IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    https://fb.watch/g2JNQDDA5b/
    Гледайте,гледайте...
    Заглавие :Тези тухли наистина ще закопаят много хора.
    Това е пример за заглавие извън контекста. Така стават манипулациите, такава е техниката. В краткия клип става въпрос за 70 годишен дядка, който щял да бъде закопан от тухлите, защото щял да продаде панелката си и да вземе кредит, за да си купи тухла и нямало да има време да го върне, ако изобщо може да върне нещо, тъй като нямал и един лев. Той най-вероятно не би имал време и да стигне до гробищата на тази възраст. Такива примери са доста нелепи. В клипчето се правят уговорки, че това не е по принцип, а в случая. Но така или иначе, остава гръмкото заглавие. Който има пари, само ще спечели от показания случай. Естествено, това не е за хора без пари, за каквито става дума вътре. Аз също имам голяма непоносимост към темата за кредитите - тези, създадени от нищото, каквато е съвременната практика. Има и друг вид кредити - тези, които не надхвърлят нивото на спестявания, като по този начин се избягва появата на инфлация. Достатъчен е паричния мултипликатор и централната банка да следи да няма инфекции заради банкирането с частичен резерв. Появата на пари от нищото предизвиква инфлация - банката ти дава кредит и разширява базата на активите, без да има никаква стока или услуга насреща. Така че, когато говорим за кредити, трябва да знаем за какви кредити става въпрос, а не да говорим изобщо. Понеже всичко е една голяма боза и затова няма никакво разбиране на проблема. Понеже си много революционно настроен за една силна държава, само забележи - именно държавата, правителствата и банките, подпомагани от тях, предизвикват тези кризи и ги приписват на системата като системни. не, не са системни, а колаборацията на държавата с корпорациите ги поражда. Това е класическия фашизъм на Мусолини, който е убеден социалист, само че сега говорим за глобален фашизъм.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

      Такива като теб, винаги ще се чудите защо печеля след като мислиш ,че не съм наясно с доста неща. Печеля доста "без" да разбирам, а представи си ако разбирах колкото си мислиш, че ти разбираш колко щях да печеля
      Не ме учудва, че печелиш! Имаш големи пропуснати ползи, но ниски разходи и сметката излиза. Учудва ме, че си престанала да се развиваш и живееш в някакъв свой свят, но се опитваш да манипулираш със самочувствие аудиторията, че имотите са панацея! За твое съжаление икономическите теории не потвърждават това!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

        И един мармот го завива със станиол! Само за 9 дни повече сделки от цялата 2021?!?

        Този не работи във вписванията, а в банка, която събира депозити на висока лихва!
        Не. Работи си, познавам го и работя с него в службата.
        Имах предвид, че сделките до момента, до месец октомври, вече са повече от цялата минала година.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Мани ги тия смешници. Теоретизират а, тоя Терзиев е пълен фантаст, като му прочетох за творенията за патиците в Слатина , а на практика нищо общо с действителността. С елджона хващам бас за даскалица с ипотека в Люлин, ама не му стиска. Хахахаха, несретници от всякакъв калибър
          извън имотите мисля, че съм чел и добри мнения на терзиев
          препоръка е

          Коментар


          • https://fb.watch/g2JNQDDA5b/
            Гледайте,гледайте...
            Заглавие :Тези тухли наистина ще закопаят много хора.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Legal76 Разгледай мнение
              Вчера бях със служител на Служба по вписванията в Бургас. Оплака ми се, че, имат толкова сделки до момента- октомври, колкото са имали за цялата предходна година.

              Спомена и бройката, но я забравих.
              В допълнение, две мои колежки си купиха жилища. Едната в Бургас, другата пак там, но в Сарафово.
              И двете нямаха нужда - купиха ги да спасят кеша, на името на децата, като идвете са малолетни.

              Така че, аз вярвам, че ще се понижат цените, но, за момента, това не е факт.
              Знаем, че не са отбелязани само покупко -продажбите.
              В случаят, говорихме само за тях.
              И един мармот го завива със станиол! Само за 9 дни повече сделки от цялата 2021?!?

              Този не работи във вписванията, а в банка, която събира депозити на висока лихва!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                Това пък е тотална лъжа. Никога ама никога не съм имала нищо общо с каквото и да е държавно имущество !!!

                Мани ги тия смешници. Теоретизират а, тоя Терзиев е пълен фантаст, като му прочетох за творенията за патиците в Слатина , а на практика нищо общо с действителността. С елджона хващам бас за даскалица с ипотека в Люлин, ама не му стиска. Хахахаха, несретници от всякакъв калибър

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Баш от нищото печели. И колегата ти го е написал. Далеч не е само тя. Дурката спецялно е започнала с "усвояване" на държавно имущество през едно буквално пиратско време. Поне няколко поколения няма да се повтори същото. Нормално да има млади ядосани хора, които никога не са имали шанс, ако ще да са х10 способни, комбинативни, предприемчиви и прочие.
                  .
                  Това пък е тотална лъжа. Никога ама никога не съм имала нищо общо с каквото и да е държавно имущество !!!


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                    Дурке, не зная как го поддържаш този бизнес, като не си наясно с доста неща!
                    Само ще ти кажа, че ти не печелиш от нищото!
                    Такива като теб, винаги ще се чудите защо печеля след като мислиш ,че не съм наясно с доста неща. Печеля доста "без" да разбирам, а представи си ако разбирах колкото си мислиш, че ти разбираш колко щях да печеля

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      Лекторските не се ли плащат на една и съща ставка в цяла България?А и жената каза,че максимално може да се вземат 40 часа месечно,т.е 360 лв над заплатата максимално.
                      Както и да ги смяташ, 3200 бруто няма как да ги докара. За дървените философи от кв. Редута обаче всякаква математика е чужда - те са над математиката, над всичко и всички.

                      Основният въпрос остава: може ли млад учител (за дърт какъв е смисълът) със среден доход да си позволи ипотека на панелка в Люлин. Отговорът красноречиво е: не. С 1500-1600 лева месечно чисто трябват сериозни лишения, за да се оцелее при тези цени, камо ли да остане нещо за ипотека. С 2500 отговорът не е много по-различен. А за апартамент в приличен квартал пък изобщо даже и не мислим.
                      Last edited by ejonny2376; 09.10.2022, 18:27.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Е, и аз тези лекторски имах предвид, ама електроджона е много далеч от всяка реалност. Мизантроп някъв кух като колибарски петел...
                        Лекторските не се ли плащат на една и съща ставка в цяла България?А и жената каза,че максимално може да се вземат 40 часа месечно,т.е 360 лв над заплатата максимално.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Има и 9 лв на час,така наречените лекторски. Жената прави по около 200 лв месечно от тях. Та да кажем отива на 1600 лв заплата в месеците, в които не е във ваканция. И то с 21 години стаж.Ама къде са 1600 лв,къде 2500.
                          Е, и аз тези лекторски имах предвид, ама електроджона е много далеч от всяка реалност. Мизантроп някъв кух като колибарски петел...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Аха, работа на хонорар значи. Това какво общо има със заплатата? Аз познавам даскал-програмист, сигурно доходите му от хонорари са петорни на заплатата му.
                            А тези "куп класове и добавки" са точно 0.6% за всяка прослужена година.

                            За пореден път говориш измишльотини и си мислиш, че си най-умният. Е, не си.
                            за прослужено време дават 1%, 0,6 е на другите .
                            С лекторски и най-вече частни уроци може и 5к да докара. Ама заплатата си е все 1,5к
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Аха, работа на хонорар значи. Това какво общо има със заплатата? Аз познавам даскал-програмист, сигурно доходите му от хонорари са петорни на заплатата му.
                              А тези "куп класове и добавки" са точно 0.6% за всяка прослужена година.

                              За пореден път говориш измишльотини и си мислиш, че си най-умният. Е, не си.
                              Има и 9 лв на час,така наречените лекторски. Жената прави по около 200 лв месечно от тях. Та да кажем отива на 1600 лв заплата в месеците, в които не е във ваканция. И то с 21 години стаж.Ама къде са 1600 лв,къде 2500.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Кво да проверявам като бившата е такава? Казах ти, както винаги не си в час. Има куп класове и добавки, както и работа на хонорар. Не е като да шмъркаш бело...
                                Аха, работа на хонорар значи. Това какво общо има със заплатата? Аз познавам даскал-програмист, сигурно доходите му от хонорари са петорни на заплатата му.
                                А тези "куп класове и добавки" са точно 0.6% за всяка прослужена година.

                                За пореден път говориш измишльотини и си мислиш, че си най-умният. Е, не си.

                                Коментар

                                Working...
                                X