IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    Независимо от своята простота въпросното съотношение 65/35 има доста сериозни шансове да уцели предстоящата реалност, а тя е че ако нашите управници дадат своя скромен принос към това, което се задава - 65% от имотите ще бъдат коригирани с 35% в стойността си, докато останалите 35% (където влизат чудните панелчета с кюмбенца за по 1600+ евра) ги чака един приличен дроп от 65%!
    Абе за тебе съществува ли изобщо ниво на печатане на пари къде ще си кажеш накрая "Абе тва евро май нищо не струва вече"? Има ли цифра колко дълг ще вземат Киро-инфлацията преди да ти мине прага? Или те колко и да напечатат, колкото и да е инфлацията твърдо повече от 1600 евро квадрата на жълтите павета не струва?

    Коментар


    • Независимо от своята простота въпросното съотношение 65/35 има доста сериозни шансове да уцели предстоящата реалност, а тя е че ако нашите управници дадат своя скромен принос към това, което се задава - 65% от имотите ще бъдат коригирани с 35% в стойността си, докато останалите 35% (където влизат чудните панелчета с кюмбенца за по 1600+ евра) ги чака един приличен дроп от 65%!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Предлагам да стиснем ръце на 35/ 65 , какво ще кажеш ?
        Замислялили сте се, че българите масово емигрираха към държави в които любимото ви съотношение е 30/70 или 40/60 ?
        По логиката на тукашните повишители (силно казано, но по-скоро хора смятащи квадрати и постоянно правещи капиталова сметка) излиза, че най-хубавото нещо е всеки да има дом, че и яки ипотеки да тегли и изплаща, а който няма собствен дом (ако че с ипотека) е много зле.
        В запада където между другото мнозинството от цитираните персонажи са си изкарали парите да купят по нещо тук хората живеят под наем и не живеят по-зле предвид, че миграцията е посока оттук натам, а не обратно...

        почвам да се чудя вече кое е добре и кое е зле

        със сигурност знам,че имотът като самоцел не носи задължително дългосрочно добруване, а е една дълга и продължителна драма, накрая на която лицето постоянно остойностява, за да се компенсират в съзнанието му проуснатите ползи в личен план и лишенията правени с цел да се събират парите за имоти.

        не ме разбирайте погрешно - имотите са хубаво нещо, но имотите на всяка цена обикновено носят колкото удоволетворение толкова и щети в личен план.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          Хахаха, стратегия във форума ?! Е, направо разплисквате легена вече хахаха
          Каква стратегия ? За какво ми е изобщо такава ? Не знаех ,че пишеш стратегически тук хахаха Предполагам ,че и стратегически се сменяте да пишете тук Смешници !!! Господи, не съм се смяла така скоро !!!
          Сега сериозно. Никога, не съм призовавала никого да купува или да продава. Винаги, обаче съм писала, че съм много доволна от това, че аз съм купувала и днес мога да си позволя да отдавам под наем и с него да си купувам нови НИ .
          Възможностите са толкова много ,че не ме е страх изобщо от някаква конкуренция. Няма как да ме изпреварят хора, които си продават имотите заради алчността си да купят повече и пишат стратегически тук
          Не, не ,не още ми е много смешно и не мога вече да ви приема на сериозно какво пишете хахаха
          Скъпа, не си права така да се примиваш над понижителната стратегия ЧЕКАНЬЕ. За чакането се иска търпение и железни нерви по време на покачващите се цени. Лаконично казано: За бога братя, не купувайте!
          Last edited by bulgarian lev; 01.06.2022, 21:45.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Е не сме, ама им трябваме. Сега като напъне глада в Африка без руската пшеница, ще тръгне отново емигрантската вълна. Та много им се ще на ЕС да ни напълнят с тарамбуки тук. Но на мене ми се чини, че доста се заблуждават. Благословени сме, че засега удържаме фронта и тарамбуките само към Германия напъват срещу подслон и храна за €13 на ден (плюс други екстри)

            За щастие там им е целта да достигнат.
            Дори и да ни приемат отново натам ще са се запътили отново за добро мисля.
            Last edited by manyyy; 01.06.2022, 21:00.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

              Изуми ме това, че се представяше за голяма наемодателка, а стратегията ти във форума беше като на брокерка - продавачка! Проповядваше увеличение на цените на имотите и настояваше да се купува, но по този начин ти губиш потенциални наематели и рискуваш намаление на наемната цена. Сама увеличаваш конкуренцията си и намаляш бъдещите си приходи. Това противоречие ми направи крещящо впечатление и ти го споменах. Та сега чета, че си сменила стратегията си, развиваш се! Прави ми лошо впечатление обаче, че бързо забравяш и не си спомняш какво сме коментирали в сравнително кратък период. Дали се опитваш да скриеш истината или в този профил се подвизавате няколко човека на ротационен принцип?
              Хахаха, стратегия във форума ?! Е, направо разплисквате легена вече хахаха
              Каква стратегия ? За какво ми е изобщо такава ? Не знаех ,че пишеш стратегически тук хахаха Предполагам ,че и стратегически се сменяте да пишете тук Смешници !!! Господи, не съм се смяла така скоро !!!
              Сега сериозно. Никога, не съм призовавала никого да купува или да продава. Винаги, обаче съм писала, че съм много доволна от това, че аз съм купувала и днес мога да си позволя да отдавам под наем и с него да си купувам нови НИ .
              Възможностите са толкова много ,че не ме е страх изобщо от някаква конкуренция. Няма как да ме изпреварят хора, които си продават имотите заради алчността си да купят повече и пишат стратегически тук
              Не, не ,не още ми е много смешно и не мога вече да ви приема на сериозно какво пишете хахаха

              Коментар


              • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение
                https://offnews.bg/ikonomika/doklad-...ta-778063.html

                Доклад на ЕК за България: Не сте готови за еврозоната
                Е не сме, ама им трябваме. Сега като напъне глада в Африка без руската пшеница, ще тръгне отново емигрантската вълна. Та много им се ще на ЕС да ни напълнят с тарамбуки тук. Но на мене ми се чини, че доста се заблуждават. Благословени сме, че засега удържаме фронта и тарамбуките само към Германия напъват срещу подслон и храна за €13 на ден (плюс други екстри)
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • https://offnews.bg/ikonomika/doklad-...ta-778063.html

                  Доклад на ЕК за България: Не сте готови за еврозоната

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                    Лаконичния, ама моята стратегия да отдавам под наем е повече от двадесет годишна, та не знам за какво си ме предупреждавал за да ти благодаря
                    Изуми ме това, че се представяше за голяма наемодателка, а стратегията ти във форума беше като на брокерка - продавачка! Проповядваше увеличение на цените на имотите и настояваше да се купува, но по този начин ти губиш потенциални наематели и рискуваш намаление на наемната цена. Сама увеличаваш конкуренцията си и намаляш бъдещите си приходи. Това противоречие ми направи крещящо впечатление и ти го споменах. Та сега чета, че си сменила стратегията си, развиваш се! Прави ми лошо впечатление обаче, че бързо забравяш и не си спомняш какво сме коментирали в сравнително кратък период. Дали се опитваш да скриеш истината или в този профил се подвизавате няколко човека на ротационен принцип?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      Няма нужда да ги харчиш, те сами ще си се обезценят
                      Питай Кавръка колко тона олио можеше да купи през 2017г. и колко сега? Олиото, обаче гранясва, тухлата и бетона надживяват поколения. Като сейшелските костенурки са.
                      В момента са в твърда валута, десеттина месеца след рецесията ще опитам да купя американски акции на дъно и година-две след това ще изляза. Междувременно сривът при имотите ще е опустошил Европа и с печалбата от акциите ще купя хубави имоти в Гърция и София!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                        Да тегли, а не да агитира! Аз тези не мога да изхарча, защо са ми други да тегля?
                        Няма нужда да ги харчиш, те сами ще си се обезценят
                        Питай Кавръка колко тона олио можеше да купи през 2017г. и колко сега? Олиото, обаче гранясва, тухлата и бетона надживяват поколения. Като сейшелските костенурки са.
                        Last edited by 13ADROL; 01.06.2022, 18:40.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          Ще свикнат къде ще ходят. Цял свят живеят така, те ще се глезотят
                          Не си съвсем права скъпа. По света наемателите са защитени, а в БГ (слава богу) ако правят номера ги шутиш моментално.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Скъпа много ми се ще да си стиснем ръцете, но колкото по широка ножицата, толкова по голяма е вероятността за доматенокървава революция и секвестиране. Левчо алтернативния те поздравява. Ластика и без това е опънат, а силата на тълпата е страшна. (Питай берти ако не вярваш.)
                            Ще свикнат къде ще ходят. Цял свят живеят така, те ще се глезотят

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Предлагам да стиснем ръце на 35/ 65 , какво ще кажеш ?
                              Скъпа много ми се ще да си стиснем ръцете, но колкото по широка ножицата, толкова по голяма е вероятността за доматенокървава революция и секвестиране. Левчо алтернативния те поздравява. Ластика и без това е опънат, а силата на тълпата е страшна. (Питай берти ако не вярваш.)
                              Last edited by bulgarian lev; 01.06.2022, 17:33.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Купата говори за 40-60, ти подпука пероня с 30-70. После Купата пак лошия бил.
                                Предлагам да стиснем ръце на 35/ 65 , какво ще кажеш ?

                                Коментар

                                Working...
                                X