IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.infostock.bg/infostock/c...to-na-godinata Дървеният материал вече наполовина от нивата си в началото на годината

    10 Юни 2022 14:00


    Фючърсите на дървения материал се понижиха до най-ниските си нива от септември, тъй като нарастващите лихвени проценти затрудниха жилищния пазар.

    Фючърсите за дървен материал паднаха до 568,40 долара за 1000 фута дъски в Чикаго в сряда, разширявайки спада до около 50% тази година. По-високите лихвени проценти и растящите цени на жилищата започват да спират продажбите на жилища, според Bloomberg Intelligence.

    „Фактите са, че неща като инфлацията и лихвите по ипотечните кредити са много нагоре сега“, каза Ръс Тейлър, президент на Russ Taylor Global във Ванкувър. „Това ще засегне новия собственик на жилище и ще накара хората да се замислят.”

    Сривът на стоката е рязък обрат от историческите върхове, установени през 2021 г. по време на бума на жилищното строителство, подхранван от пандемия. Цените на жилищата в САЩ са се повишили с 42% от началото на пандемията, което в съчетание с повишаването на лихвите прави жилищата недостъпни, според компанията за ипотечни данни Black Knight Inc.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Ето, мнението за което питаше модератора !
      Нито Бони, е паразит ,нито пък заедно сме нещастници ! Ясно ?!
      Права сте.

      Мнението е редактирано.
      रादोस्त

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        ..........
        Колкото до жилищата -спада в цените на имотния пазар е открит !
        Моята прогноза в унисон със вдигане на лихвите след средата на 2022 година която дадох още преди войната в Украйна и то в Инвестор ,официално е в ход
        Ето, мнението за което питаше модератора !
        Нито Бони, е паразит ,нито пък заедно сме нещастници ! Ясно ?!
        Last edited by X_Y; 10.06.2022, 16:39.

        Коментар


        • https://www.bloombergtv.bg/a/4-anali...shtite-mesetsi

          ха ха ха ОЩЕ И ОШЕ И ОЩЕ ПО -ГОЛЕМИ ЛИХВИ !!!
          Забавянето на ЕЦБ вещае по-голямо увеличение на лихвите през следващите месеци

          Банката се събужда последна и осъзнава нуждата от натискане на спирачките, за да се обуздае инфлационното чудовище

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
            Логично като питаш тия дето печелят %, ще те набутат на високо. И година по-късно си бил 40% надолу, що не ги пита тия двете тогава кво стана, че не вечерахте? Опа, те техните пари си ги взеха, ти пи една студена вода
            Запита ли се щом са останали незавършени - къде е тоя квартал в общата картинка и с тия цени въобще? А запита ли се след тая глупост дето си направил - колко разбираш от строителство и имоти?
            Като лафа дето се срещнали "човек с пари" и "човек с опит"!

            Тоя с опита си тръгнал с пари, а тоя с парите си тръгнал с... опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Не си защото преразпределението на благата е в полза на определена прослойка ,която със силата на властта и граби от народа !
              Национализацията е пътя
              а не може ли "ПРОСТО" да има СПРАВЕДЛИВО ПРАВОСЪДИЕ и който е откраднал ПРИЛИЧНО да бъде удавен в собсвените си зъби (е, може и на "люлка" по стълбовете на бул България....)

              аз съм с леви убеждения (не като на БСП), но за да бъдат реализирани трябва здравословен капитализъм (и образована средна класа поне едно 50-60 от населението), който да генерира финансов излишък в държавата....така си мисля аз .......

              ........ ТОВА РАЗБИРА СЕ В БЪЛГАРИЯ НИКОГА НЯМА ДА СЕ СЛУЧИ.........
              Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo

                Купил, ползвал, изплатил и забравил за случката,
                Кат Лефа едно време - взел кредит, върнал го двоен на банката за 4-5 години и после обяснява колко чува петеля
                Забравянето е отличен начин да не научиш нищо - гледам работи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  Аз тогава говорих с брокерка и юристка.

                  Брокерката ми каза: "Цената ви не е скъпа. Това е цена от края на 2007 г за по-лош апартамент"

                  Юристката ми каза, че според нея сделката си заслужава.

                  Имаше риск да се набия в незавършени блокове в моя квартал. И до днес не са завършени.

                  При една такава покупка човек започва да разбира от строителство и ремонти,
                  Логично като питаш тия дето печелят %, ще те набутат на високо. И година по-късно си бил 40% надолу, що не ги пита тия двете тогава кво стана, че не вечерахте? Опа, те техните пари си ги взеха, ти пи една студена вода
                  Запита ли се щом са останали незавършени - къде е тоя квартал в общата картинка и с тия цени въобще?
                  А запита ли се след тая глупост дето си направил - колко разбираш от строителство и имоти?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Германия и някои други европейски страни са в режим на ограничаване на тока и енергията през идващата зима,очертават се трудни месеци.
                    Управлявам около 400 фирми като акаунт мениджър,и вече започва да се усеща .
                    Нямат пари или бавят плащанията,оплакват се от липса на постъпления.
                    Не управляваш, а обслужваш фирми, това правят "акаунт манажерите" Немските мерки в БГ нямат общо с тия в Германия, описваш друг процес - свиване на бизнеса и експозицията на чуждия бизнес в БГ. Не е от вчера, инвестициите вече от 15-тина годинки са в киреча.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                      там е работата, че у нас не се очертава да има безработица.
                      Верно, работещите бедни Обаче фирмите са на ръба - и като почнат фалитите, ще почнат и съкращенията - после безработица на корем. Плачевното е, че това дори не е следствие от външни процеси - а от евро-фондовете. Икономиката на БГ така и не тръгна да се оптимизира - а само се приспособи как да "усвоява" грантове, и това е до време. Не идва 2008-а, идва 1997-а.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Точно така ,преврат е нужен и дълъг път осеян с въжета на които се полюшват народните предатели !
                        Собствеността е на народа ,видяхме какво правят нашите политици ,затова народа трябва да вземе властта .
                        Преразпределение на земите,имотите и всичко което имат предателите .
                        мани тази теория

                        това се е видяло след 9.9.44-та, че докарва на власт още по-големи говеда
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                          Всичко е публично.



                          Ето ги и богоизбраните https://www.ecb.europa.eu/paym/coll/.../index.en.html

                          Аз защо не съм в тоя списък може ли да ми кажеш?
                          Не си защото преразпределението на благата е в полза на определена прослойка ,която със силата на властта и граби от народа !
                          Национализацията е пътя

                          Коментар


                          • https://www.capital.bg/politika_i_ik...ochva_borba_s/
                            ЕЦБ слага край на евтините пари и започва борба с инфлацията

                            Институцията има трудната задача да овладее ценовия ръст, без да отключи икономически и финансов срив

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                              Как разбрахте кой от къде какво е откраднал и как така ще обвиняваш някой, който има, че е крадец?
                              Стига с тия болшевишки брътвежи. Някои хора жадуват преврат, като единствен шанс да се сдобият с нещо, което си е чиста психопатия - ни повече, ни по-малко.
                              Всичко е публично.



                              Ето ги и богоизбраните https://www.ecb.europa.eu/paym/coll/.../index.en.html

                              Аз защо не съм в тоя списък може ли да ми кажеш?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                                Как разбрахте кой от къде какво е откраднал и как така ще обвиняваш някой, който има, че е крадец?
                                Стига с тия болшевишки брътвежи. Някои хора жадуват преврат, като единствен шанс да се сдобият с нещо, което си е чиста психопатия - ни повече, ни по-малко.
                                Точно така ,преврат е нужен и дълъг път осеян с въжета на които се полюшват народните предатели !
                                Собствеността е на народа ,видяхме какво правят нашите политици ,затова народа трябва да вземе властта .
                                Преразпределение на земите,имотите и всичко което имат предателите .

                                Коментар

                                Working...
                                X