IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Юлка, колегата е номиниран / и лидер за жълтата фанелка/, моля те не му създавай конкуренция :-)))
    Та дай да видим къде пише, че 60% от ПОКУПКО-ПРОДАЖБИТЕ са с ипотека в София ?

    Наистина ли си въобразявате, че като изопачавате цифрите в пъти ще излъжете някой да си продаде имота без пари и ще свалите цените ? Кавръка с над 200 регистрации в нета по негови думи за 6 години успя да докара тройни цени :-))))
    Забрави го това "в пъти" че се излагаш. Никой не те кара да продаваш без пари, просто средна цена 800 до 1000 Евро в Гоцето е напълно реалистично и в реда на нещата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Юлка, колегата е номиниран / и лидер за жълтата фанелка/, моля те не му създавай конкуренция :-)))
      Та дай да видим къде пише, че 60% от ПОКУПКО-ПРОДАЖБИТЕ са с ипотека в София ?

      Наистина ли си въобразявате, че като изопачавате цифрите в пъти ще излъжете някой да си продаде имота без пари и ще свалите цените ? Кавръка с над 200 регистрации в нета по негови думи за 6 години успя да докара тройни цени :-))))
      тоя ще да е голям неудачник.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Юлка, колегата е номиниран / и лидер за жълтата фанелка/, моля те не му създавай конкуренция :-)))
        Та дай да видим къде пише, че 60% от ПОКУПКО-ПРОДАЖБИТЕ са с ипотека в София ?
        7402 Продажби, от които 1053 Законни ипотеки и 3392 договорни ипотеки или 60.05133747635774 %

        07-09-2022.pdf (registryagency.bg)
        Last edited by antani; 07.10.2022, 21:06.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Ааа, не така!
          Няма да се разберем!
          Това е моят стол и друг да не си помисля да сяда в него!

          Сега ще дотича Песимиста & Ko. да приведат 200-300 статии как българите са неимоверно забогатяли и купуват имоти на калпак само и единствено кеш, без грам кредит! Така и не запомнихте, че:

          - Ипотеките в Бг са пряко сили 15-20%, но дори това е силно завишено;
          - Лихвите в Бг няма да се вдигнат... но дори и да се вдигнат няма да е над 3% - 3.5%;

          - (а както знаем лихва под 10% изобщо няма да се отрази на пазара на НИ в Бг!)
          - Освен това има едни 65 млрд. лв. депозити, които само стоят на полу-съединител и чакат
          имотите да паднат с 10% и моментално ще се излеят на пазара!
          Юлка, колегата е номиниран / и лидер за жълтата фанелка/, моля те не му създавай конкуренция :-)))
          Та дай да видим къде пише, че 60% от ПОКУПКО-ПРОДАЖБИТЕ са с ипотека в София ?

          Наистина ли си въобразявате, че като изопачавате цифрите в пъти ще излъжете някой да си продаде имота без пари и ще свалите цените ? Кавръка с над 200 регистрации в нета по негови думи за 6 години успя да докара тройни цени :-))))
          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 07.10.2022, 20:53.

          Коментар


          • алекс,
            знаеш, че съм прав.
            по-добре ме банни, преди да наруша оравилата на добрия тон.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Не го знам това дело какво е. Доколкото съм чувал няма законови пречки да се осинови от сам човек дете или от двойка без брак. А и не е необходимо да има формално осиновяване - за какво ми е? Може просто да подпомагам някой младеж да се изучи примерно, после да го направя наследник. Талантливи деца в неравностойно положение има колкото искаш.
              Тук не е законно да си имаш ероменос..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                В България ще ти е трудно, поне докато важи решението на Конституционния съд по дело №3 от 2018г.
                Не го знам това дело какво е. Доколкото съм чувал няма законови пречки да се осинови от сам човек дете или от двойка без брак. А и не е необходимо да има формално осиновяване - за какво ми е? Може просто да подпомагам някой младеж да се изучи примерно, после да го направя наследник. Талантливи деца в неравностойно положение има колкото искаш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Не съм изцяло против децата, засега обаче семейство и дете изобщо не се вписват в ежедневието ми. Когато спра изцяло с работата, може и да помисля за това, ако не мое, то може да осиновя. На този етап е немислимо за мен.
                  В България ще ти е трудно, поне докато важи решението на Конституционния съд по дело №3 от 2018г.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Виж сега ,за децата не си прав,разбира е избора е твой,дори и да не искаш деца ,но в някякъв момент гледай да си имаш деца ,повярвай ми по друг начин ще ти се отрази и ще се почувствваш и друг човек ,иначе за останалите неща си прав абсолютно
                    Не съм изцяло против децата, засега обаче семейство и дете изобщо не се вписват в ежедневието ми. Когато спра изцяло с работата, може и да помисля за това, ако не мое, то може да осиновя. На този етап е немислимо за мен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376

                      Аз от селяци като теб уважение не търся - с такова простолюдие нямам никакви контакти. А "бездетен" не ме обижда, даже напротив - за мен да нямам деца е привилегия, тъй като имам други много по-важни неща от това. Естествено тиквата ти това няма как да го проумее. Шоуменският наемодател взел едни 800 лева и вече голямата работа - точно такива сте масово в БГ - прости, некадърни, неграмотни, но с огромно самочувствие. Затова и се избивате по улиците, затова крадете от дворовете на съседите си, затова укривате данъци, затова си хвърляте мизериите и боклуците навсякъде....Простолюдие! Самият ти ник показва какъв самовлюбен глупак си.
                      Виж сега ,за децата не си прав,разбира е избора е твой,дори и да не искаш деца ,но в някякъв момент гледай да си имаш деца ,повярвай ми по друг начин ще ти се отрази и ще се почувствваш и друг човек ,иначе за останалите неща си прав абсолютно

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                        Bertram, Исторически парк не е пирамида, а перачница за пари и това е кристално ясно на всеки дори незанимаващ се с бизнес, а логично мислещ човечец. Единствените хора, набутали много пари там, които аз познавам, са софиянци, явно не особено умни.
                        Районът се крепи от земеделски производители, които имат , не е като да нямат, моряци и чужденци, основно. Пълно е с арабски студенти, и други. Има много хора с бг гражданство , живущи в Турция, които купиха, по няколко. Не надценявай гастерите чак толкоз.Тук списващите такива нищо не са закупили, плюят държавата и обикновено са бездетни, за което няма как да ги уважавам.
                        Ич не ни дреме какво се случва по тия крепостни земи ,там живеят основно робите на столицата

                        Коментар


                        • Bertram, Исторически парк не е пирамида, а перачница за пари и това е кристално ясно на всеки дори незанимаващ се с бизнес, а логично мислещ човечец. Единствените хора, набутали много пари там, които аз познавам, са софиянци, явно не особено умни.
                          Районът се крепи от земеделски производители, които имат , не е като да нямат, моряци и чужденци, основно. Пълно е с арабски студенти, и други. Има много хора с бг гражданство , живущи в Турция, които купиха, по няколко. Не надценявай гастерите чак толкоз.Тук списващите такива нищо не са закупили, плюят държавата и обикновено са бездетни, за което няма как да ги уважавам.
                          Last edited by Meandmyself; 07.10.2022, 16:53.

                          Коментар


                          • ГЛЕДАЙТЕ КАКВИ СПАДОВЕ В ШВЕЦИЯ !!!!!!!!!

                            ВСИЧКО ТОВА ИДВА КЪМ НАС !!

                            Спадът на цените на жилищата в Швеция се е задълбочил през септември на фона на признаци, че жилищният пазар в страната пресъхва, тъй като повишаването на лихвените проценти и опасенията относно нарастващите разходи за енергия свиват търсенето, сочат данни на брокери, цитирани от Bloomberg.
                            Спадът на жилищнитe цени в Швеция се задълбочава

                            В страната нарастват опасенията, че евентуален скок на цените на електроенергията през зимата може да задълбочи спада

                            13:17 | 07.10.22 г.1СПОДЕЛИ:

                            Скандинавската страна, чийто пазар на недвижими имоти беше сред най-горещите в света по време на пандемията, сега е изправена пред двуцифрен спад, сходен с тези в държави като Австралия и Канада.

                            Въпреки че пазарът се охлажда от март, когато централната банка Riksbank предприе исторически обрат в паричната си политика, сега нарастват опасенията, че потенциален скок на цените на електроенергията през предстоящата зима може да задълбочи спада.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение

                              Първо бях женен за холандка. Не съм бил, за съжаление.
                              После имах беседка в Балчик. Нямам беседка.
                              Сега имам зелено. Нищо зелено нямам. Имам общо 3 неща, две от тях отдавам под наем. Не на 600 лв. Бях споменал наема, но разбирателите ми казаха, че лъжа. Разбира се, вие тука знаете всичко, включително кой колко наеми взема.
                              Нямам ипотеки, прибирам си парите и си свиркам. Понеже всички тук сте мултимилионери, за вас са стотинки, за мен си е лев.

                              На моменти звучиш като сериозен и умен човек. Поне ти не се излагай.
                              Приемете, че прогнозите ви се сгрмолясаха, и си направете изводите. Или не, кой колкото му е акъла.
                              вероятно се бъркам
                              малко почвам да ви губя на повишителите следите, че ник след ник
                              може да съм объркал с някой друг от варненската група, който казваше, че е взел скоро нещо, което се строи.
                              за холадски беседки и тн не съм те подозирал аз.

                              Истината е, че варненци от край време се барате за големи тарикати (не е случайно там много обраха пирамидите, а и Историческия парк е близо)
                              Не виждам как ще се развие пазара с това предлагане за продан и под наем наложено на местната икономика.
                              Градът няма такова развитие, а за инфраструктура да не говорим.

                              Успех.

                              ПП ти май беше от 'феновете' на гастарбайтерите, но истината е, че именно тези хора от целия сервероизточен район крепят варненския пазар, защото е много престижно да излезеш на гурбет от Силистра, Добрич или където се сетиш села и паланки - като събере някое евро идва и купува във Варна - та трябва да ги уважавате.
                              Last edited by bertram; 07.10.2022, 14:36.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар



                              • НЕ КУПУВАЙТЕ НА ЗЕЛЕНО

                                Вече се забелязва забавяне в изпълнението на проекти от строителни компании. Някъде по обективни причини, заради забавяне на доставките на строителни материали. Но някои не толкова подготвени строителни фирми ще претърпят загуби и може да се стигне до фалити и до недовършени сгради. Не бих посъветвал да предприемат покупки „на зелено“, рискът е твърде висок за такъв тип сделки“, коментира за Радио Стара Загора доц. Драгомир Стефанов- преподавател в катедра „Недвижима собственост“ към УНСС. Той все пак добави, че в дългосрочен план инвестицията в имоти е най-стабилната, което е доказано и през последните десетилетия.

                                В момента този пазар се движи добре, защото в период на сътресение на пазара, на криза и висока инфлация недвижимите имоти са сравнително сигурно убежище за инвеститорите.

                                „Все пак в българските банки има над 100 млрд. лв. депозити на физически лица и фирми, които се обезценяват с невиждана от 25 години скорост. Това плаши всички участници на пазара и затова се засилва търсенето на недвижими имоти. Това са предимно инвеститори, които не търсят първо жилище, а по-скоро съхраняване стойността на натрупания капитал и тези жилища ще ги видим на пазара за даване под наем“, обяснява доц. Стефанов.

                                По думите му обаче това е краткосрочна тенденция, защото тези възможности ще бъдат изчерпани и хората ще ограничат потреблението си.

                                Той очаква съвсем скоро, след 6 до 9 месеца тенденцията да се обърне. Предлагането ще започне да изпреварва търсенето, което неминуемо ще доведе до корекция на цените на имоти.

                                „2022 г. е първата от 10-11 г., която има повишаване на цените на имотите, но инфлацията надвишава ръста в цените. Това означава, че въпреки че сме инвестирали в имот, ние сме загубили част от покупателната стойност на нашите пари. Дори и имотите не успяват да компенсират изцяло ръста на цените. Така че през следващите 1-2 години дори да не стигнем до реален спад на цените, пазарът ще се успокои, цените ще се задържат и тъй като инфлацията ще продължава да расте, вероятно ще имаме понижаване на реалната стойност на недвижимите имоти“, прогнозира специалистът.

                                Той предупреждава, че в икономически план политическите сътресения и това, че не виждаме реална възможност за съставяне на правителство крие големи рискове.

                                „Като цяло ни очаква един период на 2-3 години на стагнация на пазара. Нисък ръст на брутния вътрешен продукт, висока инфлация, което ще доведе до обезценяване на спестяванията на населението и вероятно ще се отрази негативно на пазара на недвижими имоти. Може би ще има спад на някои не толкова качествени имоти, в някои не търсени квартали.

                                Очакваме и лихвените проценти да започнат да растат, което ще създаде и системен риск. За някои не толкова платежоспособни кредитополучатели може да изпаднат в неплатежоспособност“, обясни доц. Стефанов.

                                Коментар

                                Working...
                                X