IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
    В темата виждам дива радост заради вдигането на лихвите. Сега се питам колко малоумен трябва да е човек и да си мисли, че утре ще вдигнат и лихвите на сключените вече ипотечни кредити с фиксирани лихви за по 5-10 години?

    Първо, че въобще не е ясно дали изобщо това ще има някакъв ефект върху новите ипотечни кредити, второ, че 50 пункта е нищо.
    До колкото знам, в България банките не отпускат кредити с фиксирани лихви. Обичайно договорите им са с плаващи условия и с променливи лихви. Особено дългосрочните договори.
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      Кавръков, признавам си, ти позна, а аз сгреших като предположих, че ЕЦБ няма да посмее да вдига лихвите.
      И сега след увеличенито какво следва, тея с ипотеките ще трябва да плащат повече ли?
      Не само че познах ами залога съм го сложил още преди войната с Украйна при поканата ми в Инвестор за годишния анализ на имотния пазар ,има го официално в сайта .
      Ще поскъпват ипотеките предимно новите ,който е с фиксирана лихва няма да бъде засегнат но в България повечето за плаващи и тия които са теглили 2015 ,2016 скоро ще имат вдигане на вноските си

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        https://www.investor.bg/pazari/538/a...unkta--356661/
        ЕЦБ увеличи лихвите за първи път от 11 години - с 50 пункта

        Централната банка на еврозоната взе решение и за новия кризисен механизъм

        Айде честито ,моя залог излезна
        Кавръков, признавам си, ти позна, а аз сгреших като предположих, че ЕЦБ няма да посмее да вдига лихвите.
        И сега след увеличенито какво следва, тея с ипотеките ще трябва да плащат повече ли?
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Или за да изкара някоя пара от клатене на пазара както е свикнал. Ще видим сали няма да му излезе през носа.
          Тесла е бита карта напред ,казвал съм го многократно ,.

          Тесла е новата Нокия преди Епъл ,а Епъл са всичките китайци зад нея които вече са отгоре и

          Коментар


          • Първоначално изпратено от wolf66 Разгледай мнение

            Със сигурност е така, но едва ли ще си признае. Има търсене но не на тези цени, освен изпаднали в паника купувачи.
            Малко по-надолу прочети какво съм написала и защо мисля така. Признавам си ,че мнението ми е такова и за миг не се крия

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Твоят приятел е купил картини от комерсиални художници в Созопол и първият ми съвет към него е да внимава какви картини купува, В Созопол, е много малко вероятно да е купил нещо наистина интересно с изключение на картина от самобитния созополски художник Яни Хрисопулос
              Вторият съвет е да не споделя с такива като теб строителни неволи защото няма как да му дадеш адекватен съвет за нещо което все още нямаш.
              Има начини да закачиш картина навсякъде ,но трябва да знаеш как
              Ще го пратя при жена му ,той я слуша нея най много ,жалко че от слушане си остана само във вилата и сега запа морето ,като от време на време някой комар лапва но темата е дълга

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                За да му свали цената почна да прави театър но онези го захапаха със съд
                Или за да изкара някоя пара от клатене на пазара както е свикнал. Ще видим сали няма да му излезе през носа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Интересно що се отметна за туитър.
                  За да му свали цената почна да прави театър но онези го захапаха със съд

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                    В темата виждам дива радост заради вдигането на лихвите. Сега се питам колко малоумен трябва да е човек и да си мисли, че утре ще вдигнат и лихвите на сключените вече ипотечни кредити с фиксирани лихви за по 5-10 години?

                    Първо, че въобще не е ясно дали изобщо това ще има някакъв ефект върху новите ипотечни кредити, второ, че 50 пункта е нищо.

                    А да променят лихвата след 5-10 години, ми то тога коя година ще сме...???? 2029-та ли??

                    =========2029========

                    Писано е: Който има ще му дам още за да има всичко, който няма ще му взема и плюшеното мече за да няма нищо.

                    Та, кой купил, купил. Който е некупил, ще дочека 2029-та в стая от чуждо жилище.
                    50 пункта са 150 кинта свежа пара месечно, която отива в канала. Анализът беше направен по-рано във форума.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                      В темата виждам дива радост заради вдигането на лихвите. Сега се питам колко малоумен трябва да е човек и да си мисли, че утре ще вдигнат и лихвите на сключените вече ипотечни кредити с фиксирани лихви за по 5-10 години?

                      Първо, че въобще не е ясно дали изобщо това ще има някакъв ефект върху новите ипотечни кредити, второ, че 50 пункта е нищо.

                      А да променят лихвата след 5-10 години, ми то тога коя година ще сме...???? 2029-та ли??

                      =========2029========

                      Писано е: Който има ще му дам още за да има всичко, който няма ще му взема и плюшеното мече за да няма нищо.

                      Та, кой купил, купил. Който е некупил, ще дочека 2029-та в стая от чуждо жилище.
                      Още утре кредитите на всички нефиксирани лихви (които са голям % от пазара) ще бъдат вдигнати с минимум 0.75%. Смятахме това колко е в пари. ОЩЕ УТРЕ!
                      The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                      не е препоръка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Не заблуждавай хората да купуват на върха! Точно ти купуваш на дъната, а заблуждаваш хората да се набутват по върховете, при това с кредити! Не е коректно от твоя страна!
                        Преди месец дойде и купи, защото ти изпадна имот на половин цена! Защото го купи? Защото беше на половин цена! Така ли е? Да/НЕ?
                        Със сигурност е така, но едва ли ще си признае. Има търсене но не на тези цени, освен изпаднали в паника купувачи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          Заради ликвидни притеснения Tesla е продала 75% от биткойните си за 936 млн. долара

                          Автомобилният производител отчете 2.26 милиарда долара печалба през второто тримесечие, което е спад с над 30%
                          Интересно що се отметна за туитър.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            Скъпа Дъричка,Мой приятел си е купил няколко картини от известни художници в Созопол,той живее в малка вила до Албена,искал е да закове картините но за съжаление едната му стена от талашит се е напукала след първия опит.
                            Може ли да му дадем някакъв съвет
                            Твоят приятел е купил картини от комерсиални художници в Созопол и първият ми съвет към него е да внимава какви картини купува, В Созопол, е много малко вероятно да е купил нещо наистина интересно с изключение на картина от самобитния созополски художник Яни Хрисопулос
                            Вторият съвет е да не споделя с такива като теб строителни неволи защото няма как да му дадеш адекватен съвет за нещо което все още нямаш.
                            Има начини да закачиш картина навсякъде ,но трябва да знаеш как

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                              В темата виждам дива радост заради вдигането на лихвите. Сега се питам колко малоумен трябва да е човек и да си мисли, че утре ще вдигнат и лихвите на сключените вече ипотечни кредити с фиксирани лихви за по 5-10 години?

                              Първо, че въобще не е ясно дали изобщо това ще има някакъв ефект върху новите ипотечни кредити, второ, че 50 пункта е нищо.

                              А да променят лихвата след 5-10 години, ми то тога коя година ще сме...???? 2029-та ли??

                              =========2029========

                              Писано е: Който има ще му дам още за да има всичко, който няма ще му взема и плюшеното мече за да няма нищо.

                              Та, кой купил, купил. Който е некупил, ще дочека 2029-та в стая от чуждо жилище.
                              Успокой се ,отвори си едно Пиринско и се наслаждавай на морето.
                              Парите поскъпват ,имотите падат а Митьо си остава с имота по Албена и остатъците в Банско.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение

                                Хайде сега да ми обясниш кой кого лъже? С колко вдигна лихвата ЕЦБ? Виждаш на лъжата краката колко са къси!
                                Бе и аз не знам да се радвам ли да плача ли на тва вдигане. Чакам информация от разни източници сега, че по предварителни данни ситуацията става сложна за някои банки. По всичко личи че допълнителните проценти са изтъргувани срещу по агресивно подпомагане на италия с печатане не пари. Ще вдигат лихви и ще печатат пари едновременно. Това ще е най-неадекватния ход от ЕЦБ от всичките възможни. Ама ще трбва да видим.

                                Коментар

                                Working...
                                X