IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hazard

    Похвата на Ганя е да променя темата.
    Он само може да се снима във Лазур, говоря какво е споменал тук, и не си измисляй луксозни локации, казах маломерка, не двустаен.
    Сезона е четири месеца във Бургас, иначе наематели през зимата колкото искаш де, и ти ме разсмиваш.
    И ти ли не сващаш, че 175 наема е балон, като търбуха му ?Хеле и нарастваща лихва ще плаща.
    400 лв. наем в Лазур е нямало 2000г. Не е много да са на 800 днес, но така е навсякъде. Ако имотът е това което предполагам, днес се оферира на 60-80к евро. Ако иска до продава изобщо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL
      Този ник, явно си е въобразил, че ще е модератор, както той самия написа.
      Първоначално изпратено от Julius_BG
      Тъп, по-тъп, най-тъп.............. адролчооо!

      Ами нали веднага може да се провери бе, галфонче малко! ЗАПОВЯДАЙ!

      Ако случайно си окьоравял - ето и нагледно: Автор < > Редактор.

      Не бях влизал там повече от 10 години..... но успях, явно са ми се запазили креденшълите!

      Само ми посочи тема и веднага ще постна тест-коментар посветен на глупостта ти,
      за да видиш, че е с днешна дата и с оригиналния ми ник Julius!
      Last edited by Julius_BG; 13.05.2022, 08:44.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hazard

        В какво "инвестира" тоя ?
        Бургаската маломерка у центъро, половината на кредит ?
        Да предположим, че е дал 30кЕ, със такси, ремонти и прехвърляния, още 5.
        Наемите там са макс 200Е, бруто, щото стават и золуми дългосрочно, па он е старчок да се разправя със лоши наематели.
        Значи 175 наема ще изплатят инвестицията му...... ахаха, кух-кух та дрънка
        Хахахахахахахахахахахахахаха, ти наистина си мегавесел. В силния сезон ми е 85лв/вечер. И да, щеше ми се да я бях купил на 30К, но я купих на 40К. Кредитът беше 40 към 60%. Казвам беше, защото в момента е останал 30% от инвестираната сума

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
          Колеги, гледам някакви обяви от рода на тази:
          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...65029317889105

          3745 евро м2, на 5 ти етаж без асансьор, на шумен и мръсен булевард, преходен , но е възможно да бъде преустроен ( всъшност за да стане обитаем задължително трябва да се влезне с чука и от банята , балкона и вероятно кухнята не трябва да остава нищо)

          Това има ли някаква степен на нормалност или дилъра е виновен ?
          Е колко очаквате да е на ъгъла на Васил Левски и Аксаков? Не се ли ориентирате в София?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Завалията, така и не можа да схванеш за всички тия години, че имотята са най-скапаната черна дупка за пари - когато говорим за Бегетовицата Точно там винаги е било по-изгодно да се живее под наем, докато балъка-собственик не може да събере пари дори само за редовните ремонти и поддръжка.
            Тоя бил казвал - донора на банките с двуцифрени лихви по заеми хахахаха!
            Ма разбира се че всеки който няма имот точно така ще говори..Който си има си живее в него или си взема наема и си свирка.Голтаците като се напиете вечер почвате злобно да храчите тука срещу Лорда...ма на Лорда му дреме той ще е в Бургас а ти на нивата..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev

              Сори, Хазарт, кво искаш да покажеш с фотото?
              След година-две...аз казвам три-четири-пет може би ти все на тази възраст ли ще си? Ще можеш ли да купиш друго освен колиба в Стражица? Или не, сринати цени - браво, купуваш тристаен в Сф?...някой ще ти даде ред да инвестираш или да заживееш в него?...тез с парите изчезват, ти оставаш, имотите също - предлага се всичко което става и за наем, и за живеене лично от теб и семейството ти....що? Данъците високи...ама за теб ако купиш ниски остават, ти ще предпочетеш наема пред това да имаш имот. Имотите остават за друга прослойка от обществото, Песимиста ти каза...70% казвам аз наематели, 30% собственици, с по 5 имота поне около 10% от тях. Около една трета имоти - куци имоти - не стават за наем, или в много нисък сегмент - съответно таргет за нуждаещи се купувачи...силна сегрегация на цените съответно.
              Никой не разбра, че в големите градове ще става все по-скъпо и все по-недостъпно. Вярно е, че извън тях ще има огромно количество празни имоти, но никой няма да иска да живее в тях. Всякакви орташки къщи, селски имоти, панелки в малки градове - чака ги само разруха и забвение. Напоследък се хвалите за покупки на земя - добра стратегия, но не защото се наблюдава разцвет на селския живот, а всеки гони държавната хранилка. Субсидии, които вървят с членството в ЕС. Отделна тема за размисъл за всички настроени анти-ЕС.
              Четирите най-големи областни центъра - само нагоре, другите градове - едва ли. Наскоро някой пусна линк на "промоция" 150к е за мансарда на гипоскартон някъде из Кръстова вода. Каква промоция когато при 80% кредитиране и цялостен ремонт и обзавеждане говорим за вноска 1600-1800 лв. месечно? Колко ще си позволят подобна вноска? Купувачите вече трябва да научат и заобичат т.нар. пропърти ледър, иначе не става само с много добра заплата и умения да четем графики. Дори и да идава скъпо заради транзакционните разходи, по правило поне през 1 по-малък апартамент ще трябва да се минава, иначе просто няма купуване.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hazard

                Похвата на Ганя е да променя темата.
                Он само може да се снима във Лазур, говоря какво е споменал тук, и не си измисляй луксозни локации, казах маломерка, не двустаен.
                Сезона е четири месеца във Бургас, иначе наематели през зимата колкото искаш де, и ти ме разсмиваш.
                И ти ли не сващаш, че 175 наема е балон, като търбуха му ?Хеле и нарастваща лихва ще плаща.
                Аз не знам параметрите на Лорда на имота, нищо че е маломерка. Казвам ти колко е наема в Лазур за апарт с една спалня.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Колеги, гледам някакви обяви от рода на тази:
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...65029317889105

                  3745 евро м2, на 5 ти етаж без асансьор, на шумен и мръсен булевард, преходен , но е възможно да бъде преустроен ( всъшност за да стане обитаем задължително трябва да се влезне с чука и от банята , балкона и вероятно кухнята не трябва да остава нищо)

                  Това има ли някаква степен на нормалност или дилъра е виновен ?
                  Last edited by segato; 13.05.2022, 01:26.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Завалията, така и не можа да схванеш за всички тия години, че имотята са най-скапаната черна дупка за пари - когато говорим за Бегетовицата Точно там винаги е било по-изгодно да се живее под наем, докато балъка-собственик не може да събере пари дори само за реводните ремонти и поддръжка.
                    Тоя бил казвал - донора на банките с двуцифрени лихви по заеми хахахаха!
                    А, ти си първия с два избора: вечен ханджия с изплатена най-накрая ипотека или продажба на хана с оферта 650К€ и в крайна сметка пазарлък на 65К€...вземат ти ги малките и ти с изненада установяваш че вместо в гръчко си под Покрития мост в Ловеч.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev

                      Сори, Хазарт, кво искаш да покажеш с фотото?
                      След година-две...аз казвам три-четири-пет може би ти все на тази възраст ли ще си? Ще можеш ли да купиш друго освен колиба в Стражица? Или не, сринати цени - браво, купуваш тристаен в Сф?...някой ще ти даде ред да инвестираш или да заживееш в него?...тез с парите изчезват, ти оставаш, имотите също - предлага се всичко което става и за наем, и за живеене лично от теб и семейството ти....що? Данъците високи...ама за теб ако купиш ниски остават, ти ще предпочетеш наема пред това да имаш имот. Имотите остават за друга прослойка от обществото, Песимиста ти каза...70% казвам аз наематели, 30% собственици, с по 5 имота поне около 10% от тях. Около една трета имоти - куци имоти - не стават за наем, или в много нисък сегмент - съответно таргет за нуждаещи се купувачи...силна сегрегация на цените съответно.
                      Завалията, така и не можа да схванеш за всички тия години, че имотята са най-скапаната черна дупка за пари - когато говорим за Бегетовицата Точно там винаги е било по-изгодно да се живее под наем, докато балъка-собственик не може да събере пари дори само за редовните ремонти и поддръжка.
                      Тоя бил казвал - донора на банките с двуцифрени лихви по заеми хахахаха!
                      Last edited by redcretin; 13.05.2022, 01:22.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от blackaquarius

                        Не знам, но не го разбирам! С Лордича си имаме приказка и си споделяме инфо в какво инвестираме.Той се дразни, че безпарични разбиратели подченяват усилията, които е вложил за да постигне сегашното си положение!
                        Инвеститор с капитал от няколко десетки хилядарки и лутащ се в акции или ценни метали или криптоси да заложи...но няма и за това топки инвеститор ли е?
                        Има само един избор: да пресметне как ще си плаща наема в следващите 20 години, ще има ли постоянни и стабилни доходи, ще се повишат и разходите за децата, ще има неизвестни като смяна на работа, здравословни проблеми, нова любов с някоя булка (това не всеки може да си позволи, поне не и както трябва да бъде и със съответната цена която се плаща за подобно нещо)...накрая ще иде на село с пенцията, а децата поучили се от вечното анализиране ще постъпят правилно и безкомпромисно...поне тези които имат качествата за това.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Явно не, няма какво да ми съобщиш нещо ново за недвижимите имоти. Трябва да имаш нещо за да съобщиш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Филма с ел.колите ще тръгне масово по кината след още едно поколение поне,заедно със залеза на фосилните горива,четете и ще го разберете.Много хора бързаха да погребат петрола,но ще чакат поне още едни 60 години поне.Помнете какво съм написал.
                            Да, програмата е до 2050 година да започне производство само на возила с алтернативна енергия. Вътрешното горене постепенно ще се изостави, но требе и развитие на новите технологии. Инак би трябвала батерия във всичките куфари за път и макс скорост от 120 км час по високоскоростните пътища. Петрол все още ще има дотогава, екологията е важна, петрола може да си се качва и пада периодично.
                            Last edited by bulgarian lev; 13.05.2022, 00:26.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Матряла по Бат Бойко еволюира, развива се и нагажда към новия световен ред. С жълто покрай устата още, но виж за имотите всичко знаят.
                              Бат Бойко ще го сънувате скоро.Може да беше крадец,но нямаше такива огромни заеми.Тия двамата ще погребат всички,нали виждаш какво правят?
                              Бизнес ,реална икономика,производства,ръст,зироу...просто зироу ...само наливат пари от нищото на пенсионери,за минималната заплата,за не знам си какво и т.н....сметката съвсем скоро ще експлоадира..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
                                Тука сте ударили дъното! После се чудим защо сме на това положение.
                                Вие сте представителна извадка!!
                                Матряла по Бат Бойко еволюира, развива се и нагажда към новия световен ред. С жълто покрай устата още, но виж за имотите всичко знаят.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X