IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
    Докато вие умните се наомувате, ние лудите се налодумахме! Всички читави хора във форума си купиха имоти през последните две години.
    Сега ви оставяме да се барате за м....те и да ръсите мозък !
    п.п. Аз си купих два имота.
    Всички "читави" сте 1-2 брокера всеки с по 10 ника.

    Коментар


    • https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...alagat-na-2024

      Все повече инвеститори отдалечават очакванията си за това, кога световните централни банки ще преминат към облекчаване на политиката след настоящия цикъл на затягане, дори и при нарастващата увереност, че инфлацията е достигнала своя връх, пише Bloomberg.
      Според проучване на Bank of America Corp., публикувано в петък, все по-голям брой мениджъри на фондове очакват по-широка промяна на политиката през 2024 г. или по-късно. Приблизително една трета от анкетираните предвиждат този срок, в сравнение с около една четвърт миналия месец

      Коментар


      • Докато вие умните се наомувате, ние лудите се налодумахме! Всички читави хора във форума си купиха имоти през последните две години.
        Сега ви оставяме да се барате за м....те и да ръсите мозък !
        п.п. Аз си купих два имота.
        Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

        Коментар


        • RUB GDP Quarterly (YoY) (Q2) -4.0% 3.5%

          Коментар


          • потребител BONI, изпратих ви запитване на ЛС. Ще ви бъда благодарен ако ми изпратите въпросния линк.

            Коментар


            • Цените не се повишават, въпреки че търсенето надвишава предлагането. Причината е намаляването на покупателната способност поради инфлацията и повишаването на лихвите по кредитите.

              Ситуацията допълнително се усложнява от възприетия във Франция метод за изчисляване на лихвените проценти по кредитите. Той се базира на лихвите от предходното тримесечие. Поради това някои банки са още по-селективни при разглеждането на молбите за ипотека и изключват още повече кандидати за кредити.

              В краткосрочен план ситуацията не трябва да се подобрява. Според изчисленията на Националния статистически институт (INSEE), инфлацията във Франция ще отчете нов скок през идните месеци и ще достигне 7% до края на 2022 г. В същото време Европейската централна банка обяви увеличение на основните лихви.


              Според Франсоа Вилерой дьо Гало, управител на централната банка на Франция, до края на годината лихвите по ипотечните кредити може да се повишат до 3%. Ако това се случи, MeilleursAgents изчислява, че купувачите ще загубят почти 13% от своята кредитоспособност. Всичко това може да доведе до спад в цените на имотите през следващите м

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ДяконИгнатий Разгледай мнение

                Благодаря за информацията. Изводът за мен е да гледам да не купувам жилище с отопление на газ. Тук при родителите ми отоплението е с термопомпа и нашите са много доволни от уюта и ниските разходи за отопление през зимата.
                Внимавай и с многофамилните сгради с вертикална инсталация за парно. Там доста живущи са като един екземпляр тук, сиреч плащат "тънки" сметки. За "балъци" като теб остават дебелите сметки.

                Коментар


                • https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...25-tazi-godina
                  Жилищата в Канада може да поевтинеят с до 25% до края на годината

                  Вдигането на лихвените проценти от централната банка на Канада предизвика по-силна от прогнозираното корекция на цените

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                    КЕВР реши: С 60% поскъпва газът от август

                    https://www.24chasa.bg/biznes/article/12266706
                    Благодаря за информацията. Изводът за мен е да гледам да не купувам жилище с отопление на газ. Тук при родителите ми отоплението е с термопомпа и нашите са много доволни от уюта и ниските разходи за отопление през зимата.

                    Коментар


                    • Ей омазахте я тази тема със заяждане и спам. Крайно време е да има банани.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ДяконИгнатий Разгледай мнение

                        Не е лош съвета на bertram, както и вашият. Дори мисля, че съвпадат донякъде. Само на nkavrakov1982 нещо не успявам да му следвам мисълта, доста странни коментари има тук, доколкото успях да прочета темата назад.
                        Ще ти се види ли странно, като сега изтеглиш Ипотечен кредит и рамките на около 1г. (към Q3, 2023), ти вдигнат лихвата по вноската с едни 3-5% на годишна база, а за 2024г., няма да е невероятно ако има ръст с още толкова.
                        Ще е добре да се интересуваш какво се случи в САЩ в рамките на 1г. с цените на имотите и респективно лихвите. Винаги Европа и ЕЦБ действа на забавен кадър спрямо САЩ или казано по друг начин - това което се случва там, се случва неминуемо и тук с известно закъснение от 1-2год.

                        Коментар


                        • 2548 нето безработни за последната седмица, рецесията напредва смело -

                          https://nsi.bg/bg/content/18150/basi...B8%D1%86%D0%B8

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                            Хахаха... аз пиша само от един профил... за разлика от Ернан Кортес примерно... че даже каръка сгрешил името на испански... жалка история

                            пп Гледам и не вярвам на ушите си - баш ти да препоръчваш ипотека! И то 5 години след като посъветва каръка да изчака "няколко месеца" при мноооого по-ниски цени.
                            Не е лош съвета на bertram, както и вашият. Дори мисля, че съвпадат донякъде. Само на nkavrakov1982 нещо не успявам да му следвам мисълта, доста странни коментари има тук, доколкото успях да прочета темата назад.

                            Коментар


                            • Чешката република, която в момента е председател на Съвета на ЕС, иска да предложи забрана за пътуване за всички руснаци в страните-членки на ЕС. „Пълната забрана за руски визи от всички държави-членки на ЕС може да бъде друга много ефективна санкция“, каза чешкият външен министър Ян Липавски. Той ще представи това предложение на външните министри на ЕС на неформална среща в Прага в края на август. В интервю за Washington Post украинският президент Володимир Зеленски призова за забрана за пътуване. Независимо от политическата си принадлежност, руснаците трябва „да живеят в свой собствен свят, докато не променят философията си“, каза Зеленски пред вестника. Кремъл разкритикува искането като напълно прекомерно.

                              https://www.n-tv.de/politik/13-59-Ts...e23143824.html

                              Коментар


                              • КЕВР реши: С 60% поскъпва газът от август

                                https://www.24chasa.bg/biznes/article/12266706

                                Коментар

                                Working...
                                X