IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение
    Бриз не става за нищо. Най ми беше смешно това лято когато от една “улица” по байра се беше запътил нов мерседес майбах.
    БаЙра ли ве мой. Вие като отидете у чужбината и козите изтървате и правописа забравяте.

    Коментар


    • Защото възрастните хора са фактор на пазара за недвижими имоти. Те са тези, които, подплашени от инфлацията, влагат парите си в недвижими имоти и са тези, които надуват балона. Типичният купувач на ново жилище е 65+, жена, която е някъде на гурбет, изкарала е определени пари и иска да ги вложи.

      https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/12678162

      Коментар


      • 172 обяви за: Продава 3-СТАЕН 4-СТАЕН МНОГОСТАЕН МЕЗОНЕТ град София, от 700000 EUR до 1500000 EUR Вид/Район/Цена

        Средна цена на имотите в извадката: 929 923 €
        Средна цена на кв.м: 3 168 € на 01.10.2022
        3189 € на 08.09.2022 и 159 обяви.

        Това горното търсене е само за наблюдение,
        а долното каквото ме интересува.



        121 обяви за: Продава МНОГОСТАЕН 4-СТАЕН МЕЗОНЕТ град София, ИЗГРЕВ, ИЗТОК, Ж.ГР.ЮЖЕН ПАРК, ИВАН ВАЗОВ, ЛОЗЕНЕЦ, до 600000 EUR, от 170 кв.м Вид/Район/Цена

        Средна цена на имотите в извадката: 463 101 €
        Средна цена на кв.м: 2 068 € на 01.10.2022
        2100 € на 13.09.2022 и 118 обяви.


        Вече има наченки на плато и дори на много лек спад. Както вече писах следете скъпите имоти. Тренда се обръща първо при тях. Хората с имоти в този сегмент имат доста по-голямо IQ и първи се усещат, а след месеци и при работническите квартали.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          това да не са варненските манастирски ливади
          Доста по-зле. Намира се на един баир, дори има и свлачищна зона. Там буквално има само блокове и тук таме някоя къща. Не знам дори дали има и банков автомат.
          Хората са казали когато купуваш какво е важно: местоположение, местоположение, местоположение!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            това да не са варненските манастирски ливади
            Явно подобен еквивалент.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение

              Бриз е най-неуредения квартал във Варна. Преди години беше един змиярник, дори такситата избягваха поръчки от там, защото не можеха да намерят адреса. Дори “гетото” Владиславово е поне 5 пъти по-добре. Чист въздух, спортни зали и площадки, училища и детски градини, пазарче, поща, поликлиника, всякакви магазини, отстояние от съседните сгради, множество линии на градски транспорт, канализация, тротоари, улично осветление и т.н. То май стана 10 пъти по-добре.
              В Бриз купуват само комплексари, понеже е “най-предпочитаното място за живеене във Варна”
              това да не са варненските манастирски ливади
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                Ти се смей сега, а аз ще ти се посмея когато ти дойде предизвестието за повишаване на наема и новата изравнителна сметка.
                Бъркаш ме с някой, май. Я дай снимка на "пътя" пред вас.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                  Ти се смей сега, а аз ще ти се посмея когато ти дойде предизвестието за повишаване на наема и новата изравнителна сметка.
                  Тъй-тъй, който не е купил ще отиде да живее под наем при купата, пардон Вълчо.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                    Е не става за гастарбайтери, така е.
                    Бриз е най-неуредения квартал във Варна. Преди години беше един змиярник, дори такситата избягваха поръчки от там, защото не можеха да намерят адреса. Дори “гетото” Владиславово е поне 5 пъти по-добре. Чист въздух, спортни зали и площадки, училища и детски градини, пазарче, поща, поликлиника, всякакви магазини, отстояние от съседните сгради, множество линии на градски транспорт, канализация, тротоари, улично осветление и т.н. То май стана 10 пъти по-добре.
                    В Бриз купуват само комплексари, понеже е “най-предпочитаното място за живеене във Варна”

                    Коментар


                    • Най-големият испански имотен сайт предвижда обръщане на цикъла до шест месеца. Ще пазарувам
                      Agencias inmobiliarias, fondos y plataformas de inversión creen que la tendencia cambiará en un plazo máximo de medio año. Se avecina una corrección de los precios de la vivienda y una caída de las operaciones por la situación económica y la incertidumbre

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение
                        Бриз не става за нищо. Най ми беше смешно това лято когато от една “улица” по байра се беше запътил нов мерседес майбах.
                        Е не става за гастарбайтери, така е.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Я покажи снимка на улицата, да се посмеем.
                          Ти се смей сега, а аз ще ти се посмея когато ти дойде предизвестието за повишаване на наема и новата изравнителна сметка.

                          Коментар


                          • Бриз не става за нищо. Най ми беше смешно това лято когато от една “улица” по байра се беше запътил нов мерседес майбах.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Че то на Бриз само такива боклуци има.
                              Наистина ли. Баси бесната глупост.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                                Така ли? Нещо съм изпуснал понижението явно. Тук една рускиня продаваше парцел за 60К евро, а вчера научих, че цената е коригирана "надолу" и новата цена вече е 75К (а я купи за 24 доколкото си спомням, вложи за ограда и облагородяване около 10К). За една необитавана порутена вила съседа попитал за цената Отговорът бил: "Не се продава, но ако имаш едни 150К може да помислим."
                                Вълчо за тоя парцел отляво ли говориш?

                                https://www.varna24.bg/novini/varna/...uktura-1184902

                                Коментар

                                Working...
                                X