IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

    Ако си идваш до Сф, един съвет, изпарявай се по-бързо. У Германия пускат ли ви в отпуска или висиш пред компа като дебил 24/7. От бачкане и живеене по гастербайтерски квартирки съвсем си изперкал
    кенефите го съсипаха него
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      https://www.economic.bg/bg/a/view/ec...e-pravitelstva

      Това четох,обяснено е по базово някак си..
      Ще видим...

      https://www.investor.bg/ikonomika-i-...laciia-355032/

      200 хиляди ипотеки хич не са малко за нашия пазар...

      И като гледам се припокрива с доста от нещата, които вече са били обсъждани тук, вкл. тайминга.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Има ли го някъде описан в детайли въпросния инструмент?
        п.п.
        Ще е интересно ако ЕЦБ реши да конкурира доходността от кредити на търг. банки. Защото в страните, където лихвите по депозити са по-високи от лихвата, която ЕЦБ ще им даде - не мисля, че ще се получи търсения ефект. В момента сигурно в почти всички държави в ЕС са близки до нулата, но и те няма да растат синхронно. Ако ЕЦБ ги изкуши с висок процент - това може да стане новата долна граница за кредитите? Средните цени зависят от масовите купувачи, които при такива цени естествено разчитат почти изцяло на заеми, но малцина ще отговарят на променените условия. Според мен сценариите са два - плавно затягне (с цел да не счупят пазара); рязко /неконтролируемо/ свиване - ако се окаже, че някоя банка пак има нужда от спасяване... затова са ми интересни инвестиционните банки отвъд океана.
        https://www.economic.bg/bg/a/view/ec...e-pravitelstva

        Това четох,обяснено е по базово някак си..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          Сега чета за новата схема на ЕЦБ,според която ще се изпомпва ликвидност от банките за сметка на опцията за изкупуване на дълг от задлъжнелите страни като Италия ,Португалия и др. Доколкото разбрах банката ще изтегля пари като предлага по изгодна лихва и по този начин самите банки ще имат сметка да паркират суми в ЕЦБ,паричната маса която се натрупва ЕЦБ ще използва за интервенции срещу фрагментацията.
          Сега,ако е така както го разбирам аз,ЕЦБ ще започне да изтегля (не знам каква част),от парите които реално уж раздаде по Ковид с тези схеми,и самите лихви освен че ще се вдигат,с един темп за страни с ниска задлъжнялост,банките ще имат сметка да дават пари на ЕЦБ,и така ще се получи двоен ефект,самите банки ще са стимулирани не да раздават кредити,ами да дават парите на ЕЦБ срещу една гарантирана фиксирана лихва,която ще е по висока даже,това няма ли да се отрази и на стимула им за кредитиране в един момент?
          Ти как си ги представяш нещата ?
          Има ли го някъде описан в детайли въпросния инструмент?
          п.п.
          Ще е интересно ако ЕЦБ реши да конкурира доходността от кредити на търг. банки. Защото в страните, където лихвите по депозити са по-високи от лихвата, която ЕЦБ ще им даде - не мисля, че ще се получи търсения ефект. В момента сигурно в почти всички държави в ЕС са близки до нулата, но и те няма да растат синхронно. Ако ЕЦБ ги изкуши с висок процент - това може да стане новата долна граница за кредитите? Средните цени зависят от масовите купувачи, които при такива цени естествено разчитат почти изцяло на заеми, но малцина ще отговарят на променените условия. Според мен сценариите са два - плавно затягне (с цел да не счупят пазара); рязко /неконтролируемо/ свиване - ако се окаже, че някоя банка пак има нужда от спасяване... затова са ми интересни инвестиционните банки отвъд океана.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Ама Андрешко пак ли са го баннали?!

            Корава глава има тоя човек, ей - колко пъти я налагат и още не увира!

            Междувременно Русия я 'фалираха', а той се пенеше тука, че нямало...

            ... изкуствен, изкуствен, ама.... фалит!
            Сега чета за новата схема на ЕЦБ,според която ще се изпомпва ликвидност от банките за сметка на опцията за изкупуване на дълг от задлъжнелите страни като Италия ,Португалия и др.
            Доколкото разбрах банката ще изтегля пари като предлага по изгодна лихва и по този начин самите банки ще имат сметка да паркират суми в ЕЦБ,паричната маса която се натрупва ЕЦБ ще използва за интервенции срещу фрагментацията.
            Сега,ако е така както го разбирам аз,ЕЦБ ще започне да изтегля (не знам каква част),от парите които реално уж раздаде по Ковид с тези схеми,и самите лихви освен че ще се вдигат,с един темп за страни с ниска задлъжнялост,банките ще имат сметка да дават пари на ЕЦБ,и така ще се получи двоен ефект,самите банки ще са стимулирани не да раздават кредити,ами да дават парите на ЕЦБ срещу една гарантирана фиксирана лихва,която ще е по висока даже,това няма ли да се отрази и на стимула им за кредитиране в един момент?
            Ти как си ги представяш нещата ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

              Е най-накрая вече всички да видят колко си некомпетентен. Много бързо забрави за борда и за външната търговия. Ето оказа се че ОЛП е закован на нулата по методика на БНБ и не следва никакви индекси.

              Относно дали ОЛП се ползва по кредити заповядай https://www.tokudabank.bg/bg/individ...oeto-badeshte/

              Вече трий акаунта и почвай с нов че не виждам кой ще ти вярва за нещо.
              Има един некомпетентен. Който даже не може да чете с разбиране. Нищо де, ще го напиша по-бавно.
              1. Бордът и икономическите отношения имат роля за пренасянето на паричната политика на Еврозоната. Не за нашия ОЛП.
              2. Обясних, че нашият ОЛП е нулев само при отрицателни стойности на индекса и си има логика в това. При положителен индекс се променя.
              3. ОЛП е публично достъпен и всяка банка може да си го използва за каквито иска цели. Просто не е инструмент на парична политика на централната банка.
              4. Вероятно има области, в които си много добър и даже тези 20 хил. не оценяват целия ти потенциал, но паричната политика... не ти е силата. Няма нужда да се напъваш.

              Коментар


              • Ама Андрешко пак ли са го баннали?!

                Корава глава има тоя човек, ей - колко пъти я налагат и още не увира!

                Междувременно Русия я 'фалираха', а той се пенеше тука, че нямало...

                ... изкуствен, изкуствен, ама.... фалит!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                  Каква дефлация бе. Не гледаш ли че днес ЕЦБ чукна нов рекорд по печатане. Единствения мандат на ЕЦБ-то е те занулява редовно и да се гърбиш с кредити в очакване на следващото още по бързо зануляване, и то само ако си послушен с "евроценности". Докато сенилната лелка ти се присмива с отрицателни лихви от екрана с клоунските и прес-конференции. Говоренето е едно, действията са точно обратното. Протакат вече 6 месеца реакцията да издрапат до рецесия и пак да почнат печатането, толкова е ясно.
                  Можем да се обзаложим, че в края на Септември лихвата на ЕЦБ ще е на положителна територия. ЕЦБ започват да изтеглят пари от банките и глупостите, които пишеш нямат нищо общо с действителността!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Бе ти луд ли си, да не ми е изпила чавка акъла да ходя на Лайноморие
                    Че са малко моретата и държавите с чисти крайбрежия, че са им кофри храните и цените ли, та ще се загробя баш там?
                    Освобождавам това лято квартира в София, плащах я десет години с джобни, струва ми половин надница месечния наем. Хайде не на мене номера от селски вечеринки само
                    Ако си идваш до Сф, един съвет, изпарявай се по-бързо. У Германия пускат ли ви в отпуска или висиш пред компа като дебил 24/7. От бачкане и живеене по гастербайтерски квартирки съвсем си изперкал

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                      Не е само в обявите. Ти на почивка по черноморието ходи ли тва лято да видиш цените. И хотели, и забавления, храни. И в София е същата работа. Аз писах мойта любима квартира е по 3 почти, а нормалните увеличения са 30% даже май повече. В София вече са затворили половината хотели, няма място и се наддава от туристи с напечатани пари.
                      Бе ти луд ли си, да не ми е изпила чавка акъла да ходя на Лайноморие
                      Че са малко моретата и държавите с чисти крайбрежия, че са им кофри храните и цените ли, та ще се загробя баш там?
                      Освобождавам това лято квартира в София, плащах я десет години с джобни, струва ми половин надница месечния наем. Хайде не на мене номера от селски вечеринки само

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                        Аз говоря за кризата 2008 в САЩ. Тогава още ИТ сектор в България на практика нямаше. Поне нямаше много общо със сегашния.

                        Ако предимството на България е по-ниската цена на разработка, не знам как си мислите че ше бъдат привлeчени качествени специалисти от ЕС. За какво да идват в БГ? За да изкарват по-ниски заплати и да живеят в милата българска действителност? Може някой пъпчьо да се излъже заради по-добрите шансове да му върже на нежния фронт , но това няма да реши проблема с липсата на кадри.

                        Много се надявам да не се излъжат да вкарват индийци защото това ще краят на ИТ бизнеса в България
                        В БГто наистина идват чужденци и да работят в ИТто - причината е прозаична, трябват им 2 години стажове, докато праскат щерките ви за 1 кафе в Студентски град и се наливат с евтин алкохол. После обратно на приличната заплата и в цивилизацията, няма един останал по-дълго

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                          Твоята криза и зор ги чакахме почти 8 години, е дойде, не точно такива, каквито ги описа ти, а такива, които описа Бате Пешо, колкото и да го мразите умните и красивите. Решил съм и да не пиша повече, докато не падне бана на Нешънъл пауър.
                          Аз затова купувам генератори, садя домати, пипер, картофи и приготвям зимнина. Затворих буркани с череши.
                          Всяка инфлационна пара в т.н. " твърда валута", купувам материали и влагам в ремонти и подобрения по закупените имоти.
                          Ти как бориш кризата?
                          А, отлична идея да не пишеш Каврък, ходатайствай моля Пешкунтаки да получи вечен банан, с един удар ще се отървем от 2 селтака тука

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                            Ако не падне борда очаквай дефлация!
                            Ахахахахахах хахахахааааааа, дефлация!!!!!@@. Хляб под 2лв. НЯМА, кашкавал, дето се намираше на 10лв., сега под 15лв. НЯМА, олиото, като си купувах последния имот, преди година и 2 месеца, се намираше на 2лв. Сега олио под 5лв. не се намира. Сирене бри в лидъл доскоро държеше на 3лв. за 200гр. Сега го вдигнаха на 3,5лв. Пилешки бутчета в Кауфланд на промоция от 3,20лв., сега промоцията е на 4,50лв. ДЕФЛАЦИЯ ЛИ???? ХАХАХА

                            ПП От друга страна лихвата по потребителския ми остава 4,2% ГПР, вече година и 3 месеца, като ми я вдигнат и с колко, обещавам да се оплача веднага
                            Last edited by 13ADROL; 29.06.2022, 00:32.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                              Ако не падне борда очаквай дефлация!
                              Каква дефлация бе. Не гледаш ли че днес ЕЦБ чукна нов рекорд по печатане. Единствения мандат на ЕЦБ-то е те занулява редовно и да се гърбиш с кредити в очакване на следващото още по бързо зануляване, и то само ако си послушен с "евроценности". Докато сенилната лелка ти се присмива с отрицателни лихви от екрана с клоунските и прес-конференции. Говоренето е едно, действията са точно обратното. Протакат вече 6 месеца реакцията да издрапат до рецесия и пак да почнат печатането, толкова е ясно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                                Ако не падне борда очаквай дефлация!
                                и аз така мисля, .. зора е да се бутне борда да могат да оправят междуфирмената задлъжнялост,
                                ако не успеят да бутнат борда .. всичко тръгва в обратна посока .
                                действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                                Коментар

                                Working...
                                X