IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

    Ама моля Ви се, обявиха рекордна инфлация 9,1, най-висока от 1981. Как така дефлация?
    Не ми говори на вие....не съм някой академик ,страдащ от предразсъдъка на вратовръзката....
    .
    та...аз ти казвам,защо лъжат в статистиката,ри ми казваш,че тва е статистиката?

    тва е се едно да ти кажа,че медиите на пеевски ще лъжат, че цените на жълтите павета ще се качват,защото пеевски е поизкупил жълтите павета.....а ти да ми отговориш:

    "ама как така,медиите на пеевски казват,че цените ще растат"

    .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

      Хи,хи,хи,хиииии

      Тамън преди 3 месеца ви казах,че сащ ще почнат да изтеглят парична маса ,за да предизвикат рецесия заради войната.....
      също ви казах,че всичко ще рухне,само долара ще се качва.....
      Та....ако тва съм го познал.....че дори и досега няма къде да го прочетеш...те съветвам да повярваш и в следващото нещо,което ще ти кажа за сащ и за фед:

      В САЩ ВЕЧЕ ИМАШ ВТОРИ МЕСЕЦ НА ДЕФЛАЦИЯ!!!!!

      са ше питаш...защо им е на сащ да лъжат в статистиката си?

      Ами ше ти кажа:
      Фед НИКОГА НЯМА ДА КАЖАТ,ЧЕ ИСКАТ ДА ПРЕДИЗВИКАТ СВЕТОВНА РЕЦЕСИЯ....
      трябва им оправдание......Оправданието е,че има гоооооляма инфлация....

      Ако в статистиката излезне дефлация,съответно ФЕД ТРЯБВА ДА СПРАТ ДА ВДИГАТ ЛИХВИТЕ!!!!!

      АМА ТВА,ДЕТО ТИ ГО КАЗВАМ Е ТАЙНА...МОЛЯ ТЕ ДА НЕ ГО КАЗВАШ НА НИКОЙ ДРУГ....
      Ама моля Ви се, обявиха рекордна инфлация 9,1, най-висока от 1981. Как така дефлация?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Т'ва за изтеглянето на паричната маса беше ясно, казаха си го официално.
        Тука няма конспирация... затуй сме купували доларите на 1.65, Асенка.
        Ако почнем да си цъкаме 'печалбата' като повишителите - за няма и година сме близо +22%.
        И то само с няколко клика на мишката, няма разправии с наематели, няма чудесии, чиста работа...

        Кажи ся за кленовия сироп - да се запасяваме ли, че да не вземе да секне вноса!?
        Абе...има малкаааа разлика между изтегляне на парична маса,която е в повече...и изтегляне на парична маса ,с цел предизвикване на рецесия.....
        . ПовЕрвай ми.
        хем е едно и също...хем предизвиква различни СЛЕДСТВИЯ......

        КЛЕНОВИЯ СИРОП......
        Там интересни неща се случват....поддръжниците на инвестиционното мото " ЛОКЕЙШЪН,ЛОКЕЙШЪН,ЛОКЕЙШЪН" в момента в канада си гризкат ноктите....и тепърва ще продължават да си ги гризкат....

        са в бг идва времето,когато АНАЛизаторите ще анализират в статиите си неща от рода:

        Да,има падане,но е малко и ще пострадат само лошите локации......

        Така говореха и в канада....април месец....

        А тя ква станаааа:

        СтатистСтатистика май,защото още не излезла цялата за юни:

        За цяла канада падането е 3 % ....
        За Торонто падането е 9%..... Торонто е еквивалента на софия....най големия и мощен град в канада.....забележи:
        И тва е въпреки мощната емиграция,която този град засмукеа......в софето....я дошъл още някой селянин,я не дошъл.....
        . Та падането в Торонто е ТРОЙНО,СПРЯМО ПАДАНЕТО ЗА ЦЯЛА КАНАДА.....

        ама ако тва не ти е интересно,дай да ти кажа и нещо по интересно:

        НАЙ СКЪПОТО МЯСТО В КАНАДА,ЕКВИВАЛЕНТ НА ЖЪЛТИТЕ ПАВЕТА В СОФИЯ....Е ПАДНАЛО С 12.7 % ......тамън повече от четворно...спрямо канада....удоволствието да имаш собственост в канадските жълти павета....струва НАД 2000$ на ден в последните 3 месеца......обезценката е над 200 000 долара...и тва само до май месец.....

        Дури,лева и пеевски да не се притесняват за техните имоти,които са ЛОКЕЙШЪН ЛОКЕЙШЪН ЛОКЕЙШЪН.....
        . в бг тва няма да стане...НИЩО,ЧЕ ТОЧНО ТВА СТАНА МИНАЛАТА РЕЦЕСИЯ......

        Са...и тва ако не ти е интересно,имам за теб и нещо още по интересно:

        В момента има обявени цени с по 10-15% по ниски от моментната статистика.....но дори и с тва намаление,никой не иска да купува....съответно статистиката не може да осчетоводи този факт.....все още....

        Тия "подробности" канадската риъл естейт асоциация е. .... " забравила " да ги спомене в месечния рипорт.......

        та...както ти казах,не гледай кво става е сащ....сега НЕ Е,кво беше 2008....
        ако искаш да знаеш кво ше се случи в бгетовицата УТРЕ,гледай кво се случва в канада ДНЕС.....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение


          Иначе въпросът е кога ударната вълна ще дойде до България. Високи лихви - непосилни ипотеки - вълна от имоти продавани чрез ЧСИ.

          Някой местен матор да каже кога е била последната ЧСИ вълна при имотите. След 2008ма година.
          ЧСИ не е каквото беше. Банките измениха политиката си и много малко имоти достигат до публична продан. Последната вълна с многото продажби като през 2011-2013 няма да се повтори. Очакваше се след ковид да гръмнат много ипотеки и много потребителски - нищо подобно не се случи, договарят, опрощават и влачат до последно.
          Не очаквайте много имоти на ПП за без пари - няма такъв филм вече. Това, което се продава в момента е на близки до пазарните цени и се явяват по 100 маймуни, които наддават. Преди многото принудителни продажби изкривяваха свободния пазар.
          С една дума - който купил, купил. Който ще живее под наем до дълбока старост - жив и здрав. Както казах, и наематели трябва да има на тоя свят.
          пс:
          Измени се и реда за призоваване на длъжника по изпълнителното дело. Ако някой гастербайтер не може да се открие пък трябва да му се опише имота, преди се назначаваше особен представител, сега банката трябва да води в.дълъг и скъп съдебен процес.
          Last edited by Meandmyself; 13.07.2022, 19:41.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            хахахаха, леко завишено било. В радиус 20км има лачени цели къщи с по 10дка двор и хората им искат 55К евро. Наш Кольо тръгнал да продава само етаж. Не е ясно дивият му чичо на етаж 1 или 3 на какъв акъл е. Двора я има я нема 250м2, като само 1/3 е за Кольо и брат му. Е, сигурно е леко завишено щом цената е х2 по твоите разбирания. Ми хайде купувай де, нали ти трябваше жилище в рейона. Идеално е за тебе.
            Митко,не познаваш пазара в Карлово,слушай Берти какво ти говори,защото той знае и познава там как са нещата .Иначе мерси че ми направи реклама
            Ще черпя но не знам кога

            Коментар


            • The ghost-village phenomenon is likely to grow, she said.
              https://www.bloomberg.com/news/artic...esertification

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                хахахаха, леко завишено било. В радиус 20км има лачени цели къщи с по 10дка двор и хората им искат 55К евро. Наш Кольо тръгнал да продава само етаж. Не е ясно дивият му чичо на етаж 1 или 3 на какъв акъл е. Двора я има я нема 250м2, като само 1/3 е за Кольо и брат му. Е, сигурно е леко завишено щом цената е х2 по твоите разбирания. Ми хайде купувай де, нали ти трябваше жилище в рейона. Идеално е за тебе.
                Не съм казал, че цената е по 2.. в града цените много скочиха. Познавам хора от града, които на 65 биха я взели, защото е с голям хубав гараж + двора е разделен.В близките села и да има къщи (всъщност се изкупиха последните години), но не е същото и който иска в града не иска на село.

                На мен не ми трябва жилище в града затова не коментирам да го купя аз, а си развивам базата на село, където ми е земята и ще има и жилищна част - опитвам се да съм концентриран не едно място, че да не се разпилявам излишно. Пояснвам го, за да не почнеш да въртиш плочата как да купувам, как да не купувам.


                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                  Моята дребна еснафска душа тръпне в очакване да потънат цените, за да купя къща с огромен двор на село.
                  Въпросът е колко време минава между ударната вълна в метрополията и ехото в периферията.

                  Една Испания имаше най-ниски цени на имотите едва през 2013-2014 година след гръмването на американските пазари през 2008.

                  Само че сега лихвата я вдигат в Европа. Имаме ли пет години докато ударната вълна стигне България или разполагаме само с две-три години?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                    Бабката май дръпна ръчката днеска. Говори се за 25 пункта пак ако изобщо вдигнат.



                    БНБ пък ни лук яли ни лук мирисали. Мандата на БНБ е само да си вдигнат заплатите да се индексират с инфлацията, пък народа да се оправят там...
                    Не се говори, а вече е факт май. Поне това четох в сутрешната преса.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                      Ти го чуй, после кажи.

                      https://www.youtube.com/watch?v=g6BK...=TalksatGoogle
                      Чух го. Ще ти кажа къде се дъни. Механичен е. Липсва духовност и емоционална интелигентност. Точно описва проблемите, но е манипулативен при указване на решенията.

                      На заден фон се усеща психиката на гей с всичките позитиви и негативи на този начин на мислене.

                      Поредното умно момче, но не чак толкова умно. Сега могат да го ползват крокодилите удобен е.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        много високо мнение имаш за мене, че може да му дам акъл, който да следва - той си прави каквото счете правилно.
                        просто коментирам. обявил е на 79-80К евро - да височко е, но винаги може да свали. може да продаде бързо на 65К евро, но ако успее да вземе 70 или 75 ще е по-добре... още повече, че не се е залетял веднага да купува.

                        нормалния път за продажба е да сваля внимателно през определено време докато се срещне с купувачите.
                        минус му е, че не е там и работи през агенция, но и за това ще се намери чалъм в един момент.
                        колко и с каква стъпка ще сваля зависи от това колко бързо иска да направи продажбата, а той явно не е на зор като гледам динамиката с която действа

                        да сложи още един 35-40К евро при другите, които му висят в банката ..ок да сложи, но явно не бърза - аз поне така го разбирам
                        решили са да продават, защото няма да го ползват имота - това е практичен подход. цената им не е космическа макар и леко завишена, но това завишаване е именно защото явно не бързат. ако бързаха имота щеше да е заминал на 65К евро не лева.

                        ПП коментирали сме с кавръчето, че момента наистина е труден предвид на задаващата се есен и зима, но как и колко е склонен да свали си е негова работа и на брат му, а дали банката ще е сигурно убежище за кеша също не е 100% гарантирано в зависимост от това, как ще се развият нещата в нашата политка и обръчи.
                        хахахаха, леко завишено било. В радиус 20км има лачени цели къщи с по 10дка двор и хората им искат 55К евро. Наш Кольо тръгнал да продава само етаж. Не е ясно дивият му чичо на етаж 1 или 3 на какъв акъл е. Двора я има я нема 250м2, като само 1/3 е за Кольо и брат му. Е, сигурно е леко завишено щом цената е х2 по твоите разбирания. Ми хайде купувай де, нали ти трябваше жилище в рейона. Идеално е за тебе.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Чакай сега да ти кажа за имотите, че иначе ще ме тривнат .

                          Еми да гледаме си в краката, дотам сме стигнали.

                          Иначе въпросът е кога ударната вълна ще дойде до България. Високи лихви - непосилни ипотеки - вълна от имоти продавани чрез ЧСИ.

                          Някой местен матор да каже кога е била последната ЧСИ вълна при имотите. След 2008ма година.
                          Този път ще ни удари много силно. Ни е да имаш, ни е да нямаш имоти. Ще излезе, че за вода ще страдаме.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Чакай сега да ти кажа за имотите, че иначе ще ме тривнат .

                            Еми да гледаме си в краката, дотам сме стигнали.

                            Иначе въпросът е кога ударната вълна ще дойде до България. Високи лихви - непосилни ипотеки - вълна от имоти продавани чрез ЧСИ.

                            Някой местен матор да каже кога е била последната ЧСИ вълна при имотите. След 2008ма година.
                            Моята дребна еснафска душа тръпне в очакване да потънат цените, за да купя къща с огромен двор на село.

                            Коментар


                            • Бабката май дръпна ръчката днеска. Говори се за 25 пункта пак ако изобщо вдигнат.



                              БНБ пък ни лук яли ни лук мирисали. Мандата на БНБ е само да си вдигнат заплатите да се индексират с инфлацията, пък народа да се оправят там...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                                Бог, ама ние много си гледаме в краката.
                                Чакай сега да ти кажа за имотите, че иначе ще ме тривнат .

                                Еми да гледаме си в краката, дотам сме стигнали.

                                Иначе въпросът е кога ударната вълна ще дойде до България. Високи лихви - непосилни ипотеки - вълна от имоти продавани чрез ЧСИ.

                                Някой местен матор да каже кога е била последната ЧСИ вълна при имотите. След 2008ма година.

                                Коментар

                                Working...
                                X