IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Я кажи една такава "реално съществуваща форма" УЧАСТВАЛА И СПЕЧЕЛИЛА ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА .....
    Примерно веригата Кауфланд оперира с такова дружество. С нещо друго мога ли да съм полезен?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

      Това са реално съществуващи форми.
      Я кажи една такава "реално съществуваща форма" УЧАСТВАЛА И СПЕЧЕЛИЛА ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА .....
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        В реалния мир, не в измисления "правен"
        Това са реално съществуващи форми.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
          Събирателно дружество (СД). Или неограничено отговорни съдружници (командитери) в Командитно дружество (КД). Нещо друго интересува ли те?
          В реалния мир, не в измисления "правен"
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            Я кажи дружество с НЕОГРАНИЧЕНА ОТГОВОРНОСТ?
            Събирателно или командит ..примерно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Я кажи дружество с НЕОГРАНИЧЕНА ОТГОВОРНОСТ?
              Събирателно дружество (СД). Или неограничено отговорни съдружници (комплементари) в Командитно дружество (КД). Нещо друго интересува ли те?
              Last edited by Специалист по всичко; 15.06.2022, 22:24.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                Не знам дали наистина си юрист, но дружествата изначало носят със себе си ограничена или неограничена отговорност.
                Я кажи дружество с НЕОГРАНИЧЕНА ОТГОВОРНОСТ?
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Legal Разгледай мнение

                  Да, за което благодаря.
                  НО, закона се отнася единствено за потребители, а не за дружества-корпоративни клиенти.
                  Не знам дали наистина си юрист, но дружествата изначало носят със себе си ограничена или неограничена отговорност.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                    Нали питаше къде е регламентирано. Двама човека ти показаха. А както вече казах, в практиката това нещо много лесно се заобикаля със значително по-неизгодни условия. И в договорите хората се подписват, че носят неограничена отговорност.
                    Да, за което благодаря.
                    НО, закона се отнася единствено за потребители, а не за дружества-корпоративни клиенти.
                    Last edited by Legal; 15.06.2022, 22:06.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Legal Разгледай мнение

                      Какво ми показваш? Да четем договори ли ?
                      Ако е така, съгласен съм.
                      Дали съм подавал или не някой, ами.няма как. При мен идват след като/ако са били подведени от банките.
                      Даже ще кажа, че банките не са ги подвели, а самите те не са прочели нещата с разбиране.

                      Все пак, правото е за бдящите, а не за спящите!
                      Нали питаше къде е регламентирано. Двама човека ти показаха. А както вече казах, в практиката това нещо много лесно се заобикаля със значително по-неизгодни условия. И в договорите хората се подписват, че носят неограничена отговорност.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Не е към мен въпроса, ама те такива дървени философи като тебе сигурно немалко хора са подвели!
                        (картинката по-долу е за теб)

                        Навремето (разбирай кризата след 2008 като почна да скача юрибора) и вдигнаха неправомерно първо лихвите по евровите ипотеки бях пуснал специална тема за две конкретни банки - къде и при кого каква точно молба да пуснат /текст и прочее/, за да им върнат старите нива на лихвите, защото уж Инвестор-минвестор.... и тук има бая хора с ниска фин. култура и само тихо псуваха и плащаха увеличените вноски - а като си пуснаха молбите, където трябва - им възстановиха старите нива! Единия искаше да ме води цяла седмица да ме черпи...

                        Ужас,юрист се допитва до анонимен форум за жилища...това е безумие...тия хора дето му плащат ако знаят на кой плащат ще им стане лошо...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                          Не е към мен въпроса, ама те такива дървени философи като тебе сигурно немалко хора са подвели!
                          (картинката по-долу е за теб)

                          Навремето (разбирай кризата след 2008 като почна да скача юрибора) и вдигнаха неправомерно първо лихвите по евровите ипотеки бях пуснал специална тема за две конкретни банки - къде и при кого каква точно молба да пуснат /текст и прочее/, за да им върнат старите нива на лихвите, защото уж Инвестор-минвестор.... и тук има бая хора с ниска фин. култура и само тихо псуваха и плащаха увеличените вноски - а като си пуснаха молбите, където трябва - им възстановиха старите нива! Единия искаше да ме води цяла седмица да ме черпи...

                          Какво ми показваш? Да четем договори ли ?
                          Ако е така, съгласен съм.
                          Дали съм подавал или не някой, ами.няма как. При мен идват след като/ако са били подведени от банките.
                          Даже ще кажа, че банките не са ги подвели, а самите те не са прочели нещата с разбиране.

                          Все пак, правото е за бдящите, а не за спящите!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Legal Разгледай мнение
                            Моля, да ми покажеш текста на тази норма!
                            Не, че нещо, но ми е интересно.
                            Не е към мен въпроса, ама те такива дървени философи като тебе сигурно немалко хора са подвели!

                            (картинката по-долу е за теб)

                            Last edited by Julius_BG; 08.03.2023, 14:48.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение

                              На мен ми спряха отстъпките от Нет1 и се принудих да мина на еон-а им. Как едностранно ми избушиха договора не е истина. Ама сега сключих за две години малко по-евтинко с допълнителни канали. После ще му мисля.
                              Относно жилищата, как мислиш, че ще паднат с тия бонуси от по 10 бона? Ако някой реши да продава, първо ще са тези с по две-три жилища ново, щото там яко е некачествено и няма да им се занимава течове и ремонти. Тия с по 10 и повече имоти ще държат докрай. Иначе докато дойде прогресивния данък, инфлацията вече ще си е свършила работата.
                              Чичо Митко,ми то и 2011 имаше бонуси по 4000 лева,то е аналог на сегашните и тогава пак цени са падали

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение
                                ЕЦБ ще създаде нов инструмент в помощ на задлъжнелите държави
                                Нали ви казах по рано,лихвите ще се вдигат,тия дето са по затънали ще ги бутат с нещо да не загубят съвсем.
                                Превеждам на прост език

                                Коментар

                                Working...
                                X