IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

    Така де, висшистите не са добри купувачи, мнооого го мислят и претеглят, лесно пропускат това че останалите 99,9% не им пука и купуват всичко без да го мислят. Иначе и там ще има рев за тези депозити в тухли, да ме им гори кеша, дрън-дрън. Като удари реалността, че всички са презапасени с имоти, а тези без имоти нямат средства и ще си живеят в наследените, какво правим? Инвеститорите ще си продават едни на други ли? Като онзи виц за двете мутри и изпражненията. И не няма да станат рентиери, защото наематели няма достатъчно и намаляват от година на година.
    Хахаха, събуждам се и денят ми започва със смях като вляза тук Значи висшистите не купували имоти защото били много умни и мислели много ,а ? Картофчо, тогава имотите се купуват само от среднисти и пенсии, ли ? Момчета, вие защо не четете преди да публикувате, че вече изплискахте легена с глупости ?!!! Да знаеш ,твоите "висшисти" никога няма да станат рентиери не защото няма да има наематели ,а защото те няма да имат имоти хахаха

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение


      Ще има рев от Лисабон до Балчик
      Тъй ли?

      Щото по моите ширини се обръща палачинката още преди нова година. Този път дойде бързо цунамито.
      Cambio de tendencia en las perspectivas de las agencias inmobiliarias para el mercado residencial de cara al final de año. Según la última Encuesta de Sensibilidad Inmobiliaria (ESI), elaborada por idealista, anticipan una bajada de los precios de las casas en venta ante la actual coyuntura económica, mientras prevén que las operaciones se mantendrán estables y mejorará la captación de nuevo producto. Mientras, en el mercado del alquiler estiman más arrendamientos con subidas de precios más suaves.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

        Мед ми капе на душата. Това са цени от преди 10 години. Представих си цяло блокче и на него пише Дон Цеци А дано!
        А аз си представих в сладка следобедна дрямка, че съм сложил ограда на Люлин 4, направил съм затворен комплекс и на входа съм сложил надпис "Пинокио ризортс".

        Коментар




        • Ще има рев от Лисабон до Балчик

          Коментар


          • Пускайте БТВ,то Левонката коментира лихвените проценти,кредитите и жилищата.
            Парите щели да стават все по скъпи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

              Първо Ковида не си го познал - Позна че нещо ще се случи Март 2020-та
              Второ пазара още не се е обърнал - А ти обръщане на пазара предвещаваш всяка година то е ясно че все някога ще се случи
              Трето за войната не си спомям да си предсказал нещо конкретно

              Но да приемем че си ги познал - Това е като да поставиш рекорд по бързо качване на пиано до 16-тия етаж и да се окаже че си объркал входа

              Ако "познаването" ти носи само финансови загуби какъв е смисълът да познаваш?

              Дори и да познаваш ако от въпросното събитие си вадиш грешни изводи каква е ползата?
              Така де, висшистите не са добри купувачи, мнооого го мислят и претеглят, лесно пропускат това че останалите 99,9% не им пука и купуват всичко без да го мислят. Иначе и там ще има рев за тези депозити в тухли, да ме им гори кеша, дрън-дрън. Като удари реалността, че всички са презапасени с имоти, а тези без имоти нямат средства и ще си живеят в наследените, какво правим? Инвеститорите ще си продават едни на други ли? Като онзи виц за двете мутри и изпражненията. И не няма да станат рентиери, защото наематели няма достатъчно и намаляват от година на година.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Има промоция на Родопско чудо в Лидл.
                Намери нещо позитивно за пазара последните два месеца да речем.
                Само спад на сделки ,охлаждане,скъп и свиващ се кредит,това в новинарския поток за имотите.
                Мерси, не знаех, но този път ще пропусна щото съм се презапасил със Салакис....който дори е в кутия...:-)
                спада на сделките принципно не води гарантирано до спад на цените / справка Щатите в последните 5-6 години/ , но реално този спад е ОГРОМЕН защото голяма част са сделки от зелено купено преди 2-3-4 години. В това тримесечие е макса на подобни сделки от поне 10+ години....
                Накратко пазара е труп и се чудя що цените не се сриват....:нелогично, но факт към момента....-)

                Коментар



                • пазарът е все още горещ, но започва да се усеща задъхване
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    взимай и целувай рЪка на продавача
                    това си е чист подарък
                    Не знам дали след 28 години ще съм жив, когато се очаква да се избие "инвестицията".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                      20% е изключително оптимистичен вариант при който ЕЦБ уплашен от предстоящ срив на икономиката след няколко месеца отново пусне печатарката (Както това се случи в УК само преди няколко дни след ликвидната криза при бондовете)

                      По мои груби сметки последните две години имаме около 40% свръх нарастване на цените и вероятно дъното ще е обратно там където беше пазара 2020-та с началото на Ковида

                      Точният процен не е интересен по важното е кой ще уцели правилният тайминг при различните развития на ситуацията - Тези дето от 5 години чакат великият срив със сигурност ще го пропуснат, точно както са пропуснали и предишният
                      Благодаря! Аз освен 2001, 2002, 2005 и 2017 съм купувал няколко и през 2019, както и 2022. Ще дебна оферти, но е трудно, защото ми е пасивна инвестиция и не мога да посветя много време. Това е най-вече защото, каквото и да кажеш на брокера, че търсиш, той ти показва първо боклуците си, от които не може да се оттърве и после пак се прави на луд кое е север и кое е партер или последен етаж!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                        Така е. Докато чета медиите и форумите. Но когато отида на оглед ми показат маломерка за 1750 евро квадрата. А когато опъна рулетката излиза 2800. С източно изложение. А когато извадя компаса е чист север. Но най-лошото е като питам човекът, с който ми я продават маломерката, какъв наем плаща и си смятам Р/Е от 28 и се отказвам. Иначе тук във форума ги громим!
                        взимай и целувай рЪка на продавача
                        това си е чист подарък
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Първо познах Ковид като голямо събитие през 2020 година.
                          Второ познах обрата на пазара за тази 2022 г.
                          Трето прогнозирах войната малко след Ковид пандемията.
                          Първо Ковида не си го познал - Позна че нещо ще се случи Март 2020-та
                          Второ пазара още не се е обърнал - А ти обръщане на пазара предвещаваш всяка година то е ясно че все някога ще се случи
                          Трето за войната не си спомям да си предсказал нещо конкретно

                          Но да приемем че си ги познал - Това е като да поставиш рекорд по бързо качване на пиано до 16-тия етаж и да се окаже че си объркал входа

                          Ако "познаването" ти носи само финансови загуби какъв е смисълът да познаваш?

                          Дори и да познаваш ако от въпросното събитие си вадиш грешни изводи каква е ползата?
                          Last edited by 6000; 12.10.2022, 00:17.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Има промоция на Родопско чудо в Лидл.
                            Намери нещо позитивно за пазара последните два месеца да речем.
                            Само спад на сделки ,охлаждане,скъп и свиващ се кредит,това в новинарския поток за имотите.
                            Така е. Докато чета медиите и форумите. Но когато отида на оглед ми показат маломерка за 1750 евро квадрата. А когато опъна рулетката излиза 2800. С източно изложение. А когато извадя компаса е чист север. Но най-лошото е като питам човекът, с който ми я продават маломерката, какъв наем плаща и си смятам Р/Е от 28 и се отказвам. Иначе тук във форума ги громим!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                              А каква корекция очакваш ти?
                              Аз си мисля за макс 20% до една година, което ще е много далеч от цените преди 5 год.
                              За дъното от преди 10 години трябват 65%
                              20% е изключително оптимистичен вариант при който ЕЦБ уплашен от предстоящ срив на икономиката след няколко месеца отново пусне печатарката (Както това се случи в УК само преди няколко дни след ликвидната криза при бондовете)

                              По мои груби сметки последните две години имаме около 40% свръх нарастване на цените и вероятно дъното ще е обратно там където беше пазара 2020-та с началото на Ковида

                              Точният процен не е интересен по важното е кой ще уцели правилният тайминг при различните развития на ситуацията - Тези дето от 5 години чакат великият срив със сигурност ще го пропуснат, точно както са пропуснали и предишният

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                А ти прочети коментарите по-добре щото вече десетки пъти е обяснявано в темата, че тази таблица в частта вписвания на ипотеки не означава нищо и е само теоретичен максимум. на продажбите с ипотека, а не истинска цифра, която никой не знае.
                                Хаха, и аз съм учередил законна ипотека на продавача ми, за да е спокоен че ще му бройна 20% от цената на акт 16. И нея броят вероватно.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X