IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
    Длъ
    Таксите няма да ми спасят парите от инфлацията, много съжалявам за което.
    Преди месец купих имот, като за да разплатя развалих стар депозит, и остатъка от парите остана по нова обикновена отворена сметка, за която ще плащам месечни такси и имам безумни такси за теглене, например в брой. Толкоз за кеша.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      това ако не е някаква измама (трябва да се види) не е лошо предвид, че има довършителни работи и обзавеждане, а ако се бутне цената малко надолу си става ок..
      вероятно е доста маломерно...
      Вероятно "втория етаж" на спалнята, дворчето и тротоара към улицата влизат в квадратурата...
      Като цяло е отлично....

      пп Ако вържат един вълкодав на въже пред апартамента си е направо за пазаруване....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        ма колеги ЯЖТЕ И ПИЙТЕ ПОВЕЧЕ че да има и за червеите. Те не ядът ни пачки, ни кюлчета още по малко тули и битонь. Мислете малко и за вашио гъз, и червеите ора
        Нещо подобно исках да кажа и аз ,без да я обидя ,вече малко дребнаво става

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Всичко прекалено знаеш че избива някъде в един момент ,та в тоя ред на мисли мисля ,че това да те е чак яд за едни пари че ти оставали при положение че имаш за 100 живота и пари и имоти и какво ли още не дето и ние не го знаем е малко в повече като поведение
          ма колеги ЯЖТЕ И ПИЙТЕ ПОВЕЧЕ че да има и за червеите. Те не ядът ни пачки, ни кюлчета още по малко тули и битонь. Мислете малко и за вашио гъз, и червеите ора
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение


            От повече работа само се гърбее На мен заплата и наемите ми стигат и остава много и ме дразни ,че точно от тях губя пари заради инфлацията.
            Затова казвам, че трябва повече работа, за да има по-висок ръст на дохода в сравнение с инфлацията. И така не се губят пари. Пък и трудът краси човека. А ако всеки работи повече, ще се увеличи продукцията и по закона за търсенето и предлагането ще се нанесе удар по инфлацията.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение


              От повече работа само се гърбее На мен заплата и наемите ми стигат и остава много и ме дразни ,че точно от тях губя пари заради инфлацията.
              Всичко прекалено знаеш че избива някъде в един момент ,та в тоя ред на мисли мисля ,че това да те е чак яд за едни пари че ти оставали при положение че имаш за 100 живота и пари и имоти и какво ли още не дето и ние не го знаем е малко в повече като поведение

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                това ако не е някаква измама (трябва да се види) не е лошо предвид, че има довършителни работи и обзавеждане, а ако се бутне цената малко надолу си става ок..
                вероятно е доста маломерно...
                На мен направо ми хареса ако е читаво

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                  От инфлация се спасява само с повече работа. Но писането в Инвестор не спомага за това.

                  От повече работа само се гърбее На мен заплата и наемите ми стигат и остава много и ме дразни ,че точно от тях губя пари заради инфлацията.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...hm6&f1=1&fe7=1

                    Промоция за моя приятел Митака от град Банско понеже искаше имот в Бояна ,да е съсед на Берти ,давам опция за гараж че и двор за пипер да сади ,готов е
                    това ако не е някаква измама (трябва да се види) не е лошо предвид, че има довършителни работи и обзавеждане, а ако се бутне цената малко надолу си става ок..
                    вероятно е доста маломерно...
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...hm6&f1=1&fe7=1

                      Промоция за моя приятел Митака от град Банско понеже искаше имот в Бояна ,да е съсед на Берти ,давам опция за гараж че и двор за пипер да сади ,готов е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                        1. Заобикаляш въпроса! И пак ти казвам ОЛП НЕ Е статистически процент. Закован е на нулата без да е функция нито на лихвите на ЕЦБ нито на леония, нито на нищо. Не се изчислява по статистически метод. Закован е на нула!
                        2. Потърси "zero is just a number" в контекста на лихви и ще видиш че това дето го говориш е загърбено отдавна от центрлани банкери, от финансови министри и навсякъде. Иначе и аз съм съглсен че е логично, но не живеем в този свят просто.
                        3. Пак повтарям. Няма нищо на входа на ОЛП, закова е за нула. Колкото и да варира леонията през последните години ОЛП все е нула. Няма формула, няма метод. Някои в БНБ е избрал произволното число нула и го сложил там. Толкова е очевидно.
                        4. Как с 15% инфлация може да говориш за "добре използвани инструменти"?
                        1. Отговорих ти на въпроса. Има и държави във борд без ОЛП, защото такъв лихвен процент няма особен смисъл, освен за статистически и чиновнически цели. Ако ти знаеш друго, може да дадеш примери. Иначе се изчислява по статистически метод постоянно, но не се обявяват отрицателни стойности, а нулева.
                        2. Централните банкери на големите банки доказаха отдавна изпуснаха юздите, така че няма смисъл да ми ги даваш за пример. Финансови министри пък още повече.
                        3. Не знам как по друг начин да обясна защо в момента е нула. Не мога да кажа нищо друго.
                        4. Потребителската инфлация у нас не е следствие на парична политика на централната ни банка. Нито пък тя трябва да се бори с нея.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                          3. Пак повтарям. Няма нищо на входа на ОЛП, закова е за нула. Колкото и да варира леонията през последните години ОЛП все е нула. Няма формула, няма метод. Някои в БНБ е избрал произволното число нула и го сложил там. Толкова е очевидно.
                          Хигиенистката!

                          п.п.
                          Мислим дека има люде, за чийто годишен надник и 20 хилки са им много!
                          Last edited by Julius_BG; 29.06.2022, 13:14.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                            От инфлация се спасява само с повече работа. Но писането в Инвестор не спомага за това.
                            Малко хора могат да осъзнаят това, но повечето ще го разберат по трудният начин!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                              Чудя се кое ще бъде първо, дали спокоен човек като мен ще се изнерви, или ти ще разбереш, че хал хабер си нямаш от тези работи.
                              1. Бордът сам по себе си ограничава паричната политика. Паричната политика се пренася в различна степен в зависимост от редица фактори. Някои държави дори изобщо нямат такъв статистически лихвен процент като нашия.
                              2. Нулата не е произволно число, а е граница между положителните и отрицателните числа. И икономически е по-логично да имаш нулев лихвен процент, а не отрицателен. Когато пазарният индекс е на положителна територия си се следва него.
                              3. Пак да кажа, че нашият лихвен процент е чисто резултативен показател, който отразява един пазарен индекс. Той щеше да има значение ако се използваше за рефинансиране на банки или за операции на централната банка на открития пазар, неща, които не се правят при валутен борд. Това, че някоя банка си го е харесала за някакъв бенчмарк няма никакво значение. На практика тя използва нулев индекс LEONIA и се движи по него.
                              4. На практика нашата банка бих казал, че разполага с два инструмента (и половина) за някаква парична политика и се използват доста добре. ОЛП не е сред тях.
                              1. Заобикаляш въпроса! И пак ти казвам ОЛП НЕ Е статистически процент. Закован е на нулата без да е функция нито на лихвите на ЕЦБ нито на леония, нито на нищо. Не се изчислява по статистически метод. Закован е на нула!
                              2. Потърси "zero is just a number" в контекста на лихви и ще видиш че това дето го говориш е загърбено отдавна от центрлани банкери, от финансови министри и навсякъде. Иначе и аз съм съглсен че е логично, но не живеем в този свят просто.
                              3. Пак повтарям. Няма нищо на входа на ОЛП, закова е за нула. Колкото и да варира леонията през последните години ОЛП все е нула. Няма формула, няма метод. Някои в БНБ е избрал произволното число нула и го сложил там. Толкова е очевидно.
                              4. Как с 15% инфлация може да говориш за "добре използвани инструменти"?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                                Всички които имаме кеш в банките и извън тях ни засяга при това много негативно. Губим от стойността на парите си с процента на инфлацията в нашия случай 20-тина %. При това с нищо друго освен с покупки на стоки не може да се спасим.
                                От инфлация се спасява само с повече работа. Но писането в Инвестор не спомага за това.

                                Коментар

                                Working...
                                X