IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
    Най-елементрано казано,да ме разберат повечето тухлоглави.
    Пазара на имоти де факто е пазар на кредитирането.
    Когато второто расте,расте и първото.Пазара на кредитиране растеше досега ,защото лихвите бяха ниски (имаше евтини пари) .Сега палачинката се обърна.Парите стават скъпи,защото лихвите растат --> кредитирането намалява --> намалява търсенето и оттам логически пада и цената.
    Затова и сега се продава,а не се купува.Защото цената ще пада.Икономически доказано.А вече и доста пъти в практиката
    Възможно е да си прав. Но е важен таймингът. Ако някой те беше послушал на 3-ти март щеше да се вътри 10% от сегашните цени:

    Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
    Тука ще има РЕЗЕТ.
    Разни пишман наемодатели с 3-5 ипотеки ще им трябват доста памперси идните месеци
    Брокерчета и подобна измет,да почват да си търсят друга работа отсега

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Благодяря! 2020 г., докато някои хора разпродаваха (вкл. и имоти) щото нал е пландения и всички ще Омрем, батко тВареше вагоните с евтин кукуруз.

      [ATTACH=CONFIG]n3979468[/ATTACH]
      Сега как са нещата ,пак ли ще товариш или приключи?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        години трябва да минат (поколения даже) преди в България по трудния начин да се формира инвестиционна култура
        важи за имоти, но важи и за акции, бизнес и каквото се сетиш свързано с влагане на средства.
        Искаш да кажеш, че българинът трябва да започне да разбира от финансови инструменти, акции и бизнеси. Ами как се започва бизнес, че е най-лесно от трите, като има толкоз малко ниши, защото няма народ за потребление и черна работна ръка. Трябва сам да си продаваш баничките, сам да си шиеш обувките, сам да подстригваш хората - това бизнес ли е? Ако си бил в чужбина, вероятно си забелязал кой върши мръсната работа и какъв трябва да бъде стандартът и броят на хората, за да има потребление - има критичен минимум. У нас търсиш фаянсаджия от съседния вход, после електрика от братовчеда и накрая ВиК от комшията отдолу. Виждал ли си как се прави ремонт на апартамент в Европа, когато той смени собствеността си? Аз съм виждал - идва фирма със специално разрешение на общината и ти издава нещо като акт 16 накрая, иначе подлежиш на съд. Ех, какви сте ми всезнайковци.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Има хора в България станаха милионери от Биткойн,на мой познат приятели,разказвал ми е ,според мен Бетера е от тях ,за което му адмирирам ,за риска ,за това че е успял,да е жив и здрав.
          Благодяря! 2020 г., докато някои хора разпродаваха (вкл. и имоти) щото нал е пландения и всички ще Омрем, батко тВареше вагоните с евтин кукуруз.

          Click image for larger version

Name:	btc202020000.jpg
Views:	1
Size:	59.4 КБ
ID:	3979468

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            години трябва да минат (поколения даже) преди в България по трудния начин да се формира инвестиционна култура
            важи за имоти, но важи и за акции, бизнес и каквото се сетиш свързано с влагане на средства.
            В тая тема основно се коментират жилищата в София, ама в страната лудостта е дори още по-голяма. Аз живея в един от областните градове, чието население е намаляло с 40 процента спрямо 1989г, а след 10 години ще е наполовина спрямо 1989г. Същевременно се построиха много нови жилища. Но цените постоянно се покачват, всичко започнато строителство се изкупува на зелено и на пазара няма качествени жилища. Не само това,ами и под наем няма. Аз си търся тристаен апартамент под наем с по-луксозно обзавеждане и такива няма. Регистрирал съм се в една група във Фейсбук за продажба и наем на имоти без посредник и 95 процента от обявите са,че търсят или да закупят жилище или да наемат.Липсват обяви за продажба и отдаване под наем, а ако има такива ,то са за някакви кокошарници.
            WTF!!!!???Пак повтарям става въпрос за град чието население до 10 години ще е намаляло наполовина спрямо 1989г.И в която необитаемите жилища скоро ще станат 50 процента от всички.
            Е това не е ли лудост?
            Един приятел има голям имот,който стои празен и го бяха превърнали в сметище. Та той нае работници да разчистят. И му бяха звънели над 10 човека да го питат дали ще строи блок в този имот,за да се включат. А той няма такива намерения. Наистина луда работа и аз съм се отказал да им влизам в мислите на такива. Все едно да разбера тия,които обикалят около камъка Кааба в Мека.И в двата случая има сляпа вяра.
            Last edited by mirodes; 20.10.2022, 13:25.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              години трябва да минат (поколения даже) преди в България по трудния начин да се формира инвестиционна култура
              важи за имоти, но важи и за акции, бизнес и каквото се сетиш свързано с влагане на средства.

              Тя си е формирана инвестиционната култура даже много добре. Дай да поговорим каква част от населението живее от заплата до заплата. И с какво могат да се включат в инвестиционния процес. Като има доходи -> има и инвестиции, като спре кранчето, борбата е за оцеляване. Днеска чета, че минималната пенсия у нас е по-ниска от тази в Черна гора. Смях. Но с 1млн. пенсионер и 1 млн. патладжани, даже сме добре. При такива диспропорции в населението, дори германците щяха да сгънат. Точно е тая демография като се "пооправи" ще почнем да дърпаме напред. А не като в момента - 1 работи за 3ма и пак не стига. Щото двама му висят на врата, а 4тия който разпределя крадне. Въпреки всичко съм оптимист.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                Лев,
                ти май не разбра, но явно е имало наздраве-та ... инфото за тоя търг е от Крети, а на вас го давам като пример какво значи район с кофти демография - тулата не значи нищо в тези райони даже и на богата и уредена държава като Германия. Ако има идея и хора - бива, ако има само тухли виждаш какъв имот с колко площ и в съвсем добро състояние може да се вземе на цената на 2 софийски гаража (обикновено на тия търгове няма мераклии). Тук за съжаление нямаме толкова рационално мислене (съжаелние за едни радост за други).

                Иначе Миро ми беше пращал оценка от банката на 'хана' беше нещо над 750К ойро. Явно тамошния район е добре откъм демография и стандарт, а годините на ниските лихви са изстреляли цените космоса. Силистрата затова иска да кешира в Мюних (по памет) богато и да дойде на широко и спокойно.

                Това от линка е в източна германия - там е доста опустяло и има възможности за хора с пари и идеи и кураж.
                Тези германци не спират да ме изненадват.
                Еее, ако е така в района на Миро и хана му е 750К ойро това е добре. Ако кешира ще купи пътя с плажа пред Солунския си апарт.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  Никой не укорявам. Казвам само защо цените на жилищата са толкова високи.Ако купуваха жилища само тия хора, които искат да живеят в тях и тези, които да ги отдават под наем, цените щяха да са много по-ниски.
                  Така че теб напълно те разбирам-купуваш жилища и ги отдаваш под наем, което си е бизнес.
                  Не мога да вляза в акъла на тия,които купуват жилища и ги държат необитаеми при положение, че всеки е наясно с демографският срив.
                  години трябва да минат (поколения даже) преди в България по трудния начин да се формира инвестиционна култура
                  важи за имоти, но важи и за акции, бизнес и каквото се сетиш свързано с влагане на средства.
                  Last edited by bertram; 20.10.2022, 12:34.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • МФ пласира емисия за 180 млн. лв., по-скъпо от повечето ЕС държави

                    20.10.2022 | 09:30


                    Държавните ценни книжа са на стойност 180,55 млн. лв.

                    Министерството на финансите успя да пласира нова емисия преотворени държавни ценни книжа с оригинален матуритет от 5,5 години на стойност 180,55 млн. лв. Общият размер на подадените поръчки достигна 208,20 млн. лв., което съответства на коефициент на покритие от 1,04.

                    Отчетеният спред спрямо аналогичните германски федерални облигации е в размер на 370 базисни точки. Среднопретеглената доходност, която представлява общата цена на дълга обаче, продължава да поскъпва и при тази емисия достигна до цели 5,65%. Причината - увеличените лихви на централни банки, които чрез тях се опитват да преборят инфлацията и да намалят нейното ниво из целия свят.

                    Българският дълг обаче е по-скъп от този на повечето европейски държави. Експертите смятат, че това е свързано с несигурната политическата ситуация в страната и предположението, че финансите на София ще продължат своето влошаване заради увеличаващите се дефицити, които трябва да бъдат финансирани през дългове.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                      Не мога да отговарям за всички, пиша от собствената си камбанария. Много хора купуват жилища за себе си и без да живеят постоянно в тях за което не можем да ги укоряваме, нали ?
                      Никой не укорявам. Казвам само защо цените на жилищата са толкова високи.Ако купуваха жилища само тия хора, които искат да живеят в тях и тези, които да ги отдават под наем, цените щяха да са много по-ниски.
                      Така че теб напълно те разбирам-купуваш жилища и ги отдаваш под наем, което си е бизнес.
                      Не мога да вляза в акъла на тия,които купуват жилища и ги държат необитаеми при положение, че всеки е наясно с демографският срив.
                      Last edited by mirodes; 20.10.2022, 12:29.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        Ами не е вярно това.Много малко от закупилите жилища като инвестиция ги отдават под наем. Щото в България жилищата се продават в такъв вид,че се изискват още доста средства, за да се обзаведат и отдадат под наем.
                        Това че ти или други от форума отдавате под наем, не означава, че е масово явление. Повечето ги купуват и оставят във вида,в който са закупени, с надеждата да си повишат цената и така да спечелят.
                        Не мога да отговарям за всички, пиша от собствената си камбанария. Много хора купуват жилища за себе си и без да живеят постоянно в тях за което не можем да ги укоряваме, нали ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                          Съжалявам, но хората купуват НИ и за да отдават под наем и да увеличават доходите си като същевременно си запазват парите и от инфлацията. Сега да не започнеш да ми смяташ в момента колко е доходноста от наеми защото тя се променя. Нищо не разбирам от акции на виртуални валути не вярвам, златото трудно се пази и въпреки всичко ми се намира доста, имам богата колекция от предмети на изкуството и непрекъснато я допълвам. Какво да правя с наемите и останалите ми средства от заплатата освен да купувам НИ ?
                          Ами не е вярно това.Много малко от закупилите жилища като инвестиция ги отдават под наем. Щото в България жилищата се продават в такъв вид,че се изискват още доста средства, за да се обзаведат и отдадат под наем.
                          Това че ти или други от форума отдавате под наем, не означава, че е масово явление. Повечето ги купуват и оставят във вида,в който са закупени, с надеждата да си повишат цената и така да спечелят.
                          Last edited by mirodes; 20.10.2022, 12:08.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Комвнтираме картината за България ,общо,не за Изток ,София или прочие локации.Глобално за държавата.
                            В
                            ​​​​​​Я,искам утре да почнеш да живееш в България,айде идвай си,що не си тука ?
                            Идвай са харчиш и да живееш в България,що избяга там,а правиш сметка че други ще си идват
                            Е, че аз толкова често съм в БГ, че няма накъде и в момента съм в София. Майка, е много възрастна и болна и със сестра ми гледаме колкото се може повече да сме около нея като на мен ми е по-лесно да отсъствам и да съм в София, отколкото на нея. След като се пенсионираме с мъжа ми сме решили да живеем най-малко по шест месеца в годината в България. Идвам си и харча доста пари в БГ, плащам и много данъци, точно на мен не ми придиряй

                            Коментар


                            • https://www.bloombergtv.bg/a/2-novin...ovna-ikonomika


                              Изненадващата тримесечна загуба на един от ветропоказателите за американската икономика и алуминиев гигант Alcoa Inc. засили тревогите за световната икономика, тъй като металът, използван във всичко - от iPhone до кеновете на Pepsi - се сблъсква с множество предизвикателства, пише Bloomberg.

                              Щом тия са на загуба..не ми се мисли за останалите..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                                Съжалявам, но хората купуват НИ и за да отдават под наем и да увеличават доходите си като същевременно си запазват парите и от инфлацията. Сега да не започнеш да ми смяташ в момента колко е доходноста от наеми защото тя се променя. Нищо не разбирам от акции на виртуални валути не вярвам, златото трудно се пази и въпреки всичко ми се намира доста, имам богата колекция от предмети на изкуството и непрекъснато я допълвам. Какво да правя с наемите и останалите ми средства от заплатата освен да купувам НИ ?
                                Комвнтираме картината за България ,общо,не за Изток ,София или прочие локации.Глобално за държавата.
                                В
                                ​​​​​​Я,искам утре да почнеш да живееш в България,айде идвай си,що не си тука ?
                                Идвай са харчиш и да живееш в България,що избяга там,а правиш сметка че други ще си идват

                                Коментар

                                Working...
                                X