IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    200 квадрата в Софийски кофтор не можеш да ги сравниш и с 2 квадрата в Париж даже. Разликата е 100 години човешко развитие.
    Не всичко се измерва в нетен доход. Качеството на живот е важно, а такова в България липсва изцяло. Навсякъде те цакат и крадат. Какви ресторанти, какви спа хотели? Цените са по-високи от Австрия, обслужването е нулево. Не ми хвали родната простотия, успях да и се насладя през последните 5 години от живота ми. Сега с удоволствие се лишавам от 20% нетен доход само и само да се махна оттук.

    ПС: Живеенето на квартира е най-умното решение, което може да вземеш, където и да си. Най-вече в София. Имоти надценени тройно никой умен и учен човек не купува. Купуват заблудените, неграмотни програмистчета, станали жертва на измамни брокери и банки.
    Жони, некъде надолу беше писал пак неподготвен. Требе просто да приемеш най-накрая, че София е сред най-достъпните места за покупка на имот в света. Без значение дали го сравняваш с Париж или Кабул.... Резултата е еднакъв....- по убаво от София нема :-))))

    Consumer Prices in Sofia are 21.21% higher than in Dhaka (without rent
    Local Purchasing Power in Sofia is 115.51% higher than in Dhaka
    Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 114,759.52 ৳
    (2,427.67 лв)
    198,258.24 ৳
    (4,194.04 лв)
    +72.76 %
    Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 58,580.82 ৳
    (1,239.24 лв)
    130,541.32 ৳
    (2,761.53 лв)
    +122.84 %
    Average Monthly Net Salary (After Tax) 26,436.87 ৳
    (559.26 лв)
    78,880.16 ৳
    (1,668.66 лв)
    +198.37 %
    В Кабул е малко по-добре от Дака, особено държавно са цъФналЕ....,ама имотите пак са по-недостъпни :-))) Евентуално некоя наследствена пещера на Осама в предградие на Кабул като Ихтиман мое да се земе тънко.... и нищо друго :-)

    Local Purchasing Power in Sofia is 125.60% higher than in Kabul
    Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 78,700.00 AFN
    (1,654.11 лв)
    199,545.92 AFN
    (4,194.04 лв)
    +153.55 %
    Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 36,000.00 AFN
    (756.64 лв)
    131,389.18 AFN
    (2,761.53 лв)
    +264.97 %
    Average Monthly Net Salary (After Tax) 17,812.50 AFN
    (374.38 лв)
    79,392.48 AFN
    (1,668.66 лв)
    +345.71 %
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 26.04.2022, 19:28.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      200 квадрата в Софийски кофтор не можеш да ги сравниш и с 2 квадрата в Париж даже. Разликата е 100 години човешко развитие.
      Не всичко се измерва в нетен доход. Качеството на живот е важно, а такова в България липсва изцяло. Навсякъде те цакат и крадат. Какви ресторанти, какви спа хотели? Цените са по-високи от Австрия, обслужването е нулево. Не ми хвали родната простотия, успях да и се насладя през последните 5 години от живота ми. Сега с удоволствие се лишавам от 20% нетен доход само и само да се махна оттук.

      ПС: Живеенето на квартира е най-умното решение, което може да вземеш, където и да си. Най-вече в София. Имоти надценени тройно никой умен и учен човек не купува. Купуват заблудените, неграмотни програмистчета, станали жертва на измамни брокери и банки.
      Ти наемал ли си някога квартира в Париж, знаеш ли какви дупки са? А на ресторант във Виена сядал ли си, или на кафе поне? А някой с гледка пробвал ли си? Дай препоръки, да ида да видя и аз туй чудо.

      пп и ти като каръка злобееш към програмистите, гроздето е кисело май.

      Коментар


      • Данните на Realtor.com за САЩ показват, че за покупката на жилище на средна цена, финансирана с 30-годишен заем, месечната вноска по кредита е с 550 долара по-скъпа спрямо същия период на миналата година, или това е увеличение от 46%.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Къде се живее добре за всеки е различно...Въобще това което е добро за мен не е добро за друг.За да взимат хората заеми не са виновни европейците а исиотията.Да вземеш заем за да живееш обре??????!!!!!!Ми то имаше един филм за Пурко ама той си продаде нивата...Всеки опит да излизаш вън от финансовите си възможности води до катастрофа.Това е морален упадък...Природата задоволява необходимите за живота потребности а не желаните хеле пък лукса.То всеки глупак си мисли че като има повече пари ще живее по добре но това не е така..И не наричай Европа цивилизация.Задай си въпроса как всичкото това на Запад е направено колко кражби робия и убийства са зад това.И колко световни войни разпалиха тия къде ги имаш за цивилизовани...Но всичко приклщчи.Сега иде сметката
          За надскачането на възможностите си прав, че у нас е голям проблем. Например купиш си БМВ за 50К с потребителски и като дойде първият ремонт за 5К го оставяш на трупчета за2 години докато събереш парите :-)
          Иначе заема в някои ситуации не е лошо нещо гледайки проблема - Кака инфлация , но трябва да е без надскачане. В нашият имотен смисъл финансиране 30-50% макс или възможност без напъване да се изплати за 7-8 години макс и с напъване за 5 години.
          Нашите олимпийци могат да земат пример от техният идол Мъск - купува Туитър с 50% заем, а не с 90%....
          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 26.04.2022, 19:17.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Аз не съм съгласен с това. Със 7500 евра в Мюнхен или Париж еле пък в Ню Йорк си г-н никой. Ще живееш на квартира цял живот или ако теглиш кредит, ще го изплащаш докато побелееш. От тия 7500 я ти останат чисти 4000 я не. Отделно няма да можеш да си позволиш да ходиш на скъп ресторант всеки ден, и на уикенд спа почивка всеки уикенд. Но в София или Варна освен, че може да си позволиш 200 кв. ап можеш да си позволиш и горните неща.
            200 квадрата в Софийски кофтор не можеш да ги сравниш и с 2 квадрата в Париж даже. Разликата е 100 години човешко развитие.
            Не всичко се измерва в нетен доход. Качеството на живот е важно, а такова в България липсва изцяло. Навсякъде те цакат и крадат. Какви ресторанти, какви спа хотели? Цените са по-високи от Австрия, обслужването е нулево. Не ми хвали родната простотия, успях да и се насладя през последните 5 години от живота ми. Сега с удоволствие се лишавам от 20% нетен доход само и само да се махна оттук.

            ПС: Живеенето на квартира е най-умното решение, което може да вземеш, където и да си. Най-вече в София. Имоти надценени тройно никой умен и учен човек не купува. Купуват заблудените, неграмотни програмистчета, станали жертва на измамни брокери и банки.
            Last edited by ejonny2376; 26.04.2022, 19:00.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              ИТ-индустрията претърпя вече няколко революции през последните 20 години. Последната такава беше насилствено предизвикана от Ковид-а. В момента за отделни позиции в глобален мащаб има едно пазарно ниво, при което могат да се намерят определени дефицитни кадри. Локацията на тези кадри е вече без значение. Компаниите са принудени да се отърсят от старите HR стереотипи от рода на - щом си в държавата X трябва да получаваш 10пъти по-малко отколкото колегата ти в държавата Y, защото средното ниво в Y e 10 пъти по-високо. Посочените позиции с по 15к заплата могат да се изпълняват и от Бангладеш, и от Афганистан. Там със сигурност ще ти е по-евтино от София и вместо 200 квадрата ще можеш да си наемеш 300 квадрата. Тези позиции не са резултат от директни инвестиции в държавата-приемник, нито резултат от някакъв икономически напредък.

              Проблемът е в това, какво конкретно държавата-домакин може да предложи на тези хора. Над определено ниво всеки би избрал да живее в държава, където общият стандарт на живот е висок, където се чувства сигурен, където получава качествени услуги и стоки. Тези 200 квадрата в София са едно нищо в сравнение с 65 квадрата в Мюнхен, просто защото Мюнхен е на едни 100 години човешко развитие пред София. Ако си с 1000 Евро заплата, естесветно ще предпочетеш София, защото все пак имаш шанса да оцелееш. При 7500 Евро нещата изглеждат по друг начин - тогава ще избереш лукса. 65 квадрата в Мюнхен са лукс в сравнение с 200 в София и ти избираш този лукс.

              ПС: Моите нетни доходи също очаквам да паднат след преместването ми тази година, тъй като ще трябва да плащам повече данъци в Германия. Както виждаш, каквито и доходи да имам, в София няма за какво да ги похарча - просто България не може да ми предложи абсолютно нищо адекватно на този етап. Преди 5 години мислех по абсолютно същия начин като теб, сблъсъкът с реалността ме накара да се осъзная.
              Аз не съм съгласен с това. Със 7500 евра в Мюнхен или Париж еле пък в Ню Йорк си г-н никой. Ще живееш на квартира цял живот или ако теглиш кредит, ще го изплащаш докато побелееш. От тия 7500 я ти останат чисти 4000 я не. Отделно няма да можеш да си позволиш да ходиш на скъп ресторант всеки ден, и на уикенд спа почивка всеки уикенд. Но в София или Варна освен, че може да си позволиш 200 кв. ап можеш да си позволиш и горните неща.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Какво си постнал тези обяви ?
                Живота не е заключен само с работа и доходи в ИТ сферата ,ако беше толкова хубава тази работа нямаше да има недостиг на кадри -все пак сме хора и много малко човеци биха искали да прекарат голяма част от живота си комуникирайки си с машини ,нали така ?
                Тези дето го правят сме свидетели какъв типаж са ,да не ги описвам
                Вие кво искате да имате пари без да учите и бачкате? КомузЪма свърши другарЕ. Даже в комунистически Китай, за да имаш трябва да бачкаш яко, много много яко.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от aleks262 Разгледай мнение
                  Моля придържайте се към темата!
                  Извинявай... но българомразството на някои минава граници. А вие толерирате това...

                  Коментар


                  • Моля придържайте се към темата!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Българино,

                      Стига си плюл ,човека си знае,дошъл е и е видял ,какво лошо има да критикува на фона на масата дето като едно стадо понася мизерията просто защото така е свикнала ?
                      Я се замисли малко ,кое е невярно от това което казва ?
                      Да ,живота в България не е най-лошия в света ,има и места където хората умират от глад но все пак говорим за нашата държава и за това че над 30 години грабежи сме на дова дередже .
                      То ако беше толкоз убаво раждаемостта щеше да е в космоса .
                      Или и жените са ти криви че не искат да раждат тук и да си гледат децата ?
                      И аз потвърждавам, че българката в репродуктивна възраст не иска да ражда и го отлага до 40г. или 40+.

                      И това беше така преди 15-18г.

                      Коментар


                      • Вече сме свидетели на 3% по дългосрочни американски ДЦК, въпрос на кратко време още е да стигнем 5%.
                        Докога ли банките ще са доволни на 2,5% по ипотечките на Софийските програмистчета?

                        Бонке, не се скътавай.
                        https://www.boerse-frankfurt.de/bond...ica-2-75-12-42
                        Last edited by ejonny2376; 26.04.2022, 17:43.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          То ако беше толкоз убаво раждаемостта щеше да е в космоса .
                          Или и жените са ти криви че не искат да раждат тук и да си гледат децата ?
                          Щеше, ама някои мъже като са все недоволни и не могат да си задържат жените си.. щеше да е добре да растат деца в България.. ама здраве да е.
                          Вместо да бачкате, мрънкате.


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                            И можеш да бъдеш сигурен, че където и да кацнеш по света, ще се чувстваш също толкова мизерно, колкото и в София. Това е състояние на духа, не на материалното. Има хора, които и с по-малки доходи са щастливи с живота си. И такива, които имат пари, и се чувстват мизерно, където и да ги поставиш.
                            Българино,

                            Стига си плюл ,човека си знае,дошъл е и е видял ,какво лошо има да критикува на фона на масата дето като едно стадо понася мизерията просто защото така е свикнала ?
                            Я се замисли малко ,кое е невярно от това което казва ?
                            Да ,живота в България не е най-лошия в света ,има и места където хората умират от глад но все пак говорим за нашата държава и за това че над 30 години грабежи сме на дова дередже .
                            То ако беше толкоз убаво раждаемостта щеше да е в космоса .
                            Или и жените са ти криви че не искат да раждат тук и да си гледат децата ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Кое му е хубавото, почти във всеки блок има я клошар я некой наркоман. Каруците и кучетата не ги броим.
                              Мястото спрямо други като северен склон на планина...., а за средата написах....:-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                                И можеш да бъдеш сигурен, че където и да кацнеш по света, ще се чувстваш също толкова мизерно, колкото и в София. Това е състояние на духа, не на материалното. Има хора, които и с по-малки доходи са щастливи с живота си. И такива, които имат пари, и се чувстват мизерно, където и да ги поставиш.
                                Дори така да е - фактът, че ходя по тротоар без огромни кратери и стърчащи кабели по него ме кара да се чувствам маалко по-добре. Това ми е достатъчно.

                                Коментар

                                Working...
                                X