IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Ти не си ли под наем? При това в коптора на маминка, в някакво циганско село област Добрич. Един имот нямаш, който да става за нещо.
    Ще те разочаровам: Не съм. Жонка, времето когато гастарите се прибираха и купуваха имоти тук приключи. Имотите вече струват пари, а гастарите биват причислени към 60-те % наематели. Свиквай с наемателството, не е чак толкова лошо, вече сам си разбрал предимствата. Грабваш си сървърите под мишница и се нанасяш в следващата квартира, хич не те интересуват нито ремонти, нито обзавеждане.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      +1
      обикновено 'просветлението' идва след някой тежък и скъп довършителен ремонт
      поне при мене беше така и вече не ми пука за масивен тиков паркет и гранитогрес по 150+ кинта метъра.
      един нормален ламинат и един нормален гранитогрес и айде
      Ти да видиш?! Пък какви ги говореше едно време когато аз правех ремонт в Албена!! На какво се дължи "просветлението"?
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Пухче$ Разгледай мнение

        Съгласна съм.
        +1
        обикновено 'просветлението' идва след някой тежък и скъп довършителен ремонт
        поне при мене беше така и вече не ми пука за масивен тиков паркет и гранитогрес по 150+ кинта метъра.
        един нормален ламинат и един нормален гранитогрес и айде

        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          баш. жони е под неам в швабско, но си е купил италиански диван втора употреба за 3000 евро. Шашава работа. Аз си обзаведох имот в стил Корбоазие китайско производство, но с качество равно на оригиналите на 1/3 от цената на оригиналите.
          Ти не си ли под наем? При това в коптора на маминка, в някакво циганско село област Добрич. Един имот нямаш, който да става за нещо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
            Хора, чета ви и си мисля, че ужасно много се изхвърляте. Досега явно не сте разбрали ,че може да се купят хубави неща на много прилични цени. Например за новата къща си купих страхотни легла с матраци и топ матраци от Юск, а бяха и с много голямо намаление. За плочките съм ви писала преди две години ,дори ви пусках линк къде могат да се купят хубави такива с много голямо намаление. Не е необходимо да робувате само на цени и марки ,гледайте качесвото и дебнете намаленията в което няма нищо срамно или укоримо.
            Съгласна съм.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

              И как не си получил досега дископатия? Или ти си мислиш че по хотелите дето си прекарваш живота матраците са по 3 бона?
              Получил съм и не ти го пожелавам. Матракът е най-важното нещо - на него прекарваш 1/3 от живота си. Ако и тук тръгнеш да пестиш (а си готов да дадеш 3% от 250к Евро на някой нагъл брокераст), значи си безнадежден случай.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Тука вече харесвам поста ,Юск е добра марка ,някои не я харесат но е добра ,добре е да се държим по земно и да мислим като купуваме обзавеждане ,особено сега ,скъпите неща не отговарят на цените си,средните варианти са оптимални
                Ето, за тези легла пиша, но им правят и по 70 % намаление ,а това вече си е много при това от май месец два пъти ги намалиха с толкова. Дебнете ги, страхотни са !!!

                https://jysk.bg/spalnya/legla/gold/l...old-h20/family

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                  Хора, чета ви и си мисля, че ужасно много се изхвърляте. Досега явно не сте разбрали ,че може да се купят хубави неща на много прилични цени. Например за новата къща си купих страхотни легла с матраци и топ матраци от Юск, а бяха и с много голямо намаление. За плочките съм ви писала преди две години ,дори ви пусках линк къде могат да се купят хубави такива с много голямо намаление. Не е необходимо да робувате само на цени и марки ,гледайте качесвото и дебнете намаленията в което няма нищо срамно или укоримо.
                  Тука вече харесвам поста ,Юск е добра марка ,някои не я харесат но е добра ,добре е да се държим по земно и да мислим като купуваме обзавеждане ,особено сега ,скъпите неща не отговарят на цените си,средните варианти са оптимални

                  Коментар


                  • Хора, чета ви и си мисля, че ужасно много се изхвърляте. Досега явно не сте разбрали ,че може да се купят хубави неща на много прилични цени. Например за новата къща си купих страхотни легла с матраци и топ матраци от Юск, а бяха и с много голямо намаление. За плочките съм ви писала преди две години ,дори ви пусках линк къде могат да се купят хубави такива с много голямо намаление. Не е необходимо да робувате само на цени и марки ,гледайте качесвото и дебнете намаленията в което няма нищо срамно или укоримо.

                    Коментар


                    • Мартин Георгиев (НЕК ЕАД): Няма опасност от недостиг на ток през зимата

                      ...„Ангажиментът в Плана за възстановяване и устойчивост е България напълно да либерализира пазара на електроенергия до края на 2022 г. ...

                      ....Георгиев предупреди, че при сегашната ситуация премахването на регулирания пазар може да доведе до шок за потребителите. „Ясно е, че гражданите трудно ще си позволят високите цени за енергия, така че трябва да се помисли за форма на подпомагане на потребителите, ако не е възможно да има още една отсрочка“, смята той.....


                      какво общо има с цените на имотите? ....... аз само напомням какво идва, тогава да видите какъФ реФФФФ ше е....
                      Ако няма работещ парламент Националната електрическа компания може да остане обществен доставчик, посочи изпълнителният ѝ директор
                      Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Правил съм преди 2 години частично на жилище, което не ползвам. Купувам и сега разни мебели, ако ми хареса нещо, имам много добра представа от цените.

                        -По БДС (ново строителство) значи почти винаги къртене на всички замазки, преправяне наново на ел-инсталации, нови хидроизолации, нови наклони в банята, нова шпакловка, често местене на ВиК... Това е заради безобразията при новото строителство. Дотук имаш само едни 15к за труд и материали.
                        -Една средноголяма баня от 5 квадрата ти излиза поне 10к-15к - хубав гранитогрес под 100 лева няма. Един душ параван ти е 1500-2000 лева. Едно шкафче за баня от ПВЦ и плот от камък - 3000 лева минимум. Санитария, душове, мивки, сифони, конзола, тоалетна чиния, ЛЕД огледало....Да не изброявам още, че е отчайващо, а цените са безобразни за всичко това.
                        -Една кухня 4-5 линейни метра излиза около 15.000 лева за МДФ лак без уредите, с хубави Авентоси и Леграбокси. Хубав плот (напр. Дектон) - още 5к. За уредите още 5к минимум, ако искаш нещо средно, напр. серия 4 на Бош.
                        - Стени: Тук можеш да минеш само с хубав латекс на Ойкос - около 2к, ако решиш да слагаш разни ламперии с естествен фурнир или каменни облицовки може да скочиш и на 20к и нагоре.
                        - Подове - Хубав масивен паркет с монтажа излиза около 200 лева на квадрат (напр. от Пролеша). Ако решиш да купуваш нещо вносно и по-екзотично (напр. Американски орех) нещата отиват към 500 и нагоре.
                        - Интериорни врати естествен фурнир - по 1500-2000 парчето с монтажа и хубави брави
                        - Осветление - Тук някой спомена 10к, може да минеш и с по-малко, но няма да е много по-малко.
                        - Климатици - Минимум 2к на стая ако искаш висок клас с нисък разход и висок коефициент.
                        - Телевизори? Кафемашини? Друга техника?

                        Почваме мебелите:
                        - Диван: Ако искаш нещо комфортно, ще трябва да поръчваш от Италия. 5к минимум. Иди в Селамор или Мартинели и сам ще се увериш един качествен диван колко струва.
                        - Маса с керамичен плот или плот масив - 2к до 3к.
                        - Гардероби, дрешници и пр. - Ако са по поръчка (за да си използваш оптимално пространството) - 3к на парче и нагоре (за ПДЧ говоря, с хубави механизми)
                        - Легло с матрак - 5к за 180/200 с хубав мартак. Матрак под 3000 лева значи неврохирург и операция на прешлени след година-две на него.
                        - Корнизи, щори, пердета, килими?
                        - Разни столове, бюра, шкафчета скринове и още безброй неща изобщо не ги смятам. Дори и ПДЧ да са, пак си е цифра, защото са много много неща, които ще ти трябват.

                        Горните неща съвсем не са някакъв супер лукс - просто висококачествени довършителни и висок клас обзавеждане.
                        Гарантирам ти, че под 100 хиляди лева тристаен апартамент не може да се направи ато хората, дори да не правиш всичко описано по-горе.
                        Оооо...ама ти си бил много в час със цените. Е,аз съм жена,втори ремонт ми е това,на второ жилище. Един 2016та и един сега 2022г

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Пухче$ Разгледай мнение

                          От кога не си правил ремонт? В момента правя,по БДС ми е апартамента. За матрака не е задължително да е от 3000 лв,
                          Правил съм преди 2 години частично на жилище, което не ползвам. Купувам и сега разни мебели, ако ми хареса нещо, имам много добра представа от цените.

                          -По БДС (ново строителство) значи почти винаги къртене на всички замазки, преправяне наново на ел-инсталации, нови хидроизолации, нови наклони в банята, нова шпакловка, често местене на ВиК... Това е заради безобразията при новото строителство. Дотук имаш само едни 15к за труд и материали.
                          -Една средноголяма баня от 5 квадрата ти излиза поне 10к-15к - хубав гранитогрес под 100 лева няма. Един душ параван ти е 1500-2000 лева. Едно шкафче за баня от ПВЦ и плот от камък - 3000 лева минимум. Санитария, душове, мивки, сифони, конзола, тоалетна чиния, ЛЕД огледало....Да не изброявам още, че е отчайващо, а цените са безобразни за всичко това.
                          -Една кухня 4-5 линейни метра излиза около 15.000 лева за МДФ лак без уредите, с хубави Авентоси и Леграбокси. Хубав плот (напр. Дектон) - още 5к. За уредите още 5к минимум, ако искаш нещо средно, напр. серия 4 на Бош.
                          - Стени: Тук можеш да минеш само с хубав латекс на Ойкос - около 2к, ако решиш да слагаш разни ламперии с естествен фурнир или каменни облицовки може да скочиш и на 20к и нагоре.
                          - Подове - Хубав масивен паркет с монтажа излиза около 200 лева на квадрат (напр. от Пролеша). Ако решиш да купуваш нещо вносно и по-екзотично (напр. Американски орех) нещата отиват към 500 и нагоре.
                          - Интериорни врати естествен фурнир - по 1500-2000 парчето с монтажа и хубави брави
                          - Осветление - Тук някой спомена 10к, може да минеш и с по-малко, но няма да е много по-малко.
                          - Климатици - Минимум 2к на стая ако искаш висок клас с нисък разход и висок коефициент.
                          - Телевизори? Кафемашини? Друга техника?

                          Почваме мебелите:
                          - Диван: Ако искаш нещо комфортно, ще трябва да поръчваш от Италия. 5к минимум. Иди в Селамор или Мартинели и сам ще се увериш един качествен диван колко струва.
                          - Маса с керамичен плот или плот масив - 2к до 3к.
                          - Гардероби, дрешници и пр. - Ако са по поръчка (за да си използваш оптимално пространството) - 3к на парче и нагоре (за ПДЧ говоря, с хубави механизми)
                          - Легло с матрак - 5к за 180/200 с хубав мартак. Матрак под 3000 лева значи неврохирург и операция на прешлени след година-две на него.
                          - Корнизи, щори, пердета, килими?
                          - Разни столове, бюра, шкафчета скринове и още безброй неща изобщо не ги смятам. Дори и ПДЧ да са, пак си е цифра, защото са много много неща, които ще ти трябват.

                          Горните неща съвсем не са някакъв супер лукс - просто висококачествени довършителни и висок клас обзавеждане.
                          Гарантирам ти, че под 100 хиляди лева тристаен апартамент не може да се направи ато хората, дори да не правиш всичко описано по-горе.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

                            Ааа, не са виновни клиентите! Продавачите са уникални измекяри и са за бой. Да продаваш 4г модемрутер на живеещ в сграда с оптика на същия оператор е грозна работа.
                            Грозна е тук съм съглаен ,мизериите по офисите са друга ,отделна работа но и хората да ти кажа се тикат като им пуснат само малко дикиш и се самозабравят .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Българина е перфектния шаран,овца ,както искаш го наречи ,който където го м го щави до кокал ,само като знам какви гаври бяха по мобилните оператори с хората книга мога да напиша и то на ниво компания не на ниво търговци -пускаха им интернети и имаха сметки по 300-400 лева за един изтеглен филм ,плащаха после пак питаха за лизинги и за изплащания на телефони и какво ли не ,ти го гониш казваш му това е пълна гавра ,то седи и те гледа и пак се бута
                              Ааа, не са виновни клиентите! Продавачите са уникални измекяри и са за бой. Да продаваш 4г модемрутер на живеещ в сграда с оптика на същия оператор е грозна работа.

                              Коментар


                              • Спадове на всички имотни пазари
                                Имотният пазар в страната с най-задлъжнелите домакинства в света се охлажда !! от днес

                                Норвежката централна банка намали прогнозата си за ръста на цените през тази година и очаква спад догодина

                                Гуверньорът на Norges Bank Ида Волден Баке заяви, че нарасналата несигурност относно перспективите включва възможността по-високите лихви в Норвегия да доведат до по-подчертано забавяне на жилищния пазар и при потреблението на домакинствата. Но през юни тя изрази готовност за ново повишение на лихвите с 50 базисни пункта, ако е необходимо.

                                „Очакваното забавяне на ръста на цените на жилищата изглежда както прогнозирано, така и добре дошло според централната банка“, отбелязват анализатори на Swedbank в бележка до клиенти. „Следователно предстоят още повишения на лихвите“, допълват те.

                                Коментар

                                Working...
                                X