IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

    Ще продаваш ли твоя след като се изнесеш и няма да го отдаваш под наем ?
    Що? искаш КОМИСИОННА ли да вземеш?
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Глупости! Аз съм отдал имот на мой познат, който идва рядко тук във Вн. Тази год с 300 зора му вдигна наема, който не беше актуализиран от 3-4 г. Успя да го отдаде на 700 лв. (за повече наемателят каза, че ще се изнесе). 120 кв близо до центъра, обзаведен добре (живя в него няколко год и не е пестил от обазавеждането) с подземно паркомясто! Отделно в моя комплекс с всички есктри, тази год 5-6 ап. останаха празни и то в пика на лятото, останалите няколко ап, в които има наематели пък се изнасят скоро, понеже са си купили свои собственни. Догодина и аз се местя на новия, и като гледам кво става, вероятно ще му играя ключа и няма да го отдам на ниска цена. Положението при наемите никак не е розово и според мен ще се влошава.
      Ще продаваш ли твоя след като се изнесеш и няма да го отдаваш под наем ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Кажи им простичко накъде ще тръгнат наемите след година.
        Тая,оная наемите ги чакате годинИ,пак да повторя годинИ...ще тръгнат там където са си ,все по евтини,защото тия дето отдават са повече от тия дето търсят

        Коментар


        • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

          Аз не съм фактор в прогнозите, въпреки че в сравнение с Берти и Кавръка съм като Уорън Бъфет

          Някаква корекция (по места) е логично да има, но логиката отдавна не владее пазарите.
          Извинявай, не чета редовно темата, помислих те за някой от безделните брокери окупирали темата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение

            Толкова, ама толкова не си наясно, че направо няма на къде повече. Не следва ли хора, които никога не са отдавали под наем, просто да си траят?
            Глупости! Аз съм отдал имот на мой познат, който идва рядко тук във Вн. Тази год с 300 зора му вдигна наема, който не беше актуализиран от 3-4 г. Успя да го отдаде на 700 лв. (за повече наемателят каза, че ще се изнесе). 120 кв близо до центъра, обзаведен добре (живя в него няколко год и не е пестил от обазавеждането) с подземно паркомясто! Отделно в моя комплекс с всички есктри, тази год 5-6 ап. останаха празни и то в пика на лятото, останалите няколко ап, в които има наематели пък се изнасят скоро, понеже са си купили свои собственни. Догодина и аз се местя на новия, и като гледам кво става, вероятно ще му играя ключа и няма да го отдам на ниска цена. Положението при наемите никак не е розово и според мен ще се влошава.
            Last edited by better; 20.08.2022, 15:31.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
              Истината е, че всеки си купи ап. Някои по 2-3-5 броя. Последните 3 год има бум на новото строителство, което ще излезе на пазара следващите няколко год.. Пазарът ще бъде залят от имоти под наем, а наемателите стават все по-малко и по-малко - факт!
              Толкова, ама толкова не си наясно, че направо няма на къде повече. Не следва ли хора, които никога не са отдавали под наем, просто да си траят?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                То нямаше и да падат, а да растат, а сега говорят за 10% спад...
                Аз не съм фактор в прогнозите, въпреки че в сравнение с Берти и Кавръка съм като Уорън Бъфет

                Някаква корекция (по места) е логично да има, но логиката отдавна не владее пазарите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Нали имотите пазеха уж от инфлация, какво станА?
                  То нямаше и да падат, а да растат, а сега говорят за 10% спад...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Кажи им простичко накъде ще тръгнат наемите след година.
                    Сети се сам. Повече празни имоти, по-малко хора, по-ниска покупателна.

                    Коментар


                    • Истината е, че всеки си купи ап. Някои по 2-3-5 броя. Последните 3 год има бум на новото строителство, което ще излезе на пазара следващите няколко год.. Пазарът ще бъде залят от имоти под наем, а наемателите стават все по-малко и по-малко - факт!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Факт. Понее си мой чиляк напоследък шъ шерна, че наемите винаги изостават МНОГО при вдигане на цените на имотите. Да речем проверявал съм за Западни и Хамерикански градове. Примерно 100% ръст на имотята , а наемите са 30-40% нагоре.
                        Обаче като се намеси инфлация няма как да стоят. Не е въпрос на избор. Да искаш наем с който не можеш после ремонта да си покриеш може само във фантазиите на Жони :-) Той така или иначе има богато въображение /само тва :-)/
                        Кажи им простичко накъде ще тръгнат наемите след година.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          В София/ Опитай да наемеш нещо и ще разбереш . На живо и реално, а не гледайки обяви....
                          Вероятно не знаеш , но половината обяви за наем са менте или невалидни/изтекли кукички....Може и повече от половината....:-)
                          Иначе аритметиката е ясна. На двустаен за 150К или тристаен за 250К и двойно поскъпнала поддръжка колко да му е наема според теб ?! 800 лева до НДК ъхъ....само почЕкай да направят ремонта за 100К и ти го дават за 800 лева наем :-))))) Конкуренция на социалните шъ праят заради Жони :-))))
                          Кво като половината са ментак/кукички? Според мен на ап за 250к наема му трябва да е 1500 евра, но не е. Реално такъв ап може да се отаде за 500-600 евра макс.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                            По темата, мисля че вече е време за корекция на цените, но вероятно няма да стартира тази година и ще е в рамките на 10ина % (реално ще е много повече заради инфлацията).
                            Нали имотите пазеха уж от инфлация, какво станА?

                            Коментар




                            • По темата, мисля че вече е време за корекция на цените, но вероятно няма да стартира тази година и ще е в рамките на 10ина % (реално ще е много повече заради инфлацията).
                              Last edited by Andi11; 20.08.2022, 10:08.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                                А всъщност наемите са по ниски от преди 3г съотнесено към покупателна способност !
                                Факт. Понее си мой чиляк напоследък шъ шерна, че наемите винаги изостават МНОГО при вдигане на цените на имотите. Да речем проверявал съм за Западни и Хамерикански градове. Примерно 100% ръст на имотята , а наемите са 30-40% нагоре.
                                Обаче като се намеси инфлация няма как да стоят. Не е въпрос на избор. Да искаш наем с който не можеш после ремонта да си покриеш може само във фантазиите на Жони :-) Той така или иначе има богато въображение /само тва :-)/

                                Коментар

                                Working...
                                X