IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
    Нивата на възвръщаемост от инвестициите в имоти в България се запазват на нивата си от края на 2021 г., а именно за офис площи - 7.75%, търговски площи - 7.75%, индустриални площи 8.5% и жилищни площи - 5%, разкрива последният доклад на Colliers..

    Всички са в пъти по-доходни от алтернативата депозит
    https://www.pariteni.bg/novini/imoti...i-u-nas-242700.
    Предупреждавам участниците да се придържат към темата, а не да ми сравняват акции с безмерно по-висок риск. Айде няма нужда да сравняваме фурнир с круши
    Maximize the potential of your propertyЯла ддаа са ввоозииш на иннтеерммоодален терминал Гюешевво Ккаалотинна

    Коментар


    • Нивата на възвръщаемост от инвестициите в имоти в България се запазват на нивата си от края на 2021 г., а именно за офис площи - 7.75%, търговски площи - 7.75%, индустриални площи 8.5% и жилищни площи - 5%, разкрива последният доклад на Colliers..

      Всички са в пъти по-доходни от алтернативата депозит
      https://www.pariteni.bg/novini/imoti...i-u-nas-242700.
      Предупреждавам участниците да се придържат към темата, а не да ми сравняват акции с безмерно по-висок риск. Айде няма нужда да сравняваме фурнир с круши

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Legal Разгледай мнение

        Предложението ми е редактирано, именно в частта на срока. Бях го фиксирал, но го премахнах умишлено. Сега се убедих, че не съм сбъркал.

        Добре, да кажем така- в срок до 12 месеца, комисионна в размер на 5%........над 12 месеца месеца.

        Разбира се, не говорим за някой коптор, който да е за пълно и цялостно изриване.
        Аз не бих се навил на такъв облог. Миналия април купих в топ център на 5 минути пеша от морската на 940€. В момента под 1200 ц

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
          Понижителите кво ги грее като паднат с 20% като преди тва са се вдигнали с 100%?
          Примерно 2019 та, кв. на зелено в ливадите беше към 1000 евра, сега същите са на 2000 евра.
          С тоя лаф почна 2008а - и продължи до 2021ва, нивата чак сега биват достигнати.
          Last edited by X_Y; 12.06.2022, 21:54.

          Коментар


          • Са фаче протокола.

            Коментар


            • Уно,Дуе Тре Фаче

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Какво означава разумен срок в твоето предложение,защото това е ключовото ??
                Срока би трябвало да е минимум 1 година ,да не кажа 2 години.
                Иначе предложението ти е въздух под налягане
                Предложението ми е редактирано, именно в частта на срока. Бях го фиксирал, но го премахнах умишлено. Сега се убедих, че не съм сбъркал.

                Добре, да кажем така- в срок до 12 месеца, комисионна в размер на 5%........над 12 месеца месеца.

                Разбира се, не говорим за някой коптор, който да е за пълно и цялостно изриване.
                Last edited by Legal; 12.06.2022, 20:52.

                Коментар


                • българския работодател вече се конкурира с европейския ..
                  един чуждоземец ми вика .. знаеш ли в европа за едно работно място се състезават 2 хиляди души, а тук не повече от 10 ..
                  викам за какво възнаграждение говорим .. тоя вика средно .
                  в българия средно е 1500 лева, което е 800 евро образно и съвсем грубо .. в европа средно е 4000 - евро .
                  нищо че над 50 % от стоките в магазина тук са по скъпи от тези в европа, демек можеш да си купиш по малко неща тук със същите пари от колкото в европа
                  да пусмем обява казвам с възнаграждение 4000 евро в българия и ще видиш, че и тук за нея ще се наредят 2000 души .
                  в българия се мисли и говори за бизнеса ... работника вълци го яли, а реално той прави парите и за себе си и за работодателя си

                  има два ключа за тласък на икономиката в посока нагоре .. покупателна способност и защита .. спокойствие .. възможност за планиране на разходи и приходи .. в българия тези два показателя са на критично ниско ниво спрямо същите в европа ..
                  положителното от 30 и повече години преход е облегчения достъп до европейския пазар на стоки, труд, образование , всичко друго е минус .
                  трябва малко по прецизен баланс да се докара и нещата може и да се натаманят ... за жалост обаче интереса на силните не е същия..
                  и резултатите в обозримо бъдеще се очертава да са драматични ..
                  действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Legal Разгледай мнение
                    Добре, нека направим така:
                    Аз съм от Бургас. Живея в Лазур, до бившият Пиргос. За хората, които не познават града, една улица ме дели от Морската градина, съответно от морето.
                    Живея в стара тухла. 94 кв.

                    Миналата година по това време точно, консултирах двама човека при продажбата на два апартамента в района. Подчертавам, консултацията ми беше в правната част, а не във финансовата.

                    Апартаментите , бяха почти идентични. Стара тухла , ет. 1, за ремонт, след починали наследодатели.

                    Помня с точност за колко се продаде единият- 866 евро за кв.м.

                    В момента, помагам при сделка за подобен имот, пак в района, макар и малко по отдалечен- стара тухла, ЕТ.1., в малко по добро състояние, но, според мен, за ремонт.

                    Сряда ще се изповяда сделката на цена 1300 евро за кв.м.

                    Искам да предложа това:
                    Някой, който мисли че цените ще се понижат- сключвам договор с него, в който да се ангажира, в определен от него разумен срок, че ще ми намери такъв апартамент- стара тухла, в района, ЕТ.1, не за 800 евро, а за 1000 евро.

                    Предлагам комисионна в размер на 5-6%. Ще я платя предварително, при предложението, не при изповядването на сделката!!!

                    Неустойката, разбира се, ще бъде е същият размер, който поиска, като комисионна, ако не се спази срока за посредничеството.
                    Какво означава разумен срок в твоето предложение,защото това е ключовото ??
                    Срока би трябвало да е минимум 1 година ,да не кажа 2 години.
                    Иначе предложението ти е въздух под налягане

                    Коментар


                    • Добре, нека направим така:
                      Аз съм от Бургас. Живея в Лазур, до бившият Пиргос. За хората, които не познават града, една улица ме дели от Морската градина, съответно от морето.
                      Живея в стара тухла. 94 кв.

                      Миналата година по това време точно, консултирах двама човека при продажбата на два апартамента в района. Подчертавам, консултацията ми беше в правната част, а не във финансовата.

                      Апартаментите , бяха почти идентични. Стара тухла , ет. 1, за ремонт, след починали наследодатели.

                      Помня с точност за колко се продаде единият- 866 евро за кв.м.

                      В момента, помагам при сделка за подобен имот, пак в района, макар и малко по отдалечен- стара тухла, ЕТ.1., в малко по добро състояние, но, според мен, за ремонт.

                      Сряда ще се изповяда сделката на цена 1300 евро за кв.м.

                      Искам да предложа това:
                      Някой, който мисли че цените ще се понижат- сключвам договор с него, в който да се ангажира, в определен от него разумен срок, че ще ми намери такъв апартамент- стара тухла, в района, ЕТ.1, не за 800 евро, а за 1000 евро.

                      Предлагам комисионна в размер на 5-6%. Ще я платя предварително, при предложението, не при изповядването на сделката!!!

                      Неустойката, разбира се, ще бъде е същият размер, който поиска, като комисионна, ако не се спази срока за посредничеството.
                      Last edited by Legal; 12.06.2022, 19:58.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                        Да правиш изводи за богатството по хората в моловете, ресторантите и автосалоните е като да отидеш на тренировка на един баскетболен отбор и да направиш извод, че средният ръст на българите е 2 метра.
                        Ако на някого му е направило впечатление, хората, които ровят в кофите също сякаш са все повече.
                        Ха ха...
                        Така е,нека върнем часовника назад до кризата от 2008 година.
                        Тогава си спомням че работех в Глобул,млад и зелен,тепърва навлизаш в схемите на мобилните оператори.
                        Спомням си как ни къпеха с бонуси,партита,круизи до Доминикана,а хората се влачеха при нас едвам,едвам да си платят сметките,защото масово светеха със червен цвят,и закъснения ...Та така с масовото благоденствие...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          за разлика от луковиците имотите нито са толкова надути нито са толкова много, но при тях пак го има момента цената да спадне и да трябват 10 години за да върне 'хубавите' нива. Това не е болка за умирачка, а по-скоро момента да си вкарал всичко в имоти и баш когато ти трябват пари да си принуден да 'подаряваш', за да освободиш пари или да си накълвал с кредити ...тогава е неприятното.

                          иначе вскякави по-тарикатски 'инструменти' има да се балонизират.

                          при имотите балонът е в очакванията, а не толкова в цените .
                          Имотите са също толкова надути колкото и луковиците и това ще ти го каже всеки що годе читав финансов анализатор.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                            1500 лв. голямо богатство ли е? Я намери един човек с такава заплата и го попитай колко пъти седмично вечеря в ресторанти, коя кола си е набелязал в автосалоните и от кои скъпи магазини в моловете пазарува.

                            Не мога ги изхарчат хората тея 1500 лв.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Малко неуместно ти е сравнението. По-долу бях постнал снимка на обява за продавач в мебелен магазин със чиста заплата от 1500 лв! Ако някой предпочита да рови в кофите за боклук вместо да отиде на раб си е негов проблем.
                              1500 лв. голямо богатство ли е? Я намери един човек с такава заплата и го попитай колко пъти седмично вечеря в ресторанти, коя кола си е набелязал в автосалоните и от кои скъпи магазини в моловете пазарува.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                                Да правиш изводи за богатството по хората в моловете, ресторантите и автосалоните е като да отидеш на тренировка на един баскетболен отбор и да направиш извод, че средният ръст на българите е 2 метра.
                                Ако на някого му е направило впечатление, хората, които ровят в кофите също сякаш са все повече.
                                Малко неуместно ти е сравнението. По-долу бях постнал снимка на обява за продавач в мебелен магазин със чиста заплата от 1500 лв! Ако някой предпочита да рови в кофите за боклук вместо да отиде на раб си е негов проблем.

                                Коментар

                                Working...
                                X