IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    на кавръчето етажа е по-голям като квадрадура, дворът е по-голям и гаражът е двоен.
    като цяло и тези обяви, които си пуснал и неговия етаж са си за ремонт, но при него площ, двор,гараж е повече
    и не е последен етаж и проблем със съседите няма.

    цената която е обявил е над тази, която му дават на ръка на момента, но това си е решение на продавачите и явно не бързат.

    за 60-65Кевро ще направи сделка бързо, но той явно не бърза.
    Аз не бих платил повече от 80к лева за това състояние, ако ще гаража и троен да е. Както виждаме и пазара не е склонен да плати исканата цена, щом при такъв ръст и търсене имота не се продава мисля повече от половин година. Както казах колкото и да е голям двора и етажа - с тях нищо не можеш да правиш в бъдеще и си обвързан с другите собственици, който ако съдя как разсъждава кавръков е по-добре да нямаш нищо общо. Виж ако се продават цялата къща с имота тогава вече може да им търси едни 300к лева - това вече е покупка която в която си струва да се инвестира. Това което продава сега, моите извинения е половината от нищо и много проблеми.
    Лично никога не съм го разбирал това с "не бързам". Или пускам нещо на пазара което не ми е нужно за да използвам парите или не продавам. Тоест не разбирам начина на мислене - да вземе едни пари там някога, пък после какво ще ги правя не знам. То и за това е пълно с обяви на години, понеже хората не знаят за какво продават, а тези които знаят продават за 1-2 месеца и са завъртели парите няколко пъти докато останалите още се чудят за какво продават.

    Да не говорим че е ако е на ул. Средна Гора или пряка/съседна циганите са на 200метра.
    Last edited by pwise; 15.07.2022, 19:50.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

      На кавръка етажа няма изолация, дограмата е стара, ВиК и ел са за пълна подмяна понеже са морално остаряли. Вътре най-вероятно изгнило дюшеме което е за махане и нови настилки. Това което продава е един скелет - груб строеж която цена е около 200евро на квадрат за нови материали и арматура която не е гладка и нов покрив с изолация. Това което продава струва дори по-малко защото трябва да се плаща за изриване на ненужното. Ако е строена 50-та до 70-та година най-вероятно и покрива ще е за ремонт, което при такива орташки работи знаем как се случва - един плаща, обикновенно който е на последния етаж, но ако там няма никой и не го интересува плаща този на който му тече. Дори не е ясно въпросната къща дали има железобетонна конструкция, макар в района да са се правели така а не само с тухли единички, предполагам че има. Но ако няма, аз дори не бих я погледлан и бих платил цената на мястото. Всъщност дори цената на мястото не бих платил защото не мога да построя нова къща на нейно място. За цената на неговия етаж има цели къщи, и там вече би си струвало инвестицията в ремонт. Инвестиция в ремонт на етаж, а отгоре да имаш кой знае какъв ненормалник няма кой да направи, освен за много добра цена.

      Ето няколко етажа на които може да се свалят поне 10%:
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...xys&f1=1&fe7=1
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...xys&f1=1&fe7=1
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...xys&f1=1&fe7=1
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...xys&f1=1&fe7=1
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...xys&f1=1&fe7=1
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...xys&f1=1&fe7=1
      на кавръчето етажа е по-голям като квадрадура, дворът е по-голям и гаражът е двоен.
      като цяло и тези обяви, които си пуснал и неговия етаж са си за ремонт, но при него площ, двор,гараж е повече
      и не е последен етаж и проблем със съседите няма.

      цената която е обявил е над тази, която му дават на ръка на момента, но това си е решение на продавачите и явно не бързат.

      за 60-65Кевро ще направи сделка бързо, но той явно не бърза.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        няма цяла къща в града за тия пари еле пък за половината...
        намери подобна къща с гараж и двор на сходно място за половината пари и имаш комисионно 20% Познавам 3-ма човека търсят от години подобен имот.
        На кавръка етажа няма изолация, дограмата е стара, ВиК и ел са за пълна подмяна понеже са морално остаряли. Вътре най-вероятно изгнило дюшеме което е за махане и нови настилки. Това което продава е един скелет - груб строеж която цена е около 200евро на квадрат за нови материали и арматура която не е гладка и нов покрив с изолация. Това което продава струва дори по-малко защото трябва да се плаща за изриване на ненужното. Ако е строена 50-та до 70-та година най-вероятно и покрива ще е за ремонт, което при такива орташки работи знаем как се случва - един плаща, обикновенно който е на последния етаж, но ако там няма никой и не го интересува плаща този на който му тече. Дори не е ясно въпросната къща дали има железобетонна конструкция, макар в района да са се правели така а не само с тухли единички, предполагам че има. Но ако няма, аз дори не бих я погледлан и бих платил цената на мястото. Всъщност дори цената на мястото не бих платил защото не мога да построя нова къща на нейно място. За цената на неговия етаж има цели къщи, и там вече би си струвало инвестицията в ремонт. Инвестиция в ремонт на етаж, а отгоре да имаш кой знае какъв ненормалник няма кой да направи, освен за много добра цена.

        Ето няколко етажа на които може да се свалят поне 10%:
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...xys&f1=1&fe7=1
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...xys&f1=1&fe7=1
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...xys&f1=1&fe7=1
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...xys&f1=1&fe7=1
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...xys&f1=1&fe7=1
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...xys&f1=1&fe7=1

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
          От 4-5 години очаквам спихването на имотният балон. Кеша за няколко тухлени двустайни в Младост 4 седи и инфлацията го стопява :-( Слабо успокоение е, че е в $, но това не промня нещата.
          Няма предлагане на имоти, а това което се предлага е меко казано безумно.
          Ще стоя в кеш пък дори и на загуба.
          А така бонвиване! Удари по тухлите!
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • От 4-5 години очаквам спихването на имотният балон. Кеша за няколко тухлени двустайни в Младост 4 седи и инфлацията го стопява :-( Слабо успокоение е, че е в $, но това не промня нещата.
            Няма предлагане на имоти, а това което се предлага е меко казано безумно.
            Ще стоя в кеш пък дори и на загуба.
            Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              карък - НИКОГА НИЩО НЕ СИ КУПУВАЛ (освен четка за зъби), НЕ СИ И ПРОДАВАЛ.
              Нямаш психика да правиш бизнес.
              Не е сложно - сложно е да печелиш. Ама да се отървеш от НЕНУЖНО(сигурен съм, че не изкарваш и 1лв от таз къща) няма как да загубиш - все ти е печалба. И колкото повече чакаш толкова по зле, щото разходите си вървят - данъче, оценка, скица (на 6 месеца трябва да подновяваш)
              Скицата вече не се подновява ,веднъж се вкарва в кадастъра и това е

              По отношение на имотните скици от миналата година има важна законова промяна – те вече са безсрочни. Това разрешава доста проблеми около ваденето на този документ, изискван от ред служби в страната при първоначалното регистриране на новопридобит имот.

              Доскоро срокът на действие на една скица бе 6 месеца от датата на издаването ѝ. Това поставяше в неудобно положение хората, които извършват имотна сделка, тъй като често при такова начинание се случва нещата да се забавят било заради банката, която отпуска кредита, било заради избора на самия имот. И скицата трябваше да се вади наново.

              Данъка е 35 лева на година
              Last edited by nkavrakov1982; 15.07.2022, 17:31.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Това си е до човек ,все едно аз да почна да ти държа сметка защо си продал еди кога си ,защо нямаш деца,жена ,семейство и така нататък щото там пак има чувства ,нужда от тези неща ,и много работи още но пак казвам аз и ти сме различни ,ти си избрал как искаш да живееш и какво да правиш и аз така
                карък - НИКОГА НИЩО НЕ СИ КУПУВАЛ (освен четка за зъби), НЕ СИ И ПРОДАВАЛ.
                Нямаш психика да правиш бизнес.
                Не е сложно - сложно е да печелиш. Ама да се отървеш от НЕНУЖНО(сигурен съм, че не изкарваш и 1лв от таз къща) няма как да загубиш - все ти е печалба. И колкото повече чакаш толкова по зле, щото разходите си вървят - данъче, оценка, скица (на 6 месеца трябва да подновяваш)
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI

                  Бе он шъ продаде, ма нема кво, оти све е продал веке и го е набил у гробницата
                  В тоя казус все едно пак казвам да почна сега да му се подигравам че продаде кога беше 2017 та година а не сега ,айде нали взе в Гърция но все пак говорим за нещо различно ,за мен лично шока беше голям и не знаех дори къде се намирам камо ли да почна да продавам ,това се отнася пак казвам за мен ,за другите хора всеки си знае

                  Коментар


                  • 33879, само около 100 нови обяви под таргета

                    За другата седмица не ме е страх - София влезе в червената ковид зона и ще има мерки, 21 юли наближава, доларът ще рипа, нефта надолу, Китай в рецесия, Русия засилва офанзивата, UK въведоха извънредно порожение заради жегата, инфлацията ще расте, индустриалното производство спихна в САЩ за юни и това е по време на отпускарския сезон.

                    Коментар


                    • Оппа... ето го единия представител на 1-та група специалисти, за които говорех:

                      Охлаждането на пазара на недвижими имоти ще е плавно и без спад в цените

                      Тепърва ще никнат като гъби да ни успокояват... Да повторим заедно:

                      Стабилност......... стабилност......... стабилност......... стабилност.........

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        това че не можеш да отделяш БИЗНЕСА от ЧУВСТВАТА си е ТВОЙ ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ.
                        БИЗНЕС ПРАВИШ когато можеш - не гат ти кефне.
                        Чувствата си ги имай ЦЯЛ ЖИВОТ и никога не ги зарязвай ама не позволявай да ти замъгляват съзнанието
                        Това си е до човек ,все едно аз да почна да ти държа сметка защо си продал еди кога си ,защо нямаш деца,жена ,семейство и така нататък щото там пак има чувства ,нужда от тези неща ,и много работи още но пак казвам аз и ти сме различни ,ти си избрал как искаш да живееш и какво да правиш и аз така

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Ако някой от родителите утре умре ,ще ми е много интересно как ще почнеш да продаваш до седмици или месец след кончината ,да има и такива типажи ако ти си от тях ще те разбера но явно аз не съм като теб и ти не си като мен .
                          Честно да ти кажа понякога завиждам на хора като теб защото те не си слагат нищо на сърцето и не им пука за никой и нищо ,но пак подчертавам аз не съм като теб ,надявам се ме разбра
                          това че не можеш да отделяш БИЗНЕСА от ЧУВСТВАТА си е ТВОЙ ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ.
                          БИЗНЕС ПРАВИШ когато можеш - не гат ти кефне.
                          Чувствата си ги имай ЦЯЛ ЖИВОТ и никога не ги зарязвай ама не позволявай да ти замъгляват съзнанието
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            karyk = никога няма да продадеш. Ти и да купиш няма да се доредиш.
                            Не ти било до това, сърбял те дирника ... е как да продадеш
                            Ако някой от родителите утре умре ,ще ми е много интересно как ще почнеш да продаваш до седмици или месец след кончината ,да има и такива типажи ако ти си от тях ще те разбера но явно аз не съм като теб и ти не си като мен .
                            Честно да ти кажа понякога завиждам на хора като теб защото те не си слагат нищо на сърцето и не им пука за никой и нищо ,но пак подчертавам аз не съм като теб ,надявам се ме разбра

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение
                              Берти, досега твоите съвети са стрували на Кавръка поне 60 000 евро.
                              Имайки предвид колко време прекарва във форума и интелектуалния му капацитет, сигурно изкарва такава сума за минимум 7-8 години.
                              Колко още искаш да го набуташ? Какво ти е направил?
                              кои съвети - да си купи алтерко на 1.90 (виж сега колко е ~ почти по 10 )
                              или атера или злато на 1200$ уцнията?

                              може и да съм пускал някои и друг линк за имот, но както ви писах преди той има проблем с харесването - има такива хора, когато купуват много трудно харесват и още по-трудно вадят сухото. това си е природа.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Това пазара ще каже ,не ти
                                karyk = никога няма да продадеш. Ти и да купиш няма да се доредиш.
                                Не ти било до това, сърбял те дирника ... е как да продадеш
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X