IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

    Прав си но , предполагам ходиш до супера нали ? Там е страшно, с газа тази зима ще е страшно , с дефицитите на нашите западни съседи ще е страшно . Зануляването ще е само и предимно за нас ,простосмъртните . Имотите все тая ,при вс.положение за обикновенния човек ще е все по трудно да си купи първи имот от заплати , бъди сигурен в това . Вс.друго са подробности .
    Беше страшно в супера и през 2008,на като работех в Бизнес парка.Почнат там млад и зелен в Глобул,даваха ни ниски заплати тогава ,просто такъв беше отдела,едвам смогвах ,дори почнах кетъринг втора работа,цените бяха в небето на храната после предполагам знаеш какво се случи с инфлацията след като кризата удари .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

      Според мен е късно е вече за криза с лихвите, .Цените къде ще отидат. Надолу ли?
      Прекрасното на имотите е, че са предвидими. В дългосрочен план, винаги са UP. Aко ще да се насират от напъване разни понижители от миналото и последния ден

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Когато парите имат цена и тя се вдига имотния пазар пада.Виждали сме го и преди,виждали сме го и сега.Още преди половин година Ви писах че тази инфлация в този размер няма как да Ви донесе дългосрочни позитиви.Имотите се вдигнаха но този ръст не е устойчив защото банките ще докарат криза с лихвите
        Прав си но , предполагам ходиш до супера нали ? Там е страшно, с газа тази зима ще е страшно , с дефицитите на нашите западни съседи ще е страшно . Зануляването ще е само и предимно за нас ,простосмъртните . Имотите все тая ,при вс.положение за обикновенния човек ще е все по трудно да си купи първи имот от заплати , бъди сигурен в това . Вс.друго са подробности .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Когато парите имат цена и тя се вдига имотния пазар пада.Виждали сме го и преди,виждали сме го и сега.Още преди половин година Ви писах че тази инфлация в този размер няма как да Ви донесе дългосрочни позитиви.Имотите се вдигнаха но този ръст не е устойчив защото банките ще докарат криза с лихвите
          Според мен е късно е вече за криза с лихвите, Каврък. Бешя тя, преди завързката с газа. Нали не мислиш, че сами ще си го набият четвъртит преди очертаващата се тежка зима. Инфлацията е до голяма степен производна от печатането и от липсата на предвидима и поносима цена на енергоносителите.
          ​​А второто няма изгледи да се реши скоро и ще се задълбочава. В тази ситуация мислиш ли че ще вдигат, за да докарат Италия до фалит. Дори и да им помогнат чрез новия мехазъм, то ще е с още пари.. още инфлация.Цените къде ще отидат. Надолу ли?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Когато парите имат цена и тя се вдига имотния пазар пада.Виждали сме го и преди,виждали сме го и сега.Още преди половин година Ви писах че тази инфлация в този размер няма как да Ви донесе дългосрочни позитиви.Имотите се вдигнаха но този ръст не е устойчив защото банките ще докарат криза с лихвите
            Още ли не си разбрал, че парите са просто средство за улесняване на натуралната размяна ?
            Лихви, инфлация и секви други алабализки са просто данък-капан за всички и в по-голяма степен за масовката. Улесняващото средство за размяна трябва винаги да се държи в минимално количество защото не е материален актив, дори не е услуга... има цена от неколко стотинки за къс в зависимост от настроението на некоя бабка.....:-) В някаква степен може да се ползва за тоалетна хартия или за отопление през зимата. Което все е нещо на фона на коня и на бъдещите нищожно-виртуални средства за размяна....:-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              И Какво точно се е прецакал Левчо, че не схващам с покупките ?! За София предполагам си съгласен, че всичко му е топ ?
              А за Плевен освен че е за лични нужди е купил може да се каже на строителната себестойност ако се започне сега строежа. Тази себестойност никога няма да стане по-ниска. Това осъзнаваш ли го ?
              Ами че похарчен кеш в среда на инфлация е мелатонин за организма разбираш ли го ? При Левчо има прилични доходи от работата му които ако не купува нещо не може да изхарчи. Да ги остави на инфлацията ли ? Дори Плевен да умре като град пак е по-добре да са в тула там от колкото в кеш....Това сигурно пак не го разбираш :-)
              Когато парите имат цена и тя се вдига имотния пазар пада.Виждали сме го и преди,виждали сме го и сега.Още преди половин година Ви писах че тази инфлация в този размер няма как да Ви донесе дългосрочни позитиви.Имотите се вдигнаха но този ръст не е устойчив защото банките ще докарат криза с лихвите

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Не знам за какво си спокоен,като предстои дълъг период на скъп кредит и спадащ имотен пазар,не срив,а дълъг,дълъг спад.
                Просто беше нужно да си овладееш страховете,ти купи от страх без никаква сметка .Хората се чудят как да се отърват от имоти в провинция ти наби там маса пари.Айде София там спор няма ,земя само да беше взел пак добре ,но това с плевенските имоти и тия селски къщи си е живо набутване
                И Какво точно се е прецакал Левчо, че не схващам с покупките ?! За София предполагам си съгласен, че всичко му е топ ?
                А за Плевен освен че е за лични нужди е купил може да се каже на строителната себестойност ако се започне сега строежа. Тази себестойност никога няма да стане по-ниска. Това осъзнаваш ли го ?
                Ами че похарчен кеш в среда на инфлация е мелатонин за организма разбираш ли го ? При Левчо има прилични доходи от работата му които ако не купува нещо не може да изхарчи. Да ги остави на инфлацията ли ? Дори Плевен да умре като град пак е по-добре да са в тула там от колкото в кеш....Това сигурно пак не го разбираш :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение

                  А ти не купи нищо и вече нищо не можеш да си позволиш. Жалко, попрецакал си се.
                  Не подценявай провинцията, сперте да си мислите че мръсната и грозна София е пъпа на света.
                  Нещо си се припознал тука.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Не знам за какво си спокоен,като предстои дълъг период на скъп кредит и спадащ имотен пазар,не срив,а дълъг,дълъг спад.
                    Просто беше нужно да си овладееш страховете,ти купи от страх без никаква сметка .Хората се чудят как да се отърват от имоти в провинция ти наби там маса пари.Айде София там спор няма ,земя само да беше взел пак добре ,но това с плевенските имоти и тия селски къщи си е живо набутване
                    А ти не купи нищо и вече нищо не можеш да си позволиш. Жалко, попрецакал си се.
                    Не подценявай провинцията, спрете да си мислите че мръсната и грозна София е пъпа на света.
                    Last edited by Meandmy; 04.09.2022, 17:22.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Аз го послушах и набих още в тули. Даже англичанина ми отговори и аз му благодарих. Един ден казах му може и къщата му да закова. След консултация с адвокат обаче как ще ,,съборим незаконното и ще го построим" наново. Но първо да оправя парата с довършителните и паркомястото. Вече позасипах терена и нямам толкова кеш. Спокоен съм, чакам срива от 80% дето ще може всеки да купува имоти.
                      Не знам за какво си спокоен,като предстои дълъг период на скъп кредит и спадащ имотен пазар,не срив,а дълъг,дълъг спад.
                      Просто беше нужно да си овладееш страховете,ти купи от страх без никаква сметка .Хората се чудят как да се отърват от имоти в провинция ти наби там маса пари.Айде София там спор няма ,земя само да беше взел пак добре ,но това с плевенските имоти и тия селски къщи си е живо набутване

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Щом казваш...:-) На теб може да ти харесва и пасва. Факт е и че са много по-добре от преди . Обаче няма училища и детски градини, тротоари, транспорт, болници, паркчета и градинки, парно / сега ще трябва да се спи с тапи за учи като всички пуснат климатици да се топлят че газа скъп/ и т.н.
                        В Гоцето за сравнение няма нито 1 от тези проблеми като сравнение и пак за няколко минути по България се излиза на Околовръстното ако тва е целта.
                        Та ако в Ливадите е 2500, то в Гоцето требе да е поне 5000....:-)
                        Училища не видях, но детски има - частни, болница има - мбал София, климатиците не съм ги чул, двор имаме, но и Витоша е мн близо. На мен ми пасва идеално, не живея там постоянно.
                        Last edited by better; 04.09.2022, 15:23.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                          Затова и го бан-наха. Така му се пада след като за всико което се случва сега, той го предсказа още преди години, когато се завърташе печатницата.
                          Аз го послушах и набих още в тули. Даже англичанина ми отговори и аз му благодарих. Един ден казах му може и къщата му да закова. След консултация с адвокат обаче как ще ,,съборим незаконното и ще го построим" наново. Но първо да оправя парата с довършителните и паркомястото. Вече позасипах терена и нямам толкова кеш. Спокоен съм, чакам срива от 80% дето ще може всеки да купува имоти.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            На ливадите има малко хубави места, аз съм на едно от хубавите, даже тоз дет ми прави ремонта, вика тук въздуха е по-чист, идва свежест от планината. Отделно излизам за минутка-две на околовръса и изчезвам. Строителят отдавна е на пазара и строи само на хубави места. Вие се блъскайте по задръстванията, шума и прахоляка на Гоцето и Лозенец, разбитите улици и паркиралите таралясници са бонус.
                            Щом казваш...:-) На теб може да ти харесва и пасва. Факт е и че са много по-добре от преди . Обаче няма училища и детски градини, тротоари, транспорт, болници, паркчета и градинки, парно / сега ще трябва да се спи с тапи за уши като всички пуснат климатици да се топлят че газа скъп/ и т.н.
                            В Гоцето за сравнение няма нито 1 от тези проблеми като сравнение и пак за няколко минути по България се излиза на Околовръстното ако тва е целта.
                            Та ако в Ливадите е 2500, то в Гоцето требе да е поне 5000....:-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Точно така / разграбваме - и аз съм записан без да знам цена и дори това дето ще купувам - няма още проект, а само терен/. И на теб ти препоръчвам да прочетеш поста на Ратко - чакал е една цена, ама му взели с 300 евро повече от първата цена.... Цената няма значение каква е при тъмно зеленото. Там са други нещата които с важни.... Направо се чудя как си купувал цели 3 имота при това нови.... :-).
                              И тоя ще ги продаде до месец-два, като Джони.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                След като в Ливадите е толкова не мога да си представя на по-добро място колко трябва да е....
                                На ливадите има малко хубави места, аз съм на едно от хубавите, даже тоз дет ми прави ремонта, вика тук въздуха е по-чист, идва свежест от планината. Отделно излизам за минутка-две на околовръса и изчезвам. Строителят отдавна е на пазара и строи само на хубави места. Вие се блъскайте по задръстванията, шума и прахоляка на Гоцето и Лозенец, разбитите улици и паркиралите таралясници са бонус.

                                Коментар

                                Working...
                                X