IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

    А златни мини? Има ли златни мини в “циганската маала”?

    Когато БНБ започне да прави това, което прави ЦБ на Гана, тогава ще си приказваме за цигански махали.

    Когато концесионерите станат няколко в бг златните мини, когато съдържанието на концесионните договори стане публично достояние на всеки български гражданин, а регулацията им прозрачна - тогава ще говорим за “цигански махали”.

    Когато инфлацията започне да расте, се очаква правителствата да купуват големи количества злато като контрамярка. През 2020 г. централните банки по света купиха 272.9 тона злато според данни на Световния съвет за злато (WGC).

    Междувременно, Банката на Гана (Bank of Ghana) започна работа по програма за придобиване на злато с цел да удвои своите златни запаси през следващите пет години.

    В речта си при откриване на програмата на 17 юни 2021 г. гуверньорът на банката Ърнест Адисън каза, че програмата ще позволи на Централната банка да купува злато, произведено в страната от избрани добивни и минни фирми.

    Това, каза той, ще отбележи "значителна промяна в операциите по управление на валутните резерви на Банката на Гана (Bank of Ghana)".

    Според OED, World, през 2020 г. Гана е изнесла злато за 5.93 милиарда долара, което я прави 21-ият най-голям износител на злато в света.

    През същата година златото беше най-изнасяният продукт на Гана. Основните дестинации на износа на злато от Гана са: Швейцария (2.99 милиарда долара), Обединени арабски емирства (1.61 милиарда долара), Индия (853 милиона долара), Турция (207 милиона долара) и Австралия (185 милиона долара).

    Между 2019 и 2020 г. най-бързо растящите експортни пазари за златото от Гана бяха Турция (204 милиона долара), Австралия (185 милиона долара) и Италия (1.62 милиона долара).
    В Акра има една единствена асфалтирана улица - главната. Хората си определят срещи - "на асфалта". Няма банкет, няма нищо, асфалтът свършва, както дойде. Другите улици са като на село. Газираната вода е 5 евро. Пият от локвите. Какво злато, какви мини, какъв гуверньор? Сигурно има злато и мини, ама ганайците не са и чували за тях. Англичаните са им изпили соковете. Гана е първата държава, освободила се от колониално господство. И сега са си колония. Англичаните така действат. Можем само да гадаем, без особено напрягане, къде отива златото.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      Ти ли ще говориш за зимата и печки, като си под "Факултета", където се топлят с дрехи от кофите хахаха. Редута е с повече нови блокове и малко къщи. Кюмур може да ползват единици, аз съм на пелети примерно. Тротоарите ги ремонтират. Един такъв чисто нов тротоар направиха този месец на съседна улица. В Красная поляна, тротоарите и блоковете са на 50 години. Ако в Слатина са утайка, в Красна поляна , където все още спи при мама Накавръка, живеят човекободобни селяндури и безброй тъмнозелени
      Ха ха х аха ха ха...
      Красна поляна е да не кажа единствения квартал в София в който редовно се мият улиците .
      Второ горе във Факултета ходят по добре облечени от теб,а колите дето ги карат ти не може и да си ги позволиш.
      Искам да дойдеш в квартала и да идем и да видим ннаколко прозореца на първите етажи има решетки и после да се качим на ония баири без инфраструктура дето обитаваш о да видим че на всеки първи че дори и втори етаж сте с решетки като в зандан,що ли ?
      Улиците ни са широки с локални,и огромни тротоари ,а улица Добротич не замръзва през зимата защото инфраструктурата на ТЕЦ Земляне минава от там,а теца отдавна е на природен газ.
      Всичко свети и блести,Красна поляна винаги е бил и ще остане част от централната част на София и за едни 30 мин пеша съм на Света Неделя ,а ти ще си останеш винаги сред селяците ,защото квартала който обитаваш е забутан и няма никаква комуникация с града.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

        Еми така ще е.
        Все пак да живееш в собствена маломерна кутийка е "привилегия", която се заплаща по най-високата тарифа.
        Страшно висока беше 11 години с лихви по ипотеки 2-3 %

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          Българската народна банка :

          Лихвите по всички кредити ЩЕ СЕ УВЕЛИЧАТ.....ЗНАЧИТЕЛНО !!!!!

          https://m.dir.bg/business/banki-i-fi...at-znachitelno
          Очератава се ЕДНА ГОДИНА СЕЧ !!!!!
          Еми така ще е.
          Все пак да живееш в собствена маломерна кутийка е "привилегия", която се заплаща по най-високата тарифа.
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Ако някога има време или виж в Гугъл квартал Редута,там живее Байлорчо
            Виж само за какви улици ,какви дупки,без тротоари гмеж,там живее той.
            Зимата като напалят печките и мирише та се нетрае.
            Панелката му е в квартал Слатина,там е събрана утайката от провинцията +най големите селяци от София.
            Ти ли ще говориш за зимата и печки, като си под "Факултета", където се топлят с дрехи от кофите хахаха. Редута е с повече нови блокове и малко къщи. Кюмур може да ползват единици, аз съм на пелети примерно. Тротоарите ги ремонтират. Един такъв чисто нов тротоар направиха този месец на съседна улица. В Красная поляна, тротоарите и блоковете са на 50 години. Ако в Слатина са утайка, в Красна поляна , където все още спи при мама Накавръка, живеят човекободобни селяндури и безброй тъмнозелени

            Коментар


            • Българската народна банка :

              Лихвите по всички кредити ЩЕ СЕ УВЕЛИЧАТ.....ЗНАЧИТЕЛНО !!!!!

              https://m.dir.bg/business/banki-i-fi...at-znachitelno
              Очератава се ЕДНА ГОДИНА СЕЧ !!!!!

              Коментар


              • https://www.pariteni.bg/novini/rabot...ersonal-243938

                Компаниите попнаха да съкращават персонал !


                Компании започнаха със съкращаване на персонал Проблемът ще се задълбочава с напредването на есента и най-вече през зимата

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  Какво общо има локацията с качеството на живот?Първо нямам никакво намерение да я продавам, та да ме интересува къде се намира и колко ще струва. Второ-инвестирал съм много пари в нея и съм я направил прекрасно място за живеене за семейството ми.Имам си локално парно, слънчеви батерии на покрива,морава с люлки и пързалки на децата, цветна градина, барбекю, лятото слагам и басейн .Етажа ми е 140 квадрата, общо 420.
                  Ама викаш щом не е в София, живея зле.Друго си е в панелка в Люлин 50 квадрата или в жилище в мухлясала сграда, в която мирише на мърша в центъра на София. Ово е стандарт.
                  Наскоро влизах в една сграда на Раковска в София. Вътре така миришеше на мухъл,че чак ми се повръщаше .А е пълно с такива в централната част на София.
                  Ако някога има време или виж в Гугъл квартал Редута,там живее Байлорчо
                  Виж само за какви улици ,какви дупки,без тротоари гмеж,там живее той.
                  Зимата като напалят печките и мирише та се нетрае.
                  Панелката му е в квартал Слатина,там е събрана утайката от провинцията +най големите селяци от София.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    В Дания всички българи работят за турци.....като в през турското робство
                    Байлорчо, след Щатите взе и Дания да оправяш.
                    Абе Вие там не можете и 5 ден да издържите щото просто ще фалирате.
                    Бил съм в Дания със седмици и много добре знам там за какво иде реч,той взел да обяснява врели некипели.
                    В тия държави няма значение кой си и какъв си,щото всичко е така направено че да живееш и да работиш без напрежение и без да мислиш утре какво ще ядеш,така че преди да коментираш иди постой малко и говори.
                    Казах ти идва голяма сеч със лихвите,отивай говори в банката ,не ти знам условията но седиш ли още ще ядеш хурката след Февруари помни какво съм казал .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      И цените са като в Пловдив нали?
                      Често са и по-високи, дори когато имаше какво да се купи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                        В момента доходността по българските ДЦК гони 6% за срочностите между 10 и 15 години. Апартамент в Лозенец има доходност от наеми средно 2,5%, при по-сериозен риск и разправии. Това съчетано с демографски срив и огромен излишък на неизползвана жилищна площ.

                        Корекция от 50%+ на имотите е напълно наложителна. Сегашните ценови нива са изцяло откъснали се от всякаква реалност и икономическа логика.

                        https://www.finanzen.net/anleihen/a3...garien-anleihe
                        Той може да гони и 10% ама в момента дори не покрива инфлацията и никога няма и да я покрива

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                          Това отделение на Токуда е слабо. По-добре на 4-ти км.
                          Не моа са еша с генштаба.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение
                            На Казладуй има ли гарнитура за Масквич 408 И или да са връна у Токуда.
                            Това отделение на Токуда е слабо. По-добре на 4-ти км.

                            Коментар


                            • На Казладуй има ли гарнитура за Масквич 408 И или да са връна у Токуда.
                              Грешка Тексим банк.
                              Last edited by potentielle_energie; 15.10.2022, 16:36.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                                Какво ще стане след войната и кой къде ще отиде, няма как да знаеш.Вие тука с един смешен бг имотен пазар се борите от години, и все неуспешно, какво остава за глобални процеси.
                                Те турците, арабите и циганите може и да не ти трябват, но се множат, за разлика от расовия българин, харесва ли ти , или не. И украинците може да не те кефят, ама ей ги на.
                                Като стана въпрос за куци прогнози, да ви припомня, че никой не позна скока по време на ковид, само един. Продължавайте да громите
                                Ами нека си се множат. Само не и в България. Ако някое правителство тръгне масово да заселва тарамбуки дълго няма да изкара По-добре да има по-малко хора отколкото такива.

                                Коментар

                                Working...
                                X