IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Цените на жилищата растат заради инфлацията!

    https://l.facebook.com/l.php?u=https...hcAQ8NLwwg&s=1

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
      Лошо Седларов... Офертните цени на жилищата падат с рекордни темпове, докато лихвите по ипотечните кредити се повишават.

      При нас в гетото, кога точно ще почнат да се качват имотите, не знам.


      https://nypost.com/2022/10/17/home-a...ium=SocialFlow



      През 2008-ма цените тук катериха месец и половина след краша на братята Лемън. След това се сурнаха със страшна сила.

      Коментар


      • Лошо Седларов... Офертните цени на жилищата падат с рекордни темпове, докато лихвите по ипотечните кредити се повишават.

        При нас в гетото, кога точно ще почнат да се качват имотите, не знам.


        https://nypost.com/2022/10/17/home-a...ium=SocialFlow



        Коментар


        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

          Имаш си фирми за управление на собствеността. Аз ако имах достатъчно кинти бих взел едно " флатче" в лондонското сити без да се замислям
          Не. На вълка врата му е дебел, защото си върши работата сам. Да си вземеш някой да ти "управлява" имотите, е все едно играчите от темата за NYSE да си поверят активите на някой, да им ги "движи и умножава"...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Така и така се надъхвате с младосткия инвеститор в гаражи и маломерки ,оставете ни нас невежите ,ами взимай пример ти специално от него ,ето той инвестира на зелено на чертеж ,давай смело и ти след него ,какво чакаш ?
            Чшшш.. аз не мога да се меря с него.
            Аз съм купил 2021. Живот и здраве пак, по-натам.

            Продаде ли етажа?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

              Наемите ще ги оставя на понижителите.

              Та Ратко, онази вечер се видях с едни чужденци. Едните, наши югозападни кръвни братя, втори апарт купили. Другите, избягали от една северно африканска държава някъде 2011-12 , по време на "пролетта" и те си купили хората, бачкат, не се оплакват. Виждат, че тук е по-спокойно, трудно им е да се интегрират, ама знаят много добре, че по-добре тук, отколкото там.
              Та така, купуват хората. Това само за пример.
              Така и така се надъхвате с младосткия инвеститор в гаражи и маломерки ,оставете ни нас невежите ,ами взимай пример ти специално от него ,ето той инвестира на зелено на чертеж ,давай смело и ти след него ,какво чакаш ?

              Коментар


              • https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...oni-na-vodorod

                Ето до какво водят отрицателните лихви .
                До зомби компании ,същото е и с пазара на жилища
                Основателят на Nikola бе осъден заради лъжи за разработени камиони на водород

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  вих, дали при вашите има достатъчно място за теб и семейството ти.
                  ако има, това е най-хубавото. те ще гледат внуците, ще финансират закуски и хобита
                  и ще ти се отвори повече свободно време да наливаш акъл по форумите.
                  ако не, в съкратени срокове приеми парадигмата, че от свободният живот под наем по-хубаво няма.
                  Наемите ще ги оставя на понижителите.

                  Та Ратко, онази вечер се видях с едни чужденци. Едните, наши югозападни кръвни братя, втори апарт купили. Другите, избягали от една северно африканска държава някъде 2011-12 , по време на "пролетта" и те си купили хората, бачкат, не се оплакват. Виждат, че тук е по-спокойно, трудно им е да се интегрират, ама знаят много добре, че по-добре тук, отколкото там.
                  Та така, купуват хората. Това само за пример.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                    Ок, съгласих се.

                    Ще слушам nkravrakov1982 и Julius_BG
                    Та какво казвате да правя?
                    вих, дали при вашите има достатъчно място за теб и семейството ти.
                    ако има, това е най-хубавото. те ще гледат внуците, ще финансират закуски и хобита
                    и ще ти се отвори повече свободно време да наливаш акъл по форумите.
                    ако не, в съкратени срокове приеми парадигмата, че от свободният живот под наем по-хубаво няма.
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                      Ще стигне до 2.5 или 2.75. По-долу пише, че е в нормата, без да смущава икономиката. Виж, ако стане 18% като по времето на Пол Уолкър, тогава нещата стават различни. А сега какъв потоп имаме - една пресъхнала лихвена селска бара.
                      за патокса от баснята е било достатъчно едно вдигащо пара лайно сред бунището
                      за да разнесе вестта, че гори земята
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                        Ок, съгласих се.

                        Ще слушам nkravrakov1982 и Julius_BG
                        Та какво казвате да правя?
                        Бъди пич - купи сега, с ипотечен кредит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                          Това ми е мисълта. Докато не вдигнат лихвата над 10%, нищо няма да се случи, само ще се окажем в една дълга и мъчителна агония. Лошото е, че прекомерната задлъжнялост пречи на фиска, който зависи от облигациите, които тепърва ще трябва да се издават. А това води до още по-голяма задлъжнялост. А не могат да ги нулират тези задължения, което изглежда просто на пръв поглед, защото ще гръмне облигационният пазар и ще помете всичко. Ще се наредят една до друга цяла кохорта от банккрутирали държави.
                          мисля, че 5-6% от ЕЦБ ще смразят кръвта на масата кредтиополучатели (кредитите ще са с горница) , а пазара ще отсее лудите, които няма да се трогнат. Има толкова много голям дълг взет на смешна лихва, че 5% стигат, но да поживеем да видим.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                            Разбира се, че се гледат дългосрочно. Но в ниския сегмент нещата са различни. Когато продадеш един качил капиталовата и наема, ще трябва да купиш от същото, за да не загубиш. Така само следваш статистиката. Това си е едно нищо - от единия джоб в другия. Ако додадеш за НИ в по-висок сегмент, тогава е по-различно, имаш по-добри опции като перспектива от гледна точка на ликвидност.
                            тая гимнастика е безслислена.
                            или излизаш за да купиш по-висока доходност /ако много ги умееш по-висока бъдеща капиталова/ или не излизаш изобщо.
                            според мен, по-добра ликвидност от маломерка няма при ни. може само гаражите да я изпреварят.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                              Ок, съгласих се.
                              Ще слушам nkravrakov1982 и Julius_BG
                              Та какво казвате да правя?
                              Аа, прави каквото искаш, мен защо ме занимаваш?

                              Изобщо не счетох за нужно да ти отговарям, че Калин Христов не бил мислил като мен.
                              Ами нормално, дори е хубаво, че сме на различни мнения. Демокрация е все пак.
                              А и кой съм аз, че да се меря с него. Аз съм най-обикновен човек.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                ако не смути икономиката не може да намалее потреблението и респективно инфлацията
                                за съжаление след толкова печатане инфлацията може да се спре само с шокиращи мерки
                                с благи думи и повишения 0.25 на 6месеца няма да се случи нищо
                                Това ми е мисълта. Докато не вдигнат лихвата над 10%, нищо няма да се случи, само ще се окажем в една дълга и мъчителна агония. Лошото е, че прекомерната задлъжнялост пречи на фиска, който зависи от облигациите, които тепърва ще трябва да се издават. А това води до още по-голяма задлъжнялост. А не могат да ги нулират тези задължения, което изглежда просто на пръв поглед, защото ще гръмне облигационният пазар и ще помете всичко. Ще се наредят една до друга цяла кохорта от банккрутирали държави.

                                Коментар

                                Working...
                                X