IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    През цялото време на войната в Сирия и Ирак имотите в Багдад и Дамаск бяха 2-3 пъти по-скъпи от София. И сега са МНОГО по-скъпи през покупателната способност.... в пъти....:-)
    Ако имаш предвид нещо да срине блока. Може, но е по-вероятно флашката да дефектира или тока и нета и виртуалните посредници за договор за разлика регистрирани по офшорки да изчезнат от тулата да се разруши....Направо несравними рискове....
    Ако некой АЕЦ гръмне / 500 км не са малко/ проблемите ще са ни от друго естество.... и пак е добре да имаш тула, а не виртуално нищо в такъв момент....:-)
    Ти Сирия остави. Кажи в Мариупул кви са? В Херсон? "Флашката" и да дефектира кво те бърка, да не си мислиш, че има нещо на нея? Мнемониката или private key-a са важни! Записваш си ги на хартия и си възстановяваш имането на другия край на света.
    Имотецът обаче не можеш да ги замъкнеш на гърба си. От 2020 насам светът е напълно различен, незнаем още какви гадости са ни приготвили големите батковци с пурите.
    Last edited by better; 25.08.2022, 00:45.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      А, твоите с които толкова се Фалиш, да не останат незасегнати щото са затворени комплекси хахаха
      И моите заминават курбан, но аз държа и други активи!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
        В Швеция какво да става ? Имаш предвид вероятно доказването на теорията, че няма вечен ръст след колко са там ? 25 години ръст ли бяха или повече ? :–)))
        Ах, ко' приказваш, как само 25 години?
        Направо 250 год. кажи следващия път - неспирен ръст, както в номинално, така и реално изражение!



        Айде, лека!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Като изчезнат купувачите може и да ти се изя́снят някои истини!

          А 'тре кронур'... к'во става тъдява?

          Swedbank очаква цените на жилищата в Швеция да намалеят с 15%

          p.s.
          Високата инфлация и растящите лихви по ипотечните кредити подлагат на натиск жилищния пазар... това дето ти го изтъкваш като аргумент /високата инфлация/ - всъщност изобщо не работи в твоя полза! Ама кога си трябва време - си трябва! Не можем да ускорим обучението ти.
          Разбира се че работи :-), примера е в реално време на Югоизток от нас, а в историята са безкрай :-)
          В Швеция какво да става ? Имаш предвид вероятно доказването на теорията, че няма вечен ръст след колко са там ? 25 години ръст ли бяха или повече ? :–))))
          Сега си представи колко време са чакали този заветен момент онези от третата година на ръста / разбирай 2016-7 при нас/ цените да обърнат.Демек обръщането при нас би се случило около 2039....И вероятно спада ще бъде над 15% . От 50К квадратя на поне 40К.....:Може дори до 35К да паднат цените -) Купата нищо не разбира с неговата 2029 :–))))
          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 24.08.2022, 23:06.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
            По-интересен е момента със спадането на цените. Защото за да паднат цените трябва продавача да е мотивиран да ги свали. И ми е странно защо някой би го направил като помелото от Китай му идва с инфлацирана цена.... демек ще си купи по-малко с кеша от тухлената продажба.
            Като изчезнат купувачите може и да ти се изя́снят някои истини!

            А 'тре кронур'... к'во става тъдява?

            Swedbank очаква цените на жилищата в Швеция да намалеят с 15%

            p.s.
            Високата инфлация и растящите лихви по ипотечните кредити подлагат на натиск жилищния пазар... това дето ти го изтъкваш като аргумент /високата инфлация/ - всъщност изобщо не работи в твоя полза! Ама кога си трябва време - си трябва! Не можем да ускорим обучението ти.
            Last edited by Julius_BG; 24.08.2022, 22:50.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG
              Това е така, тук надали има 2 мнения.

              Погрешно е, ако и ти като баба Дури си мислиш, че цялата тая лоша инфлация ще се акумулира в цените на имотите. Щото няма! Тя води до рецесия, само дето тоя път вече няма да има количествени улеснения като през 2020. Най ще има количествени затягания...

              п.с.
              Абе Надника за 10 хилки де се запиля?
              Сигурно му е сложно да си поднови паролата.
              То не че тоя сайт с тая недоклатена функционалност заслужава да пишем в него!
              Ако Кака Дури е написало подобно нещо е добре да се чете внимателно :-)
              Разбирам какво пишеш и изглежда логично за недълбал по темата :-), но то е вярно само на първо време и за кратко. В дългосрочен план имотите винаги струват подобно количество розАв домат от Бай Пешето или помело от Китай.освен ако няма някаква производствена революция действаща дефлационно Така че рецесия, инфлация..... ако доведат до отлив от имоти и съответно ценови спад ще е много за кратко и моментите ще се пропуснат от чакащите десетилетие. :-)
              По-интересен е момента със спадането на цените. Защото за да паднат цените трябва продавача да е мотивиран да ги свали. И ми е странно защо някой би го направил като помелото от Китай му идва с инфлацирана цена.... демек ще си купи по-малко с кеша от тухлената продажба.
              Относно печатаньето не е добре да се прибързва с очакванията... Може да се намери повод не за няколко трилиона , а за няколко десетки трилиона....:-)
              .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                Друго са прогнозите на Юлката хахаха, заклинанията тип "скоро" , ги четем 2г. от такива анонимни гурута хахаха
                Схващаш ли обаче къде е разликата?

                Ти ме четеш вече 2 години, а аз тебе за първи път те чувам!

                п.с.
                Предупреждаваше ли ви батко за долара още зимата?!
                Тия нива ги чаках не по-рано от есента, а то какво стана.
                Освободил съм се от излишните активи, остава само да изчислим прозореца за влизане в следващите...
                Но е рано още де... трябва пазара хубаво да глътне вода със следващата доза лихвички.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Кое е погрешно Юлка ? Че скъпият долар води до инфлация у нас ли ? Ми кат купя нещо от Китай с 20% по-скъпо заради долара ко е ? Или че квото се произвежда у нас се продава по света в 90% от случаите в долари и местните износители нема са фенове на неактуализирани цени в евро или лева...:-) А и имотите у нас в долари напоследък определено поевтиняват....
                  Ако имаш предвид имотните инвестиции по принцип.... Не мисля, че до момента съм сгрешил. Няма да съм сгрешил дори и цените да паднат на половина.... Имотите ги ползваме семейно, а и чат пат капе по малко наем . Колкото и да съм слаб по математика/аритметика в 95% от времето виртуалната ми имотна печалба е повече от фондовата, а онези 5% когато е по-лоша няма начин да ги уцеля освен след като е отминало.... :-)
                  А за други екстри, като облекчението да разкараш обезценяваш се кеш въобще не искам да пиша..... голям кеф :-)
                  Това е безценно за обезценяващия кеш в тули. Само, ако изчисля родата която се е възползвала от последната ми тула във вид на нощувки във ВИ-то, ще си направя задно салто от кеф...ние с имотите, както казват нашите опоненти сме слаби в аритметиката, затова ще се придържаме към мненията на Булгаков за ръкописите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Само туула, ама ако падне някоя ракета или гръмне аеца на 500 км, туулата става нуула.
                    През цялото време на войната в Сирия и Ирак имотите в Багдад и Дамаск бяха 2-3 пъти по-скъпи от София. И сега са МНОГО по-скъпи през покупателната способност.... в пъти....:-)
                    Ако имаш предвид нещо да срине блока. Може, но е по-вероятно флашката да дефектира или тока и нета и виртуалните посредници за договор за разлика регистрирани по офшорки да изчезнат от тулата да се разруши....Направо несравними рискове....
                    Ако некой АЕЦ гръмне / 500 км не са малко/ проблемите ще са ни от друго естество.... и пак е добре да имаш тула, а не виртуално нищо в такъв момент....:-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Не очаквах да демонстрираш същото бабешко мислене като премъдрата Дури!

                      И ти, и тя сте като баба ви Мика Зайкова - газта скача със 70% - чекайте имотето и то с толко'.

                      Колкото праволинейно и еднопосочно...... толкова и погрешно!

                      Но най-сладко е да оставя времето да ви покаже колко много бъркате, а не да споря тука с вас!
                      Кое е погрешно Юлка ? Че скъпият долар води до инфлация у нас ли ? Ми кат купя нещо от Китай с 20% по-скъпо заради долара ко е ? Или че квото се произвежда у нас се продава по света в 90% от случаите в долари и местните износители нема са фенове на неактуализирани цени в евро или лева...:-) А и имотите у нас в долари напоследък определено поевтиняват....
                      Ако имаш предвид имотните инвестиции по принцип.... Не мисля, че до момента съм сгрешил. Няма да съм сгрешил дори и цените да паднат на половина.... Имотите ги ползваме семейно, а и чат пат капе по малко наем . Колкото и да съм слаб по математика/аритметика в 95% от времето виртуалната ми имотна печалба е повече от фондовата, а онези 5% когато е по-лоша няма начин да ги уцеля освен след като е отминало.... :-)
                      А за други екстри, като облекчението да разкараш обезценяваш се кеш въобще не искам да пиша..... голям кеф :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение


                        Но най-сладко е да оставя времето да ви покаже колко много бъркате, а не да споря тука с вас!
                        Друго са прогнозите на Юлката хахаха, заклинанията тип "скоро" , ги четем 2г. от такива анонимни гурута хахаха

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Само туула, ама ако падне някоя ракета или гръмне аеца на 500 км, туулата ти става 0.
                          А, твоите с които толкова се Фалиш, да не останат незасегнати щото са затворени комплекси хахаха
                          Last edited by Bailor; 24.08.2022, 21:24.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Къде съм писал, че харесвам артиеният кеш ? Гледам да го избягвам на макс, но понякога се събира....
                            Само твърда и тежка валута...т.е. тулолар :-))))
                            Само туула, ама ако падне някоя ракета или гръмне аеца на 500 км, туулата става нуула.
                            Last edited by better; 24.08.2022, 21:22.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                              Цените на жилищата започнаха да падат

                              https://fakti.bg/imoti/707233-cenite...hnaha-da-padat
                              ......................

                              Намаляването на броя на купувачите на жилища означава спад в цените на имотите в някои от най-големите градове в Германия. В Кьолн, Дюселдорф, Франкфурт, Хамбург, Мюнхен и Щутгарт офертните цени отчитат спад от 6,6%.

                              Стагнацията и падащите цени са част от „приспособяването към нова икономическа реалност“, тъй като нарастващите разходи за строителство, високата инфлация и по-високите лихвени проценти оказват влияние. Недвижимите имоти в Германия от известно време се смятаха за надценени, а сега изглежда, че са в упадък.

                              Това е първият път след финансовата криза от 2008 г., в който виждаме толкова значителна корекция на цените, особено в нови кооперации и еднофамилни къщи в съществуващи и нови сгради. Сега е много по-трудно за продавачите да намерят купувачи“, казва управляващият директор на Immosscout24 Томас Шрьотер.
                              .........................................

                              Споко, това горното е само за Германия. В София естествено никакъв спад не се очаква - апартаментите с цена 55000 Евро гарантират наем от 1200 Евро, тези с цена 400.000 Евро гарантират наем от 9000 Евро месечно (питайте кака Дури). Дори при рекордната инфлация, доходите в София отдавна задминаха тези в Европа, съответно цени от 3500 Евро и нагоре са твърде достъпни за всеки потенциален купувач. С една дума - София е центърът на вселената, в Германия дори да има спад, в София няма как да има.
                              Остай ги тез сиромаси немците, няма кво да ядат. Тук са гъзарите. Купувайте, че не остана.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                А без имоти няма ли да са по-зле ? Имота ще ги направи поне в малка степен независими и свободни.
                                На Запад с процента наематели хората нямат този избор и свобода / обикновените хора/. Вие се дразните и мислите че се бъзикаме с Купата за 40/60. Ми не хич. По един или друг начин ще се стигне до подобни проценти в даден момент и тук. Това е директива от онези за които пишеш защото е перфектно средство за контрол на големи маси от хора.... Не знам дали има по-добра схема въобще за целта. Има всичко - морков, тояга, илюзия за ''възможности'', маркетинг и пропагандна промивка на макс....
                                И е добре децата ми и внуците да са от частта не на наемателите.... Няма да са от ''елита'' , но поне ще могат да правят някои самостоятелни избори... Като пример в момента личната ми свобода и независимост от всичко у нас ми даде възможността да не ме принудят да се набодем всички близки с експерименталната ваксина. Не коментирам дали е добре или не да се бодеш, въпросът е че имах избор реален да не го направя за разлика от болшинството хора, които нямаха такъв. та искат или не се набодаха.
                                Та така и за наследниците ми - при бъдещи подобни кризи / не само здравни/ каквито ще има със сигурност ще имат възможности да решават какво да направят по-лесно с имоти зад гърба им....
                                В България трудно да се стигне до такова съотношение !!! Иначе тука горям спор но никой не говори за покупателна способност на Артията ! Говори се само колко артия е квадрата , а ,че артията е за у кофата никой не го интересува ! Дигнал съм цените с 20% оборота се качи с 35 % , а покупателната е намаляла с повечко проценти ! Е аз печеля ли повече или не съвсем ?!

                                Коментар

                                Working...
                                X