IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вай, ваййй
    Mortgage rates reach 20-year high, close in on 7%

    https://finance.yahoo.com/news/mortg...140005215.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Големият баровец със синче ипотекар. Да се смееш ли, да плачеш ли.

      Дали се чувства като роб или не - все тая. Важното е какво чувства банката. А то е:
      - Поредният глупак ще плаща като поп 20-30години
      - Ако случайно плати всичко, може и да му прехвърля имота. Дотогава ми е роб и ще се гърби всеки месец

      Най сте ми интересни като кажете: "Купих собствено жилище" с ипотека. Купили сте таратанци. Банката е купила, а вие ще плащате и ще палите свещи да не останете 2-3 месеца без работа, без имот и с куп остатъчен дълг за плащане.

      Най-тъпото е, че именно заради такива се получи жестоката спекула с цените и нормалните хора с кеш трябва дефакто да се конкурират с банката за малкото качествени имоти. Аз плащам от джоба със спечелени пари, на теб банката ти пълни гушата и можеш да купиш същия имот само с 10% от сумата. Точно това е голямото извращение - един куп прошляци влязоха на пазар, който изобщо не е за тяхната черга и не им е по джоба. Е, сега ще си платите масрафа, като останете на улицата и като ви изгърби кризата - всяко действие има обратно по сила и посока противодействие. Действащ физичен закон.
      Въпросът е,че повечето от тия,които купуват с готови пари,нямат нужда от жилище.Нужда имат тия с ипотеките.И ако отпаднат те от пазара,жилищата ще си ги менкат само тия,които нямат нужда от тях. И в един момент няма да са такава ценност.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Големият баровец със синче ипотекар. Да се смееш ли, да плачеш ли.

        Дали се чувства като роб или не - все тая. Важното е какво чувства банката. А то е:
        - Поредният глупак ще плаща като поп 20-30години
        - Ако случайно плати всичко, може и да му прехвърля имота. Дотогава ми е роб и ще се гърби всеки месец

        Най сте ми интересни като кажете: "Купих собствено жилище" с ипотека. Купили сте таратанци. Банката е купила, а вие ще плащате и ще палите свещи да не останете 2-3 месеца без работа, без имот и с куп остатъчен дълг за плащане.

        Най-тъпото е, че именно заради такива се получи жестоката спекула с цените и нормалните хора с кеш трябва дефакто да се конкурират с банката за малкото качествени имоти. Аз плащам от джоба със спечелени пари, на теб банката ти пълни гушата и можеш да купиш същия имот само с 10% от сумата. Точно това е голямото извращение - един куп прошляци влязоха на пазар, който изобщо не е за тяхната черга и не им е по джоба. Е, сега ще си платите масрафа, като останете на улицата и като ви изгърби кризата - всяко действие има обратно по сила и посока противодействие. Действащ физичен закон.
        Няколко месеца назад спорихме за нужният доход за покупка на жилище. Дадох пример за 5к семеен доход и 30-40к че не е невъзможно да плащат ипотека на тези цени около 150к имот. Вие реагирате - това не били обикновени купувачи. Сега твърдите че са "нормални хора с кеш" да купуват имоти и им пречи банката!? Сега прошляци са тези с 5к и 40к спестявания ли? И изобщо къде в историята обикновени хора купуват готов имот без кредит? Разсъжденията ви са меко казано объркани.

        Коментар


        • И 10 месеца по-късно отново да напомня, че е заемът е игра с огъня. Уважавам играчите, които поемат рискове, за да реализират потенциал за много по-големи печалби. Мислете и си правете сметката.

          Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение


          Религията ми забранява да съм в дълг.


          ==================

          Не задлъжнявайте

          Други не особено обичани персонажи в Библията са лихварите. „Богатите са господари на бедните, а длъжникът става роб на лихваря".

          Библията забранява вземането на лихва по всякакъв начин. Ако някой иска да помогне - нека даде пари назаем, но не и с лихва.

          „Дълговете дават сила на лошите и въвличат надолу вашите стремежи към успех," пише в Библията. Хилядите домакинства с непосилни кредити днес са в един смисъл модерни роби на кредиторите си, които след всяка получена заплата бързат да отдадат дължимото на своя кредитор.

          И тук пак идва алчността - всички тези, които днес се оплакват, че имат да изплащат по 2-3 кредита - защо е така? Защото вие искахте да карате коли, които не можете да си позволите, да живеете в собствено жилище, което на можете да платите и за 20 години, да ходите на почивки в скъпи курорти, които не са ви по джоба!
          Посетете и нашата Фейсбук страницаСъветите в Библията водят само к...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

            You will own nothing, and you will be happy!
            Харесах. Но още не са дорасли за Безусловен Базов Доход, за да ни занулят.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Нищо няма да е този закон. Така или иначе ще се прави запор на имуществото и доходите на длъжниците и ще се дава срок за погасяване на дължимото. Ама то ако можеше да се погасява дължимото защо изобщо някой би спрял да плаща?А тези,които нямат имущество и доходи ги обявяват в неплатежоспособност и няма да могат да се възползват от личен фалит.Е каква е целта на занаятието-да се рапортува ,че има такъв закон?А на практика с нищо не облекчава длъжниците .
              Щели да се оставят доходи на длъжниците в размер на една МРЗ. Ами то и сега доходите над МРЗ са несеквестируеми.
              Така ще постъпи в НС от вносителя, т.е. от служебния кабинет.
              А какви поправки върху предложението ще се случат в комисия и в зала?
              Вече два пъти гледаме този филм. Всички са повече от щедри в режим на постоянни избори

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                Точно тъй ще стане - ЕЦБ ще последва челния опит на Зимбабве - ще пусне пак принтера на пълни обороти и през 2025-та европейците ще ходят с ръчни колички да си купуват хляб

                Що си мислиш, че при такава ситуация някой ще иска да има нещо общо с обезценяващо се евро - всички ще гледат да се откачат от него по възможно най-бързия начин...
                You will own nothing, and you will be happy!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                  Нямам други никове и не разбирам защо постоянно трябва да обиждате.
                  Ипотеката на сина ми мога да я закрия веднага, дори съм му предлагал, но явно съм го възпитал добре.
                  Той е купил жилище, в което да живее и със сигурност не се чувства като роб.

                  В сравнение с мен, сигурно сте сиромах, но аз не влагам нищо обидно в тази дума (и аз бях такъв преди 20 години)


                  ​​​​​
                  Големият баровец със синче ипотекар. Да се смееш ли, да плачеш ли.

                  Дали се чувства като роб или не - все тая. Важното е какво чувства банката. А то е:
                  - Поредният глупак ще плаща като поп 20-30години
                  - Ако случайно плати всичко, може и да му прехвърля имота. Дотогава ми е роб и ще се гърби всеки месец

                  Най сте ми интересни като кажете: "Купих собствено жилище" с ипотека. Купили сте таратанци. Банката е купила, а вие ще плащате и ще палите свещи да не останете 2-3 месеца без работа, без имот и с куп остатъчен дълг за плащане.

                  Най-тъпото е, че именно заради такива се получи жестоката спекула с цените и нормалните хора с кеш трябва дефакто да се конкурират с банката за малкото качествени имоти. Аз плащам от джоба със спечелени пари, на теб банката ти пълни гушата и можеш да купиш същия имот само с 10% от сумата. Точно това е голямото извращение - един куп прошляци влязоха на пазар, който изобщо не е за тяхната черга и не им е по джоба. Е, сега ще си платите масрафа, като останете на улицата и като ви изгърби кризата - всяко действие има обратно по сила и посока противодействие. Действащ физичен закон.
                  Last edited by ejonny2376; 13.10.2022, 18:42.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    Точно тъй ще стане - ЕЦБ ще последва челния опит на Зимбабве - ще пусне пак принтера на пълни обороти и през 2025-та европейците ще ходят с ръчни колички да си купуват хляб


                    https://www.youtube.com/watch?v=ZI_j6_Npnfw

                    https://www.facebook.com/watch/?v=182270753729608

                    Що си мислиш, че при такава ситуация някой ще иска да има нещо общо с обезценяващо се евро - всички ще гледат да се откачат от него по възможно най-бързия начин...
                    Че то еврото за къде е? Кой ще им иска вече еврото. Вътрешни обороти. Досега купуваха всичките суровини с евро, защото Русия беше така добра да го взема. Сега за да си купи нефт европееца ще трябва да си отвори сметка в долари, с еврото да си купи долари и т.н.

                    Даже си мисля, че в скоро време на едно от редовните заседания на ЕК ще заявят, че еврото вече си е изиграло ролята и ще минем на щатски долари. А? Аааа?
                    Last edited by vikhunter; 13.10.2022, 18:49.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                      Лихвите са резултат от борбата с печатането (QE), вдигането им обаче може изобщо да не повлияе на инфлацията в ЕС която се бута от високите цени на енергоизточниците които засягат всяко едно производство, услуга и домакинство.
                      Имахме първо инфлация породена от печатането за короната, което можеше да се овладее по някакъв начин с лихвите, но в момента двигателя на инфлацията е друг с който централните банки едва ли могат да се справят просто с вдигане на лихви. Отделно имаме и много големи дългове в еврозоната.
                      И друг е въпроса дали някой въобще иска да бори и нфлацията. Всъщност ЕС постига всичките си цели свързани със зелената сделка, но виновен е Путин. Бууум. И друго, Защо да не подчинят всички европейци като ги направят зависими от подаяния.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                        ИдиотизмЪ ще настъпи като надуят лихвите в момента в който вече свободния кеш не циркулира и е изяден от инфлацията, а цените все още стоят замръзнали високо заради нея. Тогава вълната от фалити е в кърпа вързана, отново безработица до нечувани нива...И да живеЙ парламентаризма европейски. Проспаха момента рязко да вдигнат лихвите в началото на годината, да укротят тая инфлация. Досега да бяхме забравили. Ако още малко се замотаят и целта не е да фалират половината от бизнесите, ще им се наложи догодина да свалят лихвите до отрицателни нива. Светът ще разбере що е то Жан Виденово време и как се бачка в ритъма на галопираща инфлация.
                        Е как ще помогне ако вдигнат рязко лихвите!? Ако това предизвика финансово криза следва спукване на нашия имотен балон

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                          Лихвите са резултат от очакванията за войната. Лекото движение нагоре показва изключително слаб оптимизъм. Оптимизъм, че Русия ще каталяса и по тръбите ще потекат безплатни мед и масло. Ако до два меесеца все пак това се случи, нормално е лихвите да излетят до 10% и нагоре за да се запази стойноста на парите - все пак. Иначе започва голямото печатане и всички европейци ще минат на социал поне за 6 месеца.
                          Точно тъй ще стане - ЕЦБ ще последва челния опит на Зимбабве - ще пусне пак принтера на пълни обороти и през 2025-та европейците ще ходят с ръчни колички да си купуват хляб


                          https://www.youtube.com/watch?v=ZI_j6_Npnfw

                          https://www.facebook.com/watch/?v=182270753729608

                          Що си мислиш, че при такава ситуация някой ще иска да има нещо общо с обезценяващо се евро - всички ще гледат да се откачат от него по възможно най-бързия начин...
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                            Лихвите са резултат от очакванията за войната. Лекото движение нагоре показва изключително слаб оптимизъм. Оптимизъм, че Русия ще каталяса и по тръбите ще потекат безплатни мед и масло. Ако до два меесеца все пак това се случи, нормално е лихвите да излетят до 10% и нагоре за да се запази стойноста на парите - все пак. Иначе започва голямото печатане и всички европейци ще минат на социал поне за 6 месеца.
                            Лихвите са резултат от борбата с печатането (QE), вдигането им обаче може изобщо да не повлияе на инфлацията в ЕС която се бута от високите цени на енергоизточниците които засягат всяко едно производство, услуга и домакинство.
                            Имахме първо инфлация породена от печатането за короната, което можеше да се овладее по някакъв начин с лихвите, но в момента двигателя на инфлацията е друг с който централните банки едва ли могат да се справят просто с вдигане на лихви. Отделно имаме и много големи дългове в еврозоната.
                            Last edited by pwise; 13.10.2022, 18:23.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              MrCurious е другият (поредният) псевдоним на шоуменския "инвеститор", който получава великите 800 лева наем от някакъв кофтор във Варна и това го кара да си мисли колко е над останалите. Да ама не.

                              Изобщо, хора имащи ипотека би трябвало да се скрият вдън земи от срам и смирение - дефакто тяхото имущество е отрицателно - дължат един куп пари на банката, а имотът не е техен до изплащането на сумата. Това са роби, които се молят след 20-30 години да имат най-после един кофтор на тяхно име.

                              Богаташът с ипотеката се присмива на сиромаха с един куп кеш, акции, дялове във фирми, фондове, имоти и какво ли още не. Такива хора са за Карлуково, не за инвеститорски форум.
                              Нямам други никове и не разбирам защо постоянно трябва да обиждате.
                              Ипотеката на сина ми мога да я закрия веднага, дори съм му предлагал, но явно съм го възпитал добре.
                              Той е купил жилище, в което да живее и със сигурност не се чувства като роб.

                              В сравнение с мен, сигурно сте сиромах, но аз не влагам нищо обидно в тази дума (и аз бях такъв преди 20 години)


                              ​​​​​

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                Тази идея е бях пропуснал.Да,тя ще работи,но не мисля ,че ще може да се приложи на практика в близките 20-30г
                                Иначе закона за фалита ще е доста орязан( например,щял да важи само за добросъвестни длъжници) и не е това което трябва да е,но все пак е добро начало
                                Нищо няма да е този закон. Така или иначе ще се прави запор на имуществото и доходите на длъжниците и ще се дава срок за погасяване на дължимото. Ама то ако можеше да се погасява дължимото защо изобщо някой би спрял да плаща?А тези,които нямат имущество и доходи ги обявяват в неплатежоспособност и няма да могат да се възползват от личен фалит.Е каква е целта на занаятието-да се рапортува ,че има такъв закон?А на практика с нищо не облекчава длъжниците .
                                Щели да се оставят доходи на длъжниците в размер на една МРЗ. Ами то и сега доходите над МРЗ са несеквестируеми.
                                Last edited by mirodes; 13.10.2022, 18:12.

                                Коментар

                                Working...
                                X