IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Ще си намерят, но на 1000 лв. за 12 часа раб.
    Липсата на работна ръка е толкова голяма в България, че такъв сценарий е малко вероятен.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Аз купих два на зелено, разбира се при други времена и то от строител, който познавам. Отделно този строител е от 30 год на пазара. Сега времената стават вече съвсем други, а рискът още по-голям. Предишната криза, бамките първо резнаха зеленото и много хора пиха вода. Сега май пак натам отиват нещата.
      Ако не ти е строителят майка и баща, брат или сестра ВИНАГИ има риск да те прекара.Друг въпрос е,че така поема огромен риск,щото не всички хора ще прежалят толкова лесно спестяванията си.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        Като ги съкратят ще си намерят другаде работа. Сега не сме 2008г. Населението в трудоспособна възраст е с 1 милион по-малко оттогава.
        Ще си намерят, но на 1000 лв. за 12 часа раб.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Аха, няма. Днес гледам на Паркмарт, на 6те каси стоят касиерки и дремят, като ме видяха викат "елате". Та колко време мислиш, че ще ги държи 6 броя, при положение, че в магазина почти няма клиенти?
          Като ги съкратят ще си намерят другаде работа. Сега не сме 2008г. Населението в трудоспособна възраст е с 1 милион по-малко оттогава.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

            Как се разбира дали при покупка на зелено няма да те прекарат?Имаш ли някакви признаци ,по които познаваш дали строителят е честен?Щото според мен ВСЯКА покупка на зелено си е голям риск.
            Аз купих два на зелено, разбира се при други времена и то от строител, който познавам. Отделно този строител е от 30 год на пазара. Сега времената стават вече съвсем други, а рискът още по-голям. Предишната криза, бамките първо резнаха зеленото и много хора пиха вода. Сега май пак натам отиват нещата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              В България специално риск от безработица няма заради демографският срив. Даже тая криза може да се отрази положително на България, защото ще намалее инфлацията, а голяма част от нея се дължи на външни фактори.
              Но определено ще има понижаване на цените на имотите заради повишените лихви. То и без това заради тия цени вноската по кредитите е достатъчно висока за нивото на заплатите, та като се вдигнат и лихвите доста хора ще се откажат от покупка на жилища.
              Аха, няма. Днес гледам на Паркмарт, на 6те каси стоят касиерки и дремят, като ме видяха викат "елате". Та колко време мислиш, че ще ги държи 6 броя, при положение, че в магазина почти няма клиенти?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Имали бол парЕ - дали. Аз за такива хич не ми е жал, явно не са заслужавали парите, които имали.
                Как се разбира дали при покупка на зелено няма да те прекарат?Имаш ли някакви признаци ,по които познаваш дали строителят е честен?Щото според мен ВСЯКА покупка на зелено си е голям риск.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  Така като гледам инфлацията и Централните банки ,от 7 месеца ФЕД няма пробив,инфлацията си е все така устойчива.
                  Към картинката добавям и по ниския растеж и изоставащите заплати.
                  Никой не иска да го каже явно,но си отиваме към сценария на Пол Волкър,когато Централната банка стига до 20% лихва/в днешно време не мога да кажа колко е нужно,че даже и самите банкери/,но крайния рвзултта е безработица,години,криза и голям удар върху икономиката с висока цена ,която плащат всички за да може инфлацията да бъде смазана.
                  Натам отиваме и това ясно се вижда вече.
                  В България специално риск от безработица няма заради демографският срив. Даже тая криза може да се отрази положително на България, защото ще намалее инфлацията, а голяма част от нея се дължи на външни фактори.
                  Но определено ще има понижаване на цените на имотите заради повишените лихви. То и без това заради тия цени вноската по кредитите е достатъчно висока за нивото на заплатите, та като се вдигнат и лихвите доста хора ще се откажат от покупка на жилища.Като тръгнат цените надолу и лихвите по депозитите нагоре доста хора ще гледат да се отърват от имотите,което допълнително ще допринесе за намаляване на цените.
                  Last edited by mirodes; 14.10.2022, 18:14.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                    Ох, Котъооооо хахаха На зелено ? ти добре ли си ве момче ? точно сега
                    Разбирам вече защо си нервен.А и с право
                    Отървавай се докато можеш !!!

                    Де факто ,ти си купил някакъв въздух,който хипотетично ще стане коптор някога си в бъдещето и всичкия този въздух , си го купил с чужди пари на банката.А кажи ми къв "бизнесмен" си ?
                    Предполагам е и из разни Ливади, Вади и Долини - то на свястно място зелено няма...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                      Аве, вЕрно ли е тва?

                      "Потребител се оплаква, че "Уникредит Булбанк", без да го уведоми, е увеличила този месец лихвата на ипотеката му в евро от 2.9% на 5.16% - ръстът е почти двоен. "

                      https://www.segabg.com/hot/category-...ite-po-ipoteki
                      Явно банките се застраховат,както ужким имаха пари ,дрането ще е здраво.

                      Коментар


                      • Така като гледам инфлацията и Централните банки ,от 7 месеца ФЕД няма пробив,инфлацията си е все така устойчива.
                        Към картинката добавям и по ниския растеж и изоставащите заплати.
                        Никой не иска да го каже явно,но си отиваме към сценария на Пол Волкър,когато Централната банка стига до 20% лихва/в днешно време не мога да кажа колко е нужно,че даже и самите банкери/,но крайния рвзултта е безработица,години,криза и голям удар върху икономиката с висока цена ,която плащат всички за да може инфлацията да бъде смазана.
                        Натам отиваме и това ясно се вижда вече.

                        Коментар


                        • Аве, вЕрно ли е тва?

                          "Потребител се оплаква, че "Уникредит Булбанк", без да го уведоми, е увеличила този месец лихвата на ипотеката му в евро от 2.9% на 5.16% - ръстът е почти двоен. "

                          https://www.segabg.com/hot/category-...ite-po-ipoteki

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            Вноската или лихвата? Ти съвсем ги оплете нещата.
                            Лихвата,защото там ще има голям удар

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                              https://www.pariteni.bg/novini/imoti...-kyshti-243925

                              Още изгорели идиоти-гледайте видеото !!

                              Тия шарани заслужават да ги лъжат -само вижте какви доводи им е казал строителя -същите лакардии дето и Песимиста ги разтяга със скъпите материали и т.н

                              С ИМОТИ НА ЗЕЛЕНО -ТОЯ ПЪТ КЪЩИ !
                              Семейства измамени с нови къщи !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


                              Продали апартаменти в София, за ди си построят собствен дом

                              13 октомври 2022 10:54

                              Да продадеш жилището си в центъра на София, за да си построиш къща в близост до града. Къща, която така и да не получиш. Това е общото между няколко семейства, които се доверили на един и същ строител. Предплатили му големи суми, но малко след началото на строежите, работата спирала, а строителят изчезвал, разказва Нова телевизия.


                              После каза, че цените на тухлите се вдигат и е хубаво да купим в този момент и тях, защото ще поскъпнат. Преведохме още 3 хиляди лева. На 19 април са му преведени още 5500 лева, които каза, че са му за кофраж. Последната сума, която съм му превела, това е на 29 април, която е 3 хиляди лева. Още по време на изкопа разбрахме, че нещо не е както трябва./ХЕМ РАЗБРАЛИ НО ПРОДЪЛЖИЛИ ДА БУТАТ ПАРИ ПРОСТИТЕ ОВЦЕ !!/
                              Имали бол парЕ - дали. Аз за такива хич не ми е жал, явно не са заслужавали парите, които имали.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                В грешка си.И то голяма.
                                Как пък все така категорично се изказвате,не мога да разбера
                                Не те визирам специално теб, дай боже да имаш много повече от 100к евра

                                Хората с наистина много пари за БГ разбиранията вероятно имат повече акции от колкото имоти но вервай ми много малко от тях пишат в този форум

                                Коментар

                                Working...
                                X