IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    Радостта за едни..... = сълзи за други...
    п.п.
    Опасявам се, че жегата навън в комбинация с предстоящото охлаждане на вътрешния пазар не се отразява добре на всички участници!
    Вообще не е хубаво за банките вдигането на лихвите, повече депозити ще има, повече лихви ще дават а кредитите ще намалят. Печалбите също ще намалеят. Ако някой вижда нещата по друг начин, да каже.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

      Явно ти е скапана банката. Гледай само като миу блокират превод за 2 седмици как се закрива всичко. И кви документи събира? На един хвърчащ лист попълва декларация за произход на средстава?
      той визира превод навън
      там е по-строг контрола над определена сума.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        ниските лихви по депозитите бяха и мотор на кредитната експанзия, която се базира на цената на привлечения ресурс
        евтин ресурс - раздаваш - мотивираш консуматорите - дърпат още 'хубав кредит' - после ами малко лихви, че много изтървахме инфлацията и доиш.
        ако прекалиш в някоя от точките след раздаването рискуваш да събориш икономиката - не е да не се е случвало много пъти в модерната история на света (не говоря конкретно за България)

        при едни депозити от 2-3% банките ще имат 'основание' да вдигнат лихвите на 5-6%.
        Депозитите и те като всичко друго си менят доходността.Сега като вдигнат лихвата много народ няма да има какво да заложи в банката на лихва....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

          Към днешна дата се финализират сделки започнати през първото полугодие на 2022! През лятото очакваха "чужденците" да дойдат да купуват, но няма никой...пълно мъртвило е!
          ей страшни сте това брокерите, нямало сделки, сал да не платите данъци и ДДС. Крадете повече от Агенция пътища.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

            Към днешна дата се финализират сделки започнати през първото полугодие на 2022! През лятото очакваха "чужденците" да дойдат да купуват, но няма никой...пълно мъртвило е!
            кой нормален човек, съумял да купи и стопанисва имот през годините, ще хукне да продава в момента? от какъв по дяволите зор? трябва бая да го е напекло слънцето.
            или викаш да продаваме и да държим в кеш, за да се обезценят така едно хубаво, щот имотите са кочина, а кеша е цар.
            не сте добре с главите повечето участници, ще ме извините.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Затуй ли част от тях, започнаха така да хапят? Сал ние сме им виновни, че не можаха да си пласират имотчетата купени на върха.
              Към днешна дата се финализират сделки започнати през първото полугодие на 2022! През лятото очакваха "чужденците" да дойдат да купуват, но няма никой...пълно мъртвило е!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                Радостта за едни..... = сълзи за други...

                п.п.
                Опасявам се, че жегата навън в комбинация с предстоящото охлаждане на вътрешния пазар не се отразява добре на всички участници!
                Затуй ли част от тях, започнаха така да хапят? Сал ние сме им виновни, че не можаха да си пласират имотчетата купени на върха.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Радостта за едни..... = сълзи за други...

                  п.п.
                  Опасявам се, че жегата навън в комбинация с предстоящото охлаждане на вътрешния пазар не се отразява добре на всички участници!
                  + новата ковид вълна, доста фирми затвориха в София и народа се изнесе в провинцията, услугите и потреблението в столицата са на годишно дъно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    АКО... ако... ако (ако баба ми беше мъжкА, щеше да играе в ЦСКА)
                    Аз "ако имам за продажба" исках да кажа! Аз имоти не продавам и не купувам, догодина единия от трите може да го пусна под наем, ако ми е изгодно! Ако все пак се съмняваш, пиши ми на лично!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      https://www.standartnews.com/biznes/...te-499240.html
                      Радост от банките. Вдигат лихвите по депозитите

                      От: СТАНДАРТ - 26 юли, 2022
                      Копирано от standartnews.com
                      Радостта за едни..... = сълзи за други...

                      п.п.
                      Опасявам се, че жегата навън в комбинация с предстоящото охлаждане на вътрешния пазар не се отразява добре на всички участници!
                      Last edited by Julius_BG; 26.07.2022, 12:57.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                        Ох за такива коментари си мисля че тука всичко е платени тролове. ...найсти апартамент, ей така. И при това кеш доколкото разбирам е това, то няма как да имаш повече от един висящ кредит.

                        И никой не се е оплакал от блокирани сметки, блокирани транзакции, данъчни проверки. Или купувате някакви несъществени неща за по 50К евро макс или сте лъжци. Аз като направих един превод 50К евро първата им работа на банката беше да го блокират за две седмици, после и другата банка го блокира или май беше някаква агенция и накрая го върнаха да давам повече обяснения за други преводи преди това. Когато правих превод от 100К евро банковата служителка даже не знаеше какво да прави, викаха едни началници дето били в почивка и на другия ден ми се обажда някаква и ми казва не може ли да ги разделя на месечни вноски. Тука даже не описвам документите дето трябваше да събирам. А при лева не ми се мисли как доказва произходи и липса на връчки със особени индивиди в чужбина....
                        Явно ти е скапана банката. Гледай само като миу блокират превод за 2 седмици как се закрива всичко. И кви документи събира? На един хвърчащ лист попълва декларация за произход на средстава?

                        Коментар



                        • кольо, ако позволиш ще ти задам един въпрос без капка заяждане или лоши чувства.

                          Та: Вчера един съфорумец извади твое твърдение от 2017-та в което ти твърдиш, че тогава цените имотите били надути до пръсване в балон. Ако тогава ти беше познал и балона се е пръснал, то какъв беше повода да пропуснеш поредният шанс да закупиш? И ако пък се е оказало, че не е имало никакъв балон и ти въобще не си познал, то тогава какво те кара да мислиш, че сега ще познаеш. Ти и през 2017-та беше също толкова категоричен и злобен. С други думи, ако тогава не е имало балон, ще признаеш ли, че Дъричка и Купата ти набиваха канчето за добро или "балонЯ" се е спукал, но някой пак е проспал момента? Ако в 2017-та е поредния проспан момент, то каква е гаранцията, че и задаващия се момент през 2029-та няма да бъде проспан?

                          Предварително благодаря за един приятелски и честен отговор.
                          Last edited by bulgarian lev; 26.07.2022, 12:53.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            https://www.standartnews.com/biznes/...te-499240.html
                            Радост от банките. Вдигат лихвите по депозитите

                            От: СТАНДАРТ -
                            26 юли, 2022
                            Копирано от standartnews.com
                            ниските лихви по депозитите бяха и мотор на кредитната експанзия, която се базира на цената на привлечения ресурс
                            евтин ресурс - раздаваш - мотивираш консуматорите - дърпат още 'хубав кредит' - после ами малко лихви, че много изтървахме инфлацията и доиш.
                            ако прекалиш в някоя от точките след раздаването рискуваш да събориш икономиката - не е да не се е случвало много пъти в модерната история на света (не говоря конкретно за България)

                            при едни депозити от 2-3% банките ще имат 'основание' да вдигнат лихвите на 5-6%.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              На моята яхта имах 6кс извънбордов двигател Ямаха. Харчът е около 3-5л/час бензин. Ползвах двигател или само при натоварен трафик при акустиране или на надуваемата лодка ако съм на рейд за да стигна до брега. В Холандия за яхта до 12 метра не се изисква документ за правоспособност, но въпреки това аз си изкарах шкиперския курс, че ми беше полезен и за навигацията и комуникацията за летенето.
                              Туй беше малко офф топик за добие представа 3 пъти наемалия катамаран.

                              Сега по въпроса за имотите. При добро стечение на обстоятелствата ще ми предстои сделка след няколко дни. ВъпросоТ предвид започналия спад е: Да чекам? Или да не чекам?

                              Моята философия е: Намерил съм търсения имот и реално не ме интересува икономическата конюктура. Покупката може да бъде спряна само ако децата кажат НЕ. Понеже това е ...мнайстия пореден имот който ще купувам, та вече тръпката от покупка и харчене на голяма сума вече е попреминала.
                              Ох за такива коментари си мисля че тука всичко е платени тролове. ...найсти апартамент, ей така. И при това кеш доколкото разбирам е това, то няма как да имаш повече от един висящ кредит.

                              И никой не се е оплакал от блокирани сметки, блокирани транзакции, данъчни проверки. Или купувате някакви несъществени неща за по 50К евро макс или сте лъжци. Аз като направих един превод 50К евро първата им работа на банката беше да го блокират за две седмици, после и другата банка го блокира или май беше някаква агенция и накрая го върнаха да давам повече обяснения за други преводи преди това. Когато правих превод от 100К евро банковата служителка даже не знаеше какво да прави, викаха едни началници дето били в почивка и на другия ден ми се обажда някаква и ми казва не може ли да ги разделя на месечни вноски. Тука даже не описвам документите дето трябваше да събирам. А при лева не ми се мисли как доказва произходи и липса на връчки със особени индивиди в чужбина....

                              Коментар


                              • https://www.standartnews.com/biznes/...te-499240.html
                                Радост от банките. Вдигат лихвите по депозитите

                                От: СТАНДАРТ -
                                26 юли, 2022
                                Копирано от standartnews.com

                                Коментар

                                Working...
                                X