IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Писах за филма в Щатите ,купувачите /търсенето е в ступор/,очакват лихви до 9% по ипотеките -нужно е търсенето на жилища да бъде смазано и от там да паднат цените .
    Високи лихви ,стабилно опоскване на разполагаемия доход да купувачите ....и т.н.
    Разбира се купувачите са в паника - лихвите високи, а цените продължават яко нагоре с тенденция в най-добрия случай да се нормализират:
    https://www.fanniemae.com/newsroom/f...ingly-unlikely


    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

      Прав сте, нямам план за кеша. Няма и да бързам...а и локацията ми е по-добра от Лазур. И без това няколко банкери и макроикономисти с позиции в голямата политика ми подсказаха, че 5 цифрената заплата ще стане обичайна за втората половина на 23-та година.
      Кои са тези ,дай да ги видим ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

        В БС няма читаво предлагане, а градът се развива. Ако нямате план за кеша, защо да бързате. В Лазур и през най-трудните години беше скъпо, ако изобщо някой продава нещо.
        Прав сте, нямам план за кеша. Няма и да бързам...а и локацията ми е по-добра от Лазур. И без това няколко банкери и макроикономисти с позиции в голямата политика ми подсказаха, че 5 цифрената заплата ще стане обичайна за втората половина на 23-та година.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Тези със съществуващите ипотеки ще избутат криво-ляво. Освен тези, които не са оставили мазнинка за поне 1 година напред да плащат, без да работят. Нови сделки обаче не виждам как ще има. В момента банките би трябвало да сключват вече сделки поне на 5% според актуалните лихвени нива. Няма как бай Байдън да плаща 3%, а бай Гошо по-малко.
          Има как. И наскоро имаше други подобни моменти. Иначе разбира се ипотечките ще поскъпват. По посоката няма спор, а по-скоро е интересно колко бързо ще стане и до какъв процент.
          Според мен реално закъсалите ще бъдат най-вече тези включили се СЕГА на зелено / на висока цена спрямо преди/ и с нужда от ипотечка след 2-3 години когато това зелено стане готово. Не съм сигурен колко по-висока би била продажната цена на това зелено след 3 години / може и да е и по-ниска дори/, а лихвата по ипотечките тогава може да е 5%. Тва съчетано със сумарна инфлация 100% на храните няма да е приятно.
          Да кажем, че нещата особено за нови кандидат ипотекари стават дискусионни.... , а за инвеститори зелено-ипотечка -наем ще са драматични.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Последната ми прогноза е за след средата на това лято .Това ми е финалната прогноза .
            Едната беше за март /пролетта на 2020/-тогава ако беше всичко нормално щеше да се реализира ,сега ще видим .
            Това е финално ,повече прогнози нямам .
            заслужава си да запомним

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Тези със съществуващите ипотеки ще избутат криво-ляво. Освен тези, които не са оставили мазнинка за поне 1 година напред да плащат, без да работят. Нови сделки обаче не виждам как ще има. В момента банките би трябвало да сключват вече сделки поне на 5% според актуалните лихвени нива. Няма как бай Байдън да плаща 3%, а бай Гошо по-малко.
              Писах за филма в Щатите ,купувачите /търсенето е в ступор/,очакват лихви до 9% по ипотеките -нужно е търсенето на жилища да бъде смазано и от там да паднат цените .
              Високи лихви ,стабилно опоскване на разполагаемия доход да купувачите ....и т.н.

              Коментар




              • Хора обръща своята песен

                Някои участници на пазара очакват повишаване на лихвите през юли, като според докладите по-настойчивите членове на ЕЦБ искат да повишат лихвите по-рано, отколкото по-късно.
                Last edited by RUBLA; 28.04.2022, 15:13. Причина: Линк към конкурентна медия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  То зависи колко голяма е тази каруца, но пак не може толкова бързо. То 1 година банката ще ''помага'' на закъсалият. Може да се точат и дела. Поне към момента не мисля че има толкова много ипотекари , които дори и безработни да не могат да плащат вноските поне година.
                  Ето една голяма каруца като възможен вариант - от есента парно по 3, ток по 2, инфлация на храни 50%+, безработица 10% + и т.н. в този стил. Това пак няма да доведе до драма с ипотеките преди есента на следващата година/ например няма да си плащат парното, а ще плащат ипотечката/
                  Тези със съществуващите ипотеки ще избутат криво-ляво. Освен тези, които не са оставили мазнинка за поне 1 година напред да плащат, без да работят. Нови сделки обаче не виждам как ще има. В момента банките би трябвало да сключват вече сделки поне на 5% според актуалните лихвени нива. Няма как бай Байдън да плаща 3%, а бай Гошо по-малко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Каруцата трябва да се обръща защото това са нормални процеси ,по твоята логика купона трябва да е вечен -някой да каже къде има вечен купон ?
                    така е реалността не винаги е приятна и желана.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                      Това е така, само, че забравяш инфлацията. Ако продължава поскъпването на суровините и вдигането на заплатите, вече ще гледаме кои фактори ще натежат в повече, дали тези изброените плюс спасяването на кеша спрямо вдигането на лихвите. Само 30% от имотите се купуват с ипотека, все пак.

                      Не си спомням добре, но ако може подскажи кога, какви прогнози беше давал за обръщане на пазара и в кои пъти позна?
                      Последната ми прогноза е за след средата на това лято .Това ми е финалната прогноза .
                      Едната беше за март /пролетта на 2020/-тогава ако беше всичко нормално щеше да се реализира ,сега ще видим .
                      Това е финално ,повече прогнози нямам .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        след 3-4-5 години я камилата я камиларя
                        обърне ли се каруцата за 9 месеца година макс офертите от 101 за София град ще идат на 600+

                        по-добре да не се обръща каруцата
                        Каруцата трябва да се обръща защото това са нормални процеси ,по твоята логика купона трябва да е вечен -някой да каже къде има вечен купон ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          след 3-4-5 години я камилата я камиларя
                          обърне ли се каруцата за 9 месеца година макс офертите от 101 за София град ще идат на 600+

                          по-добре да не се обръща каруцата
                          То зависи колко голяма е тази каруца, но пак не може толкова бързо. То 1 година банката ще ''помага'' на закъсалият. Може да се точат и дела. Поне към момента не мисля че има толкова много ипотекари , които дори и безработни да не могат да плащат вноските поне година.
                          Ето една голяма каруца като възможен вариант - от есента парно по 3, ток по 2, инфлация на храни 50%+, безработица 10% + и т.н. в този стил. Това пак няма да доведе до драма с ипотеките преди есента на следващата година/ например няма да си плащат парното, а ще плащат ипотечката/
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.04.2022, 14:24.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                            От какъв зор пенчо от каспичан ще си купува имот в софията?
                            Що не живееш в Сливен?
                            Нормално е хората да мигрират. Дали заради образование или работа, но това са естествени процеси. По времето на любимия ти строй хората бяха почти крепостни.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Мисля моа в Бургас да го пробвам на 80К€ и ако се обадят трима купувачи да дигна на 95.
                              В БС няма читаво предлагане, а градът се развива. Ако нямате план за кеша, защо да бързате. В Лазур и през най-трудните години беше скъпо, ако изобщо някой продава нещо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                ха ха - кой нормален човек от България може да си купи на шанс де лизе в ПАРИЖ или в лондонското сити.
                                От какъв зор пенчо от каспичан ще си купува имот в софията?
                                Преди 35 години Пенчо от Каспичан трудно можеше да купи в София, днес може. Чувал съм, че през соца хора от провинцията с много спестени пари са купували апарти от старите софиянци в центъра на СФ. Знам за едно такива семейство, което не е чакало някой да се обади или да му дойде реда, а купили апарт с вестибюл в идеалния център преди промените, просто имали пари.

                                Пенчо ще се хване да кара тролей (предлагат курс + работа), уикенда ще кара такси. Ще събира пари и ще купи с кредит.

                                Коментар

                                Working...
                                X