IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

    И моите деца много познават, едното казва ще вали, а другото няма да вали и винаги познават!

    "Две възможности има за развитието на пазара на недвижими имоти у нас през следващите три години. Това заяви ас. д-р Мирослав Владимиров,...
    Първата е спад на цените на имотите, рецесия, увеличаване на безработицата, спад в доходите на домакинствата, положителни лихвени проценти и затихване на инфлацията. Втората е ръст в цените на имотите, ръст на доходите, икономически растеж, устойчива заетост, отрицателни лихвени проценти и повишаване на инфлацията. По негово мнение втората възможност е по-вероятна, но големият неясен фактор е войната в Украйна."

    Има ли смисъл да си пишем глупости при условие, че вече и ФЕД заявява, че ще има рецесия, но това няма да ги спре да задушат инфлацията?
    Сама прецени дали става!
    Защо не коментира Дъри това че ми е интересно -т днес

    https://www.investor.bg/analizi/9/a/...rizata-354821/
    Завръща ли се еврокризата?

    Опасността от нова криза е на една ръка разстояние, а на държавите от общата валутна зона не им остават почти никакви възможности

    Две седмици по-късно, този петък, Лагард има още една важна изява - този път в Брюксел на срещата на върха на ЕС - и веселото настроение от онзи момент го няма. Някои дори говорят за буря, която заплашва да връхлети Европа.

    Повишаването на лихвените проценти е драматично, това очевидно е завръщането на кризата в еврозоната", казва пред германския Handelsblatt Клеменс Фюст, ръководител на Института за икономически изследвания (Ifo) в Мюнхен. „Опасностите за еврозоната са твърде реални", предупреждава и американският икономист от италиански произход Нуриел Рубини.

    Периодът на евтините пари е към своя край“. И още: „Времето за широкообхватни програми за стимулиране приключи“. Държавите от еврозоната ще трябва да се върнат към „по-предпазлива политика на разходите".

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
      Старите хора казват - един мъж през живота си трябва да създаде дом, да построи къща.
      Сегашната джендърско-либерална политика отрича християнските ценности, като лигльовците
      предпочитат да живеят сами под наем, ако е в някоя забита швабска/английска провинция, още по-добре и да нямат семейства,
      за да има повече пари/плюскане за тях. Някои хора освен да пълнят кенефите, нямат други функции на тоя свят.
      И после, имало демографска криза.
      Абе и една беседка сам да направиш и после да се похвалиш дето се казва пак е мъжко за мен поне
      Една беседка поне един мъж трябва да направи ,после мама ще го чака с топли мекички под беседката

      Коментар


      • Старите хора казват - един мъж през живота си трябва да създаде дом, да построи къща.
        Сегашната джендърско-либерална политика отрича християнските ценности, като лигльовците
        предпочитат да живеят сами под наем, ако е в някоя забита швабска/английска провинция, още по-добре и да нямат семейства,
        за да има повече пари/плюскане за тях. Някои хора освен да пълнят кенефите, нямат други функции на тоя свят.
        И после, имало демографска криза.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Центъра на Атина не е от желаните места в града. Има по-скъпи места. И към момента е съвсем нормално Младостка панелка да е по-скъпа от него.
          Разполагаемият доход в Младост е МНОГО повече от този в центъра на Атина....
          Тоя в Младост вече е НУЛА В Атина се живее бая по-евтино от Младост, атински грък знам точно 1 бр в София (по брак), българи в Атина - бол

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Не, не беше брокер, а и аз не съм написала целия разговор все пак Най-чудно ми е от къде ми е намерил мобилния номер не друго. Специално този парцел го пазя за да купя къща на някое от децата извън БГ, та никакъв бартер или друга сделка не ме интересува сега / за сега хихих/
            Сигурно го знае, затова ти звъни от Анадола

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
              "Устойчиво търсене на имоти, отрицателни реални лихвени проценти в ипотечните кредити и номинален ръст на цените на имоти през следващите три години прогнозира още Владимиров."

              https://www.pariteni.bg/novini/imoti...bKQC9herD4mdRY

              Този става ли или и той нищо не разбира ?
              И моите деца много познават, едното казва ще вали, а другото няма да вали и винаги познават!

              "Две възможности има за развитието на пазара на недвижими имоти у нас през следващите три години. Това заяви ас. д-р Мирослав Владимиров,...
              Първата е спад на цените на имотите, рецесия, увеличаване на безработицата, спад в доходите на домакинствата, положителни лихвени проценти и затихване на инфлацията. Втората е ръст в цените на имотите, ръст на доходите, икономически растеж, устойчива заетост, отрицателни лихвени проценти и повишаване на инфлацията. По негово мнение втората възможност е по-вероятна, но големият неясен фактор е войната в Украйна."

              Има ли смисъл да си пишем глупости при условие, че вече и ФЕД заявява, че ще има рецесия, но това няма да ги спре да задушат инфлацията?
              Сама прецени дали става!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                Как е юнаци, срутихте ли цените. Онзи ден в София, вчера във Варна, днес в цяла българия, че и Европа биля.
                Като висите у фейса и у форума по цел ден и за една беседка няма да изкарате за цял живот.
                Къвръков, лихвите скочиха ли, гледам в банката пукнат ипотечн кредит не са дали за цял месец
                За беседките си имаме консултант

                Коментар


                • Как е юнаци, срутихте ли цените. Онзи ден в София, вчера във Варна, днес в цяла българия, че и Европа биля.
                  Като висите у фейса и у форума по цел ден и за една беседка няма да изкарате за цял живот.
                  Къвръков, лихвите скочиха ли, гледам в банката пукнат ипотечн кредит не са дали за цял месец

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                    "Устойчиво търсене на имоти, отрицателни реални лихвени проценти в ипотечните кредити и номинален ръст на цените на имоти през следващите три години прогнозира още Владимиров."

                    https://www.pariteni.bg/novini/imoti...bKQC9herD4mdRY

                    Този става ли или и той нищо не разбира ?
                    върни лентата назад - есента на 2007-ма и началото на 2008-ма

                    къде как защо могат да идат цените на имотите се определя от икономическа среда на региона, демография, себестойност на строеж в региона, достъпност, административна тежест при ново строителство, работни места и тн и тн

                    2007-8-ма чакахте реки от мед и масло покрай ЕС .. видя, се че може и 50% спад да има...

                    сега защо си мислим, че сме имунизирани от криза


                    като казвам себестойност е добре да се има предвид как и какво може да се построи в един град като София в сравнение със западна европа. Терени, разрешителни режими, работни заплати (еле пък в условия на безработица) - така може да се добие представа къде и как може да паднат цените.
                    Едно е да строиш в Мюхнен, а друго в София - та колко може да играят цените е функция на не какво ни се иска, а какво би се случило ако се наложи да се продава под себестойност да речем 20% от определени инвеститори с кредити...
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                      "Устойчиво търсене на имоти, отрицателни реални лихвени проценти в ипотечните кредити и номинален ръст на цените на имоти през следващите три години прогнозира още Владимиров."

                      https://www.pariteni.bg/novini/imoti...bKQC9herD4mdRY

                      Този става ли или и той нищо не разбира ?
                      Айде пак с клакьорските статийки ,ти не четеш ли че човека рекламира брокерските глупости и статията е препратка към пазара на имоти в Стара Загора + крепи брокерите в Стара Загора -цитат "Д-р Владимиров уточни, че Стара Загора е единственият регион в България, където цените на жилища ново строителство са по-високи от имотите старо строителство.!
                      Ако искаш да звучиш достоверно коментирай решения на ниво Централни банки ,от там се определя курса ,евтини или скъпи пари-в цял свят има вълна ,огромна вълна на вдигане на лихвите над 50 Централни банки + ЕЦБ само след 2 седмици курса на поскъпване на кредитите поема в посока нагоре и в България и изведнъж хоп д-р Владимиров от Стара Загора се появява да ни обяснява пълни простоттии

                      Коментар


                      • "Устойчиво търсене на имоти, отрицателни реални лихвени проценти в ипотечните кредити и номинален ръст на цените на имоти през следващите три години прогнозира още Владимиров."

                        https://www.pariteni.bg/novini/imoti...bKQC9herD4mdRY

                        Този става ли или и той нищо не разбира ?

                        Коментар


                        • https://www.investor.bg/pazari/538/a...ticata-354797/

                          Дурка може да фантазира колкото и душа иска, но вие внимавайте с кредитите! Песимиста може да е спечелил от тотото и да е зарязал обективният анализ за новото строителство, който проповядваше, но другите брокери нямат неговият късмет и ще им се наложи доста да ги мислят новите стратегии по продажбите! Като включим и бъдещата безработицата перспективите съвсем изтъняват!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                            Представи си, че ти предложи къщата си на Лазурния бряг срещу парцела, аз за това си помислих, че просто не е знаел какво ти трябва и да беше попитал. Шегувам се.
                            Такива са доста нахални и отново ще се пробват

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Не, не беше брокер, а и аз не съм написала целия разговор все пак Най-чудно ми е от къде ми е намерил мобилния номер не друго. Специално този парцел го пазя за да купя къща на някое от децата извън БГ, та никакъв бартер или друга сделка не ме интересува сега / за сега хихих/
                              Представи си, че ти предложи къщата си на Лазурния бряг срещу парцела, аз за това си помислих, че просто не е знаел какво ти трябва и да беше попитал. Шегувам се.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                                Дали младежа не е някой брокер, натоварен със задачата да работи по покупката на парцела? Може би, ако беше опитал да попита, какво те интересува даже за бартер, можеше да има успех, в смисъл поне една среща очи в очи да изкрънка.
                                Не, не беше брокер, а и аз не съм написала целия разговор все пак Най-чудно ми е от къде ми е намерил мобилния номер не друго. Специално този парцел го пазя за да купя къща на някое от децата извън БГ, та никакъв бартер или друга сделка не ме интересува сега / за сега хихих/

                                Коментар

                                Working...
                                X