IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Legal Разгледай мнение
    Тези дни, клиенти ще подписват кредит за 8 000 000лв.
    Ще пробвам да договоря с банката фиксирана лихва за минимум 7г. Дори и на по-висока цена.
    Какви са преките ви наблюдения, в поведението на банките в този аспект?
    Айде още един бизнес акаунт

    Коментар


    • Тези дни, клиенти ще подписват кредит за 8 000 000лв.
      Ще пробвам да договоря с банката фиксирана лихва за минимум 7г. Дори и на по-висока цена.
      Какви са преките ви наблюдения, в поведението на банките в този аспект?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

        Ще разцепят за едни 8% инфлация!? 70 години интеграция в канала?
        Темата е една в Италия,друга в Германия,и държавите които спазват по добра фискална дисциплина.
        ОСвен това банката вече се изложи с приказките за временната инфлация и вече от седмици се комуникира едно и също-затягане.
        Пак подчертавам,това го има и в решението от 9 Юни.
        При проблеми,могат да активират изкупуване на дълг,но към Гърция,Италия или Португалия,например,също така изчисленията са че могат да вдигат лихвата до 2% до края на 2023 година.
        Това са нива три пъти по високи спрямо сегашните ,да 2% звучи малко но това е лихвата на ниво Централна банка,при търговските банки тя се умножава пропорционално,и както виждаме и в САЩ,и в други страни вече самите лихви по ипотеките от няколко месеца са над 5%.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          https://www.ecb.europa.eu/press/pr/d...66c272.bg.html

          Терзиев тука ясно е посочено какво предстои.
          Това в публична информация от 4 дни или ти си мислиш че една Централна банка днес си говори едно ,и буквално след 24 часа друго.
          Хората ти обясняват че ако има прекъсвания на покупки от дълг например при Гърция те могат да реагират само за Гърция и между другото и аз това съм си го мислел преди,просто парична политика спрямо определени държави .
          И още нещо ,понеже с главите си не мислите.
          Еврозоната ще се разпадне и при фалит на Италия и ако ЕЦБ не спази мандата си особено сега,особено в тези времена за ценовата стабилност.
          Държави като Германия,Австрия,Холандия,и други просто ще разцепят ЕС ако ЕЦБ не реагира...
          Ще разцепят за едни 8% инфлация!? 70 години интеграция в канала?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Чудя се не иска или наистина не може да осъзнае положението. Симпатичен комиксов герой е, ама много трагичен. Бетер Антигона.

            nkavrakov1982 , да ти кажа пак - лихвите не могат да ги вдигнат.
            https://www.ecb.europa.eu/press/pr/d...66c272.bg.html

            Терзиев тука ясно е посочено какво предстои.
            Това в публична информация от 4 дни или ти си мислиш че една Централна банка днес си говори едно ,и буквално след 24 часа друго.
            Хората ти обясняват че ако има прекъсвания на покупки от дълг например при Гърция те могат да реагират само за Гърция и между другото и аз това съм си го мислел преди,просто парична политика спрямо определени държави .
            И още нещо ,понеже с главите си не мислите.
            Еврозоната ще се разпадне и при фалит на Италия и ако ЕЦБ не спази мандата си особено сега,особено в тези времена за ценовата стабилност.
            Държави като Германия,Австрия,Холандия,и други просто ще разцепят ЕС ако ЕЦБ не реагира...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Хванах ги случайно тези 2 компании, но идеята мисля ти е ясна.
              Относно активите притежавани от хората е съвсем нормално те да са основно в имоти. Например в старата тема бях писал, че 90% + от притежанието на хората от ХК е точно имоти. Не София, а ХК ! Едно от топ световните инвеститорски места. И ся ако кажеш , ама то щото там имотиту много скъпо веднага ти казвам , че не е това причината защото всеки 1 можеше да продаде имота си и да излезе под наем още преди 20 години да речем. От доста години там няма наемна доходност над 2%. Продаваш апарта, бам на борсата и пей сърце, ама никой не иска. Едва около 5% от активите на хората са на борсата / или поне бяха, последните няколко години не съм гледал колко са точно/ . И само не ми пиши също, че са с ниска финансова и инвестиционна култура. Като вероятно е че точно там са на върха в тези области.
              В същото време в Западното общество с 50% наематели няма как активите им да са в имоти. Как да са като не притежават нищо, нито пък имат кеша да притежават. Затва с малкото дето имат се пробват на босата и стават '''''инвеститори''''... Смех....Гледай какъв е резултата: примерно

              STOXX Europe 600
              407.68+19.08 (4.91%)past 5 years

              А нали разбираш, че в това нещо освен частните инвеститори , основните невзимащи решения акционери са подстригани пенсионни фондове примерно. Виждаш ли цялата схема или трябва точка по точка да я обяснявам ? Бота има по-висока доходност от банковите му депозити за периода от това нещо.....
              На този фон къде сме ние така наречените инвеститори ? Като изключим Дури, която е прилично напред останалите имаме по 1-2-5-10 макс 20 имота. Това е НИЩО и не сме никакви инвеститори. Единствено може да сме осигурили 1-2-3 посоления донякъде да имат малко по-спокоен живот. и донякъде предпазили се от инфлацията Само толкова.
              Сега гледам проекти нови от истински инвеститори за по 100-200-500 апарта единият проект, а сигурно имат и други парцели. Това са инвеститорите. Те ще източат нашият кеш и ипотечният и после почват да рентят и стават Западните рентващи колоси. Къде бих бил да речем с 5 апарта в Мюних на фона на компания с 10 000 апарта ?
              Та така . Какво да диверсифицирам като тези имоти са с цел семейството ми някога. Да купя 100 къщи полуразрушени по селата ли ? Ти пътуваш много, няма нещо което да те дърпа за 1 място. Сигурно може да си купуваш имоти на различни места по света / ще има по-добри от София доста/, но ние не можем и не искаме спрямо изходната ни семейна позиция. В чужбина бих купил имот само ако някое от децата ми реши да следва на мястото и пак не е сигурно.
              Айде стига толкова, че днес писах повече от нужното :-)
              Ужас човече, ужас! Абсолютно непоправим си! Цялото имущество инвестирано в БГ имоти - държава, за която Мъск сигурно не е и чувал, че съществува!!! Това е болест, не е инвестиция. Какви поколения те гонят, само след 20-30 години децата ти отдавна ще са забравили за съществуването на България, за внуците да не говорим. 50% шведско население в територия, васална на султан Ердоган 2. Това ни чака. Да притежаваш имот на подобно място ще е нещото, което най-малко ще желаеш.
              Last edited by ejonny2376; 15.06.2022, 01:31.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                Каврък не знам колко по ясно може да ти се напише https://www.reuters.com/markets/euro...el-2022-06-14/

                ЕЦБ посред 10% инфлация се ангажира да не фрагментире пазара на облигации. Очвеидно ще отстъпят на инфлацията да направи еврото на шума при първа възможност. Не дей им чети законите и правилата. Всичко на момента се измисля с цел да забогатеят собсвениците на имоти в Европа. В САЩ е малко по различно и в някои европейски страни има известно напрежение, но в България Киро-инфлацията е решил да награди хазяите с 20-30% доходност на година за петилетка поне. Не си губи времето в глупости.
                Това са глупости ,докато стигнат до там лихвите вече ще бъдат вдигнати,после е нормално да ги свалят.
                ОСвен това ясно ти обясняват че може да има подход към по задлъжнелите като Италия.
                В момента мнозинството е на тези които имат желание да вдигнат лихвите Подчертавам мнозинство!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                  Каврък не знам колко по ясно може да ти се напише https://www.reuters.com/markets/euro...el-2022-06-14/

                  ЕЦБ посред 10% инфлация се ангажира да не фрагментире пазара на облигации. Очвеидно ще отстъпят на инфлацията да направи еврото на шума при първа възможност. Не дей им чети законите и правилата. Всичко на момента се измисля с цел да забогатеят собсвениците на имоти в Европа. В САЩ е малко по различно и в някои европейски страни има известно напрежение, но в България Киро-инфлацията е решил да награди хазяите с 20-30% доходност на година за петилетка поне. Не си губи времето в глупости.
                  Чудя се не иска или наистина не може да осъзнае положението. Симпатичен комиксов герой е, ама много трагичен. Бетер Антигона.

                  nkavrakov1982 , да ти кажа пак - лихвите не могат да ги вдигнат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Песимисте един тон глупости се изговориха в началото на годината,как тия с кредитите щели видиш ли да прецакат банките с инфлацията,как видиш ли ЕЦБ нямало да вдига лихви заради задлъжнелите държави,и още и още и още....

                    https://www.investor.bg/evropa/334/a...ndeksi-354126/

                    Това е от днес,агресивно ще се вдигат лихви така както Ви обясних и преди 6 месеца,тази инфлация ще накара банките да вдигнат лихвите агресивно ,и бързо..
                    Каврък не знам колко по ясно може да ти се напише https://www.reuters.com/markets/euro...el-2022-06-14/

                    ЕЦБ посред 10% инфлация се ангажира да не фрагментире пазара на облигации. Очвеидно ще отстъпят на инфлацията да направи еврото на шума при първа възможност. Не дей им чети законите и правилата. Всичко на момента се измисля с цел да забогатеят собсвениците на имоти в Европа. В САЩ е малко по различно и в някои европейски страни има известно напрежение, но в България Киро-инфлацията е решил да награди хазяите с 20-30% доходност на година за петилетка поне. Не си губи времето в глупости.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      IBM плаща дивиденти, Амазон не плаща. Едни 25%-30% разлика за тези 5 години - не е много, но все пак. Освен това бизнес моделите са твърде различни.
                      Именно заради горния пример не се слага всичко в една кошница. Тъй като 1 по-голям апарт номинално струва много (300к-400к), за човек с общо имущество от 1 милион Евро 30%-40% в имот е даже много голяма концентрация. Никак не е разумно да си сложил в Софийски имоти повече от 10%.
                      Ако отидеш вече към 5 милиона Евро, една двустайка допълнително е ОК.

                      Сам се досещаш, ще на масовия Българин имуществото му е 95% имоти - все един клас актив, при това концентриран в една държава, а за Софиянци и в един град. Пълен абсурд, нулева диверсификация, съответно рано или късно изяжда дървото - защо го изяжда ти си отговори сам съвсем точно в горния пост.
                      Хванах ги случайно тези 2 компании, но идеята мисля ти е ясна.
                      Относно активите притежавани от хората е съвсем нормално те да са основно в имоти. Например в старата тема бях писал, че 90% + от притежанието на хората от ХК е точно имоти. Не София, а ХК ! Едно от топ световните инвеститорски места. И ся ако кажеш , ама то щото там имотиту много скъпо веднага ти казвам , че не е това причината защото всеки 1 можеше да продаде имота си и да излезе под наем още преди 20 години да речем. От доста години там няма наемна доходност над 2%. Продаваш апарта, бам на борсата и пей сърце, ама никой не иска. Едва около 5% от активите на хората са на борсата / или поне бяха, последните няколко години не съм гледал колко са точно/ . И само не ми пиши също, че са с ниска финансова и инвестиционна култура. Като вероятно е че точно там са на върха в тези области.
                      В същото време в Западното общество с 50% наематели няма как активите им да са в имоти. Как да са като не притежават нищо, нито пък имат кеша да притежават. Затва с малкото дето имат се пробват на босата и стават '''''инвеститори''''... Смех....Гледай какъв е резултата: примерно

                      STOXX Europe 600
                      407.68+19.08 (4.91%)past 5 years

                      А нали разбираш, че в това нещо освен частните инвеститори , основните невзимащи решения акционери са подстригани пенсионни фондове примерно. Виждаш ли цялата схема или трябва точка по точка да я обяснявам ? Бота има по-висока доходност от банковите му депозити за периода от това нещо.....
                      На този фон къде сме ние така наречените инвеститори ? Като изключим Дури, която е прилично напред останалите имаме по 1-2-5-10 макс 20 имота. Това е НИЩО и не сме никакви инвеститори. Единствено може да сме осигурили 1-2-3 посоления донякъде да имат малко по-спокоен живот. и донякъде предпазили се от инфлацията Само толкова.
                      Сега гледам проекти нови от истински инвеститори за по 100-200-500 апарта единият проект, а сигурно имат и други парцели. Това са инвеститорите. Те ще източат нашият кеш и ипотечният и после почват да рентят и стават Западните рентващи колоси. Къде бих бил да речем с 5 апарта в Мюних на фона на компания с 10 000 апарта ?
                      Та така . Какво да диверсифицирам като тези имоти са с цел семейството ми някога. Да купя 100 къщи полуразрушени по селата ли ? Ти пътуваш много, няма нещо което да те дърпа за 1 място. Сигурно може да си купуваш имоти на различни места по света / ще има по-добри от София доста/, но ние не можем и не искаме спрямо изходната ни семейна позиция. В чужбина бих купил имот само ако някое от децата ми реши да следва на мястото и пак не е сигурно.
                      Айде стига толкова, че днес писах повече от нужното :-)
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 15.06.2022, 00:35.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Не знам Крети. Неам ипотека. Камо ли пък рентваща инвестиция с ипотека.
                        То верно, че в Радомир трудно ще ти дадат, какво остана някой да рентва там.
                        И в Мюнхен нямаш, ама се опитваш да нацелиш някакви числа Дано поне 10% ръст на заплата ти пусне някой, че с БГ заплатите жив зян на тия цени...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Ха ха ха ха ха.
                          Верно си платена...платена платена...Ти си платена ,това е вече ясно.
                          Нали ми се подиграваше оня ден справката показващи близо 125 000 евро и средна цена над 1760 евро но не това е важно.
                          Както писах и днес който влезе и почне да гледа детайлно обявите ще види веднага от колко месеци висят,друго,може да види и броя преглеждания ,които са спаднали с едни 50% спрямо миналата година когато една обява имаше хиляди прегледа,явно даже и брокерите като видят цената и обявата дори не влизат защото са наясно че на тази цена сделка няма как да има .
                          На много обяви вече почват да свалят цените след един 4 месечен престой,но това е само началото.
                          Гледах и отделно обявите за панели ,например пуснали панел на 120 000 в Света Троица,вече свален с 20%...,и това е просто пример за това какво става по обявите ,същото е и с ЕПК,Тата висят в Младост обяви за по 150,160000 евро при положение че в края на 2021 цената е била за същия апарт 96000 евро например .
                          И на финала както писах на Залмоксис за първи път от 2020 година бройката обяви стабилно се увеличава ,като предлагане ....в един момент всичко това ще започне да коригира...
                          Това са процесите и който не ги вижда значи или лъже или се прави на луд
                          Нищо смешно не виждам освен това, че явно знаеш ,че не съм се скрила ама както винаги пишеш дивотии !!! И не забравяй да ми напишеш след като съм платена от кого и къде да отида да си взема платата, аз не отказвам пари ама не знам от къде и кой ще ми даде
                          Хайде, първо да видим процесите и после да се радваме, а Няма лошо в едно охлаждане на пазара ,но нека да го видим първо за сега не го виждам !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                            това със средната цена се постига доста лесно ..
                            оня ден гледах в имот бг предложение за апартамент 120 кв. старо строителство в хубав квартал на цена милион и 120 евро
                            като го предложат тоя партамент 5 различни агенции и средната цена се качила с 500 евро ..
                            тоя сайт най много да срине доверието в имотния пазар въобще .. по лошото е, че и чси - тата си формират първоначалната цена възоснова на средната в сайта .. и ако не го направят изпадналите в неплатежоспособност отправят претенции към чси- тата , че имота им е пуснат много под пазарната цена и така нов търг . нов търг и те така ..
                            а те същите тия неплатежоспосони са помолили няколко свои близки приятели да пуснат имотите си на фантастична цена ..
                            като се обадиш да питаш на такава обява и ядец с курец едновременно .. човека все е чужбина или неква друга подобна глупост
                            това няма как да продължи до безкрай .. в един момент цените ще трябва действително да се коригират сериозно
                            Това обясних и аз,има структурни вече признаци,че това безумие е към края си.
                            ​​​​​

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Ха ха ха ха ха.
                              Верно си платена...платена платена...Ти си платена ,това е вече ясно.
                              Нали ми се подиграваше оня ден справката показващи близо 125 000 евро и средна цена над 1760 евро но не това е важно.
                              Както писах и днес който влезе и почне да гледа детайлно обявите ще види веднага от колко месеци висят,друго,може да види и броя преглеждания ,които са спаднали с едни 50% спрямо миналата година когато една обява имаше хиляди прегледа,явно даже и брокерите като видят цената и обявата дори не влизат защото са наясно че на тази цена сделка няма как да има .
                              На много обяви вече почват да свалят цените след един 4 месечен престой,но това е само началото.
                              Гледах и отделно обявите за панели ,например пуснали панел на 120 000 в Света Троица,вече свален с 20%...,и това е просто пример за това какво става по обявите ,същото е и с ЕПК,Тата висят в Младост обяви за по 150,160000 евро при положение че в края на 2021 цената е била за същия апарт 96000 евро например .
                              И на финала както писах на Залмоксис за първи път от 2020 година бройката обяви стабилно се увеличава ,като предлагане ....в един момент всичко това ще започне да коригира...
                              Това са процесите и който не ги вижда значи или лъже или се прави на луд
                              това със средната цена се постига доста лесно ..
                              оня ден гледах в имот бг предложение за апартамент 120 кв. старо строителство в хубав квартал на цена милион и 120 евро
                              като го предложат тоя партамент 5 различни агенции и средната цена се качила с 500 евро ..
                              тоя сайт най много да срине доверието в имотния пазар въобще .. по лошото е, че и чси - тата си формират първоначалната цена възоснова на средната в сайта .. и ако не го направят изпадналите в неплатежоспособност отправят претенции към чси- тата , че имота им е пуснат много под пазарната цена и така нов търг . нов търг и те така ..
                              а те същите тия неплатежоспосони са помолили няколко свои близки приятели да пуснат имотите си на фантастична цена ..
                              като се обадиш да питаш на такава обява и ядец с курец едновременно .. човека все е чужбина или неква друга подобна глупост
                              това няма как да продължи до безкрай .. в един момент цените ще трябва действително да се коригират сериозно
                              действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                              Коментар


                              • https://www.economic.bg/bg/a/view/li...g-rastat-byrzo

                                Вижте какво става с италианския дълг.

                                Коментар

                                Working...
                                X