IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Аве тез майстори как си купуват коли, имоти или нещо по-скъпичко? Аз майстор да дава касов бон не съм виждал.
    Може би защото не са на касата в Билла?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Аве тез майстори как си купуват коли, имоти или нещо по-скъпичко? Аз майстор да дава касов бон не съм виждал.
      Повечето майстори са ангажирани в работа по имотите на разни ченгета и висши чиновници и има цели организирани схеми. Те просто купуват нещо на нереално ниско цена "на зелено" за по 50К лева на вноски а кеша си върви. Поне тва беше схемата по Бойково време. Сега сигурно пак е нещо подобно. В основата на всичко е че просто никой не задава неудобни въпроси. Тия майстори ако тръгнат да свидетелстват че са правили ремонти за по 5 годишни заплати на някои чиновник нали е ясно че трябва да бъдат компансирани с нещо насреща което ги вкарва в играта. И така...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
        Възмутихте ме ужасно!!!
        Не съм чел излиянията снощи /като обикновено личните залитания ги прескачам/, ама точно ти дето казваше, че ти бил "липсвал" не просто най-големия ахмак в темата, ами сигурно най-простия участник, който някога този форум помни - тъй наречения Седларов-кара-кольо-реджеп-иведик...! Неслучайно всичките му регистрации изядоха банове съвсем заслужено!

        п.п.
        Ти с кой ник беше в имотния форум? Че не помня да имаше Дъри? Да не си Камелия?

        Коментар


        • https://www.pariteni.bg/novini/imoti...imotite-242546
          Нови условия за.достъпност на жилищните сгради.
          Айде да познаем дали няма да се оскъпи строителството.
          Вие си сривайте пазара, де...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Аве тез майстори как си купуват коли, имоти или нещо по-скъпичко? Аз майстор да дава касов бон не съм виждал.
            Както казах, не му е никакъв проблем да даде касов бон (този, който има фирма). Ама на клиентите не им се плаща 30% отгоре и не си искат касов бон.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

              Аз от микроикономическа гледна точка казвам че недоказаните доходи като паричен поток в най-голям обем отиват при майсторите. То е ясно че може всичко да ти честно и почтено, но налице са условия в които си на огромна загуба ако всичко ти е наред и не си конкурентноспособен. Инфлацията при недоказания доход не се лови от официалната статистика с особена точност и затова го казвам горното. Инфлацията е смаваща и майсторите са много приличен барометър.
              Ако говорим за големи мащаби, недоказаните доходи се превъртат (изпират) по-добре през материалите, защото струват повече от надника на майстора. За дребни риби всичко върши работа.
              А данните за инфлацията като цяло ловят доходите на майсторите, защото след това на практика те се разходват за официални стоки и услуги.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                Аз от микроикономическа гледна точка казвам че недоказаните доходи като паричен поток в най-голям обем отиват при майсторите. То е ясно че може всичко да ти честно и почтено, но налице са условия в които си на огромна загуба ако всичко ти е наред и не си конкурентноспособен. Инфлацията при недоказания доход не се лови от официалната статистика с особена точност и затова го казвам горното. Инфлацията е смаваща и майсторите са много приличен барометър.
                Аве тез майстори как си купуват коли, имоти или нещо по-скъпичко? Аз майстор да дава касов бон не съм виждал.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                  Майсторите са скъпи навсякъде. Като говорех за средно 3% годишна подръжка за имот, форумните експерти ми се смееха. На имот от 600к лева колко да са плочките ? Нали и майстора иска да живее в такъв ?
                  Отдавам двустаен от една година, купен обзаведен, боядисах стените и изчистих с фирма навсякъде. За година веднъж се наложи да се поправи аспиратора в кухнята.
                  Какви 3 процента те гонят?
                  Тук 80 процента от хората не знаят къде се намират.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                    За Лондон имаш и 1.9% средно имотен данък на година от реалната стойност на имота всяка година. Това са огромни суми. Не че и тука няма да стане така като ни се скара МВФ-то като фалира държавата, но трябва да се сметне в достъпността.
                    Благодаря. Да, трябва да се добави, както и други разходи, но реших да не усложнявам примера с блока в хубавата част на Хакни.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение


                      София: 20% самоучастие, семейство с 60К нетен годишен, може да си позволи с 25% от дохода (до 30% за евентуално увеличение на вноската) за 20 год. - https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...1674&slink =820rmu&f1=1
                      Лондон: 80К нетни за вноска от 25% от дохода за 20 години, спокойно да могат да приемат до 30% увеличение на месечната. https://www.rightmove.co.uk/properti...hannel=RES_BUY
                      За Лондон имаш и 1.9% средно имотен данък на година от реалната стойност на имота всяка година. Това са огромни суми. Не че и тука няма да стане така като ни се скара МВФ-то като фалира държавата, но трябва да се сметне в достъпността.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                        Колежке, не съм чел какво е писал Джони, екшъна е ставал през нощта. Допускам обаче, че може да е свързано с излиянията на Бонка по мой адрес. Жалко , че не бяхте тука вчера да се възмутите и от нея ?
                        И по-добре, че не си чел. Стана ми изключително неприятно за човек претендиращ с добро образование да е с такова възпитание. Ужас !
                        Както и да е. помислихте ли със съпругата ти къде да купувате ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Я ми намери ЧИТАВ "майстор" който да дойде за 50кв на 40км от софия. Като в София има обекти по 10 000 квадрата и му се молят и ги е записал с 2-3 години напред. Закрепил съм го, Чакам да огладнеят и да си намеря поне разбиращ. Щот иначе платиш и след 1 година ринеш и псуваш. Питай патило и старило.
                          Имам и 100кв плочки - по същата причина няма кой да ми ги направи качествено на софийска цена като на ГОЛЯМ обект над 1000кв. Накрая ще си ги направя САМ с братята со мозайка.
                          Имам си МНООООГО читав майстор - НА НИКАКВА ЦЕНА НЕ МОГА ДА ГО НАКАРАМ ДА се разкарва по 100км дневно. Да спи на къщата още по голям абсурд
                          Как да ти кажа, подхождам скептично към твърденията ти. За мен са оправдания. Причини да не свършиш нещо винаги се намират. Според мен винаги има решение и когато човек не е готов да плати цената в пари или нещо друго, така се получава. Проблема е, че парите стоят, терасата и тя и вместо да я направиш на всяка цена и да и се любуваш ти чакаш да паднат цените. Явно не ти е толкова важно да я довършиш. Аз бих я довършил, защото не знам дали след 2-3г. ще значи нещо кеша, който ми е в банката, дали ще има материали, дали ще съм жив да и се радвам. Аз така разсъждавам и правя.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            1 млн. за къща в Лондон е далеч по-изгодна сделка от 400к за апарт в Лозенец, опасен за обитаване, при разлика в доходите от 3-4 пъти.
                            В София и в момента за под 400к-500к няма нищо адекватно (а дори на тези цени трябват куп компромиси).
                            Дайте ми поне една обява като пример - прилична локация, приличен квартал, поне 3 стаи разумни размери, на цена което въпросното семейство с общ нетен доход от 4к примерно може да си позволи. И естествено вноската да не е много по-висока от наема на идентичен имот.

                            И Вие сте поредният брокер, който на приказки го докарва добре, когато обаче говорим за конкретика - нищо адекватно. Ако не - опровергайте ме.

                            София: 20% самоучастие, семейство с 60К нетен годишен, може да си позволи с 25% от дохода (до 30% за евентуално увеличение на вноската) за 20 год. - https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...1674&slink =820rmu&f1=1
                            Лондон: 80К нетни за вноска от 25% от дохода за 20 години, спокойно да могат да приемат до 30% увеличение на месечната. https://www.rightmove.co.uk/properti...hannel=RES_BUY
                            Last edited by Pringles; 24.05.2022, 17:43.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                              При някои майстори (които си имат фирма) не е проблем да ти издадат и касова бележка и всичко да бъде на светло, честно, почтено. Само че трябва да платиш данъците върху услугата.
                              Аз от микроикономическа гледна точка казвам че недоказаните доходи като паричен поток в най-голям обем отиват при майсторите. То е ясно че може всичко да ти честно и почтено, но налице са условия в които си на огромна загуба ако всичко ти е наред и не си конкурентноспособен. Инфлацията при недоказания доход не се лови от официалната статистика с особена точност и затова го казвам горното. Инфлацията е смаваща и майсторите са много приличен барометър.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                                От 130-150 нагоре. И вече ако се намерят изключения по-надолу е добре.
                                Майсторите са скъпи навсякъде. Като говорех за средно 3% годишна подръжка за имот, форумните експерти ми се смееха. На имот от 600к лева колко да са плочките ? Нали и майстора иска да живее в такъв ?
                                Last edited by segato; 24.05.2022, 17:37.

                                Коментар

                                Working...
                                X