IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

    Не е така, по принцип е по-добре да не се занимаваш с простащини и да пазиш място за паркиране, но живота учи. Изключително неприятно е някой да ти паркира пред гаража а ти да искаш да отидеш спешно до болница, да речем. След като се обадиш за паяк и ти кажат, че до 2-3 часа ше реагират, интересно при кой пореден път ще измислиш по-бърз начин за решаване на проблема. Какво да правиш, битовизми, радвам се, че ти нямаш такива проблеми.

    ​​
    Още по-неприятно е да ти паркира на улицата, дето не е твоя. Освен ако си я заградиш с бутилки и т.н. като пълен , глоби до откат
    Last edited by X_Y; 16.07.2022, 19:58.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

      Велико обяснение с липсата на контрол - нали той ще идва точно от тези данъкоплатци с 5000е, а не от дъното в хранителната верига с 500е. И да се внимава на избори. Отделно същите тези с 5000е трябва да се защитават от всеки опит за злоупотреба с обществени средства, но и самите те да са чисти, защото и "държавата" хапе, ако някой реши да и вади кирливите ризи. Механизми за съвместен контрол, на хартия ги има, но истината е, че стактувото се харесва на тези с 5000е - не плащат, а се краде по-малко през поръчките. А и не малка част получават 5000е именно от публични средства, защо да разваляме схемата, нали? У нас милионер се става чрез ЗОП, другото е за балъците, нали така?
      Схемата е една и съща в целият свят / и Западният/ не само у нас. Злоупотреба с обществени средства има навсякъде. Дори ако вземем Германия като любимата на Джони. Колко пъти хващаха Немски топ компании да дават подкупи по света за обществени поръчки. Пътищата са им топ ама 1 км от тях струва над 10 пъти повече от нашият км и т.н. Крети например няма никакъв шанс там да спечели обществена поръчка да строи път. Има изисквания на които отговарят само няколко компании и всички други са аут дори да дадат 10 пъти по-ниска цена за същото качество щото не отговарят на някое бумажно изискване. Дори у нас по търговете има правило по спомен, че когато има 1 оферта на много по-ниска цена от другите става греда...
      Колкото повече обществени средства са събрани чрез данъци или пък заеми то те се разпределят в много ограничен кръг собственици на фирми. Разбира се ако са повече ще има за тротоари, но това ще направи още по-богати този ограничен кръг фирми. Отново няма мен да ми дадат поръчката за тротоарите поради някаква измислена отсяваща причина.В най-добрият случай може да се класирам за подизпълнител на подизпълнителя.
      И сега идва въпроса как се събират тези обществени средства. Като тези с о 500 евро са издоени до дупка / какво повече да им вземеш като няма спестявания/ се отива да речем на средна класа с 5000 евро. Да речем като 3-ти подизпълнител съм от нея и сега съм взимал 4К нето. Като ме натоварят с още 1К данък то много малка част от него ще отиде за повече плочки , а ще е в офшорката на спечелилият търга. Това в нашият вариант. В Европейският отива пак при същите хора , но пътя е по-различен и не пряк.
      Така че да ако взимах 5К евро щях да съм твърдо против от моите пари да се прехвърлят на мултимилионерите чрез данъците защото от тези по 500 евро няма какво да вземат повече.

      ПП Как се става милионер у нас не знам. Не съм такъв. Имам само малко имоти купени в подходящ момент. Доходите ми от много години не са свързани с кръчмите у нас и въобще нищо тук / Радомирската кръчма е извънземна а не Българска :-)/. Камо ли ЗОП и т.н. Просто си плащам данъците у нас защото съм решил да живея тук и децата ми да растат тук. Ако направят прогресивна скала или други подобни ще си плащам данъците в друга държава....За имотните данъци съм с 2 ръце първо да се актуализират оценките и после да се вдигнат ако е нужно.. Не може панеляка срещу мен да плаща пъти по-нисък данък за същата площ като моят имот., а пазарната цена да е подобна
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 16.07.2022, 17:17.

      Коментар


      • 88 процента ръст на сделките в Несебър за 2022. Няма проблеми..
        https://nova.bg/news/view/2022/07/12/375716/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Мдам. Естествено, че влияе войната на цените. Няма какво въобще да се обсъжда. Освен ако като щраус си се надупил към слънцето. Да, под носа ти се води война, а ти си обсъждай цените по морето.
          Ела на морето, за да видиш цените. Направи няколко огледа, ориентирай се в пазара. Аман от дървени философи живеещи на майната си, не ви ли омръзна да коментирате неща от които нямате представа?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

            Ако искаш да си водиш личен разговор с някого прави го на лични. Темата е публична. По логиката ти всички цени по морето трябва за са ниски, защото на 300 км. има война, което колко е адекватно, без коментар.
            Мдам. Естествено, че влияе войната на цените. Няма какво въобще да се обсъжда. Освен ако като щраус си се надупил към слънцето. Да, под носа ти се води война, а ти си обсъждай цените по морето.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Разбирам какво пишеш. Аз съм за по-високи данъци които да оправят средата около нас. Проблема е че някъде бях чел че до 80% от приходите изтичат да речем нецелесъобразно....:-)....Ти не разбираш аз какво пиша затва леко ще помогна.
              Този с 5000 евро заплата е между тези 98%. Той не е от богатите. Германия / предполагам не само тя/ се управлява от столетия от няколкостотин човека фамилии....Никакъв шанс за някой дори финансово забогатял случайно-временно да влезе в тези 2 или по-малко процента. Поддръжката и недостъпността до тези фамилии се прави по много начини започвайки от приходите от високите данъци, които се преразпределят между тях по различни начини. За останалите 98% остават хубавите тротоари и пътища , да си плащат редовно наема и данъците / то двете неща често финишират на едно място като крайна точка/ до 70-годишна възраст...поне....
              Ще го напиша още по-ясно - повисоките данъчни приходи освен до добри тротоари водят основно до формирането на малко на брой свръхбогати.

              ПП Ако направят прогресивна схема ще ожулят този с 5000 евро заплата прилично и няма да се отрази хич на този с 5 милиона месечен доход. Той няма да плати нито стотинка повече.
              Велико обяснение с липсата на контрол - нали той ще идва точно от тези данъкоплатци с 5000е, а не от дъното в хранителната верига с 500е. И да се внимава на избори. Отделно същите тези с 5000е трябва да се защитават от всеки опит за злоупотреба с обществени средства, но и самите те да са чисти, защото и "държавата" хапе, ако някой реши да и вади кирливите ризи. Механизми за съвместен контрол, на хартия ги има, но истината е, че стактувото се харесва на тези с 5000е - не плащат, а се краде по-малко през поръчките. А и не малка част получават 5000е именно от публични средства, защо да разваляме схемата, нали? У нас милионер се става чрез ЗОП, другото е за балъците, нали така?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

                Ама и вие сте търсачи на силни усещания. Къде из тези ромските територии!? Хората не искат да се изпикаят в Ябланициа, вие къща ще строите:
                https://lovechtoday.eu/да-те-прокълнат-в-ябланица/
                Да де ,ама иначе нов имот бил до ромската махала,не знам само Ловния парк е Карлово къде се намира,ама щом казват че е до махалата ,така да е ,ей народа тотално изтрещя и за сетен път се убеждавам българина колко е глупав за много неща..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Доходите ми в лева сега са повече от 2 пъти по-ниски от преди първият локдаун....
                  Долара сега закрепи малко положението временно и затва ще заведа за първи път чаветата на коралов риф.... Толкоз.... Иначе перспективите са лоши защото когато сервираш в Европа, а сметката се плаща в долари не е добре.
                  Питай при вас дали търсят шефчета на стола . В настоящият момент може да се навия срещу всяко 5-цифрено число :-)
                  Направо да питам за бизнеса на ресторанта на Народното събрание ?
                  Чакай че сега ще излизат в лятна ваканция,и една стара ДС кримка се съмнява дали няма да го ограничат само до служители на Президентството
                  Иначе ходя,гледам ги и си викам ей тия хора живеят в друг свят,свят дето изобщо не им дреме за кризи ,мризи и т.н.ходят си ,по имена им записват порциите,за всяко нещо се скача,ей тая седмица се записах цялата там,досега за салата+основно над 4.50 не съм плащал. ...народни цени,няма начин много скъпо стана по жълтите павета.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Ей тука ходихме с жената на оглед преди три дни https://m.imot.bg/details/1j165702124093271

                    Току що решихме, че окончателно се отказаме. С две деца и не ни се занимава да дострояваме. Според мен цената си заслужава. Особено в сравнение с етажа на Кавръков.
                    Ама и вие сте търсачи на силни усещания. Къде из тези ромските територии!? Хората не искат да се изпикаят в Ябланициа, вие къща ще строите:
                    https://lovechtoday.eu/да-те-прокълнат-в-ябланица/
                    Last edited by mibova; 16.07.2022, 16:27.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Че ти колко мислиш са данъците на подобни суми на запад хахахаха В големи заблуди живуркате. Данъчната ви политика води до обир на бедните, вярно е. Но средна класа просто няма - така че под "богати" разбирай основно политици и измамници, една тъъъничка група хора, които въобще не могат да бъдат фактор в консумацията и ценообразуването. Вие сте жертви на липсата си на акъл - без пари да надувате балони, само българин се хвали колко много харчи вместо да спести.
                      Е колко са данъци и осигуровки в Германия на 5000е заплата? Дали не са 700е или са по-скоро към 2000е?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Разбрахме всичко но не избягвай въпроса с по високите ти доходи откакто долара се изстреля,очаквам да кажеш,какво ще почерпиш.???

                        30 процента ти увеличи заплатата ФЕД,и си траеш ?ХМ?
                        Доходите ми в лева сега са повече от 2 пъти по-ниски от преди първият локдаун....
                        Долара сега закрепи малко положението временно и затва ще заведа за първи път чаветата на коралов риф.... Толкоз.... Иначе перспективите са лоши защото когато сервираш в Европа, а сметката се плаща в долари не е добре. Без да отварям темата, че в Украйна и наоколо кръчмите вече не ме канят да сервирам....
                        Питай при вас дали търсят шефчета на стола . В настоящият момент може да се навия срещу всяко 5-цифрено число :-)
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 16.07.2022, 16:21.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Разбирам какво пишеш. Аз съм за по-високи данъци които да оправят средата около нас. Проблема е че някъде бях чел че до 80% от приходите изтичат да речем нецелесъобразно....:-)....Ти не разбираш аз какво пиша затва леко ще помогна.
                          Този с 5000 евро заплата е между тези 98%. Той не е от богатите. Германия / предполагам не само тя/ се управлява от столетия от няколкостотин човека фамилии....Никакъв шанс за някой дори финансово забогатял случайно-временно да влезе в тези 2 или по-малко процента. Поддръжката и недостъпността до тези фамилии се прави по много начини започвайки от приходите от високите данъци, които се преразпределят между тях по различни начини. За останалите 98% остават хубавите тротоари и пътища , да си плащат редовно наема и данъците / то двете неща често финишират на едно място като крайна точка/ до 70-годишна възраст...поне....
                          Ще го напиша още по-ясно - повисоките данъчни приходи освен до добри тротоари водят основно до формирането на малко на брой свръхбогати.

                          ПП Ако направят прогресивна схема ще ожулят този с 5000 евро заплата прилично и няма да се отрази хич на този с 5 милиона месечен доход. Той няма да плати нито стотинка повече.
                          Разбрахме всичко но не избягвай въпроса с по високите ти доходи откакто долара се изстреля,очаквам да кажеш,какво ще почерпиш.???

                          30 процента ти увеличи заплатата ФЕД,и си траеш ?ХМ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Ей тука ходихме с жената на оглед преди три дни https://m.imot.bg/details/1j165702124093271

                            Току що решихме, че окончателно се отказаме. С две деца и не ни се занимава да дострояваме. Според мен цената си заслужава. Особено в сравнение с етажа на Кавръков.
                            Ха ха,Терзиев ти изобщо мислиш ли като пишеш нещо ?Или ей така както ти падне ги плескаш ?
                            Цената на моя имот на квадрат е същата каквато на тази колиба,само че това дето си ходил да го гледаш не е и къща,защото в 52 квадрата не можеш да се обърнеш,та камо ли къща да го наречеш,и пак сравняваш несравними неща,аз продавам имот в град който е на 50 км от Пловдив,и в който имота се купува за живеене,работа,и изобщо това е градски имот,докато ти ми постваш някакво подобие на къща,дето най много да става за вила .
                            Сравняваш ми вила със имот в град?!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin

                              Селянията виждам е все така на мода
                              Не е така, по принцип е по-добре да не се занимаваш с простащини и да пазиш място за паркиране, но живота учи. Изключително неприятно е някой да ти паркира пред гаража а ти да искаш да отидеш спешно до болница, да речем. След като се обадиш за паяк и ти кажат, че до 2-3 часа ше реагират, интересно при кой пореден път ще измислиш по-бърз начин за решаване на проблема. Какво да правиш, битовизми, радвам се, че ти нямаш такива проблеми.

                              ​​

                              Коментар


                              • Ей тука ходихме с жената на оглед преди три дни https://m.imot.bg/details/1j165702124093271

                                Току що решихме, че окончателно се отказаме. С две деца и не ни се занимава да дострояваме. Според мен цената си заслужава. Особено в сравнение с етажа на Кавръков.

                                Коментар

                                Working...
                                X