IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Шри Ланка e изправена пред най-тежката икономическа криза от седем десетилетия, предизвикана от сериозен недостиг на чуждестранна валута, който спря вноса на основни стоки като гориво, храна и лекарства.

    https://www.investing.com/news/econo...llapse-2845652

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

      . Защо тогава да се стигне до пророкуваната катастрофа на имотния пазар?
      Е как защо. За да докажат, че ако имаш имот е набутване, а да нямаш е правилният избор, защото те нямат. За това е цялата врява.

      Коментар


      • Албания със 10 хиляден протест срещу високите цени. https://twitter.com/gaborgurbacs/sta...22423945666562 Ама са мирни още

        Коментар


        • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

          пак нищо не си разбрал....асен1975 отдавна ви е подарил софията на вас-новите софиянци.
          Пазете си я и си я обичайте.
          . Асен1975 е дошъл във форумите,за да ви плаши и страхува....и дано да е успял....колкото повече,толкова по добре....
          . Проблема е,че вече съществуването на асен1975 почва да се обезсмисля,защото вече медиите и АНАЛизарорите ще почват все повече да ви казват неща,които асен1975 ви ги казваше тогава,........когато в медиите ви чуруликаха лястовички .....
          . И никой не мисля,че ще иска да чете постингите на асен1975 ,които ще започват с "АЗ КАЗАХ ЛИ ВИ" и ще завършват с "А СА ВИДЕХТЕ ЛИ"
          И с какво точно ни плашите? Увеличението на лихвите явно ще е неизбежно, но никой не бърза в ЕС, или както го описахте в един пост "страх ги е да не се насерат", простете ако цитатът не е прецизен, но беше в този смисъл. И да има увеличение няма да е достатъчно да спре инфлацията, която ако се задържи - спестителите този път ще бъдат наистина бесни, защото за тях ще е много явно как субсидират кредитополучателите (не само на ипотечни кредити). При изкривените представи за лихвите досега и липсата на инфлация (само шринкфлация, но наблюдателните нея си я знаят), субсидията поне беше невидима и не дразнеше. Затова и няма да е шокиращо ако още кеш се излее в имоти, въпреки рекордните цени. Празните имоти са на собственици, които нямат житейска необходимост да ги продават, и ще предпочетат да изчакат заключвайки ги за по-добри времена. Защо тогава да се стигне до пророкуваната катастрофа на имотния пазар?

          Коментар


          • Бедните и старите хора ще се наложи да нощуват в спортни зали при липса на газови доставки:

            https://www.bild.de/politik/inland/p...3450.bild.html

            Коментар


            • Германия гледам вече са се предали на инфлацията без бой https://www.focus.de/finanzen/news/w...113082307.html

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение
                Калифорния, Пуерто Валярта... а гледате в София. Защо така? Търсите да прекарате старините при свои, писна ви нещо от мулти-шмулти-латино-афро-културата, ли?
                пак нищо не си разбрал....асен1975 отдавна ви е подарил софията на вас-новите софиянци.
                Пазете си я и си я обичайте.
                . Асен1975 е дошъл във форумите,за да ви плаши и страхува....и дано да е успял....колкото повече,толкова по добре....
                . Проблема е,че вече съществуването на асен1975 почва да се обезсмисля,защото вече медиите и АНАЛизарорите ще почват все повече да ви казват неща,които асен1975 ви ги казваше тогава,........когато в медиите ви чуруликаха лястовички .....
                . И никой не мисля,че ще иска да чете постингите на асен1975 ,които ще започват с "АЗ КАЗАХ ЛИ ВИ" и ще завършват с "А СА ВИДЕХТЕ ЛИ"
                Last edited by acen1975; 10.07.2022, 08:49.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Някои гледате само по интернет, други имаме лични впечатления. Кажи кой арондисман те интересува.
                  Хе-хе, то самолети до Париж има само от София От кога имате лични впечатления ? Едното дете преди да отиде да учи в Манчестър сигурно е завършило Сорбоната ?

                  Ако говорим сериозно.. Не мисля, че Париж, Мадрид и Рим са подходяши за хора на които кариерата не им е приоритет. Ако бях 20-30 годишен щяха да са идеални, но аз не гледам за работа и шумен живот. Освен това Париж наистина е много скъп град и просто няма смисъл човек се мести там. Вероятно живота примерно в Лион би бил много подобен и по-достъпен , но дори Лион си е един голям град и си има недостатъците на големия град. Като казвам Франция имам предвид южната част, която има и добър климат и добра кухня ... и е евтино. Тая панелка в Люлин за 2600 м2, дето я постнаха вчера, би конкурирала успешно апартаменти в по-малките градчета в Прованс, да не говорим за Окситан. Та мерси за готовността да помогнеш за Париж, нема нужда. На драго сърце бих чул обаче ако имаш впечатления от Окситан ( по-точно Languedoc).

                  Коментар




                  • Някои гледате само по интернет, други имаме лични впечатления. Кажи кой арондисман те интересува.
                    Last edited by X_Y; 10.07.2022, 10:38.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                      Да, писах преди 1-2 дни , че избора е
                      София, местен, евтинко, компромис с качеството на живот
                      или
                      Франция, Испания или Италия, не толкова евтино, високо качество на живот и компромис,че си чужденец.

                      Мисля , че това е избора на много българи. Преди ни беше виновен комунизма, но трябва да се запитаме защо е така 30 години след края на комунизма. Пак се връшам на корупцията. Тука познавам много българи, които са стигнали приличен стандарт дори за местното ниво, въпреки че реално са тръгнали не от нулата а от минус десет. Е, явно минус 10 е доста по-добре от това което е в България, зашото тук са постигнали някакъв успех а в България не.
                      Докато има корупция, ше си ги водим тия разговори , кой бил родоотстъпник , кой къде шял да ходи ... Зашо има корупция ? Не знам. Може би простотията, и ако е заради нея няма оправия зашото с простотията не можеш да се бориш.
                      За Рим и Мадрид не знам, ама за апартамент в добър квартал в Париж приготви няколко милиона

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение
                        Калифорния, Пуерто Валярта... а гледате в София. Защо така? Търсите да прекарате старините при свои, писна ви нещо от мулти-шмулти-латино-афро-културата, ли?
                        Да, писах преди 1-2 дни , че избора е
                        София, местен, евтинко, компромис с качеството на живот
                        или
                        Франция, Испания или Италия, не толкова евтино, високо качество на живот и компромис,че си чужденец.

                        Мисля , че това е избора на много българи. Преди ни беше виновен комунизма, но трябва да се запитаме защо е така 30 години след края на комунизма. Пак се връшам на корупцията. Тука познавам много българи, които са стигнали приличен стандарт дори за местното ниво, въпреки че реално са тръгнали не от нулата а от минус десет. Е, явно минус 10 е доста по-добре от това което е в България, зашото тук са постигнали някакъв успех а в България не.
                        Докато има корупция, ше си ги водим тия разговори , кой бил родоотстъпник , кой къде шял да ходи ... Зашо има корупция ? Не знам. Може би простотията, и ако е заради нея няма оправия зашото с простотията не можеш да се бориш.
                        Last edited by segato; 09.07.2022, 23:24.

                        Коментар


                        • Не съм го чел в детайли, мярнах само това: 3.125% -> 6.25% -> 12.5% -> 25$ и затова така се включих в дискусията ви... ама вие си продължете, можеш да го игнорираш моя пост, не ме вълнува.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                            Това са повишители, които празнуват резкия скок на капиталовата си печалба!

                            Коментар


                            • Скоро и БНБ и ЕЦБ https://twitter.com/PN_News_EN/statu...97881344540672

                              Коментар


                              • Калифорния, Пуерто Валярта... а гледате в София. Защо така? Търсите да прекарате старините при свои, писна ви нещо от мулти-шмулти-латино-афро-културата, ли?

                                Коментар

                                Working...
                                X