IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

    Не съм видял майстор, който получава 150 хил. на ден...
    Също така не е нужно да ги харчи ден за ден. Може няколко дена да ги събира и да си купи телевизор. Или повече време да спестява и да си купи кола. Това са пари, които се вливат в икономиката. То и при хората с официални доходи едни спестяват повече, други потребяват повече.
    То като отчете всичко, тези 10% направо ще го закопаят завалията!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Хахаха, сори, но твърде неуспешен опит. Да видим:

      60k нетен за двама си е доста над средното. Но да приемем този сценарий.

      Имаме:
      - Собствен капитал 40к Евро (такси, брокер +20% самоучастие)
      - Вноска при 3% лихва - 1267 лева
      - Вноска при 5% лихва - 1508 лева
      Този кофтор в Редута е за тотално изриване - поне още 20к-30к за приличен ремонт (как ще стане това, с потребителски?)

      Ето каква е алтернативата за наемане:
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...biq&f1=1&fe7=1

      - По-голямо, по-ново, точно до парка (горното не е)
      - В много по-добро състояние
      - Нула първоначална инвестиция (вместо 70к Евро кеш за такси, самоучастие и ремонт)
      - Наем с 20% до 30% по-нисък от вноската


      При тази ситуация покупката на горния боклук е абсурдна и малоумна. А ти избра примерно семейство с доходи по 2500 лева и поне 40к Евро надиплени. Това е семейство доста над средната класа за БГ, а ти ги прати да живеят в жилище на клошари..., при това да платят двойна и тройна цена!
      Не сте прав - имотът от обявата в Редута изобщо не е за изриване. Видно от снимките, собстениците са правили скоро ремонта и е използваемо. Вероятно не е по вкуса на всеки, но пребоядисването ще промени много с минимални разходи.
      Наемането на имот за 1000 лв в Редута е изключително груба грешка. Правилното решение е изплащане на 1250 лв. месечно и както посочих - с готовност да платят дори 30% от общия доход - близо до 1500 лв. След време ще си го оправят постепенно по свой вкус, ако искат, но могат да живеят в него без допълнителни потребителски заеми за ремонти.
      5К ако е над средна класа, то в този форум трябва всички да сте аристократи, ако се вярва на написаното!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

        Отдавам двустаен от една година, купен обзаведен, боядисах стените и изчистих с фирма навсякъде. За година веднъж се наложи да се поправи аспиратора в кухнята.
        Какви 3 процента те гонят?
        Тук 80 процента от хората не знаят къде се намират.
        Боядисването и чистенето без пари ли е ? Аз дори не го смятам зашото 3% е ако си подържаш собствената къша и няма нъжда да я освежаваш след всеки наемател. Никой няма да ти иска 3% всяка година. Не знам колко е една кухня в България , тука е от 50 до 100к според размера. За 30 години все ше трябва да я смениш един път изцяло и един път поне уредите. Съшото е и с баните. Колко е банята ? 30к ? 2 бани са 60к. Външна мазилка - рефреш, поне 2 пъти цяло външно боядисване 20к (може би?, ако си на вентилирана фасада не знам каква е подръжката за 30 години) . Една смяна на покрив, сигурно са оше 20-30к. за подръжка на двора 200 кинта на месец, проверки за термити, мравки, гризачи.. Ако си в къша поне 2 обгазявания за термити за 30г, ше са 5-6к, сега може и нагоре. Вентилация, климатик , хийтър, бойлер ше ползваш съшите 30 години ли ? Водопровода сигурно няма да е на 30 години , но на 50 ше трябва да се смени изцяло, според къшата ше е 5-10к Вероятно ше трябва са се смени ел табло. Въобше не говоря да се пуска файбър за интернет, да слагаш слънчеви панели и батерии, смана на прозорци и т.н.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

          Реторични въпроси, колежке, Мислите ли, че отговорите не са очевидни (това съшо е реторичен втъпрос, не отговарайте). И песимисимта по едно време се загуби в разсъжденията за великите български олимпийци по математика, но се усети когато го попитах дали неговите деца ходят на олимпиади.
          Колега, не ви отговорих щото трудно възприемате цифри и мисловната ви дейност куца :-) Все едно да обяснявам на 5-годишното ми дете :-) - да децата ми са далеч от възрастта за олимпиади..
          Ситуацията е следната - има примерно 5-6 деца в националният отбор при 50К випуск . Каква е вероятността мое дете да е в тази група от 5 човека ? И какво би им струвало, за да стигнат това ниво / край на детството защото тази математика е много различна от училищната и трябва всеки ден по много от нея/. Няма как да им го причиня след като съм ги осигурил материално / разбирай имотно/. Иначе повечето деца в да речем топ 20 гимназии у нас са с достатъчно добро ниво математико-логически.
          Колега скаран сте с всякакво логическо разсъждение. Наистина не разбирам защо ви е София. Стойте си в Щатите - там средата е перфектна за вас :-))))

          Пп Понеже жена ми е в СУ в 1 от желаните факултети мога да ти кажа че децата всяка година затъпяват... може и по-добрите да отиват в чужбина все повече също така и у нас да остава плявата или пък средното образование да е понижило нивото сериозно.... дори и да е последното на Запад в държавно училище особено с демографаските особености не е по-добре. А както си посочил и за Щатите - за добро училище трябва да живееш на скъпо място. А скъпо място за нашите келнери и болногледачки е нула вероятност. За сметка на това 73-то в Гоцето е достъпно за всяка чистачка в Лидъл само срещу 300-400-500 евро наем.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

            3К е условна сума (но не случйна - горе долу толкова е реално по утвърдени методи). Ако дадеш на майстора 150 лв - хубаво да отиде да си купи там яйца. Ама ако му дадеш 150К лева, той няма да си купи или изяде повече яйца. Кошницата е направена така че да хваща яйца и други основни неща и да изключва нещата който някой с доход 150К на ден ще си купи. А свойството на недоказания доход е че акумулира инфлация за дълго време напред понеже си има собствена система на циркулация и ограничения къде и кога точно може да се харчи. Така че ще стой акумулирана инфлация докато има възможност за препиране.
            Не съм видял майстор, който получава 150 хил. на ден...
            Също така не е нужно да ги харчи ден за ден. Може няколко дена да ги събира и да си купи телевизор. Или повече време да спестява и да си купи кола. Това са пари, които се вливат в икономиката. То и при хората с официални доходи едни спестяват повече, други потребяват повече.

            Коментар


            • Вие искате големи заплати и по-цял ден философствате във форумите, а на майстора не искате да дадете пари.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                Няма такова условие до 3000 лв. на месец.
                Ако днес си дал на майстора 150 лв. недеклариран доход, той след работа отива в магазина и с тези пари или част от тях си купува хляб, яйца и т.н.
                3К е условна сума (но не случйна - горе долу толкова е реално по утвърдени методи). Ако дадеш на майстора 150 лв - хубаво да отиде да си купи там яйца. Ама ако му дадеш 150К лева, той няма да си купи или изяде повече яйца. Кошницата е направена така че да хваща яйца и други основни неща и да изключва нещата който някой с доход 150К на ден ще си купи. А свойството на недоказания доход е че акумулира инфлация за дълго време напред понеже си има собствена система на циркулация и ограничения къде и кога точно може да се харчи. Така че ще стой акумулирана инфлация докато има възможност за препиране.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                  И по-добре, че не си чел. Стана ми изключително неприятно за човек претендиращ с добро образование да е с такова възпитание. Ужас !
                  Както и да е. помислихте ли със съпругата ти къде да купувате ?
                  Да, ако успеем да се откачим ше отидем до Франция Юли или Август и ше решим на място. В Европа кой сезон е по-добър за покупка ? Имам чувството, че лятото е най-лошия и може да се наложи да изчакваме.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                    Основния проблем да правиш сам плочки и други ремотни е че нямаш уредите. И ако ще правиш някакво къртене сам ще си много бавен и съседите може да те пребият ако къртиш повече от един два дена. Сега трябват специални режещи и къртещи машини, екипировка за прах, разни мерители на фуги, куп малки неща. Но за 6К лева можеш действително да си ги купиш всичките. Освен ако инфлацията не ги е качила вече.
                    Какво е необходимо за 6К лева за едни плочки? Един малък флекс и малашка за лепилото, останалото са инструменти с общо предназначение. Човекът ще лепи плочки, нали няма да прави реплика на Дуомото?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                      Основния проблем да правиш сам плочки и други ремотни е че нямаш уредите. И ако ще правиш някакво къртене сам ще си много бавен и съседите може да те пребият ако къртиш повече от един два дена. Сега трябват специални режещи и къртещи машини, екипировка за прах, разни мерители на фуги, куп малки неща. Но за 6К лева можеш действително да си ги купиш всичките. Освен ако инфлацията не ги е качила вече.
                      Какви уреди ве - дали имат 500лв.
                      Нивелир - 50-60лв х2 - дълъг 2м и 50-60см, резачка - 100лв, мистрии, кофи, маламашки - 100лв. Малко керпедени, отверки, флекс - 100-150лв, бормашина с коронки - 100лв. Друго НЯМА.
                      Хуйните дето надигаш плочките за изравняване водят до тропане и отлепяне - ТВЪРДО НИЕ. Кръстчета си ги плаща клиента па и те са 10лв
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение


                        София: 20% самоучастие, семейство с 60К нетен годишен, може да си позволи с 25% от дохода (до 30% за евентуално увеличение на вноската) за 20 год. - https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...1674&slink =820rmu&f1=1
                        Лондон: 80К нетни за вноска от 25% от дохода за 20 години, спокойно да могат да приемат до 30% увеличение на месечната. https://www.rightmove.co.uk/properti...hannel=RES_BUY
                        Хахаха, сори, но твърде неуспешен опит. Да видим:

                        60k нетен за двама си е доста над средното. Но да приемем този сценарий.

                        Имаме:
                        - Собствен капитал 40к Евро (такси, брокер +20% самоучастие)
                        - Вноска при 3% лихва - 1267 лева
                        - Вноска при 5% лихва - 1508 лева
                        Този кофтор в Редута е за тотално изриване - поне още 20к-30к за приличен ремонт (как ще стане това, с потребителски?)

                        Ето каква е алтернативата за наемане:
                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...biq&f1=1&fe7=1

                        - По-голямо, по-ново, точно до парка (горното не е)
                        - В много по-добро състояние
                        - Нула първоначална инвестиция (вместо 70к Евро кеш за такси, самоучастие и ремонт)
                        - Наем с 20% до 30% по-нисък от вноската


                        При тази ситуация покупката на горния боклук е абсурдна и малоумна. А ти избра примерно семейство с доходи по 2500 лева и поне 40к Евро надиплени. Това е семейство доста над средната класа за БГ, а ти ги прати да живеят в жилище на клошари с кюмбе..., при това да платят двойна и тройна цена!

                        Обратно, за да си струва покупката на горния апартамент цената му трябва да бъде около 60.000 Евро макс - по този начин получаваме съпоставим кеш флоу и някаква прилична доходност от инвестиционна гледна точка. А и изглежда разумно - 81 фалшиви квадрата, кофти строителство, посредствена локация, за тотален ремонт - колко трябва да струва?
                        Last edited by ejonny2376; 24.05.2022, 19:03.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                          Напротив, точно големите недоказни суми не се хващат в официалната инфлация. Инфлацията мери само потребилска кошница - хляб яйца телефон, кошница за по 3000 лева на месец. Всичко над 3К на месец като доход вече отива в инвестиции, схеми, лукс и други неща дето инфлационната кошница не ги лови, но стои инертно да се отключи когато се преперат парите.
                          Няма такова условие до 3000 лв. на месец.
                          Ако днес си дал на майстора 150 лв. недеклариран доход, той след работа отива в магазина и с тези пари или част от тях си купува хляб, яйца и т.н.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Имам един друг принцип = човек който иска повече пари на ден от мен значи НЕ МОГА ДА СИ ГО ПОЗВОЛЯ.
                            Читав майстор за 200лв НЯМА, затова ремонтите на тераси дето ходя по 3-4 пъти в годината чакат по добри времена.
                            миналата седмица чух за оферта от 6к за 5кв баня - плочки+уред. Никой не може да ме убеди че не може сам да я направи за 10 дена.
                            При условие че 2-ма 2014-а ми направиха 1 баня и 3 кенефа + 50кв коридори и 30-стълби за 2500лв за точно 7 дена и 100 метра чело на терасите, как щях да забравя
                            Основния проблем да правиш сам плочки и други ремотни е че нямаш уредите. И ако ще правиш някакво къртене сам ще си много бавен и съседите може да те пребият ако къртиш повече от един два дена. Сега трябват специални режещи и къртещи машини, екипировка за прах, разни мерители на фуги, куп малки неща. Но за 6К лева можеш действително да си ги купиш всичките. Освен ако инфлацията не ги е качила вече.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                              Ако говорим за големи мащаби, недоказаните доходи се превъртат (изпират) по-добре през материалите, защото струват повече от надника на майстора. За дребни риби всичко върши работа.
                              А данните за инфлацията като цяло ловят доходите на майсторите, защото след това на практика те се разходват за официални стоки и услуги.
                              Напротив, точно големите недоказни суми не се хващат в официалната инфлация. Инфлацията мери само потребилска кошница - хляб яйца телефон, кошница за по 3000 лева на месец. Всичко над 3К на месец като доход вече отива в инвестиции, схеми, лукс и други неща дето инфлационната кошница не ги лови, но стои инертно да се отключи когато се преперат парите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                                Как да ти кажа, подхождам скептично към твърденията ти. За мен са оправдания. Причини да не свършиш нещо винаги се намират. Според мен винаги има решение и когато човек не е готов да плати цената в пари или нещо друго, така се получава. Проблема е, че парите стоят, терасата и тя и вместо да я направиш на всяка цена и да и се любуваш ти чакаш да паднат цените. Явно не ти е толкова важно да я довършиш. Аз бих я довършил, защото не знам дали след 2-3г. ще значи нещо кеша, който ми е в банката, дали ще има материали, дали ще съм жив да и се радвам. Аз така разсъждавам и правя.
                                Имам един друг принцип = човек който иска повече пари на ден от мен значи НЕ МОГА ДА СИ ГО ПОЗВОЛЯ.
                                Читав майстор за 200лв НЯМА, затова ремонтите на тераси дето ходя по 3-4 пъти в годината чакат по добри времена.
                                миналата седмица чух за оферта от 6к за 5кв баня - плочки+уред. Никой не може да ме убеди че не може сам да я направи за 10 дена.
                                При условие че 2-ма 2014-а ми направиха 1 баня и 3 кенефа + 50кв коридори и 30-стълби за 2500лв за точно 7 дена и 100 метра чело на терасите, как щях да забравя
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X