IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
    Специалисте, един въпрос може ли страничен да питам за субективното ти мнение Левът подценен или надценен е и с колко?
    Ще ти отговоря така: Ако утре бордът падне и левът мине на плаващ курс, ще се срине жестоко, заедно с цялата банкова система. Не толкова заради надцененост, а заради паника и далечни спомени. А какво казва теорията и изчисленията няма значение, важен е пазарът.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

      Искам да купя, не да продам. Само че ако видиш за какви цени става дума, свят ще ти се завие. Говаря за читав имот, не за кокошарник. Има места със 100 процента ръст след пандемията, докато тука нищите политиката. Вий си пишете, цените катерят. Ти нямяш никаква представа от пазара реално, ама никаква.
      90% от селските имоти струват под цената на гараж в центъра на София. Останалите 10% са надценени. Не че гаражите не са надценени.

      Коментар


      • Специалисте, един въпрос може ли страничен да питам за субективното ти мнение Левът подценен или надценен е и с колко?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

          Искам да купя, не да продам. Само че ако видиш за какви цени става дума, свят ще ти се завие. Говаря за читав имот, не за кокошарник. Има места със 100 процента ръст след пандемията, докато тука нищите политиката. Вий си пишете, цените катерят. Ти нямяш никаква представа от пазара реално, ама никаква.
          Пандемията и процесите които описа са в миналото вече

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

            Напротив. Аз съм вече изцяло задоволен от твоите отговори, няма на какво повече да се надявам. Продължавай в същия дух и даже те окуражавам да обнародваш тези разсъждения. Трябва българите да знаят как БНБ стоят по цял ден на тия огромни заплати и ръсят мозък.

            ОЛП се бил изчислявал, нищо че е закован на нула, като станел положителен щели да обявят вече изчисленото, ама до тогава ще е нула без значение какво са изчислили. А понеже е статистически ще стои на колкото е обявен. И всички институции ще консумират обявената а не онова тайно-изчисленото.

            В закона не пише нищо за девалвация на лева. И тва "т.е." си е интерпретация на БНБ кото никой разумен човек няма. По целия свят ценова стабилност означава стабилност на потребителска кошница. Само в България означава нещо съсвем друго. Пак уникални мозъци в БНБ.
            Пак трябва да пиша с точки, защото станаха много нещата.
            1. Моята скромна личност не е предмет на темата и не е важно за никого. Това че съм от БНБ са си лично твои интерпретации.
            2. Няма нищо тайно изчислено в лихвения процент. Цялата методика и необходими данни са публично достъпни. Просто пак демонстрираш, че задълбаваш в неща, от които си нямаш хал хабер.
            3. Ценовата стабилност се нарушава и при валутна криза например, заради сериозна девалвация или обезценка на дадена валута. Затова в закона пише "ценова стабилност чрез стабилност на паричната единица". Т.е. ако има инфлация заради високи цени на бензина примерно, БНБ нито има отговорност, нито има инструменти за въздействие. Както написах и в предишното мнение, точно тези разлики не очаквам да ги разбереш.
            4. Да чакам ли примерите, за които попитах? Все пак и аз да науча нещо от този безсмислен диалог.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

              Нещо лъсва колко си босичък по тези теми и нервите ти започват да не издържат.
              Изчислява се разбира се, за да се види кога ще стане положителен и такъв да бъде обявен.
              А в Закона за БНБ пише за ценова стабилност чрез поддържане стабилността на националната парична единица. Т.е. да няма девалвация на лева спрямо еврото. И това се прави вече 26 години (без два дена). Не се и надявам да го разбереш.
              За да не забравим, ще ми показваш ли кои държави с борд имат лихвен процент за провеждане на истинска парична политика?
              Напротив. Аз съм вече изцяло задоволен от твоите отговори, няма на какво повече да се надявам. Продължавай в същия дух и даже те окуражавам да обнародваш тези разсъждения. Трябва българите да знаят как БНБ стоят по цял ден на тия огромни заплати и ръсят мозък.

              ОЛП се бил изчислявал, нищо че е закован на нула, като станел положителен щели да обявят вече изчисленото, ама до тогава ще е нула без значение какво са изчислили. А понеже е статистически ще стои на колкото е обявен. И всички институции ще консумират обявената а не онова тайно-изчисленото.

              В закона не пише нищо за девалвация на лева. И тва "т.е." си е интерпретация на БНБ кото никой разумен човек няма. По целия свят ценова стабилност означава стабилност на потребителска кошница. Само в България означава нещо съсвем друго. Пак уникални мозъци в БНБ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                Затова казвам, че трябва повече работа, за да има по-висок ръст на дохода в сравнение с инфлацията. И така не се губят пари. Пък и трудът краси човека. А ако всеки работи повече, ще се увеличи продукцията и по закона за търсенето и предлагането ще се нанесе удар по инфлацията.
                А, да ,та да ме е яд още повече като губя хахаха Много съм си хубава и така, не искам повече хубост и работа Много добре направих ,че спасих поне половината си пари с покупката на втората къща в Созопол

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Всичко прекалено знаеш че избива някъде в един момент ,та в тоя ред на мисли мисля ,че това да те е чак яд за едни пари че ти оставали при положение че имаш за 100 живота и пари и имоти и какво ли още не дето и ние не го знаем е малко в повече като поведение
                  Вярно е ,че много неща не знаете, но имам защото не обичам да губя, нищо повече Например, аз никога нямаше да играя с/у пазара на НИ през последните 5-6 год. както направи ти, дори не можех да разбера защо го правиш след като виждаше ,че губиш. Както и да е , в момента вече е късно и трябва да гледаме напред с оптимизъм и научили уроците си

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                    Радвам се на тия отговори, Даже съм шокиран че мислиш това за добри отговри. Явно си слугинче в БНБ. БНБ трябва да прави ежедневни прес конфенереции да ги обяснява тея лукуми да види за колко време народа ще ги изрине от там.

                    Изчислявало се по статистически методи пък го обявяват нула и после всички институции ползват нулата дето се обявява. Ама иначе е статистически метод на база пазар и са с вързани ръце. Тая математическа гимнастика я могат само гениите на БНБ.
                    Закона за БНБ не прави разлика между причините за инфлацията и ценовата стабилност, това са някакви подробности пак измислени в последния момент като собствена интерпретация.
                    Нещо лъсва колко си босичък по тези теми и нервите ти започват да не издържат.
                    Изчислява се разбира се, за да се види кога ще стане положителен и такъв да бъде обявен.
                    А в Закона за БНБ пише за ценова стабилност чрез поддържане стабилността на националната парична единица. Т.е. да няма девалвация на лева спрямо еврото. И това се прави вече 26 години (без два дена). Не се и надявам да го разбереш.
                    За да не забравим, ще ми показваш ли кои държави с борд имат лихвен процент за провеждане на истинска парична политика?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      https://www.dnevnik.bg/sviat/voinata...home_NaiNovoto
                      САЩ изращат още сили в Европа и местят в Полша щаба на Пета армия

                      Тук е точката на основния риск за мен ,исторически и както и да го гледаш екалацията само се увеличва ,масово гонене на дипломати не само в България а и в света ,я върнета назад лентата ,всички войни,големи конфликти са били предшествани от такива събития
                      Само една ракета (уж объркала се) в някой блок о отиди ти инвестицията.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                        1. Отговорих ти на въпроса. Има и държави във борд без ОЛП, защото такъв лихвен процент няма особен смисъл, освен за статистически и чиновнически цели. Ако ти знаеш друго, може да дадеш примери. Иначе се изчислява по статистически метод постоянно, но не се обявяват отрицателни стойности, а нулева.
                        2. Централните банкери на големите банки доказаха отдавна изпуснаха юздите, така че няма смисъл да ми ги даваш за пример. Финансови министри пък още повече.
                        3. Не знам как по друг начин да обясна защо в момента е нула. Не мога да кажа нищо друго.
                        4. Потребителската инфлация у нас не е следствие на парична политика на централната ни банка. Нито пък тя трябва да се бори с нея.
                        Радвам се на тия отговори, Даже съм шокиран че мислиш това за добри отговри. Явно си слугинче в БНБ. БНБ трябва да прави ежедневни прес конфенереции да ги обяснява тея лукуми да види за колко време народа ще ги изрине от там.

                        Изчислявало се по статистически методи пък го обявяват нула и после всички институции ползват нулата дето се обявява. Ама иначе е статистически метод на база пазар и са с вързани ръце. Тая математическа гимнастика я могат само гениите на БНБ.
                        Закона за БНБ не прави разлика между причините за инфлацията и ценовата стабилност, това са някакви подробности пак измислени в последния момент като собствена интерпретация.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Това като заплатите на персонала на морето и готвачите дето взимали като ИТ,та и отдолу хората се смеят на статията .
                          Цените на селските имоти са се качили това не го отрича никой ,но не забравяй че това са данни за изминал период ,я сега тръгни да продаваш и ми се обади после
                          Искам да купя, не да продам. Само че ако видиш за какви цени става дума, свят ще ти се завие. Говаря за читав имот, не за кокошарник. Има места със 100 процента ръст след пандемията, докато тука нищите политиката. Вий си пишете, цените катерят. Ти нямяш никаква представа от пазара реално, ама никаква.
                          Last edited by Meandmyself; 29.06.2022, 13:52.

                          Коментар


                          • https://www.dnevnik.bg/sviat/voinata...home_NaiNovoto
                            САЩ изращат още сили в Европа и местят в Полша щаба на Пета армия

                            Тук е точката на основния риск за мен ,исторически и както и да го гледаш екалацията само се увеличва ,масово гонене на дипломати не само в България а и в света ,я върнета назад лентата ,всички войни,големи конфликти са били предшествани от такива събития

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                              Преди месец купих имот, като за да разплатя развалих стар депозит, и остатъка от парите остана по нова обикновена отворена сметка, за която ще плащам месечни такси и имам безумни такси за теглене, например в брой. Толкоз за кеша.
                              Еми премести си ги без такса ,пълно е с предложения

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                                Длъ
                                Таксите няма да ми спасят парите от инфлацията, много съжалявам за което.
                                Преди месец купих имот, като за да разплатя развалих стар депозит, и остатъка от парите остана по нова обикновена отворена сметка, за която ще плащам месечни такси и имам безумни такси за теглене, например в брой. Толкоз за кеша.

                                Коментар

                                Working...
                                X