IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

    Що не казахте на всички, че има прогноза , която трябва да се спазва уа? Тука къщите са надолу. Няма драма, ма неприятно някак си.
    Е ко ти пука бря, ти нали си в Ориндж Каунти.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      айде стига и ти
      черноморското крайбрежи е МАЛКО и ПРЕНАСЕЛЕНО
      не чакай да има подаръци

      мои познати направиха няколко лусозни къщи тип маями плажни вили.
      вила за едно семейство се дава на 1000лв на ден. Имат няколко наети за целия сезон, а за другите имат постоянно клиентела.

      ако крайбрежната ни ивица беще 1000км вероятно нещата щяха да стоят по друг начин, но реалността е такава.

      ПП не казвам, че ми харесва и по тази причина ходя на море в Гърция. Там поне има места с лудница, но има и спокойни вили на брега, които не са по 1000лв на вечер (е има и много по-скъпи, но това е друг сегмент).
      Мръсно и бетонирано имаш предвид?
      Какви подаръци бре, закво му е на някой на баир-лозе? Хеле такси поддръжка като в Сен Мориц
      Сигурен съм че твоите познати са като в Маями - ама в оная част с блатата и крокодилите, останалото е минало покрай Маями горе-долу колкото и Куба. Тия цифри дето ги спрягаш я има 5 имота в цяла БГ дето да ги постигнат я не. и то в умрелия сезон макс 2 месеца. Едно Сани в Гърция прави повече пари от цялото БГ лайноморие при двойно по-дълъг сезон, а далеч не е най-скъпото за Гърция.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

        Между другото, в женските клюкарници доста често има по смислено инфо от хиляди страници изписани от дървени философи. В случая, почти 3 хиляди. От тях до тук само една вярна прогноза на Boni в началото на пандемията, че имотите ще растат, при цялото останало грачене на неуспели да купят при ниските цени, че имотите ще се сринат. Смях.
        Що не казахте на всички, че има прогноза , която трябва да се спазва уа? Тука къщите са надолу. Няма драма, ма неприятно някак си.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
          Та, между другото, без тях форума по-скоро прилича на женски клюкарник, отколкото тема свързана с цените на имотите в икономмически форум.
          Между другото, в женските клюкарници доста често има по смислено инфо от хиляди страници изписани от дървени философи. В случая, почти 3 хиляди. От тях до тук само една вярна прогноза на Boni в началото на пандемията, че имотите ще растат, при цялото останало грачене на неуспели да купят при ниските цени, че имотите ще се сринат. Смях.

          Коментар


          • Мосю Чипс, ама моля ви се!
            Ние тук хортуваме за средните цени на имотния пазар изобщо. Не слизаме на индивидуално ниво да нищим емоционалните терзания на счетоводителя Онуфри, чийто трудов стаж набъбва в панелната спалня на столицата!

            Мистър Сегато, ама моля ви се!
            Следете малко по-внимателно дискусията! Нумизматичната стойност от 100к евро за панел в Люлин е предоставена от г-н Пържен Картоф.

            п.п.
            Както става ясно фокусът на нашите /емоционално нестабилни/ опоненти е насочен главно към сиренето и шарлана в Кауфланд и за тях инфлацията е водеща, затова и пропускат дефлационния шамар, който търпят почти всички борсово търгувани стоки.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              Еми да... Лазар казва: "Ниски са"!
              Какво повече има да разсъждаваш?!?

              Нареждаш се на опашката за люлинския панел и купуваш!
              Това е....................... иначе ще свърши и край!
              Изпускаш шанса на живота си.
              На мен лично тази графика ми прилича на стъкмистика. Ако говорят за ML модели вероятно трябва да си проверят модела за overfitting.Има учудвашо големи разлики преди 2015 и много малки след това.

              Че ти къде ги намери тия евтини апартаменти в Люлин. Не почваха ли от 120к без кюмбето ?

              Вчера имаше в локалния редит некъф пич, който се оплакваше , че наема му бил $5000 месечно. Оказа се , че е на далавера защото има някакви макс увеличения при удължаване на наема и са му го увеличили само с разрешения процент а новите наематели около него са на $7000 за аналогични жилища. Сметаха , сметаха и накрая стигнаха до извода , че понеже е криза е ОК да имаш моргидж равен на наема, ако не е криза трябва наема да е по-висок с поне 20%. Тоя апартамент в Люлин ако и да е 100к евро, дали носи наем 1000 лева ?
              Last edited by segato; 01.07.2022, 23:21.

              Коментар


              • https://www.bloombergtv.bg/a/3-pazar...nata-ikonomika

                Медта потъва под 8000 долара за тон,мрачен сигнал за световната икономика !


                Металът, широко смятан за барометър на световната икономика, се срина с цели 3,6% до 7 959 долара за тон в Лондон

                Коментар


                • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                  Тва,което асен1975 забелязва е,че след негов постинг ,темата за цените на имотите замира....
                  . Или Интернет спира или съфорумците почват да мислят повече,отколкото е нужно....
                  . Асен1975 явно трябва да пише по на рядко,за да не убива ликвидността във форума...
                  каврък,къде си?
                  Пусни някой анализ от бг блумберга....или дай да видим кво ЕЦБту са изсмукали от междупръстите днес.
                  Виж сега,
                  Независимо,кой какво пуска и какво анализира,знаеш ли кое има тежест ?
                  Тежи само точната прогноза,кога,какво ,с колко ..понеже е много трудно да се прогнозира,особено имотите,ето аз съм си сложил името в Инвестора и то официално публикувано в началото на годината още преди войната в Украйна,и там казвам че имотния пазар ще обърне след средата на тази година поради еди си какви причини,и тези причини в момента се реализират с точност,инфлацията ще накара банките рязко да вдигнат лихвите,натам отиваме още и още ,това е моята дума срещу думата на дузина брокери и банки,защото Инвестор е качил статията с моята прогноза публично.
                  Сега идваме до теб,добре е че качваш разсъждения,анализи ,връзки с икономиката и не само но е добре с три ,четири изречения,кратко ,точно и ясно да си кажеш мнението за следващите 12 месеца,цените,пазара,кога,с колко ,дали и така нататък,това е предизвикателство и майсторлък според мен...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                    Това за добрата сделка е субективно. За брат ми ферма с 20 крави за 300 000 лева е изгодна сделка. За теб и мен е абсолютно разхищение на пари. Всичко зависи, кой как гледа на нещата. Но 50 годишен панел в Люлин за 100к евро е неизгодно поне за мен...
                    Защо не и 100к евро за панел в Люлин да не бъде добра сделка за семейство, под наем в същия квартал, което вече работи и децата му учат в района? В контраст с 150 000 евро в Младост 4, ако намерят подобна цена, водещо до влачене в задръствания или висене в метрото?

                    Драги финансисти, знаете по-добре от всички, че често пъти оценките, базирани на солидни икономически аргументи, историческата динамика на цените, екстраполации, полюции и други еквивалентни методи за оценка на справедливата цена на имота, не водят до рационалното решение, че е за предпочитане да притежавате имота, в който живеете.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                      Къде може да се види нешо за модела по който изчислявани цените ? Това "оценени с модел" звучи като вица за полицая , който засичал скоростта на колите с Лазар
                      Еми да... Лазар казва: "Ниски са"!
                      Какво повече има да разсъждаваш?!?

                      Нареждаш се на опашката за люлинския панел и купуваш!
                      Това е....................... иначе ще свърши и край!
                      Изпускаш шанса на живота си.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Тъй, уикенда го уточнихме, я да ви видя... аа, мерси за оценката! С Асен се знаем виртуално още от 2006. Не знам кой вятър го довя някога в имотния форум, не помня вече и мен кой вятър ме е закарал там, но сме спорили много... Сега, обаче, за да не загубим съвсем нашите опоненти /повишителите/, (макар че ако мен ме причислявате към понижителите - пак ще сбъркате) мисля да им ударя едно рамо, понеже те явно или не могат, или не знаят къде и какво да гледат - с едни изчисления на БНБ. Взимайки 2015 за база - можете и сами да видите според нашата централна банка каква е надценеността на имотите.

                        п.п.
                        Каква иконом. обстановка ще посрещнем наесен ли, manyyy?
                        Чудна - нямай съмнения! - С 40% се повишава цената на парното и топлата вода в София
                        При рецесия ножицата се затваря от двете страни - докато приходите падат -> разходите растат!

                        Ето я и графиката от БНБ:
                        - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
                        Къде може да се види нешо за модела по който изчислявани цените ? Това "оценени с модел" звучи като вица за полицая , който засичал скоростта на колите с Лазар

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

                          Точно тези с най-задълбочени познания по икономика не трябва да се хващат с имотния пазар, защото прилагайки познатите им методи на оценка ще пропуснат добра сделка въпреки, че е пред очите им.
                          Това за добрата сделка е субективно. За брат ми ферма с 20 крави за 300 000 лева е изгодна сделка. За теб и мен е абсолютно разхищение на пари. Всичко зависи, кой как гледа на нещата. Но 50 годишен панел в Люлин за 100к евро е неизгодно поне за мен...

                          Коментар


                          • Тъй, уикенда го уточнихме, я да ви видя... аа, мерси за оценката! С Асен се знаем виртуално още от 2006. Не знам кой вятър го довя някога в имотния форум, не помня вече и мен кой вятър ме е закарал там, но сме спорили много... Сега, обаче, за да не загубим съвсем нашите опоненти /повишителите/, (макар че ако мен ме причислявате към понижителите - пак ще сбъркате) мисля да им ударя едно рамо, понеже те явно или не могат, или не знаят къде и какво да гледат - с едни изчисления на БНБ. Взимайки 2015 за база - можете и сами да видите според нашата централна банка каква е надценеността на имотите.

                            п.п.
                            Каква иконом. обстановка ще посрещнем наесен ли, manyyy?
                            Чудна - нямай съмнения! - С 40% се повишава цената на парното и топлата вода в София
                            При рецесия ножицата се затваря от двете страни - докато приходите падат -> разходите растат!

                            Ето я и графиката от БНБ:
                            - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
                            Last edited by Julius_BG; 01.07.2022, 22:12.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
                              Явно с включванията на Julius_BG, Laconic и acen1975, прекалено много се вдига нивото на дискусията и брокерите трудно успяват да се включат в нея. Втория момент е, че огледите са спаднали с 20-30%(Според статия от днес на конкурентна медия, която не е редно да цитирам) и може на някой от тях да им е криво, защото предвкусват посещение до бюрото по труда. Знам ли .

                              ПП. Радвам се за включванията на въпросните хора, защото обогатиха и се надявам, че ще продължат да обогатяват моите знания по макроикономика. Тя между другото ми е хоби(По професия съм в сферата на инженерните науки). Та, между другото, без тях форума по-скоро прилича на женски клюкарник, отколкото тема свързана с цените на имотите в икономмически форум.
                              Точно тези с най-задълбочени познания по икономика не трябва да се хващат с имотния пазар, защото прилагайки познатите им методи на оценка ще пропуснат добра сделка въпреки, че е пред очите им.

                              Коментар


                              • E щом ще се засмуква ликвидност.
                                ,,Фиксираните ,, Лихвите по 30 годишните ипотеките в Сащ 5,7 процента.

                                Как да го разбирам ако сега теглиш и лихвата падне и примерно седи ниско 10 години ще продължават да те дънят на 5,7 без право на предоговаряне.
                                А тези който са теглили на 2,5 продължават да плащат 2,5 за сметка на новите.

                                Некой да поясни. Нищо фиксирано не виждам у тая работо. Ако съм разбрал правилно.
                                Last edited by Майстора233; 01.07.2022, 21:08.

                                Коментар

                                Working...
                                X