IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Фрости, какво става с теб? Трудно ми е да те позная!

    Глей търсачката к'ви резултати връща........

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      пак си прегледал само заглавията

      "Към настоящия момент има две банки, които са предприели корекции в лихвите. Едната - с 0,11 в лихвата по кредити за нови клиенти. Другата е предприела корекция в лихвите по всички кредити, включително новоотпуснати. За момента тези корекции се отнасят само за юридически лица", каза финансовият анализатор Десислава Николова.

      В същото време, прогнозите за личната инфлация, която ще усети всеки върху джоба си, извън официалната статистика, вече надхвърлят 30%"
      Днес една колежка ми сподели, че изтеглила 70К потребителски в ОББ ня 3,95% лихва, 4,2 ГПР точно колкото моя кредит в ЦКБ от преди година и половина!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        А,така ще скачат лихите ,нашите банки само това чакаха -стадото е подготвено медийно и се почва
        Вчера четох за рекордна, невиждана инфлация в Нидерландия от над 14 %

        Според мен лихвите постепенно трябва да бъдат вдигнати минимум до 8-9%, ако шефовете в ЕС искат въобще някога да обуздаят неконтролируемата подяждаща инфлация, и ако искат все пак потъващото, обезценяващо се евро и евро-?ейският съюз да ги има и за в бъдеще...


        Ето за пример - в Руската федерация едва когато са вдигнали лихвата до 8-10 и повече процента, едва тогава инфлацията им почнала да спада...

        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Е колко трябва да е средният доход,та да стигне?Ние с жената вземаме около 4 хиляди и като нямаме заеми напълно са ни достатъчни да си покриваме нуждите. За сметка на това няма тоя стрес като в София, не висим в задръствания по два часа на ден и най-важното си живеем в голяма къща Децата си играят лятото на двора,къпят се в басейна,а зимата играят в хола,където също съм сложил пързалка.Аз си хвърлям пържолите на барбекюто, пия си бирички и също се топя в басейна лятото.За какво да се местим другаде?Парите не са всичко.
          Разбира се, че парите не са всичко, но са средство за осигуряване на неща улесняващи живота на близките ти хора.
          А по този повод знаеш ли колко е строителната себестойност в момента на къща 400 квадрата, с басейн и т.н. както го описваш ? Сигурен ли си че можеш с 4К семеен доход да построиш такава ?
          С това което описа като болници и т.н. явно живееш в някой от големите градове. Там е добре. Имате гарантирани и безрпоблемни работи с жена ти и е нормално да сте добре при построена къща. Може би ще успеете да ''уредите'' и децата на сгодна службица - така стават нещата в провинцията и не само, но обикновеният човек взима 1000 лева, няма 400 квадрата къща , няма връзки за сгодна работа , а трябва да приготви 100К да отремонтира бащината къща при това спешно щото покрива е заминал....
          Отиваме в много детайли, а ме мързи . Само ще спомена , че още преди няколко години имаше статия която бях пуснал - Световната банка или МВФ не помня вече обясняваха колко процента от хората по света ще живеят в мегаполиси и въобще милионни градове. Това е стратегия , която е стимулирана и се работи по нея като всички инвестиции са насочени в тази посока / не у нас , а по света генерално/ и се случва.....

          ПП С жена ми сме селянчета, а не Софиянци, та начи тя като си завърши второто виШе преди много много години имаше уредена доживотна спокойна работа в нейното място...., но предпочете да остане в София, като дори парите бяха еднакви към онзи момент....

          Коментар


          • https://www.investor.bg/a/539-banki-...daniya-na-etsb

            ХО ХО ХО -Коледа още не дошла ,но до Коледа българския ИПОТЕКАР ЩЕ УСЕТИ СИЛНАТА СУРВАЧКА НА ЕЦБ !!!!!!!
            Клаас Кнот призова за "значителни" стъпки на следващите две заседания на ЕЦБ !!!!!

            „ЕЦБ ще продължи да вдига лихвите, докато отново има надеждна перспектива за връщане към целта за стабилност от 2% инфлация в средносрочен план“, каза Кнот.

            Коментар


            • А,така ще скачат лихите ,нашите банки само това чакаха -стадото е подготвено медийно и се почва

              Коментар


              • пак си прегледал само заглавията

                "Към настоящия момент има две банки, които са предприели корекции в лихвите. Едната - с 0,11 в лихвата по кредити за нови клиенти. Другата е предприела корекция в лихвите по всички кредити, включително новоотпуснати. За момента тези корекции се отнасят само за юридически лица", каза финансовият анализатор Десислава Николова.

                В същото време, прогнозите за личната инфлация, която ще усети всеки върху джоба си, извън официалната статистика, вече надхвърлят 30%"
                препоръка е

                Коментар


                • https://business.dir.bg/banki-i-fina...ya-na-godinata
                  Лихвите по кредитите скачат до края на годината

                  Две търговски банки дадоха такива индикации, каза финансовият анализатор Десислава Николова
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                    Ами те борсите вече паднаха с 20%.На дълговите пазари е кланица.Невиждано клане
                    Китайски и Амеркански НИ също клане
                    Тук, в далечната периферия нещата идват със закъснение от 3-6 месеца.Шоуто вече започна и тепърва предстои да гледаме кървища и филми на ужасите в НИ
                    Съгласен съм, че цените сега са набалончени. Но за да стигнем нивата от преди 10 години (2012 беше последното дъно), трябва сегашните цени да паднат с 65%. Не съм сигурен, че има обосновка за такъв спад, извън хипотезата за Армагедон. Аз лично бих се радвал да се върне пазара поне на цените от преди 5 години и съм готов да купя на такива нива, защото Р/Е е прилично за такава пасивна инвестиция.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Важното е да се крепите с жената и децата да пораснат ,да ги подготвите добре за живота -най-добрия актив в един живот не са нито имотите ,нито земята,нито златото,нито каквото и да било друго освен децата .
                      Това го разбират малко хора ,а големия проблем ,е че го разбират късно .
                      Точно. Затова и на децата съм създал перфектни условия за отглеждане. Нямам никакво желание да сменям обстановката пък било и за повече пари. Децата ми поне да изживеят прекрасно детство.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                        Ами те борсите вече паднаха с 20%.На дълговите пазари е кланица.Невиждано клане. Китайски и Амеркански НИ също клане. Тук, в далечната периферия нещата идват със закъснение от 3-6 месеца.Шоуто вече започна и тепърва предстои да гледаме кървища и филми на ужасите в НИ
                        Петъка ги гледах последно - бяха средно с по 3% надолу за деня! Почнаха най-накрая да вдяват, че бай Джером не е Бернанке! То най-комичното е, че точно Бернанке имаше голям пръст в наводняването на пазарите с пари, сега гледам че са му дали Нобела за икономика..... (наше момче е)

                        Та мисълта ми беше, че пазарите вдянаха, че федералните няма да се спрат, а още по-ироничното е следващата среща ФЕД като се съберат и сигурно ще си кажат: Ми те пазарите вече са калкулирали още едни 0.75% лихва, вече са изпили горчивия хап..... защо да ги разочароваме, като вдигнем лихвата само с 0.5% !!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Е колко трябва да е средният доход,та да стигне?Ние с жената вземаме около 4 хиляди и като нямаме заеми напълно са ни достатъчни да си покриваме нуждите. За сметка на това няма тоя стрес като в София, не висим в задръствания по два часа на ден и най-важното си живеем в голяма къща Децата си играят лятото на двора,къпят се в басейна,а зимата играят в хола,където също съм сложил пързалка.Аз си хвърлям пържолите на барбекюто, пия си бирички и също се топя в басейна лятото.За какво да се местим другаде?Парите не са всичко.
                          Важното е да се крепите с жената и децата да пораснат ,да ги подготвите добре за живота -най-добрия актив в един живот не са нито имотите ,нито земята,нито златото,нито каквото и да било друго освен децата .
                          Това го разбират малко хора ,а големия проблем ,е че го разбират късно .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                            Ако се стигне до този сценарий, няма само НИ да "горят", но също и борсите.
                            Ами те борсите вече паднаха с 20%.На дълговите пазари е кланица.Невиждано клане
                            Китайски и Амеркански НИ също клане
                            Тук, в далечната периферия нещата идват със закъснение от 3-6 месеца.Шоуто вече започна и тепърва предстои да гледаме кървища и филми на ужасите в НИ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                              Имам познат, който така си изплаща ипотеката. Върна се в родния си град в собствено жилище и работи дистанционно, като е отдал под наем ипотекирания апартамент в който преди живееше. Каза, че му е паднало голямо бреме от врата, и на тоя етап от финансова гледна точка би се върнал в София само по принуда.
                              Дистанционния режим на работа полека лека ще замре ,тогава за много хора ще има загуби поради погрешно взети решения

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                                Разбра ли накъде духа строителният вятър ?
                                А ти - банковия бриз ?

                                Ще обърне ли на арктически полъх зимъска.......

                                Коментар

                                Working...
                                X