IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    САЩ реши да спаси НЯКАКЪВ ФУНДАМЕНТАЛЕН бизнес. Щото при 50% инфлация ВСИЧКО ще изгърми.
    И най-вече ЗЕМЕДЕЛЦИТЕ - производството на царевичак. То в САЩ всичко от царевица - и месото, и хляба, и кетчупа, и водката, и кока колата даже
    Ботич, баща ми чака да вдигнат тавана на пенсиите на 2000 лева / харчи 500 от тях примерно, с инфлацията ще станат 700/ и имотиту на жълтите павета да станат по 149 евро и е решил не апарти а цели сгради да изкупува :-)... с пенсията.... :-)
    Сега се сетих да посреднича за сделка с Дури за нейната 100 годишна къща. Ще ходатайствам пред него, че тя е наш човек и да и плати по 199 евро на квадрат :-))))
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.06.2022, 20:40.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

      желязната руда миналото лято се трейдваше над 200 за тон....в момента е 116....
      Егати инфлацията...егати чудото.в бг нали знаеш как е холсейл и ритейл бизнеса.....
      . На играли са се. ....презапасили" са на най високите цени,щото са очаквали вечната инфлацияяя.....
      . И са се понаакали и се опитват да шиткат на миналогодишни цени.....
      И кат думне стоителния бизнес.....тия ще фалират дори преди строителите....
      . Сега както подават с надценка от спотцените....догодина банки като пиб ,дето в момента им дават краткосрочно кредитиране.... само гледай как ПИБ-овце ще се превърнат от банки в аукциони къщи на суровини....очаквай търгове далееееч ПОД СПОТЦЕНАТА....
      .
      По принцип си прав че много неща / материални/, които са се изстреляли няколко пъти нагоре за много кратко време обикновено връщат в някаква степен. Желязната руда като роу материал сигурно е така. / колко е била преди тези 200 долара ? Предполагам 50-60 ?/ Никога обаче не връщат до нивата преди ненормалното вдигане.
      Тя има път до строителните обекти - заводи които я преработват с помощта на енергия / ток, газ, мазут или квото там ползват/ която е пъти нагоре, има повишени ДРУГИ разходи за производство , които ВСИЧКИ са нагоре без изключение. Леярната ще предпочете да задържи голяма част от ЕКСТРА печалбата. Т.е. ако рудата е паднала 2 пъти от леярната желязото НЯМА да излезе на половин цена в никакъв случай. Същото се случва с вносителите и с дистрибуторите освен че може да са набълбукани на ''висока'' цена та до строителя. Той У НАС от това двойно падане на рудата, ако усети 10% отстъпка трябва да почерпи :-)
      Тези процеси съм ги наблюдавал от първо лице да речем в производители , които използват много пластмаса в крайният продукт и поевтиняването на петрола преди години..... Цените им не паднаха от това нито цент....
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.06.2022, 20:36.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

        желязната руда миналото лято се трейдваше над 200 за тон....в момента е 116....
        Егати инфлацията...егати чудото.в бг нали знаеш как е холсейл и ритейл бизнеса.....
        . На играли са се. ....презапасили" са на най високите цени,щото са очаквали вечната инфлацияяя.....
        . И са се понаакали и се опитват да шиткат на миналогодишни цени.....
        И кат думне стоителния бизнес.....тия ще фалират дори преди строителите....
        . Сега както подават с надценка от спотцените....догодина банки като пиб ,дето в момента им дават краткосрочно кредитиране.... само гледай как ПИБ-овце ще се превърнат от банки в аукциони къщи на суровини....очаквай търгове далееееч ПОД СПОТЦЕНАТА....
        .
        Може, аз го гледам на дребно, понеже там го потребявам, иначе сигурно е така - даже благодаря за насоката, ще загледам суровините да видя какво не ми трябва спешно и да изчакам да настигне малко посоката

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

          Не съм сигурен за желязото... Погледнах отгоре-отгоре, шина от черно желязо дето миналия септември съм вземал за 80 лв, сега ми е 130 лв... И всичко е така, това просто беше първия артикул който сверих от любопитство
          желязната руда миналото лято се трейдваше над 200 за тон....в момента е 116....
          Егати инфлацията...егати чудото.в бг нали знаеш как е холсейл и ритейл бизнеса.....
          . На играли са се. ....презапасили" са на най високите цени,щото са очаквали вечната инфлацияяя.....
          . И са се понаакали и се опитват да шиткат на миналогодишни цени.....
          И кат думне стоителния бизнес.....тия ще фалират дори преди строителите....
          . Сега както подават с надценка от спотцените....догодина банки като пиб ,дето в момента им дават краткосрочно кредитиране.... само гледай как ПИБ-овце ще се превърнат от банки в аукциони къщи на суровини....очаквай търгове далееееч ПОД СПОТЦЕНАТА....
          .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение


            П.п.
            Желязото е паднало близо двойно в последния месец-два.....
            горещо ви съветвам за СТОТЕН ПЪТ да НЕ ЧЕТЕТЕ АНАЛИЗИ,СТАТИИ И МЕДИИ,а да проверявате всичко сами.....
            ТИЯ С ВРАТОВРЪЗКИТЕ СА В ПЪТИ ПО ТЪПИ ОТ ВАС..НЕ СТАВАЙТЕ ЖЕРТВИ ДА ВИ ПРИТЪПЯВАТ ДО ТЯХНОТО НИВО
            Не съм сигурен за желязото... Погледнах отгоре-отгоре, шина от черно желязо дето миналия септември съм вземал за 80 лв, сега ми е 130 лв... И всичко е така, това просто беше първия артикул който сверих от любопитство

            Коментар


            • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

              С риск да стана банален ще го кажа пак:
              Тва,че всички анализатори говорят за инфлация,.....според асен1975 всички са в грешка!
              Идва дефлация!
              Особено "експерти" като вашия бивш финансов министър Дянков .той завалията "прогнозира" 20% инфлация до края на годината.....
              . Дянков е мерна единица за икономически кретенизъм.

              Фед използват инфлацията като причина да вкарат световната икономика в криза....тва малко хора го знаят и за тва си мислят,че фед се бият с инфлацията,че да няма криза.....

              П.п.
              Желязото е паднало близо двойно в последния месец-два.....
              горещо ви съветвам за СТОТЕН ПЪТ да НЕ ЧЕТЕТЕ АНАЛИЗИ,СТАТИИ И МЕДИИ,а да проверявате всичко сами.....
              ТИЯ С ВРАТОВРЪЗКИТЕ СА В ПЪТИ ПО ТЪПИ ОТ ВАС..НЕ СТАВАЙТЕ ЖЕРТВИ ДА ВИ ПРИТЪПЯВАТ ДО ТЯХНОТО НИВО
              САЩ реши да спаси НЯКАКЪВ ФУНДАМЕНТАЛЕН бизнес. Щото при 50% инфлация ВСИЧКО ще изгърми.
              И най-вече ЗЕМЕДЕЛЦИТЕ - производството на царевичак. То в САЩ всичко от царевица - и месото, и хляба, и кетчупа, и водката, и кока колата даже
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

                Пеевски за нищо не го обвинявам.... по скоро го съжалявам....тоя пич където пипне,всичко съхне...
                маркет корнъринг в софия има от 2018....тия еврейски въртелешки бате аско ги надушва като лисица курник.
                ако не ги надушвах......отдавна да съм се превърнал от спекулант, в писател на книги и АНАЛизатор.....кавръка щеше да поства мои интервюта през ден
                . Дарлинг....преди 3 месеца ви писах,че всичко ще рухне и само долара ще катери...даже и последователността ви я написах....първо ще ударят криптото и сток маркета....а после тва ще повлече и суровините.....
                . Намери някой трейдър (който още не е фалирал и станал АНАЛИЗАТОР в бг блумберга) и го попитай колко пари е могъл да изкара,ако си му дала МОЯ постинг в деня, в който съм го написал!!!
                . За тва ме питай как го зная.....тва е трудно,да не кажа невъзможно....
                Вашата там българономика и местните ви "маркермейкъри" са се едно гледам дечица които си играят в пясъчник....
                . Пеевски дърпа камионче от Борисов,Цеко Минев подарява коФичка с лопатка,щото ПА ШЕ МУ ТРЕБВАТ НЯКОЛКО МИЛЯДА ДА ОЦЕЛЕЕ...
                . а копейкин ги разбутва всичките и вика...дайте ми играчка....щото Путин е не само зад вас,но и зад мене.

                Дури,миналата година,кога поствахте статистика от агенцията по вписванията ,че сделките в бг са прехвърлили тези от 2008.....вместо да се биете в гърците колко е забогатял бгетовеца,що се не замислите че нема как да стане тва?
                . Второто 3месечие на 2008,когато банките раздаваха на куцо и сакато,без проверка за доходи и до 120% кредитиране.......
                . Срещу пролетта на 2021 -българия затворена в ковид, банките уплашени и искащи по големи гаранции...цени непосилни за повечето българи спрямо техния доход?????

                Аз ли пак трябва да мисля за вас?
                Нали знаеш,статистиката е за вписвания,НЕ СДЕЛКИ....
                ВСИЧКИ СДЕЛКИ СА ВПИСВАНИЯ,НО НЕ ВСИЧКИ ВПИСВАНИЯ СА СДЕЛКИ.

                единствения начин да имаш повече вписванията от 2008 е те ДА НЕ СА СДЕЛКИ.
                са ше кажеш-ама няма логика,кой ще си прехвърля хиляди имоти за толко кратко време...че дори дали има човек в бг,имащ хиляди имоти......
                тогава се търсят случайни скучайностти....
                аз дури имам дарбата да намирам случайни случаностти....случайността.....
                Айде са вас да ви видим колко моа да решавате истинска математика,вместо х и у....
                . Всичко сам ви дал....уравнението вече не е с много неизвестни,а само е едно:

                1.пеевски изкупува имоти в София
                2.няма как 2021 да има повече сделки от 2008
                3.има повече вписванията от 2008,следователно има огромен брой прехвърляния.

                Помощ:
                Трябва да търсите случайна случайност ,която се е появила МАЛКО ПРЕДИ ВТОРОТО ТРИМЕСЕЧИЕ НА 2021,НО НЕ И СЛЕД ТОВА.
                Асенка, явно се учудваш на неща които ние в Европа, си ги знаем
                Пеевски, това което съм чувала не изкупува имоти в София, той имаше интереси в едни бизнес сгради за които знам ,че продаде. Сега да не си помислиш, че го защитавам, ами не, не го защитавам защото и на мен не ми е от симпатичните люде както и на теб.
                Разбира се ,че е нормално да има повече вписвания отколкото сделки защото всяка ипотека на всеки 10 г. се вписва отново в агенцията по вписвания ,така ,че не трябва много, много да се впечатляваш от това. Има и много други вписвания които отново не са точно сделки ,но не виждам причина да се занимаваме с тях.
                Мисля, че твоите случайности се дължат на незнание за много неразбираеми за теб европейски работи
                Не казвам ,че не си прав, просто ти казвам ,че вадиш изводи от грешни предположения.
                ПП: Не съм те чела скоро ,но и аз не влизах известно време във форума в края на миналата и началото на тази година и после не можах да изчета всичко и се отказах.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

                  Предполагам при тази инфлация и огромният скок на желязо и други строителни материали много фирми ще забокуват. Дори да не са мошенници и да са искали да са коректни сега може да се изправят пред проблема себестойността да се вдигне прекомерно и да искат увеличение на цената за да не фалират. Или пък сроковете да отидат на кино. Банките тези неща не ги интересуват и ефекта на доминото е налице.
                  Така, че аз на зелено не съм купувал от 2008год. Тогава за много малко щях да изгоря с два апартамента в Младост4.
                  С риск да стана банален ще го кажа пак:
                  Тва,че всички анализатори говорят за инфлация,.....според асен1975 всички са в грешка!
                  Идва дефлация!
                  Особено "експерти" като вашия бивш финансов министър Дянков .той завалията "прогнозира" 20% инфлация до края на годината.....
                  . Дянков е мерна единица за икономически кретенизъм.

                  Фед използват инфлацията като причина да вкарат световната икономика в криза....тва малко хора го знаят и за тва си мислят,че фед се бият с инфлацията,че да няма криза.....

                  П.п.
                  Желязото е паднало близо двойно в последния месец-два.....
                  горещо ви съветвам за СТОТЕН ПЪТ да НЕ ЧЕТЕТЕ АНАЛИЗИ,СТАТИИ И МЕДИИ,а да проверявате всичко сами.....
                  ТИЯ С ВРАТОВРЪЗКИТЕ СА В ПЪТИ ПО ТЪПИ ОТ ВАС..НЕ СТАВАЙТЕ ЖЕРТВИ ДА ВИ ПРИТЪПЯВАТ ДО ТЯХНОТО НИВО

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    задмина и най-отявлените брокери.
                    2022=2008г Х 2 - 2 пъти ПОВЕЧЕ ще е спада. 2008 имаше САМО ФИНАНСОВА КРИЗА при това привнесена . Сега и военна, и продоволствена, и политическа, и производствена
                    С кое ? Ако си прочел внимателно написах, че е вероятно да има закъсали проекти....Не тази година, но след 1-2 години докато се строят.
                    А за цените мерени в КЕШ просто не виждам как ще паднат... Нема как минималната пенсия да е 500 лева и цените на имотите да падат в пари....
                    Иначе секи пенсионер с тризонет на Попа....:-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                      Ай чистито на продавачите, след ит то и зърнарите май отпадат от пазара на имоти:

                      https://agrozona.bg/tsenite-na-zarno...obodno-padane/
                      Направо реват сигурно...при двойна цена за 2 години щото не е тройна или четворна...драма.
                      А ИТ-тата защо са отпаднали ? В койни ли ще си харчат кеша ? :-))))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Само в междинни проекти. Продадено на зелено преди 2-3 години, а се строи сега.
                        За новите не е проблем - себестойността на строителната част в зависимост от изпълнението е 200-500 евро нагоре , а цените са 500-1500 нагоре.
                        Печалба имат предостатъчно така че няма нужда да са измамници. Проблема ще дойде по-скоро от посока на недостатъчно продажби НА ТЕЗИ цени и ще имат проблем с кешфлоуто. Може да тръгнат тогава за банково финансиране, ама то ще се затяга и поскъпва и ще стане сложно,.... купувачи с кредит ще се затруднят.... и т.н.
                        При последните ми покупки още преди дупка 80-90% беше продадено. сега пак е така на добрите места. Но има нови проекти за стотици апарти по разни ливади където почват да строят без продажби на тъмно зелено. Там ще е тегаво и рисково....
                        Въпреки това на този етап така мечтаният срив и от мен няма почва..... Трябва първо горните трудности да започнат да се случват реално и тогава ще почнат отстъпките.... Обаче то тези отстъпки може и да са скъпи накрая щото този дето дисконтира явно има проблеми да продаде.....
                        Идат интересни години :-)
                        задмина и най-отявлените брокери.
                        2022=2008г Х 2 - 2 пъти ПОВЕЧЕ ще е спада. 2008 имаше САМО ФИНАНСОВА КРИЗА при това привнесена . Сега и военна, и продоволствена, и политическа, и производствена
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

                          Предполагам при тази инфлация и огромният скок на желязо и други строителни материали много фирми ще забокуват. Дори да не са мошенници и да са искали да са коректни сега може да се изправят пред проблема себестойността да се вдигне прекомерно и да искат увеличение на цената за да не фалират. Или пък сроковете да отидат на кино. Банките тези неща не ги интересуват и ефекта на доминото е налице.
                          Така, че аз на зелено не съм купувал от 2008год. Тогава за много малко щях да изгоря с два апартамента в Младост4.
                          Само в междинни проекти. Продадено на зелено преди 2-3 години, а се строи сега.
                          За новите не е проблем - себестойността на строителната част в зависимост от изпълнението е 200-500 евро нагоре , а цените са 500-1500 нагоре.
                          Печалба имат предостатъчно така че няма нужда да са измамници. Проблема ще дойде по-скоро от посока на недостатъчно продажби НА ТЕЗИ цени и ще имат проблем с кешфлоуто. Може да тръгнат тогава за банково финансиране, ама то ще се затяга и поскъпва и ще стане сложно,.... купувачи с кредит ще се затруднят.... и т.н.
                          При последните ми покупки още преди дупка 80-90% беше продадено. сега пак е така на добрите места. Но има нови проекти за стотици апарти по разни ливади където почват да строят без продажби на тъмно зелено. Там ще е тегаво и рисково....
                          Въпреки това на този етап така мечтаният срив и от мен няма почва..... Трябва първо горните трудности да започнат да се случват реално и тогава ще почнат отстъпките.... Обаче то тези отстъпки може и да са скъпи накрая щото този дето дисконтира явно има проблеми да продаде.....
                          Идат интересни години :-)

                          Коментар


                          • Ай чистито на продавачите, след ит то и зърнарите май отпадат от пазара на имоти:

                            https://agrozona.bg/tsenite-na-zarno...obodno-padane/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

                              Предполагам при тази инфлация и огромният скок на желязо и други строителни материали много фирми ще забокуват. Дори да не са мошенници и да са искали да са коректни сега може да се изправят пред проблема себестойността да се вдигне прекомерно и да искат увеличение на цената за да не фалират. Или пък сроковете да отидат на кино. Банките тези неща не ги интересуват и ефекта на доминото е налице.
                              Така, че аз на зелено не съм купувал от 2008год. Тогава за много малко щях да изгоря с два апартамента в Младост4.
                              Така е. С оглед на предстоящата рецесия е лудост да купуваш на зелено.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                                acen1975, няма да коментирам всичко което си писал и сега и преди защото се присъединявам към мнението на Джулиъс, че голям срам
                                Най-интересно ми стана, че обвиняваш Пеевски, че изкупувал всичко хубаво в София, а това просто не е вярно. От къде си вадиш тези грешни изводи не знам. Дори не съм чула за такива изкупувания, а ако това е вярно щяхме поне малко от малко да чуем нещо.
                                Пеевски за нищо не го обвинявам.... по скоро го съжалявам....тоя пич където пипне,всичко съхне...
                                маркет корнъринг в софия има от 2018....тия еврейски въртелешки бате аско ги надушва като лисица курник.
                                ако не ги надушвах......отдавна да съм се превърнал от спекулант, в писател на книги и АНАЛизатор.....кавръка щеше да поства мои интервюта през ден
                                . Дарлинг....преди 3 месеца ви писах,че всичко ще рухне и само долара ще катери...даже и последователността ви я написах....първо ще ударят криптото и сток маркета....а после тва ще повлече и суровините.....
                                . Намери някой трейдър (който още не е фалирал и станал АНАЛИЗАТОР в бг блумберга) и го попитай колко пари е могъл да изкара,ако си му дала МОЯ постинг в деня, в който съм го написал!!!
                                . За тва ме питай как го зная.....тва е трудно,да не кажа невъзможно....
                                Вашата там българономика и местните ви "маркермейкъри" са се едно гледам дечица които си играят в пясъчник....
                                . Пеевски дърпа камионче от Борисов,Цеко Минев подарява коФичка с лопатка,щото ПА ШЕ МУ ТРЕБВАТ НЯКОЛКО МИЛЯДА ДА ОЦЕЛЕЕ...
                                . а копейкин ги разбутва всичките и вика...дайте ми играчка....щото Путин е не само зад вас,но и зад мене.

                                Дури,миналата година,кога поствахте статистика от агенцията по вписванията ,че сделките в бг са прехвърлили тези от 2008.....вместо да се биете в гърците колко е забогатял бгетовеца,що се не замислите че нема как да стане тва?
                                . Второто 3месечие на 2008,когато банките раздаваха на куцо и сакато,без проверка за доходи и до 120% кредитиране.......
                                . Срещу пролетта на 2021 -българия затворена в ковид, банките уплашени и искащи по големи гаранции...цени непосилни за повечето българи спрямо техния доход?????

                                Аз ли пак трябва да мисля за вас?
                                Нали знаеш,статистиката е за вписвания,НЕ СДЕЛКИ....
                                ВСИЧКИ СДЕЛКИ СА ВПИСВАНИЯ,НО НЕ ВСИЧКИ ВПИСВАНИЯ СА СДЕЛКИ.

                                единствения начин да имаш повече вписванията от 2008 е те ДА НЕ СА СДЕЛКИ.
                                са ше кажеш-ама няма логика,кой ще си прехвърля хиляди имоти за толко кратко време...че дори дали има човек в бг,имащ хиляди имоти......
                                тогава се търсят случайни скучайностти....
                                аз дури имам дарбата да намирам случайни случаностти....случайността.....
                                Айде са вас да ви видим колко моа да решавате истинска математика,вместо х и у....
                                . Всичко сам ви дал....уравнението вече не е с много неизвестни,а само е едно:

                                1.пеевски изкупува имоти в София
                                2.няма как 2021 да има повече сделки от 2008
                                3.има повече вписванията от 2008,следователно има огромен брой прехвърляния.

                                Помощ:
                                Трябва да търсите случайна случайност ,която се е появила МАЛКО ПРЕДИ ВТОРОТО ТРИМЕСЕЧИЕ НА 2021,НО НЕ И СЛЕД ТОВА.
                                Last edited by acen1975; 25.06.2022, 18:24.

                                Коментар

                                Working...
                                X