни скромни 5% доходност - смятам че 2% за риска над облигацията е оправдано, даже скромно. С нот. такси и брокера тези 550к стават 590к., следователно трябва да му искам наем 2450 Евро. И това при положение, че не правя ремонт, а като гледам наследниците на тоя велик българин са били бая мърлячи и ще се наложи.

                        Нали се сещаш, че 25 Евро на квадрат наем е в момента e ниво топ локация в Мюних, не и в София. На това чудо ще му вземем максимум едни 2500 лева наем, тоест стойността на този имот моментално от 550к пада наполовина на 275к. И не ме интересува нито за кого е строена сградата - даже папата да е живял вътре, не струва 550к Евра. Ако пък скоро бай Байдън почне да дава 5% (до 2-3 месеца ще е факт), тогава аз ще искам 7% и тогава един такъв апарт ще струва едно нищо - кръгла нула.

                        В момента, в който световните инеститори почнат да излизат от имоти, на никой няма да му пука, че ти или Песимистчето държите и не продавате - цените падат НАПОЛОВИНА.

                        ПС: Под "зелено" имах предвид сградата на Данаилов в ж.г. Южен Парк - втората обява.
                        Last edited by ejonny2376; 01.05.2022, 22:00.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
                          https://www.investor.bg/bloomberg-tv...ciiata-351258/

                          Продавачите на кредити в този форум има още много да учат!
                          Обръщайте в КЕШ, защото играта загрубява. Четете и мислете, защото няма да имате време за реакция и други го казват вече. Спекулация с имоти на този етап ще се окаже губеща с до 40%. Залозите са големи и ще се действа светкавично.
                          И това е така , но с условие ,че говорим за пари над 500к евра и нагоре , тези с малки експозиции кеш до другата година са увяхнали съвсем и за тях примоциите не е ясно какви ще са . Ще ти дам пример ,двустаен коптор в момента върви около 100к евра необзаведен за тотално изриване . Не ми казвай ,че за 1 г ще падне на 60к евра ,при средна заплата 2300 лв купуваща го за 7 години !
                          Виж в сегмента на по големите пари от 300к евра нагоре , ще има здрави примоции , на коптори де !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
                            https://www.investor.bg/bloomberg-tv...ciiata-351258/

                            Продавачите на кредити в този форум3 има още много да учат!
                            Обръщайте в КЕШ, защото играта загрубява. Четете и мислете, защото няма да имате време за реакция и други го казват вече. Спекулация с имоти на този етап ще се окаже губеща с до 40%. Залозите са големи и ще се действа светкавично.
                            Еее, ти надмина кавръка и кретена по тъпотия. А това никак не е лесно. Браво

                            Коментар


                            • https://www.investor.bg/bloomberg-tv...ciiata-351258/

                              Продавачите на кредити в този форум има още много да учат!
                              Обръщайте в КЕШ, защото играта загрубява. Четете и мислете, защото няма да имате време за реакция и други го казват вече. Спекулация с имоти на този етап ще се окаже губеща с до 40%. Залозите са големи и ще се действа светкавично.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Захлупвай.

                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...65123785252172

                                Ето и на нашата най-добра локация, точно зад Била. Явно все пак е решил да продава. Обаждах му се преди година и на зелено не продаваше. Каза ми, че това къще го строи за семейството си, собственик е и на съседните парцели.

                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...65037698390417

                                Тези две оферти в момента май са най-доброто, което може да се купи в София.
                                Това е сградата където живееше Любомир Левчев. Ако знаеш кой е той, де. Апарта не ми прилича да е неговия. Той почина. Там живеят наследници на неслучайни хора. Това е Сан Стефано и Велико Търново кьошето, баш срещу Докторски паметник. Гледаш го от хола ако си със западно изложение.
                                Джони, даже е евтино за тази локация и сграда. Но не е за всеки да купи там.
                                Никакво зелено. Това е сграда от 1980 година строена за приближени на властта.
                                Last edited by bulgarian lev; 01.05.2022, 16:49.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X