IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Кое наду цените на жилиащата включително и в България ?
    Ключов въпрос ?
    Морето от евтин и достъпен кредит -това е отговора
    Сега това море пресъхва ,с него и балона на жилищата отива в историята

    https://www.investor.bg/evropa/334/a...esyhva-354723/
    За европейските компании става все по-трудно да си осигурят най-важния компонент, нужен за придобиванията, които искат: пари.
    След повече от десетилетие свободно достъпно финансиране разтърсените пазари ограничават склонността на банките да дават кредити за големи сливания и придобивания. Това хвърли сянка върху европейски сделки за поне 25 млрд. долара, включително някои високопрофилни трансакции във Великобритания, сочи анализ на Bloomberg.
    “Банките днес са под голям натиск, а ограниченията върху кредитирането се затягат в ситуации с голяма задлъжнялост“, казва Алисън Хардинг-Джоунс, ръководител по сливанията и придобиванията (М&A) в Европа, Близкия изток и Африка в Citigroup. “Изведнъж явно сме попаднали в нова парадигма и не очаквам да видим промяна в краткосрочен план“.


    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=85m3j0&f1=1

      Ето го на Песимиста поскъпването на Т.Каблешков 1690 на квадрат почти на акт 16 и то сега когато още не са почнали да вдигат лихвите ,после отива на 1000 евро на акт 16
      Голям оптимист си след като очакваш ,че скоро ще може да се купи този апартамент за 60000 €

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=85m3j0&f1=1

        Ето го на Песимиста поскъпването на Т.Каблешков 1690 на квадрат почти на акт 16 и то сега когато още не са почнали да вдигат лихвите ,после отива на 1000 евро на акт 16
        Апартаментът е малък и няма Акт 16.

        За тези пари преди години (до 2015 г) се купуваха един двустаен и един тристаен старо строителство.

        Коментар


        • https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=85m3j0&f1=1

          Ето го на Песимиста поскъпването на Т.Каблешков 1690 на квадрат почти на акт 16 и то сега когато още не са почнали да вдигат лихвите ,после отива на 1000 евро на акт 16

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Ех, Кавръче, ти като си много смел нали видя как загуби и то точно в имотния пазар за който се биеш в гърдите, че познаваш Точно на теб "смелостта" ти изигра не лоша ,а много лоша шега !
            Може и да съм загубил ,но тези дето в момента купуват ще загубят още .
            Песимиста водел преговори със строители да купувал не един имот ,а много имоти -множество от имоти -все едно семки ще купува ,допреди има няма 6 месеца орева форума как пари за тия цени нямал и нямало да купува ,сега води преговори с няколко строители .
            На няколко пъти го пробвах ,още когато говореше как ще купува,та той не знаеше изобщо кои какво строи,къде и какво се продава ,но иначе във форума е пръв купувач.
            Ние сме тъпи и не знаем какво се случва в сектор строителство ,то даже и публично го казаха че точно в този момент,тази година риска е огромен за проектите на зелено,аз знам за поне 5 фирми то имена като Идея Билдингс и други които имат обявени проекти и събират пари ,но вече 10 месеца НЕ СЕ СТРОИ НИЩО !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Песимиста е страхлив,той е адски страхлив и в момента действа само и единствено от страх ,това ще му изиграе лоша шега
              Ех, Кавръче, ти като си много смел нали видя как загуби и то точно в имотния пазар за който се биеш в гърдите, че познаваш Точно на теб "смелостта" ти изигра не лоша ,а много лоша шега !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                +1

                Джонката доста лъже, но умът му щрака и не е тъп. Според мен има пари и просто така му е по-добре, да е мобилен и да не се заробва с апартаменти.

                Като се има предвид, че повечето пишещи тук след 40г ще сме старци и ще сме довиждане, трябва да бъдем малко по-смирени!

                Цените на НИ са такива, заради инфлацията и многото напечатани пари.
                Цените на храните са такива заради кризата с горивата и доставките.

                Според мен е тъпо да се купуват активи,, които не ти трябват и после трудно се продават. И трябва да ги продадеш с отбив от покупната цена.

                Поздрави
                Песимиста е страхлив,той е адски страхлив и в момента действа само и единствено от страх ,това ще му изиграе лоша шега

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Спада е в ход само в главата ти Кавръче. В реалността ръстовете чупят рекорди. Поне засега. Има статистика на одертните цени. Ако продължаваме да се развиваме по същият начин икономически / Заплатката да ти разясни, че да не хабя клавиши/ цените на имотите мерени в шума ще продължават нагоре. Пиша ти го най-внимателно. Фанал си се за некакви сламки и нищо не разбираш от процесите които вървят в момента и до какво водят....:-)
                  Какво да продавам Кавръче ? Нещо трябва да си се напушил яко. Аз Ще купувам в близките месеца имотИ в множествено число. В преговори съм с няколко строители.....
                  Ръста е в ход все още и в Щатите . Само с по-бавно темпо. Въпреки двойните ипотеки..... Отново засега поне е така. А Дцонката е гола вода относно познаване - виртуалните му неща са на минус, облигациите вероятно на още по-голям, а ако беше взел имоти с тези пари където и да е по света щеше вместо на минус да е 50-200% нагоре. Т.е. не публичното писана а реалните действия за себе си показват, че от елитният университет са го научили на формули, които водят до НЕпознаване на нещата :-) Ти може да си изгубил 70К евро от непокупка навреме. Той е изгубил 700К евро....
                  Кавръче , Джонката ако не лъже отново както за покупката на имота му виртуално във Вазов здраве да му е. Дано и да може да носи на 1 поднос 3 шкембе чорби с 3 сливови / разбра ли лъжата за притежанията му у нас от поста му/ Ако може само тогава може да се сравнява по образование и друго с мен. Ама аз не гоня такова сравнение / все съм на дъното признавам си :-)/. Толкова си мога и не става да се надскоча .... с 4 шкембета на една табла :-)

                  Пп Едва ли има човек в този форум по-запознат от мен с това какво става в Китай.....:-) Когато достигнем Китайските имотни цени ела ми се обади :-)
                  +1

                  Джонката доста лъже, но умът му щрака и не е тъп. Според мен има пари и просто така му е по-добре, да е мобилен и да не се заробва с апартаменти.

                  Като се има предвид, че повечето пишещи тук след 40г ще сме старци и ще сме довиждане, трябва да бъдем малко по-смирени!

                  Цените на НИ са такива, заради инфлацията и многото напечатани пари.
                  Цените на храните са такива заради кризата с горивата и доставките.

                  Според мен е тъпо да се купуват активи,, които не ти трябват и после трудно се продават. И трябва да ги продадеш с отбив от покупната цена.

                  Поздрави

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Спада е в ход само в главата ти Кавръче. В реалността ръстовете чупят рекорди. Поне засега. Има статистика на одертните цени. Ако продължаваме да се развиваме по същият начин икономически / Заплатката да ти разясни, че да не хабя клавиши/ цените на имотите мерени в шума ще продължават нагоре. Пиша ти го най-внимателно. Фанал си се за некакви сламки и нищо не разбираш от процесите които вървят в момента и до какво водят....:-)
                    Какво да продавам Кавръче ? Нещо трябва да си се напушил яко. Аз Ще купувам в близките месеца имотИ в множествено число. В преговори съм с няколко строители.....
                    Ръста е в ход все още и в Щатите . Само с по-бавно темпо. Въпреки двойните ипотеки..... Отново засега поне е така. А Дцонката е гола вода относно познаване - виртуалните му неща са на минус, облигациите вероятно на още по-голям, а ако беше взел имоти с тези пари където и да е по света щеше вместо на минус да е 50-200% нагоре. Т.е. не публичното писана а реалните действия за себе си показват, че от елитният университет са го научили на формули, които водят до НЕпознаване на нещата :-) Ти може да си изгубил 70К евро от непокупка навреме. Той е изгубил 700К евро....
                    Кавръче , Джонката ако не лъже отново както за покупката на имота му виртуално във Вазов здраве да му е. Дано и да може да носи на 1 поднос 3 шкембе чорби с 3 сливови / разбра ли лъжата за притежанията му у нас от поста му/ Ако може само тогава може да се сравнява по образование и друго с мен. Ама аз не гоня такова сравнение / все съм на дъното признавам си :-)/. Толкова си мога и не става да се надскоча .... с 4 шкембета на една табла :-)

                    Пп Едва ли има човек в този форум по-запознат от мен с това какво става в Китай.....:-) Когато достигнем Китайските имотни цени ела ми се обади :-)
                    Ти не си в час с пазара на имоти защото на няколко пъти те хванах че не си дори запознат с ключови проекти на известни фирми от строителния сектор в София и то в период в който декларираш че ще търсиш имот както и в момента ,до оня ден нямаше пари за един сега когато са поскъпнали още повече зверски щял моля ти се имотИ да купува ,не знам за Джони но ти лъжеш като за световно .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      https://www.bgonair.bg/a/4-world/269...a-za-zhilishte

                      Песимисте долавям вече гняв от спада който е в ход.
                      Ще продаваш май и то на безценица,ми се струва...Защо така нападаш Джонката ?
                      Не си ли осъзнал че поради много фактори и причини не можеш да му стъпиш и на малкия пръст и като образование,и като опит в международен аспект,и като развитие в професионален план?
                      По добре слушай какво ти говорят хората за които света е на длан,и имат доста повече информация от теб каква е картинката и какво се задава.
                      Виж какво става в Китай,ама в Гоцето и това няма да ти предложат за надутите жилища без реална стойност..

                      https://www.bgonair.bg/a/4-world/269...a-za-zhilishte

                      Отчаян ход на брокер в Китай !!
                      Спада е в ход само в главата ти Кавръче. В реалността ръстовете чупят рекорди. Поне засега. Има статистика на одертните цени. Ако продължаваме да се развиваме по същият начин икономически / Заплатката да ти разясни, че да не хабя клавиши/ цените на имотите мерени в шума ще продължават нагоре. Пиша ти го най-внимателно. Фанал си се за некакви сламки и нищо не разбираш от процесите които вървят в момента и до какво водят....:-)
                      Какво да продавам Кавръче ? Нещо трябва да си се напушил яко. Аз Ще купувам в близките месеца имотИ в множествено число. В преговори съм с няколко строители.....
                      Ръста е в ход все още и в Щатите . Само с по-бавно темпо. Въпреки двойните ипотеки..... Отново засега поне е така. А Дцонката е гола вода относно познаване - виртуалните му неща са на минус, облигациите вероятно на още по-голям, а ако беше взел имоти с тези пари където и да е по света щеше вместо на минус да е 50-200% нагоре. Т.е. не публичното писана а реалните действия за себе си показват, че от елитният университет са го научили на формули, които водят до НЕпознаване на нещата :-) Ти може да си изгубил 70К евро от непокупка навреме. Той е изгубил 700К евро....
                      Кавръче , Джонката ако не лъже отново както за покупката на имота му виртуално във Вазов здраве да му е. Дано и да може да носи на 1 поднос 3 шкембе чорби с 3 сливови / разбра ли лъжата за притежанията му у нас от поста му/ Ако може само тогава може да се сравнява по образование и друго с мен. Ама аз не гоня такова сравнение / все съм на дъното признавам си :-)/. Толкова си мога и не става да се надскоча .... с 4 шкембета на една табла :-)

                      Пп Едва ли има човек в този форум по-запознат от мен с това какво става в Китай.....:-) Когато достигнем Китайските имотни цени ела ми се обади :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Пълни глупости ,пазара е в застой пуснах комуникация на брокери от групи ако си чел ,в момента има застой ,има опити за качаване на обяви на високи цени и такива дето не ги пипат в опит да задържат спада ,това е но в основата си пазара вече поема в друга посока
                        какъв пазар ве? То няма да има пари за пенсии те пазар на имоти. 97-ма ще ни се види песен. Нямаме и договор за ГАЗ. А познайте на кой ще се молим да не умрем от СТУД, еле софиянци че 50% от газа те го ползват
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                          И наемите растът много, никога не съм виждал толкоз поскъпване. 200% нагоре от година по рано има. 20-30% е стандарт, лятото сигурно е силно. В центъра гледам са затворени няколко елитни хотела - тракия, цветята, arena serdika и тези платежоспособни гости сигурно са отишли по Airbnb което надува цената отгоре на това.
                          Хората са по Турция ,Гърция,Италия,Испания,Албания и си пият кафето на чистичко и спокойни и гледат сеира на БГ Черноморието

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Не следя как е във Варна, но в София цените продължават да ратаят с рекордни темпове. Поне към момента. А това че има единиюни случаи на намалени цени с 15% е възможно. Винаги има Сещам се също за едни продавачи на килими, които всяка година си ''местят'' магазина отново на същото място :-))) и правят ''финална разпродажба'' с билбордове минус 79 и минус 80% на всички килими. от 5000 лева килим намален на 1000 , а в другите магазини същият 500 лева :-) та така с намаленията :-)
                            И наемите растът много, никога не съм виждал толкоз поскъпване. 200% нагоре от година по рано има. 20-30% е стандарт, лятото сигурно е силно. В центъра гледам са затворени няколко елитни хотела - тракия, цветята, arena serdika и тези платежоспособни гости сигурно са отишли по Airbnb което надува цената отгоре на това.

                            Коментар


                            • Новини от Италия с днешна дата

                              https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...ya-e-pred-krah
                              Стероидният" строителен бум в Италия е пред крах !!!

                              Компаниите, които не са получавали плащания в продължение на около седем месеца, от своя страна спряха да плащат на доставчици и консултанти и това доведе до домино ефект, засягащ хиляди фирми и работници.

                              „Ние сме пред бедствие, не само за строителната индустрия, но и за цялата икономика“, казва Норберт Тот, чиято строителна фирма в централния крайбрежен град Формия е освободила 20 от 30-те работници, които е имала преди шест месеца.

                              Кризата вече започва да се очертава и в официалните данни. !

                              Миналата есен всичко вървеше толкова добре", каза той. „И накрая беше прекъснато по толкова брутален начин.“


                              Коментар


                              • Прочетете изказване от Сената на САЩ !
                                Те открито и публично казват -Желаем криза ,ще предизвикаме криза ,защото само по този начин цените на петрола ще паднат !
                                23.06.2022 09:29:14

                                Цeнитe нa пeтpoлa в чeтвъpтъĸ cyтpинтa пpoдължaвaт дa ce пoнижaвaт нa фoнa нa oпaceниятa oт глoбaлeн иĸoнoмичecĸи cпaд, зacилeни cлeд изявлeния нa пpeдceдaтeля нa Фeдepaлния peзepв Джepoм Πayъл.

                                Шeфът нa aмepиĸaнcĸaтa цeнтpaлнa бaнĸa ĸoйтo гoвopи пpeдния дeн в бaнĸoвия ĸoмитeт нa Ceнaтa, ĸaзa, чe бopбaтa нa Фeд cpeщy виcoĸaтa инфлaция щe изиcĸвa пoвишaвaнe нa лиxвитe дocтaтъчнo виcoĸo, зa дa пpeдизвиĸa peцecия в aмepиĸaнcĸaтa иĸoнoмиĸa.!!!!!/КРИЗАТА Е ТЪРСЕНА И ЖЕЛАНА В МОМЕНТА !/

                                "Иĸoнoмичecĸият cпaд нocи pиcĸoвe зa тъpceнeтo нa пeтpoл и тoвa тpябвa дa oблeĸчи липcaтa нa пpeдлaгaнe нa пaзapa", ĸaзa Уopън Πaтepcън, aнaлизaтop пo cтoĸи в ІNG Grоер NV в Cингaпyp. "Beчe виждaмe, чe пpoгнoзитe нa eĸcпepтитe зa тъpceнeтo ce пoнижaвaт", ĸaзa eĸcпepтът, цитиpaн oт Вlооmbеrg.

                                Коментар

                                Working...
                                X