IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И... к'о стана ся?

    Каква политика ще води следващия кабинет... за кой ще има/няма пари!?

    Тук какво ли предстои: https://epicenter.bg/article/Kamarat...ta-/285571/4/0

    ...към момента средните и големи фирми също са изправени пред колапс, още повече че банките отказват да им дават кредити с гаранции изпълнение по държавни договори, тъй като за финансовите институции държавата вече не е сигурен платец...
    Last edited by Julius_BG; 22.06.2022, 20:19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

      Всеки да се оправя сам, ама от другата страна на устата говорят как ще печата пари да спасяват фалиралите едновременно със "повишаването на лихвите". И ще спасяват най-непродуктивните държави и бизнеси. Обричайки Европа на още по голяма криза и инфлация в последствие.

      Как точно ти излиза математиката със нулеви лихви да борят хем инфлацията в Италия, хем тая в Литва примерно? Нали лихвата трябваше да съответства на инфлацията?

      И накрая как така инфлацията сега е вече 8% пък те щели да чакат до семптември да вдигнат лихвата. Стояха и чакаха месеци в тая инфлация без да си мръднат пръста. Чакаха ли ковида като почнат печатането? Каква е причината за това според теб? Това стои необяснено. Очевидно е че изскаха да ни залеят с инфлация умишлено. Особено в Европа имахме предимството да гледаме Китай и САЩ които са по напред в цикъла и беше ясно че инфлацията от там е ни удари и нас след няколко месеца. Те знаеха със 100% сигурност че инфлацията няма да спадне цялата година, но не си мръднаха пръста. Това са лъжци и престъпници Кавръков. Чакаш едни лъжци и престъпници в момента да се сетят че са учили икономика и имат мандат по закон да пазаят ценова стабилност. Това са несериозни неща. Като са решили да ограбят бедните ще го направят.
      Най после се намери някой който е разбрал какво говоря тука 10 години

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Айде пак,какво си постнала статии с изказвания от Пощенска банка,ти какво очакваш да ти кажат от Пощенска банка?
        Нищо различно от едно и също,ще го повтарят до откат,дай нещо неутрално,нещо което не е от хора печелещи от кредити,и имоти,независим източник
        Казват това което се случва там, брокерите пишат това което се случва при тях. Имаше един професор ,мисля, че се казваше Красимир Петров или нещо подобно, та той като теб, вещаеше от преди пет години спад на цените и не се случи нищо подобно ! На такива като него ли да вярвам или на професионалистите които са точно в пазара на НИ при това от вътре ?! Толкова с "независимите" или не знаещите източници.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
          " Πaзapът нa жилищни ĸpeдити в Бългapия пpoдължaвa дa pacтe и пpeз пъpвoтo тpимeceчиe нa нacтoящaтa гoдинa, ĸaтo глaвнaтa цeл зa ĸpeдитoиcĸaтeлитe е пoĸyпĸaтa нa ocнoвнo жилищe. Aнaлиз нa Πoщeнcĸa бaнĸa зa paзвитиeтo нa ипoтeчния пaзap пpeз пocлeднитe тpи гoдини и пъpвитe тpи мeceцa нa 2022 г. пoтвъpждaвa възxoдящaтa тeндeнция в ceĸтopa. Дaннитe нa инcтитyциятa oтчитaт, чe пpeз 2021 г. cpeдният paзмep нa иcĸaнитe ĸpeдити ce e yвeличил c 12% и пpoдължaвa cвoя pъcт и пpeз нacтoящaтa гoдинa."
          https://www.economic.bg/bg/a/view/po...a0kb-Axnvhpgos
          Айде пак,какво си постнала статии с изказвания от Пощенска банка,ти какво очакваш да ти кажат от Пощенска банка?
          Нищо различно от едно и също,ще го повтарят до откат,дай нещо неутрално,нещо което не е от хора печелещи от кредити,и имоти,независим източник

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

            6% по ипотеките ще имат ефект да насочи към малки апартаменти. За големите площи може да има объркване дали да продават или да чакат. Като знаем данъците и желанието за тухлен депозит отиваме на чакане.
            Някои локации в СФ обаче са леко набалончени - при панелките се оляха вече. Дали ще има промо трябва да ни е все тая - кой във форума се е насочил към панелните?
            Панелките зависи,новите панелки които с с тераси тип лоджия са ок.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              По обяви вече махат едни 5 до 10 % това е действителността която се наблюдава в момента ,а още реално никакво затягане няма от банките ,така че май си говориш ей така колкото да не заспиш,така и не получихме отговор от твоята приятелка в бизнеса Бони относно ниските лихви която тя така горещо рекламираше и знаеше наизуст условията по всички банки за кредити
              6% по ипотеките ще имат ефект да насочи към малки апартаменти. За големите площи може да има объркване дали да продават или да чакат. Като знаем данъците и желанието за тухлен депозит отиваме на чакане.
              Някои локации в СФ обаче са леко набалончени - при панелките се оляха вече. Дали ще има промо трябва да ни е все тая - кой във форума се е насочил към панелните?

              Коментар


              • " Πaзapът нa жилищни ĸpeдити в Бългapия пpoдължaвa дa pacтe и пpeз пъpвoтo тpимeceчиe нa нacтoящaтa гoдинa, ĸaтo глaвнaтa цeл зa ĸpeдитoиcĸaтeлитe е пoĸyпĸaтa нa ocнoвнo жилищe. Aнaлиз нa Πoщeнcĸa бaнĸa зa paзвитиeтo нa ипoтeчния пaзap пpeз пocлeднитe тpи гoдини и пъpвитe тpи мeceцa нa 2022 г. пoтвъpждaвa възxoдящaтa тeндeнция в ceĸтopa. Дaннитe нa инcтитyциятa oтчитaт, чe пpeз 2021 г. cpeдният paзмep нa иcĸaнитe ĸpeдити ce e yвeличил c 12% и пpoдължaвa cвoя pъcт и пpeз нacтoящaтa гoдинa."
                https://www.economic.bg/bg/a/view/po...a0kb-Axnvhpgos

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Абе какви глупости ми говориш ?
                  Невалидни обяви ?!!
                  Ти вече съвсем полудя ми се струва с извинение за израза ,говоря ти че масово се забелязва по обявите че махат от цената по оферта и то не малко ,ти ми говориш че обявите били невалидни ?
                  Напиши, че забелязваш намаление на цените по обявите, а не ,че махат обявите. Ами, пиши така ,а не друго. Винаги е имало такива намаления и сам го знаеш. Интересно е на какви апартаменти и по колко се свалят цените и това отразява ли се на пазара като цяло.
                  това не противоречи на казаното от мен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                    Не си ли се замислял, че тези обяви вече са невалидни поради продажба ? Още по-лошо ще е ако се изтеглят като обяви без да са продадени. Не познавам Бони, дори не знам от какъв пол е за да ми я /го пришиваш като приятел. До тук обаче неговите/ нейни прогнози се изпълняват.
                    Абе какви глупости ми говориш ?
                    Невалидни обяви ?!!
                    Ти вече съвсем полудя ми се струва с извинение за израза ,говоря ти че масово се забелязва по обявите че махат от цената по оферта и то не малко ,ти ми говориш че обявите били невалидни ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      По обяви вече махат едни 5 до 10 % това е действителността която се наблюдава в момента ,а още реално никакво затягане няма от банките ,така че май си говориш ей така колкото да не заспиш,така и не получихме отговор от твоята приятелка в бизнеса Бони относно ниските лихви която тя така горещо рекламираше и знаеше наизуст условията по всички банки за кредити
                      Не си ли се замислял, че тези обяви вече са невалидни поради продажба ? Още по-лошо ще е ако се изтеглят като обяви без да са продадени. Не познавам Бони, дори не знам от какъв пол е за да ми я /го пришиваш като приятел. До тук обаче неговите/ нейни прогнози се изпълняват.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                        Моята логика до тук не е изневерила на действителността. Очаквам при доста тромавия пазар на НИ да няма промяна на цените надолу до края на тази година. Може да има известен застой, но ако инфлацията есента продължи или се покачи въпреки бъдещото повишаване на лихвите очаквам още повишение на цените за съжаление. Дори и при много голямо повишение на лихвите / над 6 % / по кредитите не очаквам намаление на цените. За следващата година ще ви кажа какво мисля в късната есен.
                        По обяви вече махат едни 5 до 10 % това е действителността която се наблюдава в момента ,а още реално никакво затягане няма от банките ,така че май си говориш ей така колкото да не заспиш,така и не получихме отговор от твоята приятелка в бизнеса Бони относно ниските лихви която тя така горещо рекламираше и знаеше наизуст условията по всички банки за кредити

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Чух в един форум че наесен щяло да има съкращения във аутсорс сектора ,дали е вярно ,някой знае ли ?
                          В момента в София има глад за кадри.

                          При поръчките, от които аз се интересувам, има голяма конкуренция и трудно се взема голям поток. Въппреки това за периода 2014-2021 имам огромен поток и си изплатих кредита и т.н.

                          Вчера гледах по Блумбърг ТВ един фин. експерт (чужденец в България, но с перфектен български) обясняваше как има смяна на поколенията и младите много не им се работи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            Отлично!

                            Запазваме го за архива!
                            Тя го чака и тая година навирен Може и да омекне, ама лекичко.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                              Моята логика до тук не е изневерила на действителността. Очаквам при доста тромавия пазар на НИ да няма промяна на цените надолу до края на тази година. Може да има известен застой, но ако инфлацията есента продължи или се покачи въпреки бъдещото повишаване на лихвите очаквам още повишение на цените за съжаление. Дори и при много голямо повишение на лихвите / над 6 % / по кредитите не очаквам намаление на цените. За следващата година ще ви кажа какво мисля в късната есен.
                              Отлично!

                              Запазваме го за архива!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                                Драга Дъри,

                                Твоята логика имахме възможността да я видим неколкократно.

                                Разбрахме и какво НЕ очакваш... По-интересно би било какво всъщност очакваш?
                                Моята логика до тук не е изневерила на действителността. Очаквам при доста тромавия пазар на НИ да няма промяна на цените надолу до края на тази година. Може да има известен застой, но ако инфлацията есента продължи или се покачи въпреки бъдещото повишаване на лихвите очаквам още повишение на цените за съжаление. Дори и при много голямо повишение на лихвите / над 6 % / по кредитите не очаквам намаление на цените. За следващата година ще ви кажа какво мисля в късната есен.

                                Коментар

                                Working...
                                X