IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

    Не е вярно - https://daricclima.bg/art/termopompa...aa-ersc-vm2d-1
    Това е от най-добрите на пазара, ако не е и най-доброто, останалите ширпотреба се намират пак за 7-9к за 8-11кв, и да естествено че е без монтажа.
    Това казвам и аз, моноблок или сплит най-евтиното китайско е примерно 7к, 6к, и още поне 2,000 лв имаш за монтаж, фитинги, помпи... Какви 6500 лв (13,000/2) говорим за термопомпа? А и оттам се започва, всичко поскъпна последната година, кое с 20%, кое със 100% в тази област.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      стени НЯМАШ в твойта къща/апарт. Аз мога 50 външни тела да сложа (имам сал 2).
      Мултисплит не бих си сложил НИКОГА, пари да ми дават. 10 пъти по добре подово со вОда и НЕ Е ПО СКЪПО
      Ми нямаш стени! Има една ниша за монтаж на климатици и тва е! Слагат ти там 1 тяло и тва е. Ако си в къща е друга работа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        зависи какво се повреди - в моят случай беше по-сериозна повреда ( платка на външното тяло, която я чаках от Белгия 1м)
        Колко пара?

        Коментар


        • Съвсем сериозно питане имам. Тука хора с възможности говорите каалк се топлите с климатици и ме карате да немея. Толкова ли не можете да прежалите някоя хилядарка, за да си осигурите комфорт през зимните месеци. Едни конвектори по стените са благодат в сравнение с климатик. За парно (електрическо, газово, централно) да не говорим.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

            Толкова пари струва мултисплит с двойно повече тела от по-качествена марка.
            Хахах, 8 тела за 13к лв? Коя е марката и фирмата, че догодина трябва да купувам за новия ап.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

              Това е било някога, вече няма такива цени на термопомпи, освен ако не броиш без монтаж и без частите за присъединяване.
              Не е вярно - https://daricclima.bg/art/termopompa...aa-ersc-vm2d-1
              Това е от най-добрите на пазара, ако не е и най-доброто, останалите ширпотреба се намират пак за 7-9к за 8-11кв, и да естествено че е без монтажа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                Правя ремонти само на себе си. И не съв голям инвеститор в биткон като теб или в парка като smartinvest
                Не лъжи! Каза, че в момента довършваш някъв 80 годишен имот, дет нямало да мръдне още толкоз. Кой инвестирал в биткон преди 2 год няма как да не е спечелил.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  АЦБ: Ръстът на лихвите ще охлади жилищния пазар, но няма да доведе до срив

                  Увеличението на основната лихва на АЦБ ще повиши месечните вноски по ипотеките за хората, които за първи път купуват жилище, до 40%, показва анализ
                  принципно никоя ЦБ не иска срив на икономиката и имотите.
                  те не искат и инфлация над 2%, но историята е показала, че когато някой се прави на господ рано или късно греши...
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • АЦБ: Ръстът на лихвите ще охлади жилищния пазар, но няма да доведе до срив

                    Увеличението на основната лихва на АЦБ ще повиши месечните вноски по ипотеките за хората, които за първи път купуват жилище, до 40%, показва анализ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                      Нямат ли нагреватели? Моята има 6кв нагреватели в хидробокса точно за авариен режим, пък струва половината на сплит за 13к който да ми духа в носа докато спя. Ама те и Дайкин не са много стока за помпи, поне мен ме съветваха да ги избягвам.

                      Тук май доста народ е комплексиран да каже колко К-та е дал за нещо. Не визирам теб, но май и ти си изпадал в такива крайности преди.
                      Това е било някога, вече няма такива цени на термопомпи, освен ако не броиш без монтаж и без частите за присъединяване.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Къде и как ще монтираш 4 външни тела? Стана на 13 год и си бачка без грижи.
                        стени НЯМАШ в твойта къща/апарт. Аз мога 50 външни тела да сложа (имам сал 2).
                        Мултисплит не бих си сложил НИКОГА, пари да ми дават. 10 пъти по добре подово со вОда и НЕ Е ПО СКЪПО
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                          Нямат ли нагреватели? Моята има 6кв нагреватели в хидробокса точно за авариен режим, пък струва половината на сплит за 13к който да ми духа в носа докато спя. Ама те и Дайкин не са много стока за помпи, поне мен ме съветваха да ги избягвам.
                          Тук май доста народ е комплексиран да каже колко К-та е дал за нещо. Не визирам теб, но май и ти си изпадал в такива крайности преди.
                          зависи какво се повреди - в моят случай беше по-сериозна повреда ( платка на външното тяло, която я чаках от Белгия 1м)
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Тоест 13к струват само климатиците. А тук някой говореше как за 15к се довършвал и обзавеждал цял апартамент....
                            Аз лично съм ремонтирал и обзавеждал маломерен тристаен за 22К (с работата), преди старта на инфлацията. Около 2020-та
                            Апартамента е с цел отдаване под наем, ест.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              готина системка е, но аз лично бих си взел отделни климатици, за да може ако се повреди един да може да компенсирам с другите

                              пиша го на база собствен опит с термопомпа дайкин. - много добра машина, но повреди ли се - докато не се ремонтира стоиш на студено (в моя случай по-малкото зло, че беше лято - само се къпеш със студена вода)
                              Нямат ли нагреватели? Моята има 6кв нагреватели в хидробокса точно за авариен режим, пък струва половината на сплит за 13к който да ми духа в носа докато спя. Ама те и Дайкин не са много стока за помпи, поне мен ме съветваха да ги избягвам.

                              Тук май доста народ е комплексиран да каже колко К-та е дал за нещо. Не визирам теб, но май и ти си изпадал в такива крайности преди.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Хубу де, звънни в дайкин и питай колко струва доставка и мотаж на мултисплит с 4 тела!
                                Толкова пари струва мултисплит с двойно повече тела от по-качествена марка.

                                Коментар

                                Working...
                                X