IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

    Ами тогава включи дохода и разходите по данни от Numbeo в сметката и покажи какво си получил. Да не вземе да се получи изненада с достъпността?
    Сега ако кажеш, че хората харчат само по описаното в Нумбео , за да ти угодя може да събера. Ох добре че сайта го е събрал вместо мен и са написали че може да купиш 27% повече нещо с Ницианската заплата в тамошният списък. Трудно ли ти е да го видиш на сайта или в постовете ми ? :-)
    Ама 1 Ницианин харчи като бонус и поне 1/3 от заплатите си за неща не описани в Нумбео. при това не по избор, а принудително. в голямата си част.

    Ако не можеш да осмислиш и това надявам се да ползваш жокер от статистиката за наемателите в големите Европейски градове / не че Ница е от тях/ :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Дохода е от значение след приспадане на разходите. и 10 000 евро да взимаш на месец след като харчиш 9900 ще си купиш апарт за 500К евро ама некой друг път :-))) Нали не твърдиш, че разходите в София и Ница са еднакви ?!?!? :-)
      Или за теб само дохода е важен ? И да добавиш е ясно :-)))
      Средната заплата в София изобщо не стига за базови нужди, камо ли за имоти. Средната в Ница стига след приспадане на всички разходи да купиш 100 квадратни сантиметра (поне).
      Ако сравняваш по покупателна способност (както правиш), София е на едно ниво с Кабул, избщо не може да се конкурира и с най-бедните села във Франция и Германия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Дохода е от значение след приспадане на разходите. и 10 000 евро да взимаш на месец след като харчиш 9900 ще си купиш апарт за 500К евро ама некой друг път :-))) Нали не твърдиш, че разходите в София и Ница са еднакви ?!?!? :-)
        Или за теб само дохода е важен ? И да добавиш е ясно :-)))
        Ами тогава включи дохода и разходите по данни от Numbeo в сметката и покажи какво си получил. Да не вземе да се получи изненада с достъпността?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
          Т.е. за теб доходът не е от значение за сравнението? Ясно, няма какво да добавя.
          Дохода е от значение след приспадане на разходите. и 10 000 евро да взимаш на месец след като харчиш 9900 ще си купиш апарт за 500К евро ама некой друг път :-))) Нали не твърдиш, че разходите в София и Ница са еднакви ?!?!? :-)
          Или за теб само дохода е важен ? И да добавиш е ясно :-)))
          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 09.05.2022, 17:38.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Ми линка съм го пуснал. Ама за теб ще го повторя: Ако имаш друг го пусни да видим. Смятай пак , а ако искаш включи и данъка и месечната поддръжка, която за единият от двата апарта от линка на Джони е 2600 евро, а в София ще бъде 260 евро. Т.е намали нетният доход на Ницианците или покупателната им сила съответно....
            https://www.numbeo.com/cost-of-livin...atchComparison
            Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 4,066.67 €
            (7,927.30 лв)
            1,411.47 €
            (2,751.43 лв)
            Local Purchasing Power in Sofia is 27.12% lower than in Nice

            ПП А ако не можеш да сметнеш нещата щото едното са евро, а другото проценти помоли Джони да ти помогне в елитният Немски университет сигурно са го научили на формулки за 5-ти клас :-))))
            ПП Нема да коментирам , че си пропуснал центъра с по-голямата разлика.... Мир да има :-))))
            Т.е. за теб доходът не е от значение за сравнението? Ясно, няма какво да добавя.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI

              Поредният прахосал парите на тате на борсата!
              Така е, вече съжалявам, иначе щях да мога да си купя примерно това мечтано жилище:
              Забележи - топ локация на топ цена.

              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...j7c&f1=1&fe7=1

              Ето такива са ви масово офертите за имоти. Викаш това не би било прахосване на пари, а?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                За наемите, да ти кажа ще се дигат според мен, вчера бях малко по центъра, пъно с чужденци върнаха се, ковида вече не ги спира. Чувам и еър бнб то вече си работи добре пак, т.е. според мен ще си догонват имотето заедно със заплатите... Във Варна се усеща по-остро вероянто, защото са концентрирани украинците.
                Водещият белгийски туроператор ТУИ (TUI Belgium) спира полетите до България до края на юни заради войната в Украйна, съобщиха местни медии. Отбелязва се, че решението е свързано с намалелия интерес на почиващите към Източна Европа след началото на военните действия.
                Направо няма места вече във Варна за настаняване.Наточили брадвите хотелиерите.Накрая на сезона могат и сепуко да си направят.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  С такъв доход кво си чакал досега? Инфлацията ти ги опоска.
                  Не съм чакал - иначе доходът нямаше да е такъв. Да, тези от последната година наистина ги изяжда инфлацията, но и на тях ще им намерим предназначението. Със сигурност няма да е имот в България. По-добре Битхуйни - гледам и те стават тънки.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    Това е често срещана самозаблуда . Набутват се в акции, щото "лесно могат да ги продадат при спад". Реално като почнат да падат цените, те стискат боклуците "щото е временно". Като паднат още, пак стискат "щото няма накъде повече". Вече си във фазата "не продавам за да не съм на загуба". А па най-тъпото е "ще купя да си усредня", гарантиран фалит!
                    Не е вярно, говориш пълни глупости. Всеки временен спад е шанс да купиш по-евтино, защото дори най-голямото дъно след 20 години ще бъде много над сегашните пикове. Освен ако световната икономика не се върне на ниво 60те години примерно. Обясни ми как точно ще фалирам, когато имам над 9000 акции от цял свят! При ядрена война е единият вариант, но тогава и апартаментите във Вазов няма да са много стока ми се струва.

                    В момента борсите много точно отразяват какво се случва по света, а имотите ще ги последват скоро.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Байче, на мен този кеш ми е от 2021 лятото досега. 2019 кешът отдавна е набутан където трябва.
                      А Софикс е несериозно даже да се споменава. Българските компании са като цялата държава - менте. За Германия - аз гледам хоризонт от 10+ години, а в момента мога да купя нещо на цена от 2017, т.е. инфлацията не е мръднала и грам цената на немските компании. На фона на напечатаните пари тази цена е мечта.
                      Бате разправяй ги тези на некой, който ти верва, че са набутани, затова се облизваш откакто си у форума ама все не те кефи и греда.... Нали си големио финансист, дигнаха лихвения процент американците, о чудо падат борсите, ма ще има още вдигания и не мисля, че сега е дъно, че да купуваш, по-вероятно да се заформи даунтренд. Ма парите са си твои и акъла също...
                      Last edited by pepe1234; 09.05.2022, 16:51.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        60к Евро ми е някъде тримесечието, при това след данъци. Поне за последните 2 години. Сега в Германия ще спадне доста заради прогресивния данък. С удоволствие ще го плащам, само и само да се махна.
                        С такъв доход кво си чакал досега? Инфлацията ти ги опоска.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Байче, на мен този кеш ми е от 2021 лятото досега. 2019 кешът отдавна е набутан където трябва.
                          А Софикс е несериозно даже да се споменава. Българските компании са като цялата държава - менте. За Германия - аз гледам хоризонт от 10+ години, а в момента мога да купя нещо на цена от 2017, т.е. инфлацията не е мръднала и грам цената на немските компании. На фона на напечатаните пари тази цена е мечта.
                          Това е често срещана балъшка самозаблуда . Набутват се в акции, щото "лесно могат да ги продадат при спад". Реално като почнат да падат цените, те стискат боклуците "щото е временно". Като паднат още, пак стискат "щото няма накъде повече". Вече си във фазата "не продавам за да не съм на загуба". А па най-тъпото е "ще купя да си усредня", гарантиран фалит!

                          Примири се с допуснатите грешки и гледай бъдещето. Всяко упорство "стискам да изляза на плюс" е загуба на време и пари.
                          Last edited by BONI; 09.05.2022, 16:26.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                            Аз научих от сигурен източник, че в немско цените стремглаво се сриват , защото са разбрали, че евентуално ти ще наминеш натам, стискаш 50, 60к евро /между другото, малко се съмнявам да ги имаш.../ и искаш къща с басейн и два гаража.

                            Пак да питам, защо никой не коментира вдигането на наемите във Варна и все по-трудното намиране на читав имот под наем?

                            Да ви повторя в тая тема, научете го и го запомнете: хубав имот, в пприлична сграда, на добра локация винаги ще е отдаваем.
                            Провокира ме и проверих. Наемите в София са около 10% нагоре от началото на годината.
                            Направо не знам какво да правя с моите , че са на ковид нива. Дано някой наемател нещо да не му хареса и да се изнесе....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Ко да прая Жони цифрите са такива каквито са.. Не моа да ги променя :-)

                              ПП Аз щях да купя март месец или много тула с кредит или по-малко без , но като ми вдигнаха цената с 20% се отказах. И от тогава само няколко пъти съм пускал справки за статистика и съм прегледал между другото 10-20 обяви... случайни....Интереса ми намаля сериозно, а по справките цените са още 5% нагоре от тогава.... А и не е само цената , има и риска да ми я вдигнат в даден момент, да не завършат и т.н.....Не съм фен на такива мачове да участвам в тях и да си ги продават :-) Подозирам, че се строи повече от нуждите на пазара, а и лихвите от догодина макар и с малко ще се вдигат...ясна посока. Акциите не съм им фен по много причини, но ако паднат до този таргет който съм си поставил ще вляза за няколко години докато имотите буксуват.... Прегледах Дакс-а... голям боклук е и нищо не е дал в последните 5 години, Европа е зле и ще става по-зле. За Щатските ако чакам още 25% спад, за Дакса ще купя при още 40% спад....Това примерни цифри ей така не конкретни....
                              За щатските трябва да чакаш и доларът да падне - в момента слабото евро изяжда спада в акциите. Както виждаш - все нещо трабва да се направи с кеша. А борсата реагира на новини и напечатаните пари са много - всеки момент може да тръгне нагоре отново. Дългосрочно никога няма да си под инфлацията, ако си широко диверсифициран в акции. 5 години са малък времеви хоризонт.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                                Вероятно използваме различни Numbeo-та, но при моето кв. м. в Ница извън центъра е с 14-15% по-скъп спрямо покупателната способност, сравнено със София.
                                Ми линка съм го пуснал. Ама за теб ще го повторя: Ако имаш друг го пусни да видим. Смятай пак , а ако искаш включи и данъка и месечната поддръжка, която за единият от двата апарта от линка на Джони е 2600 евро, а в София ще бъде 260 евро. Т.е намали нетният доход на Ницианците или покупателната им сила съответно....
                                https://www.numbeo.com/cost-of-livin...atchComparison
                                Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 4,066.67 €
                                (7,927.30 лв)
                                1,411.47 €
                                (2,751.43 лв)
                                Local Purchasing Power in Sofia is 27.12% lower than in Nice

                                ПП А ако не можеш да сметнеш нещата щото едното са евро, а другото проценти помоли Джони да ти помогне в елитният Немски университет сигурно са го научили на формулки за 5-ти клас :-))))
                                ПП Нема да коментирам , че си пропуснал центъра с по-голямата разлика.... Мир да има :-))))

                                Коментар

                                Working...
                                X